Nisam balkanac svetski sam čoek

Sve što ne paše u ostale forume ide ovdje.
User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Nisam balkanac svetski sam čoek

Post by Scarface » 11 Jan 2013, 21:30

Kruzeri su izvrsna opcija, dva prijatelja su već bila tamo, jedan je zapravo još uvik na ruti, dobro se naradiš al se i nagledaš svijeta. Virujem da ti engleski nije prepreka, tako da ti to preporučam. Za ovo ostalo baš i ne znam, samo nikako se zajebavat s azilom.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Josef K
Posts: 4829
Joined: 26 Mar 2008, 19:39

Re: Nisam balkanac svetski sam čoek

Post by Josef K » 11 Jan 2013, 21:31

Frendica već drugu godinu na kruzeru, nije išla na faks, planira još 3 godine radit, kupit stan u Italiji, otvorit restoran i tak to.

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Nisam balkanac svetski sam čoek

Post by boyko » 11 Jan 2013, 21:52

ne znam zakaj svi tolko ludi za kanadom.. :lol:

ugl da, odlazak na kruzer ti je dost dobra opcija. 2 frenda mi trenutno tam. samo kaj ak se na to odlučiš,odma u startu ti ode kojih cca 10000 kn (treba izdvojit za avion, pomorsku knjižicu, liječnički, platit agenticu koja te zastupa itd..) al to si sve vratiš sa prve 2 plaće..

jedina banana je dok se vratiš moraš još našoj nadasve lijepoj državi iskeširat cca 10000kn za jebeno mirovinsko, zdrastveno i te pizdarije.. mada ti tam imaš zdrastveno koje ti osigura kompanija ali ne, i naša država bi neke pare. "ti bi bio sretan i radio izvan hrv,e pa i mi bi dio te tvoje sreće, daj nam pare!" jbm ti državu
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Nisam balkanac svetski sam čoek

Post by john_constantine » 11 Jan 2013, 22:43

jbt :skrujufakju: Pa na kraju ti ostane puno manje nego bi čovjek očekivao. Ali bolje išta nego ništa...
Michel puši karu.

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Nisam balkanac svetski sam čoek

Post by boyko » 12 Jan 2013, 00:03

john_constantine wrote:jbt :skrujufakju: Pa na kraju ti ostane puno manje nego bi čovjek očekivao. Ali bolje išta nego ništa...
jep,nakon prvog odrađenog ugovora i ne ostane neka lova,al nakon drugog itd je već puno bolje, jer ti i plaću povečaju a i automatski napreduješ, nisi recimo obični potrčkalo konobar već klasa iznad :D
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Nisam balkanac svetski sam čoek

Post by Decadentor » 12 Jan 2013, 04:50

Asfodel wrote:Naj se zajebavat s izmišljanjem problema za azil, nit te progoni tko u rh, nit si apatrid.
Što se tiče nordijskih brija, ljudi tamo odu šljakat bez da znaju jezik.

Jesi razmišljao o kruzerima, naftnim platformama i ekipi? Kažeš da bi posudio novac pa ti može biti i za to.
A doškolavanje tipa policijska akademija?

Sad mi tu nabacujemo ideje i savjete, ali ultimativni savjet bi bio da svo slobodno vrijeme uložiš u istraživanje na internetu. Ionako imaš vremena, jel. Svaku mogućnost, sve sve. Pokušaj se spojiti s nekim tko ima iskustvo iz prve ruke, daj sve od sebe dok ne budeš znao sve što se može saznati. Eto, srećno :seksualische:

jap necu se zaletat bas na mulet, mada je internet prepun informacija ali to je sve rekla kazala, a za platforme/kruzere moram jos goglat (vec sam jednom davno brijo na kruzer)

fala za srecu meow :D


A sljedeci tjedan idem u MIC OS da vidim sta tamo vele (iako kontam da 0 bodova posto je u skolpu HZZ-a)
Image

User avatar
sandi
Posts: 1332
Joined: 16 Nov 2008, 23:56

Re: Nisam balkanac svetski sam čoek

Post by sandi » 15 Jan 2013, 21:47

Odes na Fejsbuk i učlaniš se u grupu 'mladi napustimo hrvatsku' i tamo imas brrrdooo informacija od ljudi koji su otisli i koji pisu svoja iskustva kako otići i na koji način, a puno si ti gastarbajteri i pomažu puno je likova otislo u kanadu pa su tamo bili kod hrvata koje su upoznali u toj grupi, pomogli su im pri trazenju posla itd...Ugl ako zaista zelis otici to ti je najbolja odskočna daska koja vrvi informacijama...
Jebem skoro svaki dan...skoro jučer, skoro prekjučer...

