Thompson vs. Škoro

Sve što ne paše u ostale forume ide ovdje.

Bolji pjevač???

Miroslav Škoro
6
43%
M. P. Thompson
8
57%
 
Total votes: 14

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 20 Sep 2007, 00:01

Gosp. wrote:Bez uvrede, ali doista nemaš nikakvo znanje o tom smjeru glazbe. :lol:
Nisam uopče fan "turbo folk" glazbe, da se razumijemo, ali mislim da znam o cemu pričam.
Kao prvo, nemožeš nikako stavljati Bešlića uz rame jednoj Ceci ili pak Vuci. Radi se o starijem i puno profinjenijem glazbeniku za razliku od jedne istočnjačke pop zvijezde kao što je Ceca ili sprdačine poput Vuce. Ukoliko me ne razumiješ, bilo bi pametno kad bi uzeo neke njegove albume i poslušao njegov glas. Ukoliko niti tada ne shvatiš što sam napisao, objasnit ću ti.
I da, Halid nije turbo folk izvođač i nikada neće biti turbo folk izvođać!
Što se tiće Cece, radi se o običnom izrodu diskografskih kuća koji nema nikakve umjetničke vrijednosti, otprilike kao i Britney S. u SAD-u. Ali, svejedno, nemože se reći da sa muzičke ne vrijedi apsolutno ništa. Na moju žalost, bio sam prisiljen poslušati cijeli njezin zadnji album i mogu slobodno reći da su se oni koji su radili na albumu doista potrudili da bi on djelovao ozbiljno. I tu povlačim paralelu sa večinom metal glazbe koja nastane u 2 sata idiotskog nabijanja po gitari i bubnjevima. :wink:
Vucu neću niti komentirati, neznam kako bih njega uopće svrstao u turbo folk. On je karikatura i karikatura će ostati.
Zaključak.
Turbo folk glazba, doista, ima užasno velik broj loših i neslušljivih izvođača, ali ima i metal. Sve dok se niste potrudili niti poslušati tu vrstu glazbe te svoja mišljenja temeljite na 3/4 srpske turbo folk pjesme koje ste čuli iz nekog automobila, nemate pravo toliko pljuvati po njoj.


Kažeš da si upućen u metal, a onda ga nazivaš idiotskim nabijanjem po bubnjevima i gitari? Mrzin kad se metal tako podcjenjuje, ta muzika zna bit prilično kompleksna, i zato ti je bolje muči. Malo si se previše uživija u ulogu glazbenog znalca, takvih je nažalost puno, i nemoj mi sad počet srat nešto, ignoriran te odsad.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 20 Sep 2007, 00:03

metallicat wrote:
Ghostface wrote:Vuco je seljačina, gadi mi se, a Škoro i Thompson su mi legende, svakoga ko sere protiv njih preziren u prilično velikoj mjeri i takvima se više ne obraćan. I da, metalci su općenito kreteni jer misle da je samo metal prava muzika (čast iznimkama), ja osobno neka najviše slušan metal, volin svaku vrstu muzike osim jebenih cajki, to i nije muzika.
:? čemu to? rijetki su takvi, onda ti naletiš na krive očito..bolje je muzika svakako, jer za razliku od popa, r&b-a čak nešto i sviraju. nikad nisam kritizirala ostalu muziku, ni neću, ali cajke..to nije glazba, mislim nemože se to s ničim mjerit.


Rijetki su takvi? Ja u cilom Splitu i Trogiru znan možda par njih koji nisu takvi , ne znan, možda je u tebe druga priča.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
metallicat
Posts: 11271
Joined: 03 Nov 2006, 20:08
Location: in the ground
Contact:

Post by metallicat » 20 Sep 2007, 00:38

pa nije tu tako, bar ljude koja ja znam..
Image

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Post by elrania » 20 Sep 2007, 00:57

