Filmski offtopic

Sve što ne paše u ostale forume ide ovdje.
Post Reply
User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Filmski offtopic

Post by john_constantine » 14 Jul 2011, 19:41

Evo, offtopic o filmovima i serijama. Znači, bez ikakvih ograničenja i straha da ćete preći u offtopic. Raspravljate o čemu god želite, o trash filmovima, o starim/novim serijama, starim europskim hororima, o nasilju u filmovima, o biseksualnosti likova iz Torchwooda, što god želite. Ali bez nekakvih osobnih rasprava, gušenja temama koje nemaju veze s filmovima i serijama, i slično. Za to već ima odgovarajući topic. Eto, guštajte i pazite na spoilere.
Michel puši karu.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Filmski offtopic

Post by john_constantine » 14 Jul 2011, 19:42

Wendigo wrote:
john_constantine wrote:
elrania wrote:k vragu wendigo, isusa ti i bogove, odličan avatar
da, stvarno odličan avatar...

Eh, i odlična serija, šteta što nije dugo opstala. :(
slažem se.
ajd, neka mi netko odgovori na ovo u last post wins, da tu ne začetavamo...

zanima me dali se isplati skidati fear itself?
ako je u rangu prve MOH sezone, definitivno me zanima, samo što nikako nemrem naći torrent za prvu sezonu.
Ma epizode su malo, nekako više blaže u usporedbi s prvom sezonom MOH. Nije da je loša serija, samo se vidi da je različitija, i dosta stvari je pomalo naivno i razvučeno. Ali ima zanimljivih epizoda kao Wendigo, Eater, i slično. Jedino što cijela sezona sadržava neki preokret, pa postane predvidljivo...

Isplati se gledati. Osim toga, serija se više bazira na čudovištama nego je to bilo u MOH. Nije toliko ozbiljna kao MOH, nego je više baš zabavna s naglaskom na akciju, nasilje, likove i slično.
Michel puši karu.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Filmski offtopic

Post by john_constantine » 14 Jul 2011, 19:45

evo, nešto što sam pitao u last post wins, a nitko da odgovori.

Vaša mišljenja o prequel filmovima kao Ginger snaps 3, TCM: beginning, Death race 2....
Michel puši karu.

User avatar
Info
Posts: 1670
Joined: 12 Jul 2010, 18:34
Location: Laboratory

Re: Filmski offtopic

Post by Info » 14 Jul 2011, 20:12

Odlično Cons :supz:

Evo da nešto kopiram u vezi Evil Deada
GreenHornet wrote:nedavno prvi put krenuo gledati "evil dead" i ugasio nakon 45 minuta koliko mi je bezveze... :? sad me slobodno popljuvajte... :zubifale:
Info wrote:Pa jesi znao kakav je to film? Siguran sam da si puno puta čuo da je evil dead jedan od najvećih kultnih filmova, kralj B filmova. Bruce Cambell ima jedini status veći od Chuck Norrisa :supz: pa si mogao po tome zaključiti kakav je to film. Meni jedan od najboljih horora, prvesntveno mislim na 2. dio. Naravno da su efekti loši, ali imaju ono nešto. Cijeli film ima ono nešto. Kada sam pogledao ga prvi put, čudno sam se osjećao, a taj osjećaj mi je bio ustvari nezadovoljstvo što sam završio sa filmom jer s nečim posebnim zrači. I ta atmosfera u filmu, šuma, demoni, Cambell, baš poseban ugođaj.

No, sve je stvar ukusa, ljudi smo :)
"I saved your life Jesse... are you gonna save mine?"
http://www.youtube.com/watch?v=582TR2N_sPM

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Filmski offtopic

Post by john_constantine » 14 Jul 2011, 20:14

da... Ma istini za volju, niti ja ne volim previše original... :oops:

Trebao bi ga opet pogledati, ali previše sam puta gledao dvojku, pa mi zato original djeluje previše amaterski. Pamtim samo onu scenu kada drvo siluje žensku i to mi je jedino vrijedno spomena.

Ionako ne možeš utjecati na odluku nekog drugoga - možeš reći svoje mišljenje, ali baš, jedino ako je to neki film kao Angel heart, pa natukneš neke zanimljive stvari zbog kojih se može više zainteresirati za film...

Nije da se ne vidi trud u originalu, način kako je snimljeno, kostimi i to, ali jednostavno, dvojka je zakon... Kao da kušaš odličnu tortu i poslije nje pojedeš malo manje slađu tortu...
Michel puši karu.

