Filmski offtopic

Sve što ne paše u ostale forume ide ovdje.
Post Reply
User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Filmski offtopic

Post by Andrej » 18 Jul 2011, 18:00

GreenHornet wrote:kako se tocno zove epizoda tj. film je "mucki" kad u miamiu delboya zamjene sa mafijaskim kumom?
Miami Twice (special)
We're all mad here...

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Filmski offtopic

Post by GreenHornet » 18 Jul 2011, 18:06

Andrej wrote:
GreenHornet wrote:kako se tocno zove epizoda tj. film je "mucki" kad u miamiu delboya zamjene sa mafijaskim kumom?
Miami Twice (special)
thx!
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Re: Filmski offtopic

Post by Dragonrage » 18 Jul 2011, 18:20

E...jel gledao netko ovu web seriju "The Confession" sa Kieferom Sutharlandom i John Hurtom??

http://www.imdb.com/title/tt1809362/

TRAILER

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Filmski offtopic

Post by Scarface » 18 Jul 2011, 21:31

U planu mi je ovih dana, pa javim dojmove.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Re: Filmski offtopic

Post by Dragonrage » 19 Jul 2011, 09:58

Ja sam ju pogledao sad ovaj vikend...nije loše...zapravo, jako dobro IMO...

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Filmski offtopic

Post by john_constantine » 21 Jul 2011, 21:00

E da li postoji serija po knjizi stupovi zemlje? Ili je tek u planu snimanje?
Michel puši karu.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Filmski offtopic

Post by Scarface » 21 Jul 2011, 23:23

Još prošle godine je finalizirana, Pillars of the Earth miniserija.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Info
Posts: 1670
Joined: 12 Jul 2010, 18:34
Location: Laboratory

Re: Filmski offtopic

Post by Info » 22 Jul 2011, 17:29

Imam pitanje u vezi komedija. Razgovarao sam s frendom o najboljim komedijama. Meni su najbolje beskrajni dan, annie hall i big lebowski. Na te komedije sam se možda svega 4, 5 puta glasno nasmijao, a ostalo cijelo vrijeme mi je bio smiješak na licu dok recimo na policijsku akademiju sam se smijao cijeli film na te glupe ili dobre fore. No, meni su bolje one gore 3 komedije makar se nisam toliko smijao kao na pol. akademiju ili na neki drugi film tipa Superbad. I njemu nikako nije jasno kako mi mogu biti bolje i smješnije te 3 komedije od filma na koji sam se cijelo vrijeme smijao. Pokušao sam mu tako objasniti ali nejde nikako.

Dobra je i usporedba da ako neki horor je strašniji od tog i tog horora, to ne znači da je i bolji. Znači, najbolje su mi komedije one kojima se ne smijem cijelo vrijeme, ali mi je smiješak na licu kroz cijeli film. Zato valjda i volim taj "inteligentan" humor koa annie hall ili beskrajni dan.

Kako vi to objašnjavate? Jesu li i vama bolje komedije kojima se ne smijete cijelo vrijeme ili?
"I saved your life Jesse... are you gonna save mine?"
http://www.youtube.com/watch?v=582TR2N_sPM

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Filmski offtopic

Post by john_constantine » 22 Jul 2011, 17:35

ma ovisi... Ne mora biti odlična komedija ako si se nasmijao samo na par scena. Ako ti je bio zabavan i gledljiv do kraja, super. Ostalo sve ovisi o vrsti humora i osobi. Recimo, moja teta je visokoobrazovana žena, ima faks, diplomu, radi visokostručni posao i to, a najsmješniji joj je film Dude, where is my car? :zubifale:

Taj film mi je jednostavno debilan, ne mogu je uopće gledati jer mi jednostavno vrijeđa inteligenciju koliko je glupo. A drugima opet taj film može biti presmiješan. Meni je ipak najbolja komedija Monty Python and holy grail, pišam od smijeha na završetak, na scenu čuvara mosta, viteza kojemu odrežu ruke, trojanskog zeca. A opet, ima tih ljudi koji ne razumiju fore ili im jednostavno nije smiješan...

