The Sadest Picture in the World

Sve što ne paše u ostale forume ide ovdje.
Gosp.
Posts: 2157
Joined: 25 Oct 2006, 23:15

Post by Gosp. » 05 Apr 2007, 11:02

FilmTV wrote:
john_constantine wrote:je, kada bi bar ta slika i potaknula na nešto, a ne samo na komentare.
Meni je žao djeteta, on nije odabrao da se rodi. S druge strane, u Africi ljudi nemaju za jest, crkva ih indoktrinira da su kondomi zlo pa se svi razmnožavaju a nemaju za jest. Onda nije ni čudo da se događaju ovakve stvari. To što međunarodna zajednica stalno šalje hranu i lijekove ne može riješiti problem kada broj stanovništva stalno nekontrolirano raste. Uistinu žalosno, ali sami su si krivi za situaciju u kojoj se nalaze.
Ispada kao da je jedino Crkva glavni uzročnik problema u Africi.
Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

User avatar
Donnie Darko
Posts: 1761
Joined: 05 Oct 2006, 19:04
Location: Prilaz Nelsona Mandele

Post by Donnie Darko » 05 Apr 2007, 12:25

ma taj cijeli jedan dio istocne afrike je u generalnom kurcu i mislim da je crkva samo jedan mali faktor.....
sto se tice crkve,...znam da je rano al nek vam bude sretan uskrs!

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Post by Truba » 05 Apr 2007, 15:17

FilmTV wrote:
Truba wrote:te siromašne nepismene mase slušaju crkvu kada je riječ o kondomima a što ne slušaju kada je riječ o šestoj zapovijedi??? :roll: :?
Zar nije šesta zapovijed "Ne ubij"? Ako je, ne vidim kako ona ima veze sa ovom raspravom. Ipak oni nikoga ne ubijaju već ne koriste kondome i stvaraju nove živote a to je jedino šta crkvu zanima. Šta se s tom djecom kasnije dogodi to valjda okarakteriziraju kao božjom željom.

na latinskom jeziku broj 6 se kaže sex ako se ne varam :oops: :twisted: :P

ne ubij je peta zapovijed :roll:

User avatar
Donnie Darko
Posts: 1761
Joined: 05 Oct 2006, 19:04
Location: Prilaz Nelsona Mandele

Post by Donnie Darko » 05 Apr 2007, 15:31

6 zapovijed je "ne sagrijesi bludno"

User avatar
pure_evil
Posts: 226
Joined: 20 Nov 2007, 21:58
Location: Cakovec

Post by pure_evil » 04 Dec 2007, 15:15

tip je ostavio djete dobio nagradu za naj fotografiju
kasnije je pocnio suicid

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 04 Dec 2007, 15:27

pure_evil wrote:tip je ostavio djete dobio nagradu za naj fotografiju
kasnije je pocnio suicid
više infoa
http://en.wikipedia.org/wiki/Kevin_Carter

User avatar
Mshai
Posts: 83
Joined: 25 Nov 2007, 06:05
Location: Zagreb
Contact:

Post by Mshai » 04 Dec 2007, 16:07

Vidio sam tu fotografiju vec davno prije. Hemingway je rekao apsolutno savrsenu recenicu za ovu temu.

"Happines in intelligent people is the rarest thing that i know".

I to je apsolutna cinjenica. Sto vrijeme vise prolazi, sve vise pocinjem biti svjestan kako su globalno ljudi zapravo tuzni. Kako nose maske. Smiju se kad im nije smijesno. Placu tek kad netko drugi zaplace kako bi "zamaskirao" njihove suze... O gladi i siromastvu uopce necu pricati jer nisam u poziciji suditi. Niti imam potrebu. Prihvacam to sto se dogadja oko mene. Prihvacam tu veliku crnu mrlju koju mediji svakodnevno donose u nas zivot. No to su sve cinjenice. Isto kao sto je cinjenica da svijetu treba novi svjetski rat kako bi presjekli populaciju na pola i vratili sansu Zemlji da se oporavi od nas samih. Ili pak neka opaka bolest.

A onda opet, kad bi stvarno tako razmisljao svaki dan - vjerojatno bi i ja vec odavno postao pacijent izgubljen u nocima vlastitih misli. Ovako, veselim se tim zivotnim radostima, tim detaljima koji s vremena na vrijeme uljepsaju dan - ma cak i trenutak. Jer stvarno "bez crne bela ne bi vredela".