User avatar
Info
Posts: 1670
Joined: 12 Jul 2010, 18:34
Location: Laboratory

Re: Filmski offtopic

Post by Info » 14 Jul 2011, 20:20

john_constantine wrote:evo, nešto što sam pitao u last post wins, a nitko da odgovori.

Vaša mišljenja o prequel filmovima kao Ginger snaps 3, TCM: beginning, Death Race 2....
Ginger snaps 3 mi je bio ok, ne volim inače taj serijal. Ono, EMO klinci, sama radnja mi nije nešto osim izgleda vukodlaka, on izgleda dobro.

U TCM: beginningu mi samo valja šerif :supz: kao i u svakom nastavku, ostalo sranje. Death Race 2 nisam gledao
"I saved your life Jesse... are you gonna save mine?"
http://www.youtube.com/watch?v=582TR2N_sPM

User avatar
Info
Posts: 1670
Joined: 12 Jul 2010, 18:34
Location: Laboratory

Re: Filmski offtopic

Post by Info » 14 Jul 2011, 20:23

john_constantine wrote:da... Ma istini za volju, niti ja ne volim previše original... :oops:

Trebao bi ga opet pogledati, ali previše sam puta gledao dvojku, pa mi zato original djeluje previše amaterski. Pamtim samo onu scenu kada drvo siluje žensku i to mi je jedino vrijedno spomena.

Ionako ne možeš utjecati na odluku nekog drugoga - možeš reći svoje mišljenje, ali baš, jedino ako je to neki film kao Angel heart, pa natukneš neke zanimljive stvari zbog kojih se može više zainteresirati za film...

Nije da se ne vidi trud u originalu, način kako je snimljeno, kostimi i to, ali jednostavno, dvojka je zakon... Kao da kušaš odličnu tortu i poslije nje pojedeš malo manje slađu tortu...
Da, i meni je original dobar, ali zato dvojka mi je jedan od najboljih horora.

Kakvi su ti Salem's Lot i Storm of Century?
"I saved your life Jesse... are you gonna save mine?"
http://www.youtube.com/watch?v=582TR2N_sPM

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Filmski offtopic

Post by john_constantine » 14 Jul 2011, 20:26

Salem lot nisam pogledao niti jednu verziju iako imam obadvije... :oops: A Storm of century, uf, preodlična miniserija. Volim kod Stephena Kinga što se odlično bavi psihološkim karakterima likova. Mist je isto odličan film, makar me nekako začudilo da bi se išao baviti takvim klišejiziranim stvarima, mislim na čudovišta. Ali čitao sam tu kratku priču, potpuno vjerno priči, jedino drugačiji završetak...

kakav je onda taj salem lot? vrijedan gledanja?
Michel puši karu.

User avatar
Info
Posts: 1670
Joined: 12 Jul 2010, 18:34
Location: Laboratory

Re: Filmski offtopic

Post by Info » 14 Jul 2011, 20:34

Salem's Lot je epic mini serija :supz: to trebaš vidjet, sve je odlično, a kao šećer na kraju je sam vampir. Pogledaj što prije. Ima par kultnih scena poput kucanja na prozor koja je jako poznata. Likovi su odlični, atmosfera također, ma baš super mini serija. Remake sa Rob Loweom nisam gledao

I slažem se za Storm of century, izvrsna mini serija u kojoj sam uživao. Čak mi i kraj nije zasmetao
SpoilerShow
religija i slične teme koje inače smetaju u takvim filmovima
Jesi pročitao kad netko kaže kako su filmovi prema Kingu uglavnom loši? Stvarno onda ne znam što su onda ti ljudi gledali... Naravno da ima loših, ali po meni ima više dobrih/jako dobrih i mekoliko remek djela poput Redemptiona, Green Mile, The Shining, Stand By Me i Misery. Ostala većina su mi jako dobri ili samo dobri poput pet semetary, Nedfull things, Dead Zone, Silver Bullet, The Night Flier i da dalje ne nabrajam. A loši su mi Maximum Overdrive, Graveyard Shift (makar je zabavan) itd.

Uglavnom kada se sve sagleda, nipošto nisu VEĆINA loši.

A mini serije It, Storm of Century i Salem's Lot su odlične. Tommykonckers dobra, a The Shining i Langolieri ok, dobar šarm :zubifale:
"I saved your life Jesse... are you gonna save mine?"
http://www.youtube.com/watch?v=582TR2N_sPM

User avatar
Info
Posts: 1670
Joined: 12 Jul 2010, 18:34
Location: Laboratory

Re: Filmski offtopic

Post by Info » 14 Jul 2011, 20:40

Ups, zaboravio The Stand koji je jako dobar :supz:

Carrie, Dolores Claiborne i The Mist. Ma joj, zbilja ima pregršt dobrih. Danas ili sutra se gleda Christine poa da i to vidim, gledao davno. I moram još neke westerne pogledat :)
"I saved your life Jesse... are you gonna save mine?"
http://www.youtube.com/watch?v=582TR2N_sPM

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Filmski offtopic

Post by john_constantine » 14 Jul 2011, 20:43

da, ma ja sam puno njegovih filmova pogledao i uvijek se dobro zabavio...