Gosp. wrote: Turbo folk glazba, doista, ima užasno velik broj loših i neslušljivih izvođača, ali ima i metal. Sve dok se niste potrudili niti poslušati tu vrstu glazbe te svoja mišljenja temeljite na 3/4 srpske turbo folk pjesme koje ste čuli iz nekog automobila, nemate pravo toliko pljuvati po njoj.
ovdje je fino sroceno ono u sto se nisam htjela upustati vlastitim komentiranjem pa evo, quotam
nisam pristasa turbo folka, niti se vidim da cu to ikada slusati, jer sam zvuk tog zanra mi je iritantan, no komentari da to nije glazba, potekli od onih koji, kao sto je gosp. rekao, svoj zakljucak baziraju na refrenu pjesme koju su culi u tko zna kojim uvjetima, koji prakticki nemaju nikakvog stecenog, usvojenog znanja o glazbi, te onih koji su vise manje zaludeni samo jednim zanrom, nisu ni u kojem slucaju vrijedni uzimanja za ozbiljno
ne zelim se petljat previse u ovo, jer svatko ima pravo na svoje misljenje, koliko god ono u nekim slucajevima stupidno bilo, no vecinom taj "turbo folk nije glazba" potjece iz stajalista bunta i tupavog uzdizanja samo par zanrova koji valjaju, a ostalo je smece... naisla sam na masu ljudi koji elektronsku glazbu smatraju sramotom za samu povijest glazbenog stvaralastva, ali i dalje je dio nje... isto ko i ovo
ako je udaranje po komadu drveta i povremeno hihotanje i urlikanje deklarirano glazbom, onda je to ocito i ono sto u sebi sadrzi instrumente... a uostalom, tko ne zeli slusat, nek ne slusa, tko zeli, nek slusa... konflikti i pljuvanja tudeg ukusa zbog svjesne ili nesvjesne uvjerenosti da je njihov ukus bolji mi bas nikada nisu imali previse smisla

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 20 Sep 2007, 08:48

elrania wrote:
Gosp. wrote: Turbo folk glazba, doista, ima užasno velik broj loših i neslušljivih izvođača, ali ima i metal. Sve dok se niste potrudili niti poslušati tu vrstu glazbe te svoja mišljenja temeljite na 3/4 srpske turbo folk pjesme koje ste čuli iz nekog automobila, nemate pravo toliko pljuvati po njoj.
ovdje je fino sroceno ono u sto se nisam htjela upustati vlastitim komentiranjem pa evo, quotam
nisam pristasa turbo folka, niti se vidim da cu to ikada slusati, jer sam zvuk tog zanra mi je iritantan, no komentari da to nije glazba, potekli od onih koji, kao sto je gosp. rekao, svoj zakljucak baziraju na refrenu pjesme koju su culi u tko zna kojim uvjetima, koji prakticki nemaju nikakvog stecenog, usvojenog znanja o glazbi, te onih koji su vise manje zaludeni samo jednim zanrom, nisu ni u kojem slucaju vrijedni uzimanja za ozbiljno
ne zelim se petljat previse u ovo, jer svatko ima pravo na svoje misljenje, koliko god ono u nekim slucajevima stupidno bilo, no vecinom taj "turbo folk nije glazba" potjece iz stajalista bunta i tupavog uzdizanja samo par zanrova koji valjaju, a ostalo je smece... naisla sam na masu ljudi koji elektronsku glazbu smatraju sramotom za samu povijest glazbenog stvaralastva, ali i dalje je dio nje... isto ko i ovo
ako je udaranje po komadu drveta i povremeno hihotanje i urlikanje deklarirano glazbom, onda je to ocito i ono sto u sebi sadrzi instrumente... a uostalom, tko ne zeli slusat, nek ne slusa, tko zeli, nek slusa... konflikti i pljuvanja tudeg ukusa zbog svjesne ili nesvjesne uvjerenosti da je njihov ukus bolji mi bas nikada nisu imali previse smisla
Svakako da to jest glazba ali treba se znati razlikovati kaj je od glazbe sranje a kaj nije. Nemojmo biti licemjerni i govoriti da je sve stvar ukusa. Jest da je stvar ukusa da voliš određenu glazbu ali temeljem toga ona ne postaje bolja ili gora, tj. ili valja ili ne valja. Sranje ostaje sranje

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Post by elrania » 20 Sep 2007, 14:41

pa naravno, slazem se
jedino sto sam htjela rec je da mi je malo pretjerano koliko se pljuje po tome ... iako je i meni samoj takva vrsta glazbe nepodnosljiva... isto ko i emo zanr, npr
ljudi koji slusaju cajke automatski postaju ruglo, te se vise manje taj njihov glazbeni ukus uzima ko mjerilo karaktera... o takvoj pretjeranosti pricam

