Filmski offtopic

Sve što ne paše u ostale forume ide ovdje.
Post Reply
User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Filmski offtopic

Post by Andrej » 16 Jul 2011, 14:41

Početkom 2000-te činilo mi se da je horror žanr doživeo renesansu i počeli su da se pojavljuju stvarno dobri i visokobužetni filmovi.
Kako se žanr uzdigao i počeo ponovo da osvaja svet, tako se ološ skupio i odlučio da na leđima tuđe slave, za male pare pokuša da proda razna sranja.
Sada ponovo štancuju govna na industrijskom nivou i pun mi je kurac kečapa, sekira, uvredljivo loših maski, glume i nepostojanja radnje.
Polako se prebacujem na Azijske trilere.
Tu makar ne sediš ispred ekrana i buljiš tupo ko kuče kad sere.
We're all mad here...

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Filmski offtopic

Post by Wendigo » 16 Jul 2011, 15:55

john_constantine wrote:da, zato ja više niti ne gledam više te filmove s zombijima... Nema više one postapokalipstične atmosfere, jezovitog ugođaja, to da je sve izgubljeno oko tebe, i nasilja. Danas je tako sve klišejizirano. Ionako niti ne možeš smisliti ništa originalno, a ako uvedeš nešto novo kao pametne zombije, onda svi napadaju film. Romeo je ionako skrenuo s puta, a ostali filmovi, ništa posebno. Jedino ovaj world war Z s Brad Pittom obećava..
ma novi zombi filmovi su fail svemirskog razmjera, nemaju ni trunke duha i ugođaja kao ovi iz 80-tih i ranije.
mislim jebote... zombiji su postali izranjavani agilni berserkeri koji trče kao gazele i urliču na sav glas. gdje je nestalo ono jezivo sporo trzavo hodanje i mumljanje? :?
rekao bih da je zadnji spomena vrijedan zombie flick zack snyderov remake dawn of the dead iz 2004.
to je filmčina i pol! :prayer:

evo jedna preporuka: living dead at the manchester morgue (1974) (alt. naslov let the sleeping corpses lie).
nije baš nasilan i krvav poput talijanske "zombi" škole, ali je zato atmosfera u filmu carska - baš se osjeti ona neugoda i tjeskoba..

User avatar
Info
Posts: 1670
Joined: 12 Jul 2010, 18:34
Location: Laboratory

Re: Filmski offtopic

Post by Info » 16 Jul 2011, 17:50

Wendigo wrote:
john_constantine wrote:da, zato ja više niti ne gledam više te filmove s zombijima... Nema više one postapokalipstične atmosfere, jezovitog ugođaja, to da je sve izgubljeno oko tebe, i nasilja. Danas je tako sve klišejizirano. Ionako niti ne možeš smisliti ništa originalno, a ako uvedeš nešto novo kao pametne zombije, onda svi napadaju film. Romeo je ionako skrenuo s puta, a ostali filmovi, ništa posebno. Jedino ovaj world war Z s Brad Pittom obećava..
ma novi zombi filmovi su fail svemirskog razmjera, nemaju ni trunke duha i ugođaja kao ovi iz 80-tih i ranije.
mislim jebote... zombiji su postali izranjavani agilni berserkeri koji trče kao gazele i urliču na sav glas. gdje je nestalo ono jezivo sporo trzavo hodanje i mumljanje? :?
rekao bih da je zadnji spomena vrijedan zombie flick zack snyderov remake dawn of the dead iz 2004.
to je filmčina i pol! :prayer:

evo jedna preporuka: living dead at the manchester morgue (1974) (alt. naslov let the sleeping corpses lie).
nije baš nasilan i krvav poput talijanske "zombi" škole, ali je zato atmosfera u filmu carska - baš se osjeti ona neugoda i tjeskoba..
Meni najbolji zombie film i smatram da je nadmašio original. Možda se većina neće složiti, ali meni je od Romera najbolji Martin :D njegova zombie trilogija mi je dobra, NOTLD je dobar, ali ga je po meni pregazilo vrijeme no cjenim ga zbog utjecaja, Dawn of the dead je odličan i najbolji njegov zombie film, a Day of the dead je najzabavniji od svih. Ipak, Martin se ističe :supz:
"I saved your life Jesse... are you gonna save mine?"
http://www.youtube.com/watch?v=582TR2N_sPM

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Filmski offtopic

Post by john_constantine » 16 Jul 2011, 18:57

Meni je najbolji zombie Return of the living dead, jednostavno najluđi film prepun crnog humora, jezovite atmosfere i depresivnog završetka... Baš te kroz cijeli film hvata taj osjećaj nemoći.

Wendigo: living dead at the manchester morgue, mislim da taj film imam na popisu. Ali baš to, kod tih starijih zombi filmova si baš imao ono osjećaj da nemaš nikakve šanse protiv gomile živih mrtvaca. Ali baš masovka, nedostatak streljiva, i to ako te samo jedan dohvati ili ugrize, gotov si.
Michel puši karu.

