Filmski offtopic

Sve što ne paše u ostale forume ide ovdje.
Post Reply
User avatar
Info
Posts: 1670
Joined: 12 Jul 2010, 18:34
Location: Laboratory

Re: Filmski offtopic

Post by Info » 14 Jul 2011, 21:08

Istva stvar kod mene, toliko toga želim pogledat i onda budem zatrpan na sve strane pa moram pažljivo birati što da gledam makar ja imam vremena pa se ne trebam toliko žuriti, uživam laganini.

Ma ova tema rastura :rock:
"I saved your life Jesse... are you gonna save mine?"
http://www.youtube.com/watch?v=582TR2N_sPM

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Filmski offtopic

Post by john_constantine » 14 Jul 2011, 21:11

Je, veš mašina. A tek da vidiš onih zadnjih 15 minuta, ludilo. Zar nije Duvallica doživjela psihički slom baš radi tog filma jer ju je režiser izluđivao? Ma uvijek je bilo takvih kao Sam Pechinpach... A i Peter Sellers, ne mogu vjerovati da je bio takav gad u stvarnom životu, a djeluje tako simpatično kao inspektor u pink pantheru...

Ma početi ću gledati te špageti westerne. To su mi baš pravi western filmovi. Ono, divlji, brutalni, nabijeni akcijom i mrtvima. Nije da su američki filmovi loši, ali baš su više maestralni, umjetnički gdje su svi kauboji favorizirani i slično. Sve ono u nekom pozitivnom tonu...

E si gledao El Dorado i Rio bravo? Original i remake...

A znaš, nikad nisam gledao Točno u podne. :facepalm:
Michel puši karu.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Filmski offtopic

Post by john_constantine » 14 Jul 2011, 21:13

Info wrote:Istva stvar kod mene, toliko toga želim pogledat i onda budem zatrpan na sve strane pa moram pažljivo birati što da gledam makar ja imam vremena pa se ne trebam toliko žuriti, uživam laganini.

Ma ova tema rastura :rock:
kako bi rekli Grci "puno znanja, a premalo vremena". :mrgreen:

Jel da? :mrgreen:

Uf, ja imam ovaj spisak od 1200 filmova za pogledati... Sada problem je što su većinom onako bezveze upisani. A dosta ih je sigurno i teško naći kao meksički horor o demonskom konju.

Da li sam jedini kojemu je prva verzija Frankensteina iz 30 - tih malo precjenjena? Nekako sam više očekivao od te scene s djevojčicom kada su je proglasili jednim od najstrašnijih scena u povijesti filma i to. A zapravo mi nije ništa posebno, nije me baš šokiralo. Više je bilo naivno. Nije da sam bešćutan, ali nije me baš dirnulo...
Michel puši karu.

User avatar
Josef K
Posts: 4829
Joined: 26 Mar 2008, 19:39

Re: Filmski offtopic

Post by Josef K » 14 Jul 2011, 21:19

john_constantine wrote:Da li sam jedini kojemu je prva verzija Frankensteina iz 30 - tih malo precjenjena? Nekako sam više očekivao od te scene s djevojčicom kada su je proglasili jednim od najstrašnijih scena u povijesti filma i to. A zapravo mi nije ništa posebno, nije me baš šokiralo. Više je bilo naivno. Nije da sam bešćutan, ali nije me baš dirnulo...
Nisi jedini.
Nije da mi je film loš, ali sam također više očekivao.
It's alive scena mi je najbolja :D

User avatar
Info
Posts: 1670
Joined: 12 Jul 2010, 18:34
Location: Laboratory

Re: Filmski offtopic

Post by Info » 14 Jul 2011, 21:21

john_constantine wrote:Je, veš mašina. A tek da vidiš onih zadnjih 15 minuta, ludilo. Zar nije Duvallica doživjela psihički slom baš radi tog filma jer ju je režiser izluđivao? Ma uvijek je bilo takvih kao Sam Pechinpach... A i Peter Sellers, ne mogu vjerovati da je bio takav gad u stvarnom životu, a djeluje tako simpatično kao inspektor u pink pantheru...

