Što ste sve radili?

Sve što ne paše u ostale forume ide ovdje.
User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Što ste sve radili?

Post by Asfodel » 23 May 2011, 14:45

Klasične gluposti, već sam pisala o tome pa mi se ne da (a i bio je neki sličan topik) ..no zato najviše mi je žao što nisam uspjela: u sudačkoj mreži i kao sudac porotnik (slaba lova, al bar bih bila u transcendentalnom stanju :tonqe: )

Od ovih što su mi dostupniji mi je žao što sam nedavno zajebala datum za neko hostesiranje/promociju i što sam morala odbiti slaganje u tvornici čarapa Jadran (pored sudova, zatvora itd - još jedno moje mjesto iz snova :seksualische: )
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Re: Što ste sve radili?

Post by Dragonrage » 23 May 2011, 15:00

Istovarivao cement (al to je bilo kratko, za vrijeme studenskih dana, preks SC servisa), pisao za FILMSKI NET (i plaćali mi hehe), a sad sam već par godina u post-produkciji (reklame, pokoji film i tako to), smo šta sam pred jedno godinu i pol promijenio firmu...i u fušu crtao ilustracije za neke dječje knjige, al to bilo tako loše plaćeno da sam jedna čekao da se izvučem iz toga...

User avatar
sandi
Posts: 1332
Joined: 16 Nov 2008, 23:56

Re: Što ste sve radili?

Post by sandi » 23 May 2011, 15:06

radio u bolnici (ortopedija, kirurgija, psihijatrija), radio u šumi-rušim, vučem, cijepam (matere mi moje ovo je najteži posao u svemiru), vinogradi i ta sranja u mom 'vinskom' kraju-klasika, građevina-ok poslić...
Jebem skoro svaki dan...skoro jučer, skoro prekjučer...

User avatar
Ašow
Posts: 7645
Joined: 16 Nov 2009, 16:38

Re: Što ste sve radili?

Post by Ašow » 23 May 2011, 15:13

da, zaboravio sam i šumu, dobro si me sjetio sandi.
Al wtf, nije toliko tezak posao? teži mi je rad u mlinu bio neg rad u šumi i to možda duplo teži i još k tomu manje plaćeniji.
--------
Last.fm

User avatar
sandi
Posts: 1332
Joined: 16 Nov 2008, 23:56

Re: Što ste sve radili?

Post by sandi » 23 May 2011, 15:19

ne znam ja kak je tebi u šumi bilo...al meni je bilo preteško, nakon 3 mjeseca imao sam osjecaj da mogu auto jednom rukom podignuti...KAd se sjetim onih hrastova od nekoliko tona, pa ga motorkom srušiš, narežeš na metrice i onda te preteške klade moras nosit i vući na čistinu do prikolice-ljudi konji! (jedino ak je riječ o nekim manjim drvima ili ako imaš traktor za izvlačenje trupaca na čistinu)
Jebem skoro svaki dan...skoro jučer, skoro prekjučer...

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Što ste sve radili?

Post by Victor Crowley » 23 May 2011, 15:20

Ja nisam nikad u mlinu radio, vidiš... Kako je to raditi jel zajebano? Iskreno meni je najteže za Božić raditi pošto tada imam najviše posla. Spavam u dva dana oko 4-5 sati. Trebam poklat janjce i krmad pa ih naviniti na ražanj. Mislim ne radim sam ali opet se umorim pošto bude za svaki Božić oko 80ak komada. Baš me zanima taj mlin, to mi zvuči zakon! :)

User avatar
Ašow
Posts: 7645
Joined: 16 Nov 2009, 16:38

Re: Što ste sve radili?

Post by Ašow » 23 May 2011, 15:37

@sandi
Pa ono, pičim već 2-3godine na random tu i tamo i posao uopće nije bio toliko težak. Motorka u ruke i sve je lagano. A vuklo se i na čistinu, ali se uvijek gledalo kad se drvo rušilo da se nakrti tamo gdje traktor može doći. Nismo mule krutenedo :)
I da, što se tiče težine i kaloričnosti, jebeš ti hrast, cer je najgori. Definitivno.
mozda ga nisam dozivio tako jer nisam ga nikad radio u komadu duže od 2 tjedna. Uvijek je ono 2-3dana i fajrunt. Koliko treba jel :)

