REFERENDUM - ZA je glasalo 65,84%, a PROTIV 33,51%

Sve što ne paše u ostale forume ide ovdje.
User avatar
dr_gonzo
Posts: 6278
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

REFERENDUM - ZA je glasalo 65,84%, a PROTIV 33,51%

Post by dr_gonzo » 02 Dec 2013, 08:50

što vi kažete na sve ovo?

Ja mogu reći da sam duboko razočaran :( :(

Lako bi se moglo dogoditi da je ovo otvaranje Pandorine kutije, iako se možda varam i pretjerujem u takvom iskazu.
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
DeadDispatcher90
Posts: 1240
Joined: 15 Jul 2009, 15:06
Location: Kamino

Re: REFERENDUM - ZA je glasalo 65,84%, a PROTIV 33,51%

Post by DeadDispatcher90 » 02 Dec 2013, 09:11

Nisam razočaran, očekivao sam to. Ne znam za koga bih glasao, ali moram reći da su mi se ove "glasaj protiv" reklame koje su se vrtile na radiju svakih 30 sekundi zadnjih par dana ozbiljno krenule na živce. Mislim da je njihov pasivno-agresivni nastup možda imao kakve veze sa njihovom propasti.
Revenge solves everything

User avatar
hitman_4
Posts: 6993
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: REFERENDUM - ZA je glasalo 65,84%, a PROTIV 33,51%

Post by hitman_4 » 02 Dec 2013, 10:38

rezultati su očekivani :) našem društvu treba netko poput željke markić

da se sutra pita, treba li srbima zabraniti ulazak u lijepu našu? rezultat bi bio preko 70% da treba

čestitam crkvi i hrvatskom čovjeku xD

sad je na redu umjetna oplodnja i abortus, naravno kad nam se markićka malo odmori :rock:
Image

Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11404
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: REFERENDUM - ZA je glasalo 65,84%, a PROTIV 33,51%

Post by Michel » 02 Dec 2013, 16:05

Ja nisam rzočaran. I da je pobijedila strana PROTIV, ne bi bio razočaran. Uživam ovakve stvari pratiti iz udobnog naslonjača i smijem se kakvim se stvarima ljudi zamaraju. Dakle, ovu predstavu ocjenjujem sa 9/10 jer je imala sve.

ZA - Crkva i novo otkrivena Željka Markić koja dolazi iz Opusa Dei. 750 000 potpisa skupljeno u rekordnom vremenu. Prvo mi je bilo zanimljivo što su se svi smijali da će uopće skupiti i onda im Željka Markić dala jednu lijepu pljusku u lice. Nastup Željke Markić mi je svaki put bio izrazito humorističan. Žena je naučila kako se treba ponašati prema kamerama tako da oni PROTIV su uvijek bili vidno ljuti, razočarani dok je ona ostajala mirna, ugodnog glasa, baš pravi govornik. Manipulacije joj izvrsno idu. Dakle, ZA je uspio, ali njihova predstava nije bila ni blizu tako zanimljiva kao ova suprotna. Njihova predstava je bila tkz. under the radar čekali i vrebali su kao pravi krščani. Čekali su na krivi korak, a bome su oni PROTIV imali ih oho-ho. Crkva i Željkica su još jdnom jako dobro manipulirali i zato pobijedili.

PROTIV - ovo je potpuno suprotno od ZA u više smisla. Oni su bili ljuti, od samoga početka razočarani, frustrirani, iskompleksirani. A bože moj, zašto i ne bi bili kad su stalno takvi. Njihov najveći minus su mediji. Ako pogledate medije zadnjih tjedana, vidjet ćete da su napravili kontraefekt. Hrvatska je postala Sjeverna Koreja. Mediji (yutarnji, index, net.r, rtl, nova, htv...) ma doslovno svi su bili PROTIV i žestoko pljuvali one koji su ZA. Tu su napravili kontraefekt, ali moja teorija je ta da su ti svi mediji ustvari ZA. Jedino logično jer odbijam vjerovati da su toliko glupi i pristrani. Glupi zato što su morali znati da će napraviti suprotan učinak. Dakle, mislim da su i oni bili ZA. Vidim i sada kako trljaju ruke i nazdravljaju sa šampanjcem.