Ma početi ću gledati te špageti westerne. To su mi baš pravi western filmovi. Ono, divlji, brutalni, nabijeni akcijom i mrtvima. Nije da su američki filmovi loši, ali baš su više maestralni, umjetnički gdje su svi kauboji favorizirani i slično. Sve ono u nekom pozitivnom tonu...

E si gledao El Dorado i Rio bravo? Original i remake...

A znaš, nikad nisam gledao Točno u podne. :facepalm:
El Dorado i Bravo su Hawksovi klasici, ali ipak Rio Bravo dere Dorada u svakom pogledu i dere većinu westerna. Opak film, pogotovo sva ta napetost išćekivanja negativaca i onda završna borba, remek djelo. A i Dean Martin glumi :supz:

Čuo sam i ja za Sellersa da je takav bio u stvarnom životu, a šta ćeš, svakakvih ima

Točno u podne je možda najsavršeniji western ikada napravljen. Ne kažem da je najbolji makar je odličan, ali je rađen ko po špagi, na sigurno i to mu je veliki plus. Bez ikakvog riskiranja sa sjajnim Cooperom i mojom najboljom glumicom Grace Kelly :prayer: i Faye Dunaway mi je odmah uz bok (Chinatown, Network, Bonnie and Clyde, Little Big Man)

Jesi primjetio to kod glumica da rijetko kada se spominju? Uvijek imamo top glumce, ali jako rijetko glumice. Kelly ima božanstven izgled, prekrasna žena
"I saved your life Jesse... are you gonna save mine?"
http://www.youtube.com/watch?v=582TR2N_sPM

User avatar
Info
Posts: 1670
Joined: 12 Jul 2010, 18:34
Location: Laboratory

Re: Filmski offtopic

Post by Info » 14 Jul 2011, 21:26

john_constantine wrote:
Info wrote:Istva stvar kod mene, toliko toga želim pogledat i onda budem zatrpan na sve strane pa moram pažljivo birati što da gledam makar ja imam vremena pa se ne trebam toliko žuriti, uživam laganini.

Ma ova tema rastura :rock:
kako bi rekli Grci "puno znanja, a premalo vremena". :mrgreen:

Jel da? :mrgreen:

Uf, ja imam ovaj spisak od 1200 filmova za pogledati... Sada problem je što su većinom onako bezveze upisani. A dosta ih je sigurno i teško naći kao meksički horor o demonskom konju.

Da li sam jedini kojemu je prva verzija Frankensteina iz 30 - tih malo precjenjena? Nekako sam više očekivao od te scene s djevojčicom kada su je proglasili jednim od najstrašnijih scena u povijesti filma i to. A zapravo mi nije ništa posebno, nije me baš šokiralo. Više je bilo naivno. Nije da sam bešćutan, ali nije me baš dirnulo...
Kod mene ti je ovako... Skidam svaki tjedan po 40-50 filmova, pa i dosta serija svaki tjedan, dokumentaraca i onda to konvertiram i pržim i tako cijeli tjedan. Sad računa koliko je to na godinu :zubifale: svega i svačega, ali i treba mi kada znam da ću to sve pogledat kad tad. Volim te maratone si složiti. Nekad znam imat tjedan dana maraton od filmova i serija. Gledam ja svaki dan filmove, neku ep. serije, ali kad je maraton, onda je to po 4, 5 filmova, i do 10 epizoda različitih serija :supz: sad ću imat od 24. 7. - 5. 8. maraton pa si slažem koje ću filmove gledat i serije :rock:

Što se tiče Frankensteina, slažem se da je precijenjen. Dobar je, ali ne toliko koliko se govori. Ta scena i nije mi toliko strašna, ali da je jebeno uznemiruuća, da :shock: jednostavno čisti šok od scene
"I saved your life Jesse... are you gonna save mine?"
http://www.youtube.com/watch?v=582TR2N_sPM

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Filmski offtopic

Post by Andrej » 14 Jul 2011, 21:32

john_constantine wrote:evo, nešto što sam pitao u last post wins, a nitko da odgovori.

Vaša mišljenja o prequel filmovima kao Ginger snaps 3, TCM: beginning, Death race 2....
Žalosno je što moderan biznis podrazumeva potpuno otkupljivanje prava na neki film, pa se dešava da daju nekoj polupismenoj i nemaštovitoj budali da izmišlja šta se desilo pre orginalnog filma koji je ušao u legendu.
We're all mad here...

