Nisam balkanac svetski sam čoek

Sve što ne paše u ostale forume ide ovdje.
User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Nisam balkanac svetski sam čoek

Post by Decadentor » 10 Jan 2013, 22:19

Znaci ovako, zivim u Hr cjeli zivo jel, nemam posla, nemam budusnocti...

Pa me zanima sve sto znate o imigracijma u Kanadu, kako uopce doci tamo, kako traziti azil, postoji li neki drugi nacin osim azila, trebam li vize???...


Ne zanima me previse kako je zivjeti tamo jer cu se snac, samo se me strah da me ne doportiraju nazad jer bi u tom slucaju ostao pez posudjenih para + "crna budusnost" kakvu bih ionako imao.

Dal da odem u ambasadu pa se raspitam ili??? Jer nigdje nema tocnih informacija i svako prica drugu pricu, pa ako neko ima nekog bliskog imigranta neka se raspita ako mu niej problem

Svaka informacija je dobrodosla :D
Image

User avatar
Alastorus
Posts: 2761
Joined: 18 Apr 2011, 15:11
Location: Mount Pleasant Cemetery, Toronto,Canada
Contact:

Re: Nisam balkanac svetski sam čoek

Post by Alastorus » 10 Jan 2013, 22:22

Kanada ti je loš izbor, manjak posla, znam i ja sam se raspitivao, imam tetku gore i kažu da je situacija isto teži sjeb kod njih gore, viza ti treba, a azili su ti praktički onemogućeni ako baš nisu politički ili slični ( zemlje 3.svijeta )
Now I lay me down to sleep, ​
Beside my bed, a Glock I keep. ​
If I should awake, and find you inside, ​
A Coroners van, will be your last ride. ​

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Nisam balkanac svetski sam čoek

Post by Decadentor » 10 Jan 2013, 22:29

raaaaaaaaawr u kurac
Image

User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Re: Nisam balkanac svetski sam čoek

Post by callac » 10 Jan 2013, 22:46

Dec, koliko god misliš da je kod nas sranje, a sranje je teže, posla nema, nema se para..ALI nigdje na svijetu se ne živi kao kod nas. ako imalo voliš svoj život kad imaš dovoljno para za jest, izaći van i obući se (što vjerujem da su trenutne preokupacije, nisi mi još dovoljno star da osnivaš neku obitelj nhf) onda će ti bilo gdje dalje biti pravi pakao. Ja poznajem jako puno mladih koji se vraćaju iz Amerike, Novog Zelanda i Engleske jer nisu mogli izdržati taj tempo i način života. Nema cuge, nema cigara, nema kafenisanja od sat vremena, sve se svodi samo na posao, rad rad rad i rad. Evo, ja osobno bi voljela otić u neku od tih zemalja na odmor, ali živjet tamo, a-a. Znam da nismo u istim situacijama, ja imam posao, ali sam bila te sreće (nazovimo ju tako) da sam počela raditi prije 12 godina kada je posla još bilo ako ga želiš, i glupo je da te ja odgovaram od nečega, samo iznosim svoje mišljenje o tim "obećanim zemljama" koje su ekipi koja se tamo rodila ili su došli jako mladi tamo jedini način života koji poznaju no nama koji smo odrasli ovdje takav život uglavnom jako teško padne..
ja ti želim sreću šta god odlučiš, više bih voljela da se situacija kod nas promjeni pa da ne bude ovoliko očajnih mladih ljudi koji bježe trbuhom za kruhom..
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Nisam balkanac svetski sam čoek

Post by elrania » 11 Jan 2013, 00:56

znam jednu osobu koja je prošljo ljeto ošla u kanadu i vraća se uskoro, jer nije pronašla nikakav stalni, normalno plaćeni posao u struci tamo (živjela je na parama zarađenim ovdje, a to se već iscrpilo i jbga).
nažalost, ono što čujem uokolo je situacija da ljudi odu i rade milijun drugih poslova van svoje struke (konobarenje, neki restorani, čiste, peru) kako bi krpali kraj s krajem. i naravno, neki uspiju, neki ne itd.
treba imati na umu koliko ljudi iz ostalih zemalja zapravo kanadu smatra zgodnom mogućnošću i dolaze tamo s jednakim idejama, željama, predispozicijama te kolika se konkurencija samim time stvara. to je zajebalo ovog kojeg znam, jer je očekivao valjda brda i doline, no na kraju ga nisu prihvaćali iz jednostavnog razloga što ne znaju tko je, kakav je, nije državljanin za kojeg se zna da će ostati tu, a ne jednom opet otić (i time propada ulaganje u njega) i najosnovnije, ima toliko mladih njihovih tamo koji traže posao, pa zašto njima prvo ne osigurati budućnost?

