Najgora i najbolja smrt

Sve što ne paše u ostale forume ide ovdje.
Post Reply
User avatar
Info
Posts: 1670
Joined: 12 Jul 2010, 18:34
Location: Laboratory

Re: Najgora i najbolja smrt

Post by Info » 02 Sep 2011, 03:20

Andrej wrote:
Asfodel wrote:
Decadentor wrote:Kad smo kod inkvizicija i slicnog klanja samo za primjer drugima...uvijek mi je bilo bolno to gledat u filmovima, samo zbog one mase seljaka i bjednika, svi su gori od tebe u bas svakom pogledu, al svi su se okupili kako bi te javno ubili samo zato jer si "drugaciji" :?
90% ljudi je i danas takvo i skoro svakog bi spalili/klali na javnom trgu uz poklike, bez suđenja. Pogotovo pedofile, ti su im najdraži iako kurca u vezi toga ne razumiju.
Stvarno ni u najluđim snovima ne bih učestvovao u bilo kakvom linču ili bilo čemu što ima veze sa psihologijom čopora, ali stvarno ne znam šta tu ima da se razume u vezi silovatelja dece....
Ajmo svima da nađemo izgovor što su poremećeni idioti.
+1
"I saved your life Jesse... are you gonna save mine?"
http://www.youtube.com/watch?v=582TR2N_sPM

User avatar
Fräulein Unbekann
Posts: 484
Joined: 31 Aug 2011, 13:24
Location: Oblivion
Contact:

Re: Najgora i najbolja smrt

Post by Fräulein Unbekann » 02 Sep 2011, 12:34

elrania wrote:
Asfodel wrote: 90% ljudi je i danas takvo i skoro svakog bi spalili/klali na javnom trgu uz poklike, bez suđenja. Pogotovo pedofile, ti su im najdraži iako kurca u vezi toga ne razumiju.
što točno?
I ja sam se zapitala, šta tačno? :o

User avatar
Fräulein Unbekann
Posts: 484
Joined: 31 Aug 2011, 13:24
Location: Oblivion
Contact:

Re: Najgora i najbolja smrt

Post by Fräulein Unbekann » 02 Sep 2011, 12:36

Andrej wrote:
Fräulein Unbekann wrote:Grci su smislili spravu za smaknuće u obliku bakrenog bika, u čijoj bi utrobi ispekli čovjeka.
Zar nije ovo grozno?! :vom:
To nije sve....U grlu gvozdenog bika je bio postavljen sistem cevi(truba), pa dok se žrtva dere - čuje se rika, čisto da se publika zabavi.
Ovo nisam znala... Majko mila kako sam se sad sablaznila... :evil: Sve je bolje od toga!

User avatar
Alastorus
Posts: 2761
Joined: 18 Apr 2011, 15:11
Location: Mount Pleasant Cemetery, Toronto,Canada
Contact:

Re: Najgora i najbolja smrt

Post by Alastorus » 02 Sep 2011, 12:39

Fräulein Unbekann wrote:
elrania wrote:
Asfodel wrote: 90% ljudi je i danas takvo i skoro svakog bi spalili/klali na javnom trgu uz poklike, bez suđenja. Pogotovo pedofile, ti su im najdraži iako kurca u vezi toga ne razumiju.
što točno?
I ja sam se zapitala, šta tačno? :o
Psihološka bolest, kao i kod Edipovog ili pak Jokastinog kompleksa.Treba duže proanalizirati kakvi su ljudi skoni pedofiliji kao i sličnim poremećajima kao što su gerentofilija,zoofilija,nekrofilija itd. Uglavnom se radi o visokom stadiju PTSP-a nanešenih nekom traumom iz djetinjstva.