Ideja za film/strip/knjigu

Sve što ne paše u ostale forume ide ovdje.
User avatar
DeadDispatcher90
Posts: 1240
Joined: 15 Jul 2009, 15:06
Location: Kamino

Ideja za film/strip/knjigu

Post by DeadDispatcher90 » 13 May 2012, 01:03

Ok, ovo je čisto ovako bezveze jel mi je dosadno za popizdit.

Uglavnom kad sam još bio klinac, ono prije kojih desetak godina zajebavao sam se sa frendovima pa smo izmišljali vlastite superheroje, likove, negativce itd. (uglavnom pod utjecajem crtića o Batmanu, Spidermanu i slično, glavno da je "man"). I tak sam ja smislio lika kao superheroja sa vukom kao glavnim obilježjem, pa kažem nek bude "wolfman" (glavno da je životinja i "man" u imenu ne?). Naravno te iste likove smo ja i moji balavi druškani crtali po bilježnicama za školu, potrganim papirima itd. Sada... Sve bi to bilo ok, da me to još uvijek ne drži. Stvar je u tome što sam tog lika po glavi vukao kojih 10 godina, i stvarno sam promislio, promjenio i potpuno izokrenuo gotovo sve u priči. Sada lik uglavnom ima masku preko face koja izgleda kao kombo Spawnove maske i Wolverinove maske iz starih stripova. Ako još čitate, evo priče...

Radnja počinje negdje u ranim šezdesetima. Znači lik (recimo da je on glavni lik, a nema baš neko definirano ime, za sada samo "heroj") se rodi, ima samohranu mater koja se brine za njega i sve, bla, bla, bla. Skromno žive, ali život je ok. Sa 13 godina mater mu pogine u "hit and run" nesreći, a odjednom se pojavljuje lik koji tvrdi da mu je biološki stari i koji odmah dobiva skrbništvo. Sada tip mu stvarno je stari i ok se brine za njega. Stari ima lovu, ima ljude i u biti je neki mafijozo koji je duboko u političkim krugovima nekog američkog gradića. Ali nema veze, boli njega kurac kaj mu je stari mafijozo, misli si da mu je bolje sa starim nego sam i iskreno voli starog. I nakon koje godinu dvije stari počinje klinca (heroja) ubacivati u obiteljski posao... Lagano reket, iznuđivanje, podmićivanje i premlaćivanje. Tu lik lagano počinje kužiti da nije baš sve ok sa starim. Ispostavi se da mu je mater bila kurva koja je radila za starog i koju je stari silovao i koja je nakon toga zbrisala, ali se ipak ok brinula za klinca. Stari na kraju ispadne teški psihopat i sadist, a sve kulminira tako da stari dovede 11 godišnju curicu u kuću koju namjerava mučiti, ubiti, bla, bla (ubaci nešto jebeno poremećno i bolesno). Klinac (heroj) koji je inače ok lik tu potpuno pukne, mazne sačmaricu od starog, upuca starog, njegove snagatore, izvede klinku iz kuće, odvede je na murju i on pobjegne u noć. Promjeni identitet i priključuje se vojsci kako bi otišao u Vietnam i nestao. Tu doživaljavu par promjena, zato što kao klinac ostaje bez majke, otkriva da mu je stari monstrum i lagano počinje mrziti ljude kao cjelinu. Također razvije neku vrstu pravedničkog bjesa u kojem počinje smatrati da je ubijanje, mučenje i općenito rasturanje ubojica i silovatelja potpuno ok. Klinac puca po šavovima i doslovno kipi od bijesa, ali to skriva i pokušava se prikazati kao običan tihi individualac.

