Prvi korak ka lokalnom podvodnom filmskom trashu...

Sve što ne paše u ostale forume ide ovdje.
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 30 Aug 2007, 22:51

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

User avatar
Evil Xander
Posts: 783
Joined: 08 Oct 2006, 16:39
Location: R'lyeh
Contact:

Post by Evil Xander » 17 Sep 2007, 17:23

I'm back, s jos materijala od ovog vikenda:
http://www.youtube.com/watch?v=rRgevO6jKLU

Bilo je zabavno, dosao sam sa puta petak na subotu u 2 ujutro, a probudio sam se u 7 ujutro otici roniti.

p.s. HorrorHR, onaj kruzni tok prema Mariboru smrdi jos gore nego kad smo isli u Ljutomer, skoro sam se onesvijestio za volanom. :D
Chuck Norris puts the 'fun' in the 'funeral'.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 17 Sep 2007, 17:29

nema morskih čudovišta, sirena, morskih pasa ili mutiranih riba ljudožderki? :( :mrgreen: :P

Odličan i zanimljiv filmić. :wink:

Zanima me kakva je situacija za temperaturom tijela u vodi? Mislim, ako je voda hladna, onda se to osjeća ili što?
Michel puši karu.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 17 Sep 2007, 17:52

Evil Xander wrote:I'm back, s jos materijala od ovog vikenda:
http://www.youtube.com/watch?v=rRgevO6jKLU
Do jaja, radi ovakvih stvari zaželiš da možeš ići roniti a da netrebaš proći sve kupnje, treninge, bla...
Evil Xander wrote:p.s. HorrorHR, onaj kruzni tok prema Mariboru smrdi jos gore nego kad smo isli u Ljutomer, skoro sam se onesvijestio za volanom. :D
bolji je bio onaj drugi kružni tok gdje smo pratili stanovitu pripadnicu domicilnog stanovništva :)

User avatar
Evil Xander
Posts: 783
Joined: 08 Oct 2006, 16:39
Location: R'lyeh
Contact:

Post by Evil Xander » 17 Sep 2007, 22:45

john_constantine wrote:nema morskih čudovišta, sirena, morskih pasa ili mutiranih riba ljudožderki? :( :mrgreen: :P

Zanima me kakva je situacija za temperaturom tijela u vodi? Mislim, ako je voda hladna, onda se to osjeća ili što?
Nema cudovista, ali se u jednom kadru na ogradi iznad komandnog mosta vidi plocica, neki madjar je tamo zaginuo 2005. Bizarno, ali mislim da niti jedna sluzbena ronilacka lokacija na kojoj sam do sad ronio je bila bez neke plocice, na svakoj je netko ispustio dusu...

Ako je voda hladna, osjeca se. Samo je pitanje kolika ti je tolerancija na hladnocu i imas li mokro odijelo koje dobro prianja (citaj koje se jebeno tesko navlaci, kao da drugu kozu stavljas na sebe), tako da zadrzi odredjenu kolicinu vode izmedju tebe i odijela te tako toplina ne nestaje, cilj je da voda cirkulira sto manje izmedju koze i odijela. Na ovom konkretnom clipu temperatura je bila oko 16 C, vrijeme urona 45 minuta (moglo se i duze al je vidljivost bila koma pa nam se nije vise ostajalo), bilo je svjeze...

Za cca 14 dana mi stize suho odijelo, onda zbogom hladnoci, nema vise vode osim oko mene. 8)
Ovako izgleda i konkretno taj model sam narucio:
http://www.scubatoys.com/store/detail.a ... ionDrysuit+

Ovo na prsima je ventil za upuhavanje zraka da se odijelo ne vakumira uz ronioca ili ono sto nosi ispod (bilo to neko pododijelo za ronjenje ili obicna roba, a moze i smoking, jer ostajes suh, James Bond fora :)) na koji se spaja boca, a na rukavu je ventil za ispuhavanje viska zraka.
Chuck Norris puts the 'fun' in the 'funeral'.

User avatar
Evil Xander
Posts: 783
Joined: 08 Oct 2006, 16:39
Location: R'lyeh
Contact:

Post by Evil Xander » 17 Sep 2007, 22:52

HorrorHR wrote: Do jaja, radi ovakvih stvari zaželiš da možeš ići roniti a da netrebaš proći sve kupnje, treninge, bla...

bolji je bio onaj drugi kružni tok gdje smo pratili stanovitu pripadnicu domicilnog stanovništva :)
Ovo je samo turisticko razgledavanje okolo olupine, prava stvar je uci unutra, to je jebeno iskustvo. A za to trebam jos puno palente pojesti...

U veljaci idem na tecaj, uvod u tehnicko ronjenje, dovlacim instruktora iz Italije za nas 4 koji idemo na to, sto je najbolje, ne moram ga nuzno proci ako sam odslusao i platio, sto je kompletno drugacije od tecajeva za rekreativno ronjenje (red kavice, red price, red urona i eto vam dozvola da se utopite). Cijena? Prava sitnica...

Kruzni tokovi u sloveniji rulz. ;)
Chuck Norris puts the 'fun' in the 'funeral'.

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 17 Sep 2007, 23:06

kad sam zadnji put s nekim frendovima rento opremu za ronjenje dali su nam lošu opremu, i niko nije preživio, čak ni ja.
od onda ronim samo na dah.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Evil Xander
Posts: 783
Joined: 08 Oct 2006, 16:39
Location: R'lyeh
Contact:

Post by Evil Xander » 13 Oct 2007, 12:53

Stiglo je, stiglo! :)

Catwalk like slika:
http://www.inet.hr/~astancin/evo.jpg

Cizme ce biti taman za u polje. :)
Chuck Norris puts the 'fun' in the 'funeral'.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 13 Oct 2007, 13:04

čovjek žaba. :D
Michel puši karu.

User avatar
Evil Xander
Posts: 783
Joined: 08 Oct 2006, 16:39
Location: R'lyeh
Contact:

Post by Evil Xander » 13 Oct 2007, 21:03

Ispao sam kao ultra mega do jaja ronioc koji je oborio dubinski rekord...U stvarnosti smo nasmijavali ekipu na obali jer nam bas i nije islo. :D

Image

:lolcina:
Chuck Norris puts the 'fun' in the 'funeral'.

Post Reply