Psihokauč

Sve što ne paše u ostale forume ide ovdje.
Post Reply
User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Re: Psihokauč

Post by callac » 09 Jan 2012, 00:00

Meni na poslu nitko nije skužio da se samnom neš događa pa izgleda da izvana ne ostavljam dojam pravog osjećanja koje se uglavnom sastoji od straha, tuge koja prelazi u očaj, panike da bih iskočila iz vlastite kože i ponavljajuće misli koja mi govori da ću svakog trena poluditi. :ANAL:
Danas sam kontaktirala jednog poznanika koji se bavi shiatsu masažom, pokušat ću i sa tim, navodno da je dušu dalo za moj problem. Čovjek bi rekao, ništa te ne košta probati, al ja se bojim da će financijski bome opaliti po đžepu :lol: (no, kad je zdravlje u pitanju, nema tih para....)
E, i preporučam svima koji imaju ovo šta i ja da pročitaju knjigu Panic Away, ja sam našla prevedenu za skinut, besplatno, inače traže po netu 200$ za istu. Ja se pridržavam napisanog i moram priznati da još od tada nisam imala panični napad, sad su ostale samo posljedice istih koji su me iscrpili na najjače.
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Psihokauč

Post by GreenHornet » 09 Jan 2012, 01:11

znas sto se meni zna dogoditi...kad mi na poslu navali velika grupa ljudi,ovaj hoce ovo,ovaj ono,mjesaju se glasovi,strani jezici,bas ono kad ne mogu nista stici;pocnu mi se ruke tresti,imam osjecaj da cu se srusiti,preznojavam se,zivcanim,ne mogu stati na jednom mjestu...u cijeloj zbunjoli mi jos bude gore kad promislim da ce oni to primjetiti...uffff,to mi se dogodi 1-2 mjesecno,ali uzasan feeling...i sto je najgore ostane mi u podsvijesti i mislim da ce opet...
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Psihokauč

Post by john_constantine » 09 Jan 2012, 09:08

nemam baš problema s takvim stvarima...
Ali ovo mi nije nekako normalno. Tek sam prvi dan na poslu, ali već me jebe depresija. Ionako je cijela okolina u bedu, posla nema, većina ih se izležava i to. A ja samo opet razmišljam o smrti, o glupostima i sve to, samo da prođe vrijeme.

Trebao bi promijeniti posao i pokušavam, ali nikakav odgovor niti da su me što zvali. A dotada se moram nositi sa samim sobom. Morati ću otići liječniku za nekakve tablete ili nešto, jbg.
Michel puši karu.

User avatar
Ašow
Posts: 7645
Joined: 16 Nov 2009, 16:38

Re: Psihokauč

Post by Ašow » 09 Jan 2012, 14:46

Eto, možda novi post na blogu je inspiriran malo ovim topikom+bivšom+crowbarom :D

http://fading-distance.blogspot.com
--------
Last.fm

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Psihokauč

Post by GreenHornet » 09 Jan 2012, 16:22

je li ovo sto sam opisao povise napadaj panike?
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Psihokauč

Post by john_constantine » 09 Jan 2012, 17:16

GreenHornet wrote:je li ovo sto sam opisao povise napadaj panike?
xenofobija. :mrgreen:
Michel puši karu.

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Psihokauč

Post by Wendigo » 09 Jan 2012, 18:30

john_constantine wrote:
GreenHornet wrote:je li ovo sto sam opisao povise napadaj panike?
xenofobija. :mrgreen:
Ma kakva ksenofobija... To je nesto sasvim deseto.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Psihokauč

Post by john_constantine » 09 Jan 2012, 18:40

Wendigo wrote:
john_constantine wrote:
GreenHornet wrote:je li ovo sto sam opisao povise napadaj panike?
xenofobija. :mrgreen:
Ma kakva ksenofobija... To je nesto sasvim deseto.
ma znam, samo zajebavam po njegovim postovima koje stavlja i ovom opisu...
Michel puši karu.

User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Re: Psihokauč

Post by callac » 10 Jan 2012, 21:57

GreenHornet wrote:je li ovo sto sam opisao povise napadaj panike?
jeste, jedna od varijacija na temu, ne manifestira se svakome isto.
Panični napad je kratkotrajno razdoblje u kome se s iznenadnim početkom javlja intenzivan strah ili užas, često praćeni osjećajem nadolazeće propasti. Tijekom ovih napada prisutni su osjećaj lupanja srca ili ubrzan puls, znojenje, drhtavica ili tresavica, osjećaj nedostatka zraka, osjećaj gušenja, bol ili nelagoda u prsima, mučnina ili želučane tegobe, osjećaj vrtoglavice, ošamućenost ili nesvjestica, osjećaj nestvarnosti ili odvojenosti od sebe samog, strah od gubitka kontrole ili od ludila, strah od bolesti, intenzivan strah od smrti, mravci i trnci u tijelu, navale vrućine ili hladnoće. Ne moraju se javiti svi navedeni simptomi. Jakost i trajanje simptoma također se razlikuje od bolesnika do bolesnika. Panični napad može trajati od nekoliko minuta do iznimno jednog sata ili čak dulje.

ako si imao tri-četiri od navedenih simptoma, onda si imao napad panike!
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Psihokauč

Post by elrania » 10 Jan 2012, 22:33

green, sad si dio ekipe :lol:
mene je ovo dosta izmrcvarilo pred kojih god i po-dve, uglavnom je bilo vezano za konkretan uzrok i znala bih točno kad će se opet pojaviti, sam što bi onda navalilo i u tim momentima kad bi se samo razmišljalo o situaciji koja će nastupiti za npr. tjedan dana. dovelo me do stanja da pomišljam i na neke tablete za smirenje, jer bi znalo biti odvratno, samo me uvijek bilo sram doć s tim staroj i otvarati se na taj način.