Što ti je to smetalo kod završetka? Meni je baš bio odličan..
SpoilerShow
Ono, kada je otkrio da je došao po njegova sina i oteo ga. Baš ono šokantan kraj...
Green mile je stvarno izvrstan film, ali znam da postoje knjige koje su i prevedene, ali nema kod mene u knjižnici. Da li ih se može uopće više kupiti?

The shining - ok, stvarno mi nije sjeo original koliko mi je bio dosadan. Inače ne volim filmove s duhovima, a film mi je bio precjenjen. Možda zato što sam previše očekivao, drukčije zamišljao tu famoznu scenu "heeerrrreee Johnny". A mini serija mi je bila dobra, a i King je rekao da mu se ne sviđa film...

Stand by me nisam gledao, a ovo ostalo što proglašavaju lošim... Valjda očekuju kvalitetu ili nešto, ali meni su to baš zabavno simpatični filmovi. Night flier, dark half, silver bullet i slično... Možda nisu toliko vjerni knjigama, ali uvijek su bili zabavni.

Samo čekam da se pojavi prvi trailer za Dark tower, počeo sam lagano čitati knjige. Tko će kurac čekati prijevod? Već pet godina čekam, pa ću se baciti na engleska digitalna izdanja. ionako sam tek poslije skužio da se stripovi bave radnjom četvrte knjige...

E si gledao od Stephena Kinga Mangler? Koji trash, ali stvarno. :mrgreen:
Michel puši karu.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Filmski offtopic

Post by john_constantine » 14 Jul 2011, 20:44

Info wrote:
john_constantine wrote:evo, nešto što sam pitao u last post wins, a nitko da odgovori.

Vaša mišljenja o prequel filmovima kao Ginger snaps 3, TCM: beginning, Death Race 2....
Ginger snaps 3 mi je bio ok, ne volim inače taj serijal. Ono, EMO klinci, sama radnja mi nije nešto osim izgleda vukodlaka, on izgleda dobro.

U TCM: beginningu mi samo valja šerif :supz: kao i u svakom nastavku, ostalo sranje. Death Race 2 nisam gledao
a kvragu, u u drugom dijelu, ona masovna masturbacija, zakon. :mrgreen: A te emo cure, za prste polizati... :oops:
Michel puši karu.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Filmski offtopic

Post by john_constantine » 14 Jul 2011, 20:46

Info wrote:Ups, zaboravio The Stand koji je jako dobar :supz:

Carrie, Dolores Claiborne i The Mist. Ma joj, zbilja ima pregršt dobrih. Danas ili sutra se gleda Christine poa da i to vidim, gledao davno. I moram još neke westerne pogledat :)
e to s westernima, što su to zapravo špageti westerni? To su samo talijanski westerni ili nešto? Vidim da su drugačiji od ovih američkih western filmova, više akcije, nasilja, mrtvih i slično. Ali baš mora biti talijanski da bi bio špageti western?

uf, baš me mamiš s tom temom. A imam već 500 stvari koje želim vidjeti, probati, pročitati, pogledati i gdje sve to stići. uf. :(
Michel puši karu.

User avatar
Info
Posts: 1670
Joined: 12 Jul 2010, 18:34
Location: Laboratory

Re: Filmski offtopic

Post by Info » 14 Jul 2011, 20:57

john_constantine wrote:da, ma ja sam puno njegovih filmova pogledao i uvijek se dobro zabavio...

Što ti je to smetalo kod završetka? Meni je baš bio odličan..
SpoilerShow
Ono, kada je otkrio da je došao po njegova sina i oteo ga. Baš ono šokantan kraj...
Green mile je stvarno izvrstan film, ali znam da postoje knjige koje su i prevedene, ali nema kod mene u knjižnici. Da li ih se može uopće više kupiti?

The shining - ok, stvarno mi nije sjeo original koliko mi je bio dosadan. Inače ne volim filmove s duhovima, a film mi je bio precjenjen. Možda zato što sam previše očekivao, drukčije zamišljao tu famoznu scenu "heeerrrreee Johnny". A mini serija mi je bila dobra, a i King je rekao da mu se ne sviđa film...