Završava u Vietnamu i upada u grupu okorjelih vojničina kojima je džungla potpuno sjebala razum i koji ga uglavnom koriste za izviđanje, čišćenje minskih polja i ostale samoubilačke akcije. Naravno grupa napada sela, siluje i ubija civile, dok glavni lik to promatra i prosvjeduje, te redovito bere gadne batine od ostalih, kojima otvoreno pljuje krv u facu. Oni ga ipak ostavljaju na životu tek toliko da ne izgube tipa za samoubilačke zadatke. Tip iznutra puca još više, počinje gubiti razum i općenito iskaljuje sav bijes u džungli u akcijama, a nakon toga na jednom zadatku i uspijeva ubiti ostatak ekipe (ove bolesne koja ga je iskorištavala), te se vraća u bazu i tvrdi da je zadnji preživjeli. Automatski postaje heroj, dobiva medalje i ostala sranja, ali njega za sve to boli ona stvar. Do sada je gotovo potpuno izgubio volju za životom i boli ga briga živi ili umre, te generalima, časnicima i ostalim nadređenima otvoreno psuje sve živo i mrtvo, upada u nevoje i ostala sranja. Pred sam kraj rata zbog njegovog herojskog statusa vojska ga baca u top secret operaciju negdje na granici Laosa gdje sa još par sličnih individualaca ima zadatak prenjeti tajni teret kroz džunglu. Naravno sve otiđe kvragu, upadaju u zamku i otkriva se da je teret ustvari neka vrsta kemijske smjese u plinovitom stanju koju su oni kroz cijeli zadatak udisali (cijela operacija je u stvari vojni experiment kojeg nitko nije trebao preživjeti). Zbog plina sva njihova osjetila su nevjerojatno pojačana, pa im svaki zvuk para uši, ne mogu fokusirati pogled i osjećaju čak i najslabiji miris. Kada upadnu u zamku eksplozije i bljeskovi totalno rasture cijelu ekipu, a heroj preživljava i završava u zarobljeničkom logoru. Jedva svjestan sam sebe i bez ikakve sposobnosti za komunikaciju, uspijeva proći kroz najbolesnija mučenja, a kada ga ne uspiju slomiti odlučuju ga prodati seljanima malog sela iz džungle koje se sažalilo nad njim. Pod njihovom brigom, on uspijeva povratiti govor, osjećaje i razum, te potisnuta sjećanja. Uz to uspijeva savladati osjetila i reflekse te postaje nevjerojatno precizan sa pištoljem, nožem, i općenito potpuno lud u fajtu.

Na kraju ratu, pošto nitko nije očekivao da će ekipa iz eksperimenta preživjeti, heroj je proglašen mrtvim, a on u međuvremenu bježi iz sela i brodom se šverca nazad u Ameriku. Kada tamo stigne sa ponovno promjenjenim identitetom nastoji povratiti kakav takav normalan život, te postaje švercer preko granice kanade i SAD-a. Na jednoj turi događa se prometna nesreća i sa autom slijeće sa ceste u šumu. Tamo ga napada bjesni vuk, koji ga ugrize te slinom ubaci svoj DNA u herojevo tijelo. U kombinaciji sa kemikalijom koja je već bila u njemu, njegovi tjelesni kapaciteti se pojačavaju, dobiva mogućnost da namiriše krv, raste mu agresivnost. Pošto heroj nema blage veze o kemikaliji koja je ubačena u njega niti o tome što se događa kada se kombinira sa stranim DNA, postaje očajan (kao brundlefly) i počinje misliti da se pretvara u vuka (kao Nicholson jel?). Lagano počinje uživati u novostečenoj moći, te svu ušteđevinu koristi da napravi kostim (wolverine+spawn tipa), oklopljen sa laganim pločicama kevlara i naoružan pištoljima sa velikim oštricama pričvršćenima ispod cijevi. U tom trenutku potpuno podivlja i počinje krvavi križarki pohod preko cijele Amerike. Reže, puca i općenito rastura, mafiju, kriminalce, ubojice, silovatelje, narkomane itd...

Heroj tu počinje opet uživati u životu, ali počinje filozofirati o smislu životu, o tome kako želi biti dobar momak iako misli da uz svo to nasilje i pokolj ipak više spada pod "bad guya", o postojanju Boga i o tome koliko su jako ljudi općenito sjebani kao cjelina. Tu ulazi ženska kao ljubavni interes. Sreće se sa njom, te organizira sastanak (više zato što to smatra nečim "normalnim" nego zato što mu se sviđa), lagano nakon par susreta, tip se totalno zateleba u žensku i ona u njega. I sada sve super, on ubija gamad, ima zgodnu žensku, život mu je konačno nešto bolji. I baša kada se on i ta ženska prvi put namjeravaju baciti u krevet, on skuži da ženska na remenu ima ožiljak, isti onakav kakav je njegov bolesni stari urezao onoj klinki prije 10 godina. Skuži naravano da se radi o istoj klinki, a njegova reakcija natjera žensku da skuži da je to sin tipa koji ju je zamalo ubio. Naravno to ih totalno skrši oboje i ona ga napusti. On opet generalno poludi, ali ovaj put kreće se osvetiti starom za sve.

Tko je ovo pročitao, svaka čast!. Uglavnom to sam malo motao po glavi, vukao, razvlačio. Na kraju mi se i ne čini tako loše. Drage volje primam sve kritike , samo pljujte ako želite! i pardon na gramatičkim pogreškama
Revenge solves everything

User avatar
Josef K
Posts: 4829
Joined: 26 Mar 2008, 19:39

Re: Ideja za film/strip/knjigu

Post by Josef K » 13 May 2012, 01:21

Strip = definitivno
Film = čušpajz
Knjiga = možda

Sve u svemu, me gusta.
Jedino mi kraj nije jasan, mislio sam da je koknuo starog.