User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Re: Nisam balkanac svetski sam čoek

Post by callac » 15 Jan 2013, 21:56

već sam mu ja poslala link na FB :)
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


Gosp.
Posts: 2157
Joined: 25 Oct 2006, 23:15

Re: Nisam balkanac svetski sam čoek

Post by Gosp. » 15 Jan 2013, 22:55

Kanada, prenosim informacije raznih prijatelja - prije ožujka/travnja se ne isplati previše, poslova najviše ima u razdoblju između svibnja i rujna. Budući da je za VSS poslove potrebno polagati razlike/jezik i prikupiti potencijalne cerfitikate, govorim ponajprije o SSS/NSS poslovima na koje su (barem jedno vrijeme) primorani svi. Kanada se sastoji od 10 provincija, ona sa recimo najboljim poslovnim ponudama je Alberta. Alberta nudi relativno dobro (svakako zadovoljavajuće) plaćene poslove. Edmonton (glavni grad) ima razvijenu industriju, posebice naftnu, nudi velik broj SSS poslova, no troškovi života su podosta visoki. Najbolji izbor je Calgary, nudi velik spektar poslova, visoke prihode te su troškovi života niži negoli u drugim gradovima takve veličine. Poslovi se pretežno daju na ograničenje od 3 mjeseca, ukoliko svi papiri nisu sređeni poslodavac najčešće odustaje od daljnjeg zapošljavanja. Ontario je najčešći izbor "imigranata". Nažalost, iako je riječ o ekonomskom gigantu Kanade te Toronto glasi kao "alpha" grad (prema Globalization and World Cities Research Network-u), valja uzeti u obzir da se osim građana RH u navedeni slijeva radna snaga kako iz cijele Kanade tako i iz cijelog svijeta. Pritom, grad je u pogledu poslovnih ponuda najbolji izbor za VSS osobe. Troškovi života su poprilično visoki. Pretežno se predlaže par mjeseci skupljanja radnog iskustva u drugim provincijama prije negoli se pokuša posao pronaći u Torontu.
U svakom slučaju, želim ti sreću! :wink:
Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

User avatar
maddjuro
Posts: 8321
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Nisam balkanac svetski sam čoek

Post by maddjuro » 28 Jan 2013, 23:25

neznam koliko je ovo pouzdano ali...

http://danas.net.hr/hrvatska/potpuno-dr ... u-u-kanadu
I may be an idiot, but i am no fool.

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Nisam balkanac svetski sam čoek

Post by GreenHornet » 29 Jan 2013, 00:48

ovo da u kanadi cvjetaju labaratoriji sa drogom,prostitucija,te da postoje kvartovi gdje ti je glava u torbi je laz 100%...
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Nisam balkanac svetski sam čoek

Post by HorrorHR » 29 Jan 2013, 10:02

maddjuro wrote:neznam koliko je ovo pouzdano ali...

http://danas.net.hr/hrvatska/potpuno-dr ... u-u-kanadu
par ljudi iz kanade potvrdilo dio oko plaća i troškova...

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Nisam balkanac svetski sam čoek

Post by Decadentor » 29 Jan 2013, 10:26

ty na info svima

A sto se tice ovog djurovog linka to mi i je najveci problem interneta, oko svake teme se nadju 2 strane od kojih je jedna izrazito pozitivna, druga pak negativna a realnu situaciju moram sam skontat, a ako se nadje neko ko prica realno obje strane ga pokopaju.
Image

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Nisam balkanac svetski sam čoek

Post by john_constantine » 29 Jan 2013, 10:54

da, dec dobro kaže. Sigurno ima istine u tome da je životni trošak tamo isti kao i kod nas, bez obzira na visinu plaće. Ali opet, neke stvari su preseravanje kao to za laboratorije i slično. A i ovisi o tome kakav posao dobiješ i uvjete. Puno faktora je u igri. A i činjenica je da ne možeš nikamo ako nemaš novaca, vezu ili nešto. A ne samo da se spakiraš, prodaš sve što imaš i otiđeš tamo, a oni će te dočekati širom otvorenih ruku...

Život je tamo skup kao i kod nas, samo su bolje plaće. I ne može se uspoređivati oni koji žive kod cimera ili kod roditelja ili rođaka koji još financijski pomažu u usporedbi s onima koji moraju sve iznova početi... SAmo treba očekivati realnost.

ovo ostalo, raj u zemlji i sve to, to samo u glupim ekskluzivama kao ona cura što je otišla na tajland i uspaniči se radi bezazlenog macaklina...

+ jedina razlika je to što se izvana redovito dobivaju plaće, a ne kod nas, gdje radiš pet mjeseci badava, a račune treba platiti..
Michel puši karu.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Nisam balkanac svetski sam čoek

Post by Asfodel » 18 Feb 2013, 20:18

Sutra u 20 i nešto na nekoj emisiji Paravan tema o odlasku u Kanadu
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

Post Reply