Kada sam bio mlađi, American pie serijal mi je bio urnebesan, a danas mi više nije smiješno gledati te blesave scene drkotine u čaši pive, pišanje po licu, diranje po guzi i to. Odbojan mi je taj vulgaran humor. Nekima je opet jackass smiješan, a opet nekima se gadi...

Ionako Beskrajni dan nije baš film u kojem umireš od smijeha, nego baš gledaš s podsmiješkom i uživaš u cijelom filmu. Dok ima drugih komedija koje imaju takve scene da te natjeraju da proplačeš od smijeha.
Michel puši karu.

User avatar
Info
Posts: 1670
Joined: 12 Jul 2010, 18:34
Location: Laboratory

Re: Filmski offtopic

Post by Info » 22 Jul 2011, 18:02

Da, baš to kod beskrajnog dana, to mi je možda i najbolja komedija makar se nisam puno puta nasmijao, ali to je toliko odlično odrađeno da kada svaki puta gledam budem oduševljen. Zato mislim da ako na neku komediju se više smiješ, to ne znači da je bolja. Zato sam i dao primjer onog glupavog filma pol. akademija makar sam se smijao cijeli film, beskrajin dan mi je 10 puta bolji. Nevjerojatno je kako je humor drugačiji :mrgreen: meni ne treba komedija biti toliko smiješna da ju smatram odličnom dok nekom drugom obavezno treba.

Kad smo već kod toga, koliko vam u kvaliteti filma strah igra ulogu? Meni uopće ne jer recimo the shining i evil dead 2 kao najbolji predstavnici horora mi nisu strašni, ali su mi najbolji. Dok recimo jedan The Entity mi je najstrašniji film koji sam gledao, ali nije mi toliko dobar
"I saved your life Jesse... are you gonna save mine?"
http://www.youtube.com/watch?v=582TR2N_sPM

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Filmski offtopic

Post by john_constantine » 22 Jul 2011, 18:05

meni strah igra malu ulogu u tome. REC mi je jedan od rijetkih filmova u kojima sam se naježio, ali baš radi realnosti, ideje, klaustrofobije kroz cijeli film, osjećaj tjeskobe i slično.
Michel puši karu.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Filmski offtopic

Post by Asfodel » 22 Jul 2011, 18:31

Volim čistokrvne komedije (dakle po mogućnosti bez primjese drugih žanrova) u kojima iskreno crkavaš od smijeha kroz cijeeli film. Takve su rijetke danas, mislim, rijetko da su dobre.
Primjer drage komedije mi je A Fish Called Wanda. Od novijih, ne znam.. Hangover.
Zna biti i preodličnih humornih drama u kojima se više smiješ od ovih gore, to cijenim i volim ih, ali opet ih ne bih nabrojala u najsmješnije komedije (Little Miss Sunshine, Eaast Is East)
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Info
Posts: 1670
Joined: 12 Jul 2010, 18:34
Location: Laboratory

Re: Filmski offtopic

Post by Info » 22 Jul 2011, 18:45

Da, ma ja više volim komedije sa drugm žanrovima poput drame (annie hall), beskrajni dan (fantasy), big lebowski (crime). Zato su i najbolje
"I saved your life Jesse... are you gonna save mine?"
http://www.youtube.com/watch?v=582TR2N_sPM

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Filmski offtopic

Post by GreenHornet » 22 Jul 2011, 19:33

meni je "big lebowski" najprecjenjenija komedija ikad snimljena.prvi i zadnji put sam to gledao prije nekih 5 godina,i u trenucima sam mislio da gledam pogresan film;s obzirom da ga 95% ljudi velica.
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Filmski offtopic

Post by elrania » 22 Jul 2011, 19:37

ja sam gedala film neznajući što je, doživjela ga ko crnohumornu dramu i ostala oduševljena. i onda ga pogledala bar 6x od tada i gledat ću ga opet.

Post Reply