Gosp.
Posts: 2157
Joined: 25 Oct 2006, 23:15

Post by Gosp. » 20 Sep 2007, 15:15

Ghostface wrote:
Gosp. wrote:Bez uvrede, ali doista nemaš nikakvo znanje o tom smjeru glazbe. :lol:
Nisam uopče fan "turbo folk" glazbe, da se razumijemo, ali mislim da znam o cemu pričam.
Kao prvo, nemožeš nikako stavljati Bešlića uz rame jednoj Ceci ili pak Vuci. Radi se o starijem i puno profinjenijem glazbeniku za razliku od jedne istočnjačke pop zvijezde kao što je Ceca ili sprdačine poput Vuce. Ukoliko me ne razumiješ, bilo bi pametno kad bi uzeo neke njegove albume i poslušao njegov glas. Ukoliko niti tada ne shvatiš što sam napisao, objasnit ću ti.
I da, Halid nije turbo folk izvođač i nikada neće biti turbo folk izvođać!
Što se tiće Cece, radi se o običnom izrodu diskografskih kuća koji nema nikakve umjetničke vrijednosti, otprilike kao i Britney S. u SAD-u. Ali, svejedno, nemože se reći da sa muzičke ne vrijedi apsolutno ništa. Na moju žalost, bio sam prisiljen poslušati cijeli njezin zadnji album i mogu slobodno reći da su se oni koji su radili na albumu doista potrudili da bi on djelovao ozbiljno. I tu povlačim paralelu sa večinom metal glazbe koja nastane u 2 sata idiotskog nabijanja po gitari i bubnjevima. :wink:
Vucu neću niti komentirati, neznam kako bih njega uopće svrstao u turbo folk. On je karikatura i karikatura će ostati.
Zaključak.
Turbo folk glazba, doista, ima užasno velik broj loših i neslušljivih izvođača, ali ima i metal. Sve dok se niste potrudili niti poslušati tu vrstu glazbe te svoja mišljenja temeljite na 3/4 srpske turbo folk pjesme koje ste čuli iz nekog automobila, nemate pravo toliko pljuvati po njoj.


Kažeš da si upućen u metal, a onda ga nazivaš idiotskim nabijanjem po bubnjevima i gitari? Mrzin kad se metal tako podcjenjuje, ta muzika zna bit prilično kompleksna, i zato ti je bolje muči. Malo si se previše uživija u ulogu glazbenog znalca, takvih je nažalost puno, i nemoj mi sad počet srat nešto, ignoriran te odsad.
Ukoliko mi se želiš obračati ili komentirati moje postove, onda se barem potrudi pročitati cijeli post i ne izvlači rečenice iz konteksta. :roll:
Mislim da je bilo veoma jasno što sam rekao.
Ukoliko za tebe metal scenu predstavlja sveukupno 5 kvalitetnih bendova koje svi hvale, onda si u velikoj zabludi.
Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

User avatar
undying
Posts: 520
Joined: 20 Oct 2006, 09:58

Post by undying » 20 Sep 2007, 16:35

hahahhahahahahahahahaha..... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


dugo me nije bilo, nadam se da se ne ljutite (vidim da je dobri a$h postao admin, bravo a$h) dodjem ovde s vremena na vrijeme pogledam ima li kakvih noviteta u svijetu horora i kad imam vremena pogledam ovaj offtopic, kad ovde tema koje bolji topson ili skoro - :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: lik koji fura avatar sa darkom rundekom pita koje bolji thompson ili skoro :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: kakav nesklad i neukus boze !!! :rotflmao: :rotflmao: cuj admin ili ko vec, mislim da bi trebao ne zakljucati ovu temu, nego je zbrisati sa lica zemlje!!!



pozz ljudi, necemo se bas tako skoro cuti...

User avatar
Donnie Darko
Posts: 1761
Joined: 05 Oct 2006, 19:04
Location: Prilaz Nelsona Mandele

Post by Donnie Darko » 20 Sep 2007, 16:38

nisi li ti reko da odlazis s foruma al doro dobrodoaso natrag i odma vrjeđas...samo seljaci mogu....to

User avatar
jigsaw
Posts: 5458
Joined: 30 Dec 2006, 00:08

Post by jigsaw » 20 Sep 2007, 16:42

undying wrote:hahahhahahahahahahahaha..... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


dugo me nije bilo, nadam se da se ne ljutite (vidim da je dobri a$h postao admin, bravo a$h) dodjem ovde s vremena na vrijeme pogledam ima li kakvih noviteta u svijetu horora i kad imam vremena pogledam ovaj offtopic, kad ovde tema koje bolji topson ili skoro - :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: lik koji fura avatar sa darkom rundekom pita koje bolji thompson ili skoro :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: kakav nesklad i neukus boze !!! :rotflmao: :rotflmao: cuj admin ili ko vec, mislim da bi trebao ne zakljucati ovu temu, nego je zbrisati sa lica zemlje!!!



pozz ljudi, necemo se bas tako skoro cuti...
I was thinking the nightmare is over...but it came back... :shock: :shock: :shock:

