Vaše mišljenje o uvođenju zdravstvenog odgoja u škole...

Sve što ne paše u ostale forume ide ovdje.
User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 06 Jan 2013, 16:39

John_Ryder wrote:očito nisam upućen dobro u to plaćanje ženama za ševu,pošto mi nije potrebno al ajd,znači prije seksa ili čega već tražiš medicinski karton ?
Ne, znam jer mi takve usluge nisu trebale, a bogme se nadam da nikad neće ni trebati. Moje mišljenje je da je odlazak kod prostitutke isto kao da se igraš ručnom granatom...jel može grunut al ni ne mora....mogućnost zaraze od nekih spolno prenosivih bolestiju je velika, a bogme je i to skup sport....

700 kn za jednu ševu od kojih 30 - 40 minuta je previše pa da ne znam kakvu ljepoticu imaš pred sobom...k vragu meni treba 21 sat da zaradim tu lovu iliti skoro 3 radna dana...

Draže je meni tu i tamo potrošiti na meni mnogo draže stvari...a seks ko seks nije toliko jak da meni odlučuje gdje i kada i sa kim...to samo ja određujem...a kako sam već 3 godine u vezi sa sadašnjom curom bogme ne žalim se.
U stvari ako me baš uhvati želja uvijek postoji prokušana i lijepa stvar - masturbacija...

Inaće istina je da se prostitutke u Češkoj, Tajlandu i Nizozemskoj imaju zdravstveni karton i da obavezno idu na preglede svakih mjesec dana...ali jebeš to uvijek se da papir falsifikovati. Ali to nekima ne smeta pa svaka im čast...


Evo jedan od oglasa kao primjer:
Moje ime je Lili, nalazim se u Zagrebu. Imam vrlo ugodan prostor, uredan i lijepo uređen.
Možete doći svaki dan osim nedjelje od 11h do 20h.
Imam 30 godina, visoka sam 170cm, imam 58 kg, grudi 4-5, čvrste i lijepe. Imam crnu dugu kosu. Volim erotsko rublje, pa Vas dočekujem u korzetu ili haljinici, samostojećim najlonkama, štiklama, nasmijana i ugodna. Svaki gospodin koji dođe može se istuširati u čistoj kupaonici.
Oralno radim bez gumice ako je higijena u redu, a odnos je uvijek sa zaštitom. Dozvoljeno je maženje, može u svim pozama. Volim sex i ako ste ugodni možemo se lijepo zabaviti. Obostrano oralno je dozvoljeno.
U cijeni od 400 bodova za pola sata je uključeno oralno, odnos i svršavanje po tijelu ili u usta ovisno o Vašim željama. Cijena za sat vremena je 600 bodova. Analno ne radim.
Možete svršiti više puta i to se ne naplaćuje dodatno.
Samo jednu stvar ne mogu shvatiti da recimo da oralno radi bez gumice i da se u usta može svršiti, kao da se tako osoba ne može zaraziti bilo ona koja daje oralno bilo ona koja dobija oralno...prvo mi pada na pamet - herpes...koji je najčešča bolest koja se može seksom lako dobiti
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Re: Vaše mišljenje o uvođenju zdravstvenog odgoja u škole...

Post by callac » 06 Jan 2013, 19:38

kako to uvijek neminovno biva, skrenuli ste s teme komplitli :lol:
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 06 Jan 2013, 19:43

callac wrote:kako to uvijek neminovno biva, skrenuli ste s teme komplitli :lol:
Da ali jedan mali dio toga se i bazira na zdravlju zar ne?" :)
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
copycat
Posts: 2033
Joined: 18 Nov 2010, 14:12
Location: Never go back to work at the carpet store. - R&M

Re: Vaše mišljenje o uvođenju zdravstvenog odgoja u škole...

Post by copycat » 06 Jan 2013, 21:47

pročitala sam sve i 1 -3 modul su izvrsni i moglo bi se pošto još dodati ...
No 4 modul ja sam za ali ....
Ima stvari koji su absolutni nužni za današnju generaju, pogotovo za cure.
No, ima jako puno vrlo osjetljivih tema koje mora biti vrlo jasno objašnjeni sa vrlo neutralne perspektive.
Osobno smatra da za 4 modul bi trebali posebni ljudi npr. doktori, socijalni radnici, pedagogi, psiholozi... ili slične struke da ga iznose, pogotovo kada je riječ o klinciima u osnovnoj školi.