Dosta. Poceo sam prepisivati tok misli. :roll:
[url=http://imageshack.us][img]http://img513.imageshack.us/img513/8495/sigbaza02za1.jpg[/img][/url]

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 04 Dec 2007, 21:08

Mshai wrote:Vidio sam tu fotografiju vec davno prije. Hemingway je rekao apsolutno savrsenu recenicu za ovu temu.

"Happines in intelligent people is the rarest thing that i know".

I to je apsolutna cinjenica. Sto vrijeme vise prolazi, sve vise pocinjem biti svjestan kako su globalno ljudi zapravo tuzni. Kako nose maske. Smiju se kad im nije smijesno. Placu tek kad netko drugi zaplace kako bi "zamaskirao" njihove suze... O gladi i siromastvu uopce necu pricati jer nisam u poziciji suditi. Niti imam potrebu. Prihvacam to sto se dogadja oko mene. Prihvacam tu veliku crnu mrlju koju mediji svakodnevno donose u nas zivot. No to su sve cinjenice. Isto kao sto je cinjenica da svijetu treba novi svjetski rat kako bi presjekli populaciju na pola i vratili sansu Zemlji da se oporavi od nas samih. Ili pak neka opaka bolest.

A onda opet, kad bi stvarno tako razmisljao svaki dan - vjerojatno bi i ja vec odavno postao pacijent izgubljen u nocima vlastitih misli. Ovako, veselim se tim zivotnim radostima, tim detaljima koji s vremena na vrijeme uljepsaju dan - ma cak i trenutak. Jer stvarno "bez crne bela ne bi vredela".

Dosta. Poceo sam prepisivati tok misli. :roll:
dobro receno stari 8)
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

Gosp.
Posts: 2157
Joined: 25 Oct 2006, 23:15

Post by Gosp. » 04 Dec 2007, 21:53

Mshai wrote:Vidio sam tu fotografiju vec davno prije. Hemingway je rekao apsolutno savrsenu recenicu za ovu temu.

"Happines in intelligent people is the rarest thing that i know".

I to je apsolutna cinjenica. Sto vrijeme vise prolazi, sve vise pocinjem biti svjestan kako su globalno ljudi zapravo tuzni. Kako nose maske. Smiju se kad im nije smijesno. Placu tek kad netko drugi zaplace kako bi "zamaskirao" njihove suze... O gladi i siromastvu uopce necu pricati jer nisam u poziciji suditi. Niti imam potrebu. Prihvacam to sto se dogadja oko mene. Prihvacam tu veliku crnu mrlju koju mediji svakodnevno donose u nas zivot. No to su sve cinjenice. Isto kao sto je cinjenica da svijetu treba novi svjetski rat kako bi presjekli populaciju na pola i vratili sansu Zemlji da se oporavi od nas samih. Ili pak neka opaka bolest.

A onda opet, kad bi stvarno tako razmisljao svaki dan - vjerojatno bi i ja vec odavno postao pacijent izgubljen u nocima vlastitih misli. Ovako, veselim se tim zivotnim radostima, tim detaljima koji s vremena na vrijeme uljepsaju dan - ma cak i trenutak. Jer stvarno "bez crne bela ne bi vredela".

Dosta. Poceo sam prepisivati tok misli. :roll:
Još jedan štovatelj dobrog starog Weltschmerz-a. :roll:
Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

User avatar
Fräulein Unbekann
Posts: 484
Joined: 31 Aug 2011, 13:24
Location: Oblivion
Contact:

Re: The Sadest Picture in the World

Post by Fräulein Unbekann » 09 Mar 2012, 22:14

U Africi se teži većim obiteljima zbog podele rada, jer velik broj stanoviništva živi nomadskim/polunomadskim načinom života; skupljaju vodu, love životinje, pletu korpe i odeću, grade nastambe i slično, sve to od trenutka kada postanu sposobni za rad (cca 5 godina), pa mi nije jasno kako neko može reći da su si sami krivi za svoje stanje, da su leni ili tako nešto...?
Naravno, uz sve to imaju prebogat kontinent; nafta, dijamanti... Koje prodaju Amerikanci i ostala bagra.
Koliko ljudi na balkanu gladuje, zar su i oni leni?

Post Reply