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Nisam balkanac svetski sam čoek

Post by Asfodel » 11 Jan 2013, 01:20

Meni je lijepo za vidjeti da nisi klasični inertni Hrvat.
Sam ovaj topic je indikator toga da ti se nije problem maknuti s mjesta da bi dobio zaposlenje/bolji život. Moj savjet je da probaš uzeti u obzir cijeelu Hrvatsku prilikom traženja (što je malo ako uzmemo u obzir da si bio spreman otići preko bare, nicht wahr?) Tek ako ni tad ne upali, onda razmišljaj o putovnici i vizi.

Sad neobvezni dio, ja većinom znam iskustva koja su jako dobra (mahom sve US and A). No imaju stvarno svojih specifičnosti pa ti ne mogu pomoći primjerom, jer koliko vidim ti tamo želiš ići baš raditi, a ne studirati pa nakon toga raditi i sl. Od Eu iskustava znam ponešto o Norveškoj i kad bi baš morao ići vanka, bilo bi super da odeš negdje gore k njima.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Josef K
Posts: 4829
Joined: 26 Mar 2008, 19:39

Re: Nisam balkanac svetski sam čoek

Post by Josef K » 11 Jan 2013, 01:40

Očekivao si nešto od 21.12. Razumijem te :(

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Nisam balkanac svetski sam čoek

Post by maddjuro » 11 Jan 2013, 02:22

Koliko cuh ne nije u kanadi bas nesto posebno sto se tiče posla, a ići tamo bez da imas garantiran posao je ,kolik cuh, jedna od najvećih gluposti koje mores napraviti; jer naći posao nije lako, unatoč člancima po novinama, a ako ni nemaš neki smještaj onda si u jos vecim govnima. Najgora stvar koju možeš napraviti je ići na svoju ruku; pa sto bude bude.Na kraju ces potrošit posuđene pare, ljudima ostat dužan a neimat odakle za vratiti;a ako i nađeš neki posao morati ces rintati danonoćno samo da bi bio na nuli. Ako si student, može se srediti lako da odes u ,recimo, ameriku pa 4-6 mjeseci tamo samo raditi preko tih nekih studentskih razmjena; čuh da se da i zaraditi; a ako nisi student, mozes probati upisati nesto tek tolko da dobijes studentska prava; sad se s s onom drzavnom maturom da upisat razne faxove bez prjemnih. Pa nakon sto odradis tako par mjeseci u inozemstvu; lako odlucis dali probat nac nesto trajnije ili probat neku drugu opciju.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Nisam balkanac svetski sam čoek

Post by Decadentor » 11 Jan 2013, 02:52

callac wrote:Dec, koliko god misliš da je kod nas sranje, a sranje je teže, posla nema, nema se para..ALI nigdje na svijetu se ne živi kao kod nas. ako imalo voliš svoj život kad imaš dovoljno para za jest, izaći van i obući se (što vjerujem da su trenutne preokupacije, nisi mi još dovoljno star da osnivaš neku obitelj nhf) onda će ti bilo gdje dalje biti pravi pakao. Ja poznajem jako puno mladih koji se vraćaju iz Amerike, Novog Zelanda i Engleske jer nisu mogli izdržati taj tempo i način života. Nema cuge, nema cigara, nema kafenisanja od sat vremena, sve se svodi samo na posao, rad rad rad i rad. Evo, ja osobno bi voljela otić u neku od tih zemalja na odmor, ali živjet tamo, a-a. Znam da nismo u istim situacijama, ja imam posao, ali sam bila te sreće (nazovimo ju tako) da sam počela raditi prije 12 godina kada je posla još bilo ako ga želiš, i glupo je da te ja odgovaram od nečega, samo iznosim svoje mišljenje o tim "obećanim zemljama" koje su ekipi koja se tamo rodila ili su došli jako mladi tamo jedini način života koji poznaju no nama koji smo odrasli ovdje takav život uglavnom jako teško padne..
ja ti želim sreću šta god odlučiš, više bih voljela da se situacija kod nas promjeni pa da ne bude ovoliko očajnih mladih ljudi koji bježe trbuhom za kruhom..
to je istina, ali bas i nemam para jer ono malo sto sam radio sam potrosio, starci mi nerade a i nisam jedinac tako da nas ima dosta nas ima na grbaci
ha i netrabam obitelj jos, ali zelim hm normalan zivot? Svoj prostor gdje cu moc zivjeti kako zelim.