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Filmski offtopic

Post by john_constantine » 14 Jul 2011, 22:52

Ma je, istina da se manje spominju glumice. Sada, kada razmislim... Angelina Jolie mi se sve više gadi svojom pojavom. U Wanted je bila odvratno anoreksična. Tomb Raider solidan, ali ionako i ovako ne volim igraći serijal. A Mr i Mrs Smith je teška glupost... Kathleen Turner je baš bila prava glumica, premoćna. Naročito u war of roses.

Sandra Bullock mi je bila prije slatka i simpatična u romantičnim komedijama, a sada ne mogu je više smisliti u novim filmovima. Meg Ryan isto romantične komedije, a danas mi se čini da snima samo neke ozbiljne filmove.
Lucy Liu, seksi, ali nešto mi se čini da slabo pojavljuje u filmovima
Drew Barymore i Cameron Diaz baš ne podnosim previše... A tek Charlijevi anđeli, prvi dio je još dobro, ali drugi dio... debilana...
Megan Fox i Charlize Theron su samo primjer ljepote, a ne glume...

Ma ja sada više skidam serije. Dok sam imao rapid, onda sam stalno skidao filmove dok mi nije dosadilo. Ma tako imam pun kufer toga...

Kod Frankensteina je problem što je previše ono naivan. 30 - tih godina je bilo lako preplašiti publiku, ali danas cijela gluma, ideja i radnja djeluje prekomično.
SpoilerShow
Za tu scenu sam mislio više da ju je golim rukama utopio u igri...
Michel puši karu.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Filmski offtopic

Post by john_constantine » 14 Jul 2011, 22:55

ali dobro je rekao onaj forumaš juriel... zašto se tako slabo gledaju azijski filmovi? Mene više deprimira to što se gledaju samo ti J horori, a Japanci imaju stvarno pun kufer puno boljih filmova od toga... A tek kung fu filmovi.
Michel puši karu.

User avatar
metallicat
Posts: 11271
Joined: 03 Nov 2006, 20:08
Location: in the ground
Contact:

Re: Filmski offtopic

Post by metallicat » 14 Jul 2011, 23:05

ginger 1. dobar, 2. onako, 3. loše, osim onog indijanca :oops:
death race 1 mi je bio dovoljno loš da bi pogledala drugi.
a storm of the century :prayer: :prayer: za pogledat par puta.
christine - vrlo zabavno na hororističan način :mrgreen:
Image

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Filmski offtopic

Post by HorrorHR » 14 Jul 2011, 23:06

Bacite oko malo na : viewtopic.php?f=1&t=6364

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Filmski offtopic

Post by john_constantine » 14 Jul 2011, 23:07

metallicat wrote:ginger 1. dobar, 2. onako, 3. loše, osim onog indijanca :oops:
death race 1 mi je bio dovoljno loš da bi pogledala drugi.
a storm of the century :prayer: :prayer: za pogledat par puta.
christine - vrlo zabavno na hororističan način :mrgreen:
a nisam siguran je li on bio indijanac ili azijat koji liči na indijanca?

Eh, kada se sjetim Brotherhood of wolf, kako sam samo obožavao taj film, puno puta sam ga gledao, ali nigdje nisam našao original kod nas.
Michel puši karu.

User avatar
metallicat
Posts: 11271
Joined: 03 Nov 2006, 20:08
Location: in the ground
Contact:

Re: Filmski offtopic

Post by metallicat » 14 Jul 2011, 23:08

nebitno šta je :oops: :lol: :mrgreen:
Image

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Filmski offtopic

Post by john_constantine » 14 Jul 2011, 23:10

metallicat wrote:nebitno šta je :oops: :lol: :mrgreen:
Image

:mrgreen:
Michel puši karu.

User avatar
metallicat
Posts: 11271
Joined: 03 Nov 2006, 20:08
Location: in the ground
Contact:

Re: Filmski offtopic

Post by metallicat » 14 Jul 2011, 23:11

ljakić, ali nećemo u off :mrgreen: morala sam ga spomenut jer zaista jakoo rijetko mi netko zapne za oko, bilo m ili ž.
Image

Post Reply