User avatar
DeadDispatcher90
Posts: 1240
Joined: 15 Jul 2009, 15:06
Location: Kamino

Re: Ideja za film/strip/knjigu

Post by DeadDispatcher90 » 13 May 2012, 01:38

Gle još uvijek sve to vrtim u glavi. Ništa još nije konačno (mislim, nije da sam izdao strip). Ali uglavnom... Znam da bi želio da do kraja priče, starog kokne (i to ono gadno i krvavo), da se fajta sa nekakvom internacionalnom podzemnom trgovinom ljudskim mesom koja bogate raskalašene hedoniste opskrbljuje ljudskim mesom (u biti kao moderni kaniball), sa neonacistima, sotonističkim kultom koji prinosi ljudske žrtve i slične stvari... Kada sam bio klinac uglavnom su svi negativci išli na foru mumija i Dr. Octopussa iz Spidermana. Sve bi to bilo "to be continued". Na samom kraju vjerojatno bi želio da glavni lik krepa.
Revenge solves everything

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Ideja za film/strip/knjigu

Post by filmofil » 13 May 2012, 01:47

ne znam, sve je to već viđeno. sjebana povijest sa familijom i rat kao nekakvo građenje identiteta i motivacije, a još se na kraju pretvori u nekakvog vuka što mi je više smiješno nego kul. :) da si radio u nekom indie comic book labelu 60-ih, možda bi i prošla ova ideja, ali u današnje vrijeme smo se nagledali toliko sličnih pizdarija da nemrem pohvalit nijedan segment tvoje priče.
This is the Zodiac speaking.

User avatar
DeadDispatcher90
Posts: 1240
Joined: 15 Jul 2009, 15:06
Location: Kamino

Re: Ideja za film/strip/knjigu

Post by DeadDispatcher90 » 13 May 2012, 01:58

je, moram priznati da je 99% inspirirano drugim stripovima, iako sam mislio da bi ovo bilo malo mračnije i da bi glavni lik bio lomljen do kraja i na kraju potpuno uništen... nisam mislio doslovno pretvaranje u vuka, već samo da to glavni lik misli (zato što je i sam pod utjecajem stripova i filmova)
Revenge solves everything

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Ideja za film/strip/knjigu

Post by filmofil » 13 May 2012, 03:07

pa makni ove nadrealne superhero stvari, samo lomi tog jadnog dječaka cijelim putem i imat ćeš bolju priču :) i više izbora i motivacije da postane nešto drugo kad ostari
This is the Zodiac speaking.

User avatar
DeadDispatcher90
Posts: 1240
Joined: 15 Jul 2009, 15:06
Location: Kamino

Re: Ideja za film/strip/knjigu

Post by DeadDispatcher90 » 13 May 2012, 11:15

znam, znam... samo što je sve počelo sa klasičnom superherojskom pričom, mračni djelovi su došli kasnije. superherojske djelove sam ublažio, sada ubija umjesto da negativce predaje zakonu, na početku je trebao imati kandže kao ona Lady Deathstrike, ali kada sam vidio nju odlučio sam to maknuti. mislim da nije pretjerivanje ako ima fantastična osjetila i lude reflekse koji mu omogućuje da puca nevjerojatno precizno, mislim nije pretjerano kada vidiš stvari u nekim drugim stripovima ne? uglavnom u početku je zamišljen kao tip kojemu je glavni simbol vuk, koji ima kostim i koji u biti je superheroj. To je polazna točka i to jednostavno nikada nisam želio mjenjati. ali gle, zar ne bi bilo malo glupo kada bi običan tip samo krenuo rasturati kao punisher i preživio prvih par krvavih pohoda (punisher je taktičar, profesionalan vojnik i snajperist, moj lik nije)? treba mu dati neku prednost da može duže rasturati i preživjeti ne? ali mislio sam da bi se lik dosta distancirao od drugih stripovskih likova, ako je teško cinik, mrzi ljude, želi biti good guy, ali se osjeća kao bad guy i ima vjerojatno najtraumatičnije djetinstvo od svih. mislim, možda bi čak mogao potpuno izbaciti dio sa ugrizom vuka (to je dio kojeg sam osmislio kada sam imao 11 godina), ali ne mogu izbaciti simbol vuka. Također mislio sam da bi mu alter-ego bio nazvan nešto kao "Fenris", "Fenrir" ili samo ""Wolf".
Revenge solves everything