Nema cuge, cigara...hm nepusim vec neko vrijeme i netraba mi uopce, kafenisanje mi je svedeno na minimum ili eventualno kod neko u kuci ili ako meni neko dojde, kalsicno kafenisanje ne radim od srednje tako da bi to bilo uredu, a za pivu pa makar iz trgovine se uvjek moze nac vremena, a sto se tice rad rad stvari hm moram ti rec da sam radio svasta, jedno vrijeme je to bilo od 6 ujutro do 2 u noci pa sutra opet (ali sve to crnjaci i ne bas neka lova) pa mislim da cu moc i tamo


I hvala na ljepim zeljama :D
elrania wrote:znam jednu osobu koja je prošljo ljeto ošla u kanadu i vraća se uskoro, jer nije pronašla nikakav stalni, normalno plaćeni posao u struci tamo (živjela je na parama zarađenim ovdje, a to se već iscrpilo i jbga).
nažalost, ono što čujem uokolo je situacija da ljudi odu i rade milijun drugih poslova van svoje struke (konobarenje, neki restorani, čiste, peru) kako bi krpali kraj s krajem. i naravno, neki uspiju, neki ne itd.
treba imati na umu koliko ljudi iz ostalih zemalja zapravo kanadu smatra zgodnom mogućnošću i dolaze tamo s jednakim idejama, željama, predispozicijama te kolika se konkurencija samim time stvara. to je zajebalo ovog kojeg znam, jer je očekivao valjda brda i doline, no na kraju ga nisu prihvaćali iz jednostavnog razloga što ne znaju tko je, kakav je, nije državljanin za kojeg se zna da će ostati tu, a ne jednom opet otić (i time propada ulaganje u njega) i najosnovnije, ima toliko mladih njihovih tamo koji traže posao, pa zašto njima prvo ne osigurati budućnost?
Hm pa nemoram radit u struci, niti zelim, radio bi gotovo bilo sto, a sad da krpaju kraj s krajem mi je malo cudno jer je tamo minimalac oko 10$ na sat malo manje (internet informacija)
Sto se tice konkurencije neznma morat cu se potrudit

I ovo crveno ista stvar kao kod nas gdje se nezaposlenost borji u stotinama tisuca imamo azile i gdje dolaze manjine koje imaju prednos ispred nas samo zato jer su manjine, nekima cak i drzava sredjuje posao. Sve samo da drzava izgleda fino i humano.
Asfodel wrote:Meni je lijepo za vidjeti da nisi klasični inertni Hrvat.
Sam ovaj topic je indikator toga da ti se nije problem maknuti s mjesta da bi dobio zaposlenje/bolji život. Moj savjet je da probaš uzeti u obzir cijeelu Hrvatsku prilikom traženja (što je malo ako uzmemo u obzir da si bio spreman otići preko bare, nicht wahr?) Tek ako ni tad ne upali, onda razmišljaj o putovnici i vizi.

Sad neobvezni dio, ja većinom znam iskustva koja su jako dobra (mahom sve US and A). No imaju stvarno svojih specifičnosti pa ti ne mogu pomoći primjerom, jer koliko vidim ti tamo želiš ići baš raditi, a ne studirati pa nakon toga raditi i sl. Od Eu iskustava znam ponešto o Norveškoj i kad bi baš morao ići vanka, bilo bi super da odeš negdje gore k njima.
Cijela hrvatska..eventualno bi mogao naci neki sezonski posao na moru, no opert bi bio pola godine doma i spicko sav novac pa opet ispocetka, cak i kada bih imao stalan posao morao bi pola place davati iza stan ili jos gore stambeni kredit. I nikad se nebi izbukao iz toga i zamrzio bi sve oko sebe iz tog glupog razloga, jednostavno bi me izjedao taj osjecaj nemoci i "kaveza"
A za studij u kanadi je navodno potrebno odvojiti 20000$ po semestru tako da je nemoguce

