Parlamentarni izborni cirkus (2015- )

Sve što ne paše u ostale forume ide ovdje.
Post Reply

Tko je najljepša hrvatska političarka?

Anka Mrak
1
11%
Bruna Esih
3
33%
Sanja Putica
1
11%
Sabina Glasovac
0
No votes
Željka Markić
2
22%
Milanka Opačić
1
11%
Marijana Petir
0
No votes
Josipa Rimac
0
No votes
Kolinda
1
11%
Margareta Mađerić
0
No votes
 
Total votes: 9

User avatar
hitman_4
Posts: 6892
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Parlamentarni izborni cirkus 2015.

Post by hitman_4 » 12 Oct 2015, 15:49

HorrorHR wrote:Super mi ovaj Milanovićev fokus na domoljublje i slične teme u zadnje vrijeme :D
bome su i zastavice prisutne na skupovima. Lignju je baš to zeznulo(tek su se u 2. krugu pojavile) + Bujanec i Šešelj :zubifale:


Bujanecov omiljeni analitičar Davor "Bananauguzi" Gjenero :prayer: + milfara Čuljak Šelebaj :heart:
Image

Image

Image

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Parlamentarni izborni cirkus 2015.

Post by john_constantine » 12 Oct 2015, 17:27

Michel wrote:Ma sarkazam. Ne glasam na izborima, samo ih volim gledati da vidim kako su ljudi glupi i kako još uvijek puše priče o dvije stranke.
Da, ali sada gledaš ovako. HDZ ima dijasporu kao ta Bosna i Hercegovina + Kanada. I onda ne znam 30 - 40 % glasača koji imaju uhljebljene porodice u državnim firmama. Tako i SDP koji opet ima 30 - 40 % svojih vjernih glasača čija je rodbina i ne znam što zaposlena u državnim firmama. Takvih primjera imaš gdje god se okreneš. Znam tako informatičara koji je ušao u stranku HNS i sada je direktor vodovoda, a nema pojma o ničemu. Bitno da je došao do toga preko političkih veza.

A ostatak su neodlučni, i oni koji su razočarani u obadvije stranke, pa će dati glas nekoj drugoj stranki. I sada dolazimo do činjenica da imamo hrpu malih besmislenih stranaka od ABC stranka do zelena stranka koji opet imaju te neke svoje glasače. Onda ostatak onih koji ne žele izaći na izbore jer taj dan pada kiša ili imaju pametnija posla.

Tako da dok HDZ ima dijasporu i te svoje vjerne glasače, a tako i SDP, nema šanse da treća stranka pobijedi na izborima. Samo jedino da uđu u koaliciju i dobiju saborska mjesta. A to je većini i cilj. Nitko se ne upisuje u stranke mladih zato da bi nešto pokrenuo u državi, nego samo da si osigura mjesto u državnoj firmi ili u saboru. :rock:

Pa da, direktor u varaždinskim bazenima je dobio tamo mjesto jer je član Habuševe stranke, i dok je on na vlasti, on ima sigurno mjesto direktora. A ako Habuš izgubi na izborima, on će izgubiti mjesto jer će novi gradonačelnik zaposliti na to mjesto nekog drugoga, rođaka ili prijatelja.
Michel puši karu.

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Parlamentarni izborni cirkus 2015.

Post by olio » 13 Oct 2015, 13:15

john_constantine wrote:Za sinčića sam na poslu komentirao da je on Isus Krist superstar, samo za razliku od pravog, on ima diplomu.
čak je ni nema, bakalar je, preddiplomski


Ja od ove godine gubim zanimanje za sve, nema više manje zlo. Nije me ni briga ako će moje ne glasanje za manje zlo biti uzrok dolaska većeg zla.
Idem na punu alternativu,
prvo sam mislio Most, ali na kraju sam odlučia nešto što više poznajem pa ću za stranku Pametno
http://www.index.hr/vijesti/clanak/pulj ... 47139.aspx

Poznajem ga, i super su mi njegovi stavovi, uvijek je vedar i želi pomoć (bio mi je profesor na fakultetu), a svatko tko ga zna je pun riječi hvale.
Glasao sam za njegovu ženu na lokalnim (super program i incijativa), a sad kada se on uključia budem i na ovim.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Parlamentarni izborni cirkus 2015.