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Filmski offtopic

Post by Wendigo » 17 Jul 2011, 10:41

john_constantine wrote:Meni je najbolji zombie Return of the living dead, jednostavno najluđi film prepun crnog humora, jezovite atmosfere i depresivnog završetka... Baš te kroz cijeli film hvata taj osjećaj nemoći.

Wendigo: living dead at the manchester morgue, mislim da taj film imam na popisu. Ali baš to, kod tih starijih zombi filmova si baš imao ono osjećaj da nemaš nikakve šanse protiv gomile živih mrtvaca. Ali baš masovka, nedostatak streljiva, i to ako te samo jedan dohvati ili ugrize, gotov si.
pogledaj što prije, baš me zanima mišljenje. :)
tu baš nema masovki, pucanja i sl. zombie flick elemenata, više ide na jezu i atmosferu.

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Filmski offtopic

Post by Andrej » 17 Jul 2011, 13:42

Wendigo wrote: mislim jebote... zombiji su postali izranjavani agilni berserkeri koji trče kao gazele i urliču na sav glas. gdje je nestalo ono jezivo sporo trzavo hodanje i mumljanje? :?
A jebiga, valjda su ljudi pomislili da nije neka opasnost i izazov ako te jure stvorenja kojima od tačke A udaljene 5 cm do tačke B treba oko 45 minuta, samo da bi na kraju popili bejzbolku u glavu :lol:
We're all mad here...

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Filmski offtopic

Post by john_constantine » 17 Jul 2011, 16:37

Andrej wrote:
Wendigo wrote: mislim jebote... zombiji su postali izranjavani agilni berserkeri koji trče kao gazele i urliču na sav glas. gdje je nestalo ono jezivo sporo trzavo hodanje i mumljanje? :?
A jebiga, valjda su ljudi pomislili da nije neka opasnost i izazov ako te jure stvorenja kojima od tačke A udaljene 5 cm do tačke B treba oko 45 minuta, samo da bi na kraju popili bejzbolku u glavu :lol:
a to je sve pokrenuo onaj 28 dana poslije... meni nikada nije sjeo taj film, niti ga ne smatram filmom o zombijima, već ljudima zaraženim mutiranom bjesnoćom...
Michel puši karu.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Filmski offtopic

Post by john_constantine » 17 Jul 2011, 18:14

Što vi smatrate preglumljavanjem u filmu? I koga biste naveli kao primjer?

Meni pada trenutno na pamet Jigsaw iz Punisher: warzone...
Michel puši karu.

User avatar
Info
Posts: 1670
Joined: 12 Jul 2010, 18:34
Location: Laboratory

Re: Filmski offtopic

Post by Info » 17 Jul 2011, 19:51

Definitivno De Niro u zadnjih 15-ak godina :supz: :lol: ja mu se smijem kada glumata s onim izrazima lica, a i Willis je blizu.
"I saved your life Jesse... are you gonna save mine?"
http://www.youtube.com/watch?v=582TR2N_sPM

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Re: Filmski offtopic

Post by Dragonrage » 18 Jul 2011, 10:12

Scarface wrote:
Dragonrage wrote: Inače...kad već spominjemo Death race...ne znam je si znao...ali hrpa poznatih filmova u današnje vrijeme dobiva DTV nastavke...npr. Sniper:Reloaded, SWAT2, Street Kings 2: Motor City, Never Back Down 2 (koji BTW izgleda miljama bolje nego original) itd...
A sad baš miljama, i nije. Jedinica je izvrstan film, drugi dio izgleda bolje u borilačkoj koreografiji, jer ga režira Michael Jai White, al mislin da po pitanju svega drugog, od glumaca do priče, i dalje biva inferioran.

Svi ti direct-to-video nastavci su meni ok, uglavnom su fail, al i dalje simpatični. I Swat i Street Kings nastavci su mi super. Dobri su mi i 12 Rounds, Marine oba dijela, Condemned, Road House 2 i Walking Tall dva dtv nastavka. Ono, trash akcija, koja iako izašla danas, ima u sebi taj naivni štih kraja 80-tih i početka 90-tih.
Ne znam...prvi je meni baš smeće...ono, neki nepoznati klinci bez karizme, priča klasični Bloodsport ili još bolje, Kickboxer za nove generacije, ali OK, preko toga se još i dan proći...a ono gdi je film najviše zakazao, a gdi uopće nije smio zakazati su fajtovi koji su bili prejadni. Ali dvojka mi već sad djeluje miljma bolje jer em što ima Michael Jaie White u jednoj manjoj ulozi koji je manga sam za sebe, te je uz to kao što i sam kažeš, režirao film, em se za koreografiju pobrinuo Larnell Stoval, nevjerojatno talentiran koreograf koji radi prelude borilačke sekvence (npr. Undisputed III)
BTW dvojka je bila prikazana na Action Festu, i to u nekoj gruboj verziji u trajanju od 2 sata, kasnije je to navodno još srezano na sat i pol, i film je već tada dobio dosta dobe komentare, kao da je definitivno bolji od prvog filma, čak su mu zamjerili da se malo previše bavi dramom i likovima (!?), a bilo je i priče da će film zaigrati u kinima (limitirana distribucija) jer navodno kad su ga producenti odgledali, skužili su da imaju u rukama dobar film...ali na žalost top e na kraju ipak nije dogodilo...