srećom, prošlo je, sad već duuugo nema ničega, no otišlo se u drugu krajnost poveće apatije i jako slabo općenito reagiram na pozitivne i negativne podražaje i gotovo da nema oscilacije u emocijama od neke neutralnosti, a ak ikako odskoči, bude kratkotrajno i slabog intenziteta.
doduše, od nedavno se povremeno družim s jednom ekipicom ljudi koja me uspije malo dić u tim periodima kad se neš pije/priča i poprilično sam zahvalna na tome.
u jednu ruku, ovo je super, jer nema sekiracije i vidim konačno kako se jako puno stvari posloži samo od sebe i kako odlično funkcioniram kroz čistu improvizaciju i opuštenost, a u drugu ruku, košta me kad su u pitanju međuljudski odnosi i brine me koliko se to još može razvijati, jer sam svjesna problema koje povlači za sobom.
plus što me malo brine što sve iz tog stanja može nastati.

i tu je još neka mini doza ocd-a koja povremeno iskoči u nekim situacijama.

pa eto, bok, ja sam elrania. :lol:

User avatar
Alastorus
Posts: 2761
Joined: 18 Apr 2011, 15:11
Location: Mount Pleasant Cemetery, Toronto,Canada
Contact:

Re: Psihokauč

Post by Alastorus » 10 Jan 2012, 22:42

Znači još uvijek uvjerljivo držim prvo mjesto :mrgreen: 8)
Now I lay me down to sleep, ​
Beside my bed, a Glock I keep. ​
If I should awake, and find you inside, ​
A Coroners van, will be your last ride. ​

User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Re: Psihokauč

Post by callac » 10 Jan 2012, 22:56

uh, ocd imam stalno, al se periodički mjenja :lol:
eto, baš to što si rekla da te bilo sram mami reći, o tome sam ja pričala na početku, uopće me nije nikoga sram! i otkako sam si to rekla i time se vodim, puno mi je bolje jer nemam dodatnog stresa da će netko saznati jer će mi iznenada pozliti pa ću morati reći šta mi je.
i još ću se nadovezati na ovu tvoju ravnodušnost (ako ću ju tak nazvati u nedostatku bolje riječi), i sama ju osjećam nakon ove strahote kroz koju sam prolazila/prolazim. Jedno sam vrijeme mislila da me pere depresija, al čak nije to u pitanju, nit se veselim, a niti sam tužna. baš nekako, svejedno mi je, whatever.. nadam se da će to uskoro proći jer je grozno.
za fizičke simptome sada koristim samo b kompleks i magnezij, povremeno bachove kapi. normabel sam izbacila.
alastorus, drago mi je da u ovom natjecanju nisam prvakinja :wink:
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Psihokauč

Post by Wendigo » 10 Jan 2012, 23:01

Citajuci greenov i callacin post prepoznao sam se u nekim simptomima napadaja panike.
Vidim da je elrania spomenula i COD - been there done that, from time to time... :)

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Psihokauč

Post by elrania » 10 Jan 2012, 23:12

ravnodušnost mi je još ok, al dosta me brine što je s tim da nemam mogućnost neke normalne reakcije ko većina kad se nešto meni dobro ili loše dogodi. postalo je intenzivnije unatrag godinu dana, ali uvijek je bilo prisutno.
na momente se uhvatim da znam da je nešto ispravno, da valja tako postupiti i čvrsto vjerujem u to, al uopće ne osjećam to.
prije sam imala jače reakcije na negativne podražaje (dok na pozitivne jako slabe), a sad se pak i to svelo na minimum. to je kao neki plus :lol:
al evo, odlazak na put, dobitak nečega, radnja tetovaže ko najbanalniji primjer - nema emocija.
uvjeravam se da mi treba neki izuzetno veliki pozitivni događaj od velike koristi da me prodrma i pokrene, jer mi nije bila uživancija kad sam se prepoznla u dexteru na moment.

a sram je jedino pred njom, tj. nije toliko sram koliko to što sam naučila ništa ne dijeliti i prezirati pokazivanje slabosti pred njom. nije me se mazilo nikada i veću sam sigurnost pronalazila u šutnji i suočavanju s mnogočega u samoći pa je tako bilo i s ovim.
i nažalost, jedan dio reakcija je bio i s njom povezan pa jbga.

no kako bilo da bilo, puno se toga promijenilo, ne nužno na bolje, no učim se drugačije doživljavati stvari i sebe kontrolirati te vjerujem da si mogu puno pomoći u što prije nisam kompletno vjerovala.

and ocd was never fun, pogotovo ne kad se izgubi sat-dva u nekim radnjama...

User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Re: Psihokauč

Post by callac » 10 Jan 2012, 23:20

sad mi je jasnije zaš nisi s mamom podijelila to, vjerojatno bih isto postupila!
i super što osjetiš pomak prema naprijed, tako i treba da bude. zapravo, mislim da se meni ovo i trebalo dogoditi jer mi je stalno visilo nad glavom, ko onaj oblak s kišom što te prati i pljusne kad se najmanje nadaš. sad sa sobom uvijek imam spreman kišobran (al sam se uvalila u metafore :lol: )
a za ocd..kužim točno šta želiš reći... meni je par stvari prešlo i u svojevrsni tik. no moram priznati da nisam baš sate trošila ponavljajući neku radnju, ako ne računamo iznenadne potrebe da sve bude na svom mjestu i manična ribanja, peglanja,pranja...
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


Post Reply