Post by john_constantine » 13 Oct 2015, 14:12

Da, samo je problem što je to mala stranka, pa nema niti minimalne šanse na izborima. Imalo bi smisla tek kad bi se kandidirao za načelnika.

A i reći ću još jednu stvar. Između te dvije stranke kako ispada, možemo birati "normalnu" stranku koja bar nešto poduzima i kreće prema više manje boljemu. Ili desničku stranku koja traži novi domovinski rat, vraća u prošlost i manipulira svime od predsjednice do ustavnog suda. Čista korupcija.

A i nisu toliki problem stranke koliko svi ti saborski zastupnici. Netko od ministra donese zakon ili pokuša da napravi reda, onda taj zakon mora proći glasovanje. Pa kada to prođe, onda će oporba i udruge protestirati. I na kraju ustavni sud sve poništiti.
Michel puši karu.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Parlamentarni izborni cirkus 2015.

Post by john_constantine » 13 Oct 2015, 16:22

Image
Michel puši karu.

User avatar
hitman_4
Posts: 6892
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Parlamentarni izborni cirkus 2015.

Post by hitman_4 » 13 Oct 2015, 17:05

OVE JAVNE OSOBE SU ZA HDZ Željko Bebek, Dražen Žerić Žera, Robert Kurbaša i ‘Divlje jagode’ podržali Karamarka

Image
U HDZ sam se učlanio ovog proljeća. Učinio sam to jer više nisam želio stajati sa strane i pasivno gledati što se događa. Kao glumac smatram da će HDZ mnogo napraviti na očuvanju našeg kulturnog identiteta, a takvo što ne nalazim u programu HDZ-ovih konkurentskih stranaka.
Za razliku od svojih protivnika Domoljubna koalicija radi na očuvanju našeg nacionalnog identiteta, a dio toga svakako je i naš kulturni identitet – kaže Robert Kurbaša.
:oops:
Image

Image

Image

User avatar
lemonzoo
Posts: 1174
Joined: 28 Jul 2013, 18:09
Location: youtu.be/dQw4w9WgXcQ

Re: Parlamentarni izborni cirkus 2015.

Post by lemonzoo » 13 Oct 2015, 18:07


User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Parlamentarni izborni cirkus 2015.

Post by HorrorHR » 13 Oct 2015, 18:22


User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Parlamentarni izborni cirkus 2015.

Post by john_constantine » 13 Oct 2015, 18:40

Inače nisam baš upućen to za frljića i riječko kazalište. Zašto ga karamarko ima na piku?
Michel puši karu.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Parlamentarni izborni cirkus 2015.

Post by HorrorHR » 13 Oct 2015, 18:43

john_constantine wrote:Inače nisam baš upućen to za frljića i riječko kazalište. Zašto ga karamarko ima na piku?
Imaš tu dosta toga oko Frljićeve vizije kazališta koje provocira:

Code: Select all

http://www.novilist.hr/Kultura/(keywords)/Oliver%20Frljić


link u kodu jer brejkaju ove zagrade pa copy pasteaj

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Parlamentarni izborni cirkus 2015.

Post by john_constantine » 13 Oct 2015, 18:52

Hvala na linku. Podsjetilo me o čemu se radi. Znam da sam čitao u jutarnjem o toj predstavi. Ah, osjetljiva tema, naročito u našem društvu... Ipak je u pitanju samo politika. I onda ovakav ekstremni desničar kao karamarko, ništa čudno...
Ne bi me začudilo da još uđe u koaliciju s glavašem.
Michel puši karu.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Parlamentarni izborni cirkus 2015.

Post by john_constantine » 14 Oct 2015, 00:09

http://www.telegram.hr/politika-krimina ... a-mjeseca/

Tko zna, možda je čovjek mislio da izbori budu 8.9.2016 godine...
Michel puši karu.

User avatar
hitman_4
Posts: 6892
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Parlamentarni izborni cirkus 2015.

Post by hitman_4 » 14 Oct 2015, 10:28

znači telegram je novi jutarnji. eph je sad u vlasništvu Hanžekovića koji je protjerao sve "lijeve" novinare, ai Mamić im je počeo uređivati sportsku rubriku
Image

Image

Image

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Parlamentarni izborni cirkus 2015.

Post by HorrorHR » 14 Oct 2015, 11:48

pa telegram i je cijela ekipa digitalnog jutarnjeg uz pavića juniora plus dodaci ex eph


Post Reply