Dugo nisam uživao u ovako dobro režiranoj predstavi i zato je moja ocjena 9/10 i nadam se da će ih biti što više jer nema ničeg boljeg nego sjediti doma i gledati takve stvari :kokicarenje:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: REFERENDUM - ZA je glasalo 65,84%, a PROTIV 33,51%

Post by Decadentor » 02 Dec 2013, 17:06

Totalno ocekivano :lol: jedino me izlaznost prevarila, ipak sam mislio da ce malo vise ljudi izac....
Image

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: REFERENDUM - ZA je glasalo 65,84%, a PROTIV 33,51%

Post by john_constantine » 02 Dec 2013, 17:18

ma stvar je u tome da su ljudi izgubili volju za bilo što, tako da ne čudi slaba izlaznost. Da smo u Belgiji ili Australiji, novčano bi se kažnjavalo to, he. :mrgreen:

Ma ovako sada izgleda obično sprdanje i bacanje novaca, ali sada će sljedeće biti ovo s vukovarom. Ali zbilja, tko kaže da neće biti sljedećih referenduma gdje će se sve više oduzimati prava invalidima ili ne znam što više... Kada jedanput budala shvati priliku, naročito da mu država sve plaća, gdje je tu više kraj...

i da, dobro kaže jedan, kvragu i to za homoseksualcima, ćirilicom i to kada imamo puno važnije brige, ljude koji rade mjesecima bez plaće, ljude s ovrhama, ljude koji su godinama na burzi i slično...
Michel puši karu.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: REFERENDUM - ZA je glasalo 65,84%, a PROTIV 33,51%

Post by Scarface » 02 Dec 2013, 21:23

Klin se klinom izbija. U ovom slučaju - konzervatizam konzervatizmom. Sustav se ne ruši revolucijom - to su samo povijesni igrokazi koji se prikazuju u povijesnim knjigama, dok ne pređu u opće znanje - ruši se dovođenjem onog postojećeg do vlastite propasti. A ovo polako vodi do toga. Što je tu loše, što dobro, nije ni bitno, dogodit će se ka i puno puta prije, kako u nas, tako i otkad je nastanka čovjeka.

Sva podmetanja, obmane, krađe, uvrede, diskriminacije i kojekakve negativne stvari koje nam vise nad glavom i koje trpimo svedu se pod - ego. Jer zbog njega je lako izazvat svađu i razdvojenost među narodom. Od religije do seksualnosti, ego je ono šta nas ograničava. Svak brani svoje, i malo tko će sagledat stvari malo šire. Isto tako, nitko nije prirodno inertan. Pravi problemi se ignoriraju, i zato ne čudi mala izlaznost, jer ljudima je puna kapa ovog sranja i zamagljivanja slike pred očima. A spodobe i moralne nakaze koje postoje s obiju strana, od Markićke pa i do sad aktualnog Babića su slika i prilika osobe koja misli samo na sebe, pod krinkom brige za narod i domovinu.

Boli Markićku k za brak i za obitelj. Isto tako, boli Babića k za dobrobit ove domovine i njen integritet, jer se ne bi onako degutantno i sramotno sprda s njenim simbolima.

Licemjerni i jeftini moralisti su uvijek bili i bit će prava prijetnja bilo kakvom društvenom poretku. a sve ih je više, pogotovo među mlađom generacijom. Toliko da ni na fejs ne možeš otić a da na naslovnoj ne vidiš barem 10 statusa - eseja u kojima se svak nalazi prozvan pametovat o sadašnjem stanju u državi, a bez da je ikad malo sta i razmislija o tome šta zapravo on nudi i sebi i drugima. Lako je pametovat, a ironično, to sad i ja radin ovim statusom, tako da se i ja mogu pokrit ušima. Manje riječi, više djela, i budi jednak prema svima, al stvarno jednak, ne samo na papiru. To obisi mačku o rep.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: REFERENDUM - ZA je glasalo 65,84%, a PROTIV 33,51%

