Alan Ford

Sve što ne paše u ostale forume ide ovdje.
User avatar
Donnie Darko
Posts: 1761
Joined: 05 Oct 2006, 19:04
Location: Prilaz Nelsona Mandele

Alan Ford

Post by Donnie Darko » 07 May 2007, 18:20

Skuplja li tko od vas taj strip?Imam doma negdi 200 komada starih borjeva oprilično dobro očuvanih...
Ako bi takvo sto prodavalo(ponavljam AKO) bi li netko bio zainteresiran...u cijene se ne razumijem.....
“When you get into one of these groups, there’s only a couple ways you can get out. One is death, the other is mental institutions.”

User avatar
maddjuro
Posts: 8321
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 07 May 2007, 20:08

ako nisu prvo izdanje starost i neigra neku ulogu. imo sam i ja starijih od mene, pa su praktički bezvrjedni jer nisu prvo izdanje
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Donnie Darko
Posts: 1761
Joined: 05 Oct 2006, 19:04
Location: Prilaz Nelsona Mandele

Post by Donnie Darko » 07 May 2007, 20:20

svi su prvo izdanje :o
“When you get into one of these groups, there’s only a couple ways you can get out. One is death, the other is mental institutions.”

User avatar
maddjuro
Posts: 8321
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 07 May 2007, 20:43

onda je to dosta vrjedno.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 07 May 2007, 22:49

Kakve ovo veze ima sa horror štihom?????

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Re: Alan Ford

Post by A$H » 07 May 2007, 23:04

horrorfan wrote:Skuplja li tko od vas taj strip?Imam doma negdi 200 komada starih borjeva oprilično dobro očuvanih...
Ako bi takvo sto prodavalo(ponavljam AKO) bi li netko bio zainteresiran...u cijene se ne razumijem.....

krivi podforum :wink:

usput ja ih sakupljam i imam ih veliko brdo...valjda par brojeva fali..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Freddy
Posts: 1929
Joined: 12 Feb 2007, 01:38
Location: zagreb

Post by Freddy » 07 May 2007, 23:24

možeš ih jako dobro prodat za dobru cijenu ako su očuvane i prva izdanja...kao što ja imam i zagore 250kom....izvrsno očuvanih,ali još ih neču prodavat
You can kill a rapper, but not his music.
You can kill an actor but not his work.
You can kill a poet but not his poetry.
You can kill a Tupac but he'll live in our hearts forever.
Rest In Peace, PAC, Thug love 4 you...

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6278
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 13 May 2007, 00:55

Prvi broj Kita Tellera talijansko izdanje je početna cijena 5000 EURA...pa ti vidi brajko.

Da mi je imati prvi broj Supermana i poštansku markicu Crni peni, odmah bih dao otkaz na poslu i uživao 100 godina kao Kralj Faruk... (oba ta predmeta nisu ispod 10 miliona $)....

A što kažete za onog tipa kojem je stari umro, a bio veliki sakupljač stripova i skupio skoro sve prve brojeve (uključujući Supermana No.1) i svi očuvani i procjena sve ga je oko 40 miliona $ i tip pametan nije prodao, nego čeka kolekcionare (očekuje se da bi cijena svega tada moga doseći i 70 miliona $)....
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 13 May 2007, 01:09

Alan Ford rules.

Ko nije citao Alan Forda propustio je mnogo.

Koje su vam omiljene epizode ? Ja sam licno veliki fan Daj, Daj, Daj, i pogotovo ove razmene :

Profesor Alsar : Recite mi, sto ste radili 22. srpnja 1949. u sedamnaest sati i dvanaest minuta ?
Alan Ford : Krao sam orahe !
PA : A u 22 sata i 40 minuta treceg ozujka 1952. ?
AF : Krao sam orahe !
PA : Hm....dobro. A sada mi recite jeste li ikad krali orahe ?
AF : NE !

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6278
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 13 May 2007, 01:12

Ima ih previše da se sada svega mogu sjetiti....