Bojim se da kako ne postoji konkretna knjiga za 4 modulu da te osobe koje to predavaju mogu sve to iznjeti da vrlo krivi način i sjebat djecu.
Zato sam i protiv 4 modulu dok se ne napravi konkretna knjiga i dok nema profesora koji mogu to iznjeti na vrlo neutralan način bez da svoje predrasude ili sjebano mišljenje iznose sa tim materijalom.

Poznajem puno profesora i znam da ih pola bi vrlo loše to iznjeli i zato sam protiv 4 modula dok se na njemu ne izradi VRLO VRLO konkretan materijal kojeg bi profesori sljepo pratili bez da svoje mišljenje iznose.

Ovako svaki profesora može to protumačiti kako god on hoće i još opravdati svaki svoj čin ili riječi sa preporučenim "materijalom"

User avatar
copycat
Posts: 2033
Joined: 18 Nov 2010, 14:12
Location: Never go back to work at the carpet store. - R&M

Re: Vaše mišljenje o uvođenju zdravstvenog odgoja u škole...

Post by copycat » 06 Jan 2013, 21:51

elrania wrote:da, židovi isto jako drže do higijene. nema diranja prljave žene dok joj traje menstruacija i onda još dok se ne iščisti u kupeljima tjedan dana nakon. .
da smo jasni to jedino rade ortodoksni židovi ...

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 06 Jan 2013, 21:53

copycat wrote:pročitala sam sve i 1 -3 modul su izvrsni i moglo bi se pošto još dodati ...
No 4 modul ja sam za ali ....
Ima stvari koji su absolutni nužni za današnju generaju, pogotovo za cure.
No, ima jako puno vrlo osjetljivih tema koje mora biti vrlo jasno objašnjeni sa vrlo neutralne perspektive.
Osobno smatra da za 4 modul bi trebali posebni ljudi npr. doktori, socijalni radnici, pedagogi, psiholozi... ili slične struke da ga iznose, pogotovo kada je riječ o klinciima u osnovnoj školi.

Bojim se da kako ne postoji konkretna knjiga za 4 modulu da te osobe koje to predavaju mogu sve to iznjeti da vrlo krivi način i sjebat djecu.
Zato sam i protiv 4 modulu dok se ne napravi konkretna knjiga i dok nema profesora koji mogu to iznjeti na vrlo neutralan način bez da svoje predrasude ili sjebano mišljenje iznose sa tim materijalom.

Poznajem puno profesora i znam da ih pola bi vrlo loše to iznjeli i zato sam protiv 4 modula dok se na njemu ne izradi VRLO VRLO konkretan materijal kojeg bi profesori sljepo pratili bez da svoje mišljenje iznose.

Ovako svaki profesora može to protumačiti kako god on hoće i još se opravdati svaki svoj čin ili riječi sa preporučenim "materijalom"

Da potpuno si u pravi u vezi toga sa profesorima...
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
copycat
Posts: 2033
Joined: 18 Nov 2010, 14:12
Location: Never go back to work at the carpet store. - R&M

Re: Vaše mišljenje o uvođenju zdravstvenog odgoja u škole...

Post by copycat » 06 Jan 2013, 22:03

john_constantine wrote:ma s obzirom da mi je stara učiteljica, pročitao sam taj program i ima puno pametnih stvari.održavam zdrastveni odgoj jer ima puno pametnih stvari koje nisu samo seks, nego i zdrava prehrana, tjelovježba, kultura, ponašanje i što sve. Mislim, baš sam danas pričao s kolegama na poslu, kako je danas kultura skoro nikakva, gdje god se okreneš.
slažem se ali opet 4 modul je vrlo osjetljiva tema koja se nesmijela olako iznjeti niti joj tako pristupiti.

Smatram da živimo u demokraciji i da svaki roditelje ima pravo svoje djete odgajati prema svojim načelima i vjerovanjima.
Last edited by copycat on 06 Jan 2013, 22:49, edited 2 times in total.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Vaše mišljenje o uvođenju zdravstvenog odgoja u škole...