Post by Asfodel » 02 Dec 2013, 23:39

Očekivano, no nesretna sam samo zbog količine utrošenog novca (ne zbog ishoda).
Gejevi će svejedno dobiti gotovo sva prava, što mi je neizmjerno drago i što se već dugo zna da je u pripremi. Tako da si ZAovci i Željka mogu rezultat o kojem je odlučila svega šačica Hrvata - zabiti znaju već gdje :D
Spomenuti zakon ipak svjedoči da nismo klasična zatucana zemlja (odnosno jesmo nekome tko promatra samo površinski). Jadni smo samo po pitanju nekažnjavanja neizlaska, što bi spriječilo da ubuduće ovoliko malo ljudi odlučuje o interesima više milijuna ljudi.

Što se tiče samog pučanstva, protiv ZAovaca koji su išli na izbore nemam pretjerano ništa protiv. Volim iskrene ljude koji govore što misle (pa čak i kad govore s mržnjom ili zaključuju na temelju krivih saznanja- što je najčešće slučaj). S njima znam na čemu sam i da se ne treba previše truditi. Nikakva dvosatna ili dvotjedna rasprava s moje ili tuđe strane neće njima promijeniti mišljenje koje je u njih usađivano odgojem, indoktrinacijom ili krivim saznanjima poduprtim s tvrdoglavom osobnošću. Tu problema nema, jer je tako kako jest.
Problem imam jedino s konjinama koje sjede doma i ne glasaju. Usrdno se nadam da će u skoroj budućnosti isto ovako šačica ljudi upitne inteligencije oštetiti te pičke u nekom im životno važnom pitanju :D I bit će to vrlo skoro kako smo krenuli, jer je (kao što je rečeno i s čim se slaže svatko s bar pola mozga) takvo konzervativno djelovanje, razdvajanje i zavađanje naroda i traženje ispušnog ventila u nebitnim svjetonazorskim stvarima - karateristično za doba velikih ekonomskih kriza.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
DeadDispatcher90
Posts: 1240
Joined: 15 Jul 2009, 15:06
Location: Kamino

Re: REFERENDUM - ZA je glasalo 65,84%, a PROTIV 33,51%

Post by DeadDispatcher90 » 03 Dec 2013, 00:26

Ne znam zašto ljudi misle da je prvenstveno mržnja u pitanju. Naravno svugdje ima svačega, pa naravno da je bilo nekih koji su zaokružili da iz mržnje, iako smatram da je njih manje 1% ukupnih glasača. Smatram da je glavni razlog zbog kojeg se glasa "za" upravo tradicija.

I ja sam također, ne tužan već zbunjen i neugodno iznenađen ovakvim trošenjem para u ovakvim vremenima. To je kao glasovanje za odabir novih stolnjaka u brodskom restoranu, dok brod tone.
Revenge solves everything

User avatar
Michel
Posts: 11404
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: REFERENDUM - ZA je glasalo 65,84%, a PROTIV 33,51%

Post by Michel » 03 Dec 2013, 00:45

DeadDispatcher90 wrote:Ne znam zašto ljudi misle da je prvenstveno mržnja u pitanju. Naravno svugdje ima svačega, pa naravno da je bilo nekih koji su zaokružili da iz mržnje, iako smatram da je njih manje 1% ukupnih glasača. Smatram da je glavni razlog zbog kojeg se glasa "za" upravo tradicija.
To se zove generaliziranje, a ljudi vole to raditi. Suditi o drugima na temelju onoga štp čuju, a ne poznaju ih. Toga će uvijek biti.