Ali najžešće su mi one sa Grunfom i Brojem Jedan ili Broj Jedan i Sir Oliver gdje uvijek nešto izvali...
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 13 May 2007, 01:16

Grunfove majce : PWN

"Ako vidite duha napijte se Pik Piva do uha !"
"Tko leti, vrijedi. Tko vrijedi, leti. Tko ne leti, ne vrijedi."

:D

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 13 May 2007, 08:55

o da, čisti klasik.

Broj 1 (sumnjičavo): «Razumiješ li se u bicikle?»
Grunf (odlučno i samouvjereno): «Poznajem ih kao svoj džep!»
Broj 1: «Imaš li džepove Grunfe?»
Grunf: «Nemam Vaša Visosti!»
Broj 1 (ironično): «Vjerujem da ćeš se lako snaći s tim suvremenim prijevoznim sredstvom!»
Grunf (dječački iskreno, prepun zanosa): «Čvrsto sam uvjeren u to, Vaša Visosti! Povjerili su mi i avion koji nikad prije nisam vidio, pa je letio sve dok se nije srušio!»

Policajac (oštro i bez veze): «Hej, mladiću, jesi li možda vidio proći nekog tipa s crnim polucilindrom na glavi, u modrom kaputu, crnim hlačama made in London, u bijeloj košulji s kravatom boje krvi s plavim točkicama?»
Alan Ford (smušeno se izvlačeći): «Što? Ne! Čovjek kojeg sam vidio imao je crni polucilindar, modri kaput, crne hlače made in London, bijelu košulju i kravatu boje krvi, ali točkice su bile sive…»
Policajac (ozbiljno uz maksimalan angažman moždanih vijuga): «Do vraga, to nije, znači, onaj kojeg tražimo!»

Broj 1 (očinski edukativno): «Droga utječe na mozak! Daje ti utisak da si u raju kad si zapravo u paklu. Siromašni misle da su puni novaca, a gladni da se nalaze pred stolom krcatim najprivlačnijim jelima!»
«Možemo li je dobiti za osobnu uporabu?»

Broj 1 (bijesan kao ris): «Pokazat ću ja vama kako se spava! Treba krenuti u lov na prodavače droga, na krijumčare! Ima li tko kakvo pitanje?»
Bob Rock (u svadljivom raspoloženju): «Da! Ime, prezime i adresa krijumčara olakšali bi nam trud!»
Broj 1 (penicilin broj 1): «Agente Bobe Rock, odbit ću Vam 10% od plaće zbog ispoljavanja kretenizma. Poznato je da je i glupost dar prirode, ali je nije potrebno isticati!»
Bob Rock (bruseći formu svadljivosti): «Ali ne! Zašto ste nam dopustili da postavljamo pitanja? Ako nećete primjerom pokazati trpeljivost…»
Broj 1 (penicilin broj 2): «Odbija se daljnjih 17% od plaće. Možda će te to smiriti!»
Bob Rock (pokušavajući izvesti protuudar): «Kad ste već spomenuli plaću, što mislite o sitnoj povišici zbog povećanja troškova života? Zanimljiva tema, zar ne?»
Broj 1 (penicilin broj 3): «Kad već toliko navaljuješ, slažem se da dobiješ dvostruko od onog što si dobio prošlog mjeseca!»
Alan Ford (sretan što je Bobu pošlo za rukom i nosom izboriti se kod Broja 1 za bolje uvjete, dakle priglupo): «Udvostručio ti je plaću. Zar nisi zadovoljan?»
Bob Rock (pokunjen, shvativši da je ispao kreten): «Rekao je dvostruko od onog što sam dobio prošlog mjeseca. A što sam dobio? Ništa! Znači: ništa plus ništa i opet je ništa!»
Michel puši karu.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 13 May 2007, 15:19

"Bolje živjet 100 godina u bogatstvu, nego 7 dana u bijedi" - Bob Rock
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 13 May 2007, 16:56

A$H wrote:"Bolje živjet 100 godina u bogatstvu, nego 7 dana u bijedi" - Bob Rock
ahahaha :lol: :lol:
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 13 May 2007, 17:01

He, koji vam je omiljeni negativac u Alanu Fordu? Meni je onaj Tromb zakon. :lol: Uvijek ima lude ideje za uništenje svijeta. :lol:
Michel puši karu.

Post Reply