Stand by me nisam gledao, a ovo ostalo što proglašavaju lošim... Valjda očekuju kvalitetu ili nešto, ali meni su to baš zabavno simpatični filmovi. Night flier, dark half, silver bullet i slično... Možda nisu toliko vjerni knjigama, ali uvijek su bili zabavni.

Samo čekam da se pojavi prvi trailer za Dark tower, počeo sam lagano čitati knjige. Tko će kurac čekati prijevod? Već pet godina čekam, pa ću se baciti na engleska digitalna izdanja. ionako sam tek poslije skužio da se stripovi bave radnjom četvrte knjige...

E si gledao od Stephena Kinga Mangler? Koji trash, ali stvarno. :mrgreen:
Ma ne, kraj mi je odličan, napisao sam "Čak mi i kraj nije zasmetao" zbog te teme na kraju.

Meni je The Shining možda i najbolji horor uz Jaws. Čitao sam knjigu i kao ekranizacija je jedva prosječna, ali uvijek gledam zasebno ako ne prati knjigu i kao film mi je jedan od najboljih. Volim Kubricka i njegove filmove, pogotovo The Shining i Dr. Strangelove. Ne znam, kod isijavanja volim sve, od atmosfere, izoliranosti, samih kadrova, fantastičnih glumaca. Duvallica je po mnei odigrala maestralno jer takva i treba biti. A neki govore da je loše, nope, ona je kao lik očajan i kao takva je odlična. Znao je Kubrick Što radi, zato ju je i mučio toliko na snimanju :zubifale: pogledaj ovo kad ćeš moći http://www.imdb.com/title/tt0203667/

Zaboravi Gooniese, Stand By Me je najbolji teen film svih vremena. Ne znam što da kažem za taj film osim da ga moraš pogledat jer to je isto jedav veliki plus kod Kinga, to da kako djetinjstvo opisuje jer bez obzira kakvo smo djetinjstvo imali, naći ćemo su u opisu Kingovog djetinjstva,a Rob Reiner je to izvrsno prenio

Dark Tower će biti 2 sezone serije i 3 filma :supz:

Mangler nisam gledao, ali sigurno budem. Veš mašina, jel tak? :prayer:

Nisam još gledao njegove kratke filmove Gotham Cafe, Ghosts, Autopsy Room Four, Paranoid, Lovecraft's Pillow, The Woman in the Room, Popsy, Walking Ghost, All That You Love Will Be Carried Away, The Road Virus Heads North, Night Surf, Strawberry Spring, Disciples of the Crow, Rainy Season.

Koliko toga ima :rock: to ću si jedan dan složiti u film i ispast će mi kao Creepshow, omnibus od barem 3 sata i onda gledat :prayer:
"I saved your life Jesse... are you gonna save mine?"
http://www.youtube.com/watch?v=582TR2N_sPM

User avatar
Info
Posts: 1670
Joined: 12 Jul 2010, 18:34
Location: Laboratory

Re: Filmski offtopic

Post by Info » 14 Jul 2011, 21:06

john_constantine wrote:
Info wrote:Ups, zaboravio The Stand koji je jako dobar :supz:

Carrie, Dolores Claiborne i The Mist. Ma joj, zbilja ima pregršt dobrih. Danas ili sutra se gleda Christine poa da i to vidim, gledao davno. I moram još neke westerne pogledat :)
e to s westernima, što su to zapravo špageti westerni? To su samo talijanski westerni ili nešto? Vidim da su drugačiji od ovih američkih western filmova, više akcije, nasilja, mrtvih i slično. Ali baš mora biti talijanski da bi bio špageti western?

uf, baš me mamiš s tom temom. A imam već 500 stvari koje želim vidjeti, probati, pročitati, pogledati i gdje sve to stići. uf. :(
To se samo baš mogu talijasnki westerni tako zvati jer drugi naziv za špageti westerne je Italo westerni. Leone je to doveo u mainstream, najbolje razdoblje je tamo od sredine 1965. pa nadalje

Što ih još odlikuje? Pa sve što si naveo " akcije, nasilja, mrtvih i slično" većina loših likova, sve prašnjavo, Leoneovi dugi kadrovi, dugačke scene, cool negativci, ma sve što je cool :mrgreen: uglavnom su niskobudžetni filmovi

Ja ću danas pogledat ox bow incident. To već govorim cijeli dan i nikako da pogledam, a još moram i Christine :)
"I saved your life Jesse... are you gonna save mine?"
http://www.youtube.com/watch?v=582TR2N_sPM

Post Reply