Zato je najbolje doma sjediti i gledati predstavu te naravno uživati :kokicarenje: :rock: jedva čekam idući referendum da vidim o čemu je i da komentiram. :supz:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
hitman_4
Posts: 6993
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: REFERENDUM - ZA je glasalo 65,84%, a PROTIV 33,51%

Post by hitman_4 » 03 Dec 2013, 01:27

ja sam za to da se kroz referendum zabrani razvod braka :kokicarenje: ipak je on sad ustavom zaštićen, a brak je naša tradicija:) nitko se ne j*be prije braka i te fore :) svi smo vjerni isusu i majKi božjoj 8) živjela naša tradicija i crkva

tih 50M bi se potrošilo na nečije aute, limuzine, sjedala, zvučnike :) a kao što kaže Milanović, demokracija košta.
Image

Image

Image

John_Ryder
Posts: 12142
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: REFERENDUM - ZA je glasalo 65,84%, a PROTIV 33,51%

Post by John_Ryder » 03 Dec 2013, 08:17

dobro su rekli markićki,e da se prati tradicija,ti danas nebi imala pravo glasa :kokicarenje:
Image

Image

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: REFERENDUM - ZA je glasalo 65,84%, a PROTIV 33,51%

Post by john_constantine » 03 Dec 2013, 10:59

Eh , posvadio se s kolegom na tu temu. Ono, on bi izbacii svog sina iz kuce kada bi skuzio da je,gay. Ok, ali da,mene jebe zato sto sam rekao da ne bi. Nazvao ga obicnim sebicnim seronjom jer mu je vise vazno sto ce mjesto misliti o njemu, a ne sin.
Michel puši karu.

User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Re: REFERENDUM - ZA je glasalo 65,84%, a PROTIV 33,51%

Post by callac » 03 Dec 2013, 11:04

iskreno, dok nisu osvanule profilne slike na fejsu na kojima je pisalo ZA ili s druge strane PROTIV, ja uopće nisam niti znala da postoji pitanje, da će biti referenduma. Medije ne pratim, ne čitam novine, ne gledam vijesti ni dnevnik. kada sam saznala o čemu se radi, odlučila sam (poučena glupim raspravama na forumima) ne trošiti energiju u negativnom smislu, slično kao michel sam iz udobnosti svoga doma povremeno pratila šta se događa i bilo mi je drago što se nisam ni na koji način uključila jer pročitavši litanije koji su "prijatelji" jedni drugima pisali, svaki braneći svoj stav, bilo mi je samo drago da moji prijatelji, za razliku od nekolicine poznanika, imaju moj stav( da se sad izjasnim ako nije jasno, ja sam PROTIV). Nisam nikada bila preveliki aktivista, pogotovo ne podnosim licemjerje poput lajkanja za gladnu djecu afrike, kada mi je do nečeg stalo, to doslovce uradim pa tako nemali broj puta odnesem hrpetinu hrane u noinu arku, nazovem ljude koji su gladni i nemaju šta obući pa im odnesem hranu i odjeću, a "ne mjenjam" svijet promjenom profilne slike, lajkanjem i šeranjem. pogotovo mi ne pada na pamet raspravljati s ljudima u nadi da ću promjeniti njihovo mišljenje jer da imaju mozga, ne bi im se trebalo niti mjenjati mišljenje.
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: REFERENDUM - ZA je glasalo 65,84%, a PROTIV 33,51%

Post by Asfodel » 03 Dec 2013, 14:52

DeadDispatcher90 wrote:Ne znam zašto ljudi misle da je prvenstveno mržnja u pitanju.
To je rijeđa krajnost, u pitanju je uglavnom stav utemeljen na krivim premisama, neznanje.. kao što rekoh. Ljudi većinom znaju tek nešto malo o materiji da je mogu pogrešno koristiti u svoju korist, da znaju imalo više skužili bi da su u krivu. O tradiciji i tradicionalnim stvarima većinom ne znaju ništa, zato se i sramote takvim izjavama.

Što se tiče fejsbuk bombardiranja, radije pročitam status u kojem netko govori o ovako nečemu, nego o tome što je pojeo :facepalm:

@Ryder - :mrgreen:

inače
http://sprdex.com/2013-12/hrvatska-spas ... _type_map=[%22og.recommends%22]&action_ref_map=[]
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

Post Reply