Slažem se za DTV nastavke...meni ih je gušt pogledat. Roud House 2 me baš pravo iznenadio...izvrsne borilačke skevence!!

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Filmski offtopic

Post by Andrej » 18 Jul 2011, 12:24

john_constantine wrote:Što vi smatrate preglumljavanjem u filmu? I koga biste naveli kao primjer?
Info wrote:Definitivno De Niro u zadnjih 15-ak godina :supz: :lol: ja mu se smijem kada glumata s onim izrazima lica, a i Willis je blizu.
:lol: Meni se više sere kad vidim i njega i Paćina. :lol:
Zadnjih 15 godina obojca glume jednu te istu ulogu s jednim te istim gestakulacijama i karakterizacijama.
Najverovatnije nisu oni krivi, već režiseri koji ih uzimaju u nameri ne da prodaju film nego poznate likove.
Zato ja volim Bred Pita. Čoveka pola sveta mrzi zato što je uber-faca i žene se lože na njega, ali kad realno pogledaš snimio je jedno 15 vrhunskih filmova i svaka uloga mu je kompletno novi svet u odnosu na druge.
We're all mad here...

User avatar
Info
Posts: 1670
Joined: 12 Jul 2010, 18:34
Location: Laboratory

Re: Filmski offtopic

Post by Info » 18 Jul 2011, 13:49

Andrej wrote:
john_constantine wrote:Što vi smatrate preglumljavanjem u filmu? I koga biste naveli kao primjer?
Info wrote:Definitivno De Niro u zadnjih 15-ak godina :supz: :lol: ja mu se smijem kada glumata s onim izrazima lica, a i Willis je blizu.
:lol: Meni se više sere kad vidim i njega i Paćina. :lol:
Zadnjih 15 godina obojca glume jednu te istu ulogu s jednim te istim gestakulacijama i karakterizacijama.
Najverovatnije nisu oni krivi, već režiseri koji ih uzimaju u nameri ne da prodaju film nego poznate likove.
Zato ja volim Bred Pita. Čoveka pola sveta mrzi zato što je uber-faca i žene se lože na njega, ali kad realno pogledaš snimio je jedno 15 vrhunskih filmova i svaka uloga mu je kompletno novi svet u odnosu na druge.
I Pacino, da :supz:

Mislim da Pitta dosta ljudi smatra prosječnim glumcem zbog svog izgleda, ali stvarno se radi o odličnom glumcu. Takđer i Tom Cruise, njega još više ljudi mrzi, ali ja ga jako cjenim. Uvijek daje 200% u svoje uloge, sve teške scene sam radi i fillmovi su mu ili vrhunski (few good man, magnolia, rain man) ili zabavni (top gun, mission: impossible)...
"I saved your life Jesse... are you gonna save mine?"
http://www.youtube.com/watch?v=582TR2N_sPM

User avatar
Zlikovac
Posts: 224
Joined: 15 Apr 2011, 09:18
Location: Zagreb

Re: Filmski offtopic

Post by Zlikovac » 18 Jul 2011, 13:57

john_constantine wrote:Što vi smatrate preglumljavanjem u filmu? I koga biste naveli kao primjer?

Meni pada trenutno na pamet Jigsaw iz Punisher: warzone...

Vjerojatno ćete me svi napast nakon ove izjave, al evo :zubifale:

Sean Connery! Izgradio je karijeru, između ostaloga, na tom isforsiranom naglasku (koji uopće nije škotski) i baš se ježim (negativno) od toga, fuj! Naravno ovo je samo moje mišljenje. :lol:

Inače da, također i de Niro u zadnjih XY godina. A slažem se i sa Infom, Pitt i Cruise su super glumci. Uvrstio bih još DiCapria kao pozitivnog.
Zug Zug!

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Filmski offtopic

Post by GreenHornet » 18 Jul 2011, 17:32

kako se tocno zove epizoda tj. film je "mucki" kad u miamiu delboya zamjene sa mafijaskim kumom?
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
Info
Posts: 1670
Joined: 12 Jul 2010, 18:34
Location: Laboratory

Re: Filmski offtopic

Post by Info » 18 Jul 2011, 17:59

Miami Twice: 'The American Dream' i Miami Twice, Part 2
"I saved your life Jesse... are you gonna save mine?"
http://www.youtube.com/watch?v=582TR2N_sPM

Post Reply