I neobavezni dio sto se tice skandinavije <3 razmisljao sam o tome i prva i glavna zapreka mi je jezik(perkele). A znas da bi najradje palio crkve sa Vargom :D
maddjuro wrote:Koliko cuh ne nije u kanadi bas nesto posebno sto se tiče posla, a ići tamo bez da imas garantiran posao je ,kolik cuh, jedna od najvećih gluposti koje mores napraviti; jer naći posao nije lako, unatoč člancima po novinama, a ako ni nemaš neki smještaj onda si u jos vecim govnima. Najgora stvar koju možeš napraviti je ići na svoju ruku; pa sto bude bude.Na kraju ces potrošit posuđene pare, ljudima ostat dužan a neimat odakle za vratiti;a ako i nađeš neki posao morati ces rintati danonoćno samo da bi bio na nuli. Ako si student, može se srediti lako da odes u ,recimo, ameriku pa 4-6 mjeseci tamo samo raditi preko tih nekih studentskih razmjena; čuh da se da i zaraditi; a ako nisi student, mozes probati upisati nesto tek tolko da dobijes studentska prava; sad se s s onom drzavnom maturom da upisat razne faxove bez prjemnih. Pa nakon sto odradis tako par mjeseci u inozemstvu; lako odlucis dali probat nac nesto trajnije ili probat neku drugu opciju.
Radi smjestaja pokusavam pucat na azil (samo moram smislit neku pricu)
i da znma da je to napisano najgore sto mogu napravit zato sada i skupljam informacije, a sto se tice razmjene na fakultetima prvo bih morao upisati fax, a nakon toga biti jebeno odlican tamo pa da me odaberu za to....

Zadro wrote:Očekivao si nešto od 21.12. Razumijem te :(
TY man :lol: :lol:


BTW Hvala svima na informacijama/savjetima :D
Image

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Nisam balkanac svetski sam čoek

Post by maddjuro » 11 Jan 2013, 02:59

opce netreba bit odličan, ti programi primaju bilokoga; a za upisat, ak imas državnu maturu koja je, navodno, laka za polozit, mozes bilo koji fax, njima je samo vazno da si student; a to s azilom s tim ti se nije za zafrkavati jer mores dobit traju zabranu ulaska u zemlje u kojima bi se dalo nac posao. Jedina caka je sto ti oni daju proliku da sam nađeš posao, oni srede ostalo, u protivnome ti oni nađu posao, ali se onda nemas pravo zalit ako ti posao ne odgovara. Cuo sam da je jedan kolega na faxu nabavio za 10ak $ neki skype telefon i onda nazivao firme u americi i sredio si solidan poslić.

ako te nije sram, da se prišparati ako odes jest u pucku kuhinju; tamo je hrana dobra, i ljudi su ok.

Iz vremena kada sam tamo volontirao sam znao pojest porciju onoga sto smo pripremali, i hrana je solidna; a viđao sam dosta prosječnih ljudi koji su bez posla pa dođu tamo pojesti topli obrok
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Nisam balkanac svetski sam čoek

Post by john_constantine » 11 Jan 2013, 13:30

Dec, sto si ti ono po struci?
Michel puši karu.

User avatar
Josef K
Posts: 4829
Joined: 26 Mar 2008, 19:39

Re: Nisam balkanac svetski sam čoek

Post by Josef K » 11 Jan 2013, 13:59

Lucifer's assistant.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Nisam balkanac svetski sam čoek

Post by Asfodel » 11 Jan 2013, 16:06

Naj se zajebavat s izmišljanjem problema za azil, nit te progoni tko u rh, nit si apatrid.
Što se tiče nordijskih brija, ljudi tamo odu šljakat bez da znaju jezik.

Jesi razmišljao o kruzerima, naftnim platformama i ekipi? Kažeš da bi posudio novac pa ti može biti i za to.
A doškolavanje tipa policijska akademija?

Sad mi tu nabacujemo ideje i savjete, ali ultimativni savjet bi bio da svo slobodno vrijeme uložiš u istraživanje na internetu. Ionako imaš vremena, jel. Svaku mogućnost, sve sve. Pokušaj se spojiti s nekim tko ima iskustvo iz prve ruke, daj sve od sebe dok ne budeš znao sve što se može saznati. Eto, srećno :seksualische:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Nisam balkanac svetski sam čoek

Post by maddjuro » 11 Jan 2013, 17:08

Il mores probat u Mcdonaldsu nac posao, tamo se relativno lako za zaposlit; sam ugovor ti se obnavlja, ako se nevaram, svaka 3 mjeseca; pa ako nista mores to probat
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Nisam balkanac svetski sam čoek

Post by john_constantine » 11 Jan 2013, 21:03

da, kruzeri... baš mi kolega s posla priča kako njegov sin ide na razgovor da sklopi ugovor na 6 mjeseci, zarada 30 000 kn, makar treba prvo platiti kartu i slično. Ako loše radiš posao, onda imaš nadzornika za takve slučajeve. Da je osnovni uvjet poznavanje engleskog jezika i slično. Sada, on pretpostavlja da neće proći, ali tko zna... Ali čim je to kazao, znači da su počeli tražiti takve.
A i sada neka firma traži animatore za ovogodišnju ljetnu sezonu.
Michel puši karu.

Post Reply