Post by john_constantine » 06 Jan 2013, 22:08

ljepo rečeno ova zadnja rečenica, ali je problem što demokracija kod nas ne fukcionira. Ja sam na kraju kršten jer inače ne bi niti mogao ići u osnovnu školu radi vjeronauka, i da budem tamo izložen komentarima od vjeroučitelja koji me pred razredom na zagorskom nazivao gluh i priskrbio taj nadimak. Ili mi govorio da sam crna ovca u razredu jer jedini nisam išao u crkvu.

Isto tako znam slučaj jedne majke čiji sin nije htio ići na vjeronauk (a nije važno da li je sin ili majka) i samo je ispalo da je bilo hrpa problema. Nije mogao biti izvan nastave tih 45 minuta jer ga nema tko nadzirati, a unutra u učionici nije smio ništa raditi jer bi "ometao" nastavu. I onda komplikacije oko toga da vjeronauk ne može biti prvi ili zadnji sat. Pa zato skoro da nećeš čuti za nijedno dijete koje ne ide na vjeronauk. A ta tzv. "etika" koja bi kao trebala biti zamjena za vjeronauk, ne znam da li uopće postoji u osnovnoj školi. U srednjoj smo imali i išlo je samo 3 - 4 učenika, više iz preseravanja.

Tako će biti i za zdrastveni odgoj, radije će pustiti djecu da to poslušaju nego se zafrkavati s školom.
Michel puši karu.

User avatar
copycat
Posts: 2033
Joined: 18 Nov 2010, 14:12
Location: Never go back to work at the carpet store. - R&M

Re: Vaše mišljenje o uvođenju zdravstvenog odgoja u škole...

Post by copycat » 06 Jan 2013, 22:23

Po mom mišljenju ( i obrazovanju) trebalo bi biti 2 izborna sata: vjeronauk i religiologija, pa neka roditelji biraju što žele.
Smatram da sat religiologije bi bio bolji predmet u školstvu jer na taj način bi se stvara religijska tolerancija i razumijevanju prema drugim religijama i poštuje se sloboda religijskog izražavanja.

a sada nazad na temu. zdravstveni odgoj je OBAVEZAN ali 4 modul treba bolje razraditi baš zbog loših profesora, a ne djece.
Last edited by copycat on 06 Jan 2013, 22:48, edited 2 times in total.

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Vaše mišljenje o uvođenju zdravstvenog odgoja u škole...

Post by elrania » 06 Jan 2013, 22:43

dobro, jel netko uopće pokušao pogledati link koji sam stavila za emisiju nedjeljom u 2 gdje se objašnjava kako se točno predaju teme za 4. modul? :?
ajde probajte, pliz.

on postoji da se informira i kaže se da neke stvari postoje. priča se kako je bilo i kako je sada, priča se o pogledima raznih skupina na neke zajednice, prakticiranja itd. i to je to. cilj nije usaditi nekome neke ideje da su npr. gejevi zakon ili da ih treba maknuti iz društva, već informirati djecu o raznim strujama, aspektima stvari, stranama itd.
i u konačnici, cilj je osposobiti sadašnje naraštaje da razvijaju kritičko mišljenje i jednog dana budu sposobni svojoj djeci otvoreno pričati o temama primjerenim njihovoj dobi, a ne tabuizirati seksualnost.

i zaboravih komentirati, svaka čast starcima od callac i zdravom razumu tih ljudi.

User avatar
copycat
Posts: 2033
Joined: 18 Nov 2010, 14:12
Location: Never go back to work at the carpet store. - R&M

Re: Vaše mišljenje o uvođenju zdravstvenog odgoja u škole...

Post by copycat » 06 Jan 2013, 22:46

gle znam ja što sve to podrazumjeva i ja sam za sve ali opet je vrlo bitno tko to predaje i kako.
Ja sam za ovaj odgoj da samo jasni.
Bilo bi bolje da su konkretnu knjigu napravili za cijeli zdravstevni odgoj,
o tomu ja pričam

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Vaše mišljenje o uvođenju zdravstvenog odgoja u škole...

Post by hitman_4 » 06 Jan 2013, 23:14

12 sati godišnje tj. 3 sata o škakljivim temama :lol: :lol:
Image

Image

Image

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Vaše mišljenje o uvođenju zdravstvenog odgoja u škole...