User avatar
jigsaw
Posts: 5458
Joined: 30 Dec 2006, 00:08

Post by jigsaw » 20 Sep 2007, 16:45

Osim toga, ja sam ovaj topic otvorio u svibnju, a sada je rujan, pa mogu i ja surfati po hrvatskoj glazbi i slušati šta hoću i kada hoću, privremeno je Darko Rundek i Haustor što slušam, a Thompsona ili Škoru mogu uvijek slušati...ma šta se ja trudim... :roll:

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 20 Sep 2007, 18:41

elrania wrote:pa naravno, slazem se
jedino sto sam htjela rec je da mi je malo pretjerano koliko se pljuje po tome ... iako je i meni samoj takva vrsta glazbe nepodnosljiva... isto ko i emo zanr, npr
ljudi koji slusaju cajke automatski postaju ruglo, te se vise manje taj njihov glazbeni ukus uzima ko mjerilo karaktera... o takvoj pretjeranosti pricam
Svjestan sam da se kritički osvrti protiv narodnjaka mogu koristiti i u razne druge svrhe, pa tako i one političke ili socijalne. S tim ne želim imati nikakve veze već samo kažem kakva ta glazba objektivno jest dok ljudi koji ju slušaju mogu biti svakakvi isto kao i oni koji slušaju techno, rock, hip-hop i bilo kaj drugo

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 20 Sep 2007, 20:21

elrania wrote:pa naravno, slazem se
jedino sto sam htjela rec je da mi je malo pretjerano koliko se pljuje po tome ... iako je i meni samoj takva vrsta glazbe nepodnosljiva... isto ko i emo zanr, npr
ljudi koji slusaju cajke automatski postaju ruglo, te se vise manje taj njihov glazbeni ukus uzima ko mjerilo karaktera... o takvoj pretjeranosti pricam


Nije to baš pretjerivanje, a osobno smatran da je glazba koju preferiraš usko povezana s tvojom naravi, ne karakterom. Istina, ne poznajen puno cajki, ali mnoge san, nažalost čuja jer mi u razredu većina sluša to, i mada san još mlad i rekli bi nezrel, kužin se ja u muziku prilično dobro, i naravno da i cajke imaju instrumente i da jest glazba, deklarirana ka takva, ali ja je takvom ne smatran, jer muzika brzo preraste u društveni imidž, i to je ono šta danas svaka muzika i predstavlja, nije više muzika tu da hrani duh, nego temperament, metal je prvi, i to ne skrivan. Kolko samo likova znan koji slušaju metal a u taj stil su se ubacili jer se lako mogu skrit iza mraka i duge kose. Takve su i cajke, i oni užasni klubovi u kojima se slušaju, trend, a ne muzika, i prvenstveno zbog toga mi se gade i zbog cile pozadinske strane, ka muzika je priznata, mada je i ka takva užasna, ali cajke, a ne kolko- tolko valjan stari čisti turbo-folk, su smeće.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 20 Sep 2007, 20:23

undying wrote:hahahhahahahahahahahaha..... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


dugo me nije bilo, nadam se da se ne ljutite (vidim da je dobri a$h postao admin, bravo a$h) dodjem ovde s vremena na vrijeme pogledam ima li kakvih noviteta u svijetu horora i kad imam vremena pogledam ovaj offtopic, kad ovde tema koje bolji topson ili skoro - :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: lik koji fura avatar sa darkom rundekom pita koje bolji thompson ili skoro :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: kakav nesklad i neukus boze !!! :rotflmao: :rotflmao: cuj admin ili ko vec, mislim da bi trebao ne zakljucati ovu temu, nego je zbrisati sa lica zemlje!!!



pozz ljudi, necemo se bas tako skoro cuti...


Po postovima se vidi da imaš malog.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
jigsaw
Posts: 5458
Joined: 30 Dec 2006, 00:08

Post by jigsaw » 20 Sep 2007, 20:30

Ghostface wrote:
undying wrote:hahahhahahahahahahahaha..... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


dugo me nije bilo, nadam se da se ne ljutite (vidim da je dobri a$h postao admin, bravo a$h) dodjem ovde s vremena na vrijeme pogledam ima li kakvih noviteta u svijetu horora i kad imam vremena pogledam ovaj offtopic, kad ovde tema koje bolji topson ili skoro - :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: lik koji fura avatar sa darkom rundekom pita koje bolji thompson ili skoro :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: kakav nesklad i neukus boze !!! :rotflmao: :rotflmao: cuj admin ili ko vec, mislim da bi trebao ne zakljucati ovu temu, nego je zbrisati sa lica zemlje!!!



pozz ljudi, necemo se bas tako skoro cuti...


Po postovima se vidi da imaš malog.
:shock: :D :? :lol: :wink: :roll:

Post Reply