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Ideja za film/strip/knjigu

Post by Scarface » 13 May 2012, 20:39

Dosta klišeja, po meni ništa posebno al bitno je da mašta radi i da se u tome gušta. Naić će već nešto kvalitetnije.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
DeadDispatcher90
Posts: 1240
Joined: 15 Jul 2009, 15:06
Location: Kamino

Re: Ideja za film/strip/knjigu

Post by DeadDispatcher90 » 13 May 2012, 20:44

Gušta se, gušta. Na koje točno klišeje misliš? Njih sam se nadao izbjeći.
Revenge solves everything

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Ideja za film/strip/knjigu

Post by filmofil » 13 May 2012, 21:06

pa maltene svaki heroj ima sjebano djetinjstvo. hrpa ih je bila u nekakvom ratu. hrpu ih je nešto ugrizlo ili su došli u doticaj s nekakvom substancom da dobe moći i drugi identitet. svi imaju svoju ljubavnu priču.

i tako dalje.
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Josef K
Posts: 4829
Joined: 26 Mar 2008, 19:39

Re: Ideja za film/strip/knjigu

Post by Josef K » 13 May 2012, 21:14

Treba napravit superheroja pedera ili lezbu. Gayman/woman.

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Ideja za film/strip/knjigu

Post by filmofil » 13 May 2012, 22:03

batman je navodno gay :D
This is the Zodiac speaking.

User avatar
DeadDispatcher90
Posts: 1240
Joined: 15 Jul 2009, 15:06
Location: Kamino

Re: Ideja za film/strip/knjigu

Post by DeadDispatcher90 » 13 May 2012, 23:23

pa maltene svaki heroj ima sjebano djetinjstvo. hrpa ih je bila u nekakvom ratu. hrpu ih je nešto ugrizlo ili su došli u doticaj s nekakvom substancom da dobe moći i drugi identitet. svi imaju svoju ljubavnu priču.
Pa istina, ali kakav je to heroj bez moći? Sve više razmišljam da "ugriz" sve zajedno izbacim iz zamisli. Moj lik je u ratu samo kako bi pobjegao, ne zbog ideologije ili želje. Ja znam da su u ratu bili jedino Captain America i Punisher. Zar nije ljubavna priča u apsolutno svemu? Mislim sve što kažeš stoji, ali ipak... Ipak hvala na kritikama!
batman je navodno gay
http://www.google.hr/imgres?um=1&hl=hr& ... gBA&zoom=1

BTW, ako itko drugi ima kakvu priču, ideju, bilo kakve crteže ili tako nešto mislim da bi ih komotno svi mogli bacati u ovu temu, naravno ak vam je to ok?
Revenge solves everything

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Ideja za film/strip/knjigu

Post by john_constantine » 16 May 2012, 22:05

evo, ja sam pročitao do kraja. I baš si imao maštu kao klinac, makar kada čitam, vidim da si imao uzore poput Wolverine i Punisher. Baš sam prije nekog vremena pročitao Bourneov identitet, i mogu ti reći da Ludlum izvrsno opisuje akciju u toj knjizi, baš pravi primjer kako to treba izgledati... Ili taj Prvi zakon, kada je riječ o magijama, ništa novoga, ali opet tako epski opisano da bude originalno... Likovi i sve to.

Sada, ovo što kaže većinom filmofil, da, dosta je klišejizirano. Baš ono čitam i sve mi je poznato, viđeno i slično. Ali ne sudim te previše, he. Ipak su moje prve priče bile plagijat raznih filmova koje je pogledalo tek 5 - 7 ljudi u Hrvatskoj. :zubifale: Ali kopirao sam ono fore, pištolji iz rukava, Sindbad i napravio čuspajz...

Makar sam stvarno zapustio pisanje, valjda ima već par godina otkad sam prestao pisati za movieworld, a s time i svoj roman koji sam potpuno zapustio... dosta puta imam poticaj da napišem, ali onda odustanem.
Michel puši karu.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Ideja za film/strip/knjigu

Post by john_constantine » 16 May 2012, 22:24

a kada već ima ta tema, ma ovo već traje od 13 godine... dosta je toga prošlo, promjene, likove i sve to...