Post by john_constantine » 06 Jan 2013, 23:19

ma mislim si, sto ljudi, sto ćudi. Ali da, ovo što si napisala prije nego si editirala, slažem se s tobom.

Ali baš u tome je problem, što je katoličanstvo previše učvršćeno u školama. Ne daj bože da se usudiš skinuti križ u učionici radi par muslimana ili ateista u razredu. Tako i za taj zdrastveni odgoj. Dam se kladiti da većina tih koja sere po tome nisu niti pročitali ništa što uopće ima u programu.

To me baš podsjeti na situaciju s mass effect, ono, ima jedna scena seksa gdje se samo vidi gola guzica. I u emisiji, neki psihijatar ili tko već je govorio kako je igra puna sodomije, silovanja, perverzija i što sve. A voditelj ga pita: jeste li uopće igrali tu igru? A on hladno: nisam... Tako i ovo, pročitaju "masturbacija", "prostitucija", "homokseksualnost" i odmah drvljem i kamenjem. Pa komentari roditelja da neće puštati djecu na tu nastavu gdje će im djecu učiti kako se kurvati i što sve... :facepalm:

Evo, Elrania dobro kaže. To su samo primitivni idiotski stavovi likova koji smatraju da će djecu učiti da je pederluk dobro ili da će im djecu pretvoriti u pedere i lezbijke. A to samo pokazuje kako nemamo uopće tolerancije prema takvim osobama. Nije važno da li su homoseksualci samo ljudi s poremećajem u seksualnom ponašanju ili ne, ali ono, jednostavno nema tolerancije prema njima, nego samo ogromna mržnja prema njima. Bar da se nauči o toleranciji u ljudskom društvu, predrasude i sve to, a ne da na gay paradi imamo hrpu maloljetnika koji bacaju cigle i vrijeđaju jer su ih roditelji tako učili doma...

Istina je da mi u školama zapravo imamo puno većih problema, kako su učitelji kasnije napisali, od loših učenika zadnjih godina do nedostatka bilo kakve kulture među mladima i ponašanje istih. I sve ostalo što bi se dalo nabrojati. Seksualni odgoj je najmanja bitna stvar. Tako će im se djeca seksati bez obzira na roditelje, ako to žele. Samo je bar bitnije objasniti im važnije stvari da se ne dogodi da si unište život neplaniranom trudnoćom ili spolnom bolešću s obzirom da se većina njih teško liječi i imaš puno neugodnosti s njima.
Michel puši karu.

User avatar
copycat
Posts: 2033
Joined: 18 Nov 2010, 14:12
Location: Never go back to work at the carpet store. - R&M

Re: Vaše mišljenje o uvođenju zdravstvenog odgoja u škole...

Post by copycat » 06 Jan 2013, 23:29

Slazem se zdravstveni odgoj je edukativan i o osnovnim stvarima, no voljela bih da postoji konkretna knjiga i pedagozi i slicne profesije da to predaju ako dode do pitanja, tj. Osobe upoznati sa ovim temama a ne bilo koji profesor.

@john ma izbrisala sam jer se zelim drzati teme da ne odlutam...

Ukratko to je moje misljenje...ZA
Ali bi bila sretnija da postoji knjiga za svaki modul, knjiga za profesore a ne djecu.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 07 Jan 2013, 08:05

Mislim da je prije u socijalizmu koliko god bio krut u nekim svojim trenucima kultura kod mladeži bi mnogo bolja i kvalitetnija...i to nije čisto preseravanje nego očita istina.
Sam se jednom sjećam da je u školi bilo pizdarija tada u svih 8 godina moje osnovne škole i taj se problem sa jednim divljim učenikom brzo sankcionirao po kratkom postupku (2 godine poslije taj isti tip je poginuo na motoru).

Kultura mladeži, čast iznimkama, je otišla totalno u kurac...i to ne samo u školama nego i u samim obiteljskim odnosima.

Danas profesor ne može ni taknuti učenika a da ne završi na policiji zbog nasilja, a prije su profesori bili malo kruti (mali broj)...jel koji bi put netko i plesku zaradio što je danas nečuveno.
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

Post Reply