@victor crowley
Posao u mlinu nije toliko zajeban koliko je težak. Moraš vaditi brašno cijelo vrijeme i slagat ga i zamotavati i osiguravati i skladištiti. Paleta ima 21 vreću (1050kg) i dnevno ih 100injak preneseš preko ramena. Sreća je u tom da ti vreća taman dođe na rame, pa ju moraš samo primiti. Rame ti odumre jednostavno nakon nekog vremena, a tih 50kg ni ne osjetis. jebeš vreće od 35kg krmnog brašna, ili manje vreće od 25kg. Kad cijeli jebeni dan 50kg po 50kg vreće slažeš na paletu, poludiš. Meni je prvi tjedan rada bio ubitačan, al sam naviko i radio sam cijelu žetvu taj posao. A i onda dolaze kamioni i traktori i prikolice sa žitom koje opet moraš istovarati i tako u krug i u krug.
Bio je loše plaćen posao, al je gazda bio korektan pa ti pisao još par sati prekovremeno kad bi se ubio od posla i tak :)
A u Đakovštini (R.I.P.) je sustav bio mehaniziran i tamo si samo morao biti za strojem koji to sve radi. Al je bullshit totalan, od 30ljudi u odjelu njih 5-6radi, ostali sjede i nema šanse da bi ti pomogli. Nije ni čudo da je propalo. Al nebitno.

E i zaboravih da sam jedno ljeto radio u vinariji :D
To je isto bio cool job i lova je bila super.
--------
Last.fm

User avatar
sandi
Posts: 1332
Joined: 16 Nov 2008, 23:56

Re: Što ste sve radili?

Post by sandi » 23 May 2011, 15:46

ma na kraju krajeva, sve ovisi o tome kako radiš...jel...Samo sto je Požega okružena brdima i mi smo valjda jedino mjesto u slavoniji koje nije ravno...a to dodatno otežava šumski posao...ma ne znam, ja sam ga doživio k'o muku isusovu XD
Jebem skoro svaki dan...skoro jučer, skoro prekjučer...

User avatar
Ašow
Posts: 7645
Joined: 16 Nov 2009, 16:38

Re: Što ste sve radili?

Post by Ašow » 23 May 2011, 16:01

pa i nije baš ravno ni kod nas u šumama, al da, shvaćam te :)
jebeš to ionak
--------
Last.fm

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Što ste sve radili?

Post by Victor Crowley » 23 May 2011, 17:16

Znači pravo zajeban posao :) To mi se sviđa, volim teške poslove tipa nošenja nečega na ramenu/leđima po 50 kila (cement, jel) a ne neke poslova tipa usisavanja kuće.

User avatar
Ašow
Posts: 7645
Joined: 16 Nov 2009, 16:38

Re: Što ste sve radili?

Post by Ašow » 23 May 2011, 18:17

A ono, meni nisu strani i stvarno mi ih nije problem raditi.
Jebiga, treba se nekako školovati i putovati, pa ništa nije bed :)
--------
Last.fm

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Što ste sve radili?

Post by Victor Crowley » 23 May 2011, 19:33

Pa tako nekako ti je i kod mene, samo ja malo slabije putujem. Eventualno malo do Zagreba na Helloween & Slayer i to je to. Makar sam ove godine mislio otići i do Londona na utakmicu Arsenala ali onda saznao za Slayer i sve drugo otpalo. :)

Samo nek se radi, baš dobro dođe čovjeku malo se uznojiti. :)

User avatar
Ašow
Posts: 7645
Joined: 16 Nov 2009, 16:38

Re: Što ste sve radili?

Post by Ašow » 23 May 2011, 19:53

Pa to e to. Ja sam se nagledo bendova i bendova i vidio pun krtz mjesta i prošo pol europe, platio skolarinu i tak par stvari jos.
Dobro dođe tak kad nemas nist za stalno. Jebiga.
Al bude nadam se sad uskoro.
--------
Last.fm

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Što ste sve radili?

Post by Victor Crowley » 23 May 2011, 21:47

To je boljka svima čini mi se, da je naći stalni posao. Svaka čast za putovanja! Nisam još to uveo u praksu ali morat ću! Prvo bi bio sigurno London i Arsenal :) Što je najbolje od svega ono briga te, nitko se ne smije žaliti na tebe jer si ti taj novac zaradio i ti upravljaš s njim, nitko ti nije dao.

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Što ste sve radili?

Post by elrania » 24 May 2011, 02:10

ništa posebno, nešto malo u cinestaru na blagajnama i glavninu zadnjih mjeseci prošle godine u meku
+ neki probni posao za amnesty international, tj. vrbovanje ljudi da daju donacije.

nadam se da će nešto bolje plaćeno uskočiti preko ljeta.

Post Reply