Glavni lik je ono tipični mladić nezadovoljan svime, ali za razliku o drugih, dosta povučen, plah i smiren, a s time i usamljen. Doma sjebana situacija s majkom koja ih posve ignorira opsjednuta sobom, a brat u izolaciji. I sada, tog kobnog dana odluči počiniti samoubojstvo. Kada puna tople vode, prereže si žile žiletama i polako pada u nesvijest. Tada ugleda prekrasnu žensku osobu u crnome, pomisli da je smrt konačno došla po njega. A "smrt" uzme njegovu ruku i hrani se krvlju koja teče iz ruke. Drugi dan se probudi u kadi punu vlastite krvi i vode, ali živ je. Rane su nestale, ali kasnije shvaća da ne može podnijeti svijetlost, da mu se spava danju i da ima potrebu za krvi. Najprije se hrani vlastitom krvlju, ali kada postane sve više srebrna, onda se odluči nahraniti likom koji ga je pola života maltetrirao...

Tako igrom situacija, kada je sredio tog nasilnika, otkrije da je njegova majka ubijena, a brat nestao. Nekakav čudan kult koji se sve više širi po Hrvatskoj, nekoliko izoliranih slučajeva. Roditelji ubijeni, a djeca nestala, a ubojice ostave samo čudna krvava znamenja. On se samo povuče i kasnije otkrije tko mu je spasio život. Stoljećima stara vampirica koja je vođa jedinog preživjelog vampirskog čopora u Hrvatskoj i pretvori ga u svog učenika. Otkriva svoje moći, ali i nove stvari koje ne postoje kod vampira što ona odluči iskoristiti...

Tako, ma to je tek prvi dio, ali kasnije je glavni lik odlučio postati Gospodarom tog čopora, nakon što je Angela ubijena. Ali ne ide tako lako, pa mora raditi niže poslove da se dokaže. Surađivati s ljudima za zajedničku korist (vampirska korupcija) koja uključuje borbu protiv morskog čudovišta koji mu zdrobi glavu. Ili kada ubije vlastitog brata kada je otkrio istinu. Pa do lova na životinjskog vampira, kombinacija vuka i vampira. Pa hrpa stvari koje mu se događa, od otkrivanja posebne knjige magije koja mu omogući da može natjerati žrtvu da ispovrati vlastitu leđnu moždinu do drugih brutalnijih stvari...

Pa tako i njegov jing/jang Cain/Dane, Cain koji je bestjelesno i vrlo zlo biće koje se hrani njegovom negativnom energijom, a Dane je nepoznato biće, također bestjelesno, ali se tijekom noći hrani njegovim noćnim morama. Samo za razliku od Caina, ona ga više podupire da bude više "dobar". Zato ju Cain stalno spriječava u tome i s obzirom da je nadmoćniji od nje, natjera ju da pojede samu sebe.

A kasnije glavni lik polako napreduje po vampirskoj hijerarhiji, i ima ambiciju zavladati svijetom, s obzirom da je nadmoćniji od običnih ljudi. Napraviti vampirski genocid, pobiti i izloviti "nečiste" vampire, odnosno, nastaviti taj vampirski pokret prije inkvizicije i slično. Ali izdaja, spletke i sve to unutar čopora koja na kraju rezultira masovnim masakrom mladih vampirskih početnika, i da nisu jedini vampiri. Da je cijeli svijet pun vampirskih čopora, svaka država ima svoj klan. Pa su ga naučili lekciji jer se previše bahatio...

Onda druga knjiga o invaziji vukodlaka, koji su se počeli masovno širiti i stvarati kaos, masakr i zarazu. Da bi ih zaustavio, morati će tražiti pomoć drugih vampirskih klanova i zaustaviti ih. Ali naravno da će pokušati i sjebati te vođe klanova da preuzme prevlast i ostvari svoje ciljeve...

Kasnije su onda ono tipa stvorenja iz astralnog svijeta, bića koja se hrane noćnim morama, pa su otkrili prolaz u naš svijet gdje žele da cijeli svijet padne u komu/san, pa da se mogu cijelu vječnost mirno hraniti njihovim noćnim morama. Ili tajno društvo koja se bavi istraživanjima koja krše etiku, a vođa im je Dr. Mengele, koji se održava na životu nekromancijom i operacijama. Pa "ukleti" vampiri koje su inkvizitori pobili nakon što su izdani i prodani od svoga čopora, ali su živi pokopani. Tako bi jednom mogli izaći i gladni kao psi popiti krv svemu živome što postoji. i slično, demoni i anđeli, naravno... anđeli koji žele pobiti sve živo na zemlji jer im je raj postao prenapučen... a pakao vodi luđak i serijski ubojica koji uživa u zlostavljanju i mučenju većinom nevinih duša (izgubili su pravila tko ide u raj, a tko u pakao... pa je to sve lutrija) u paklu....
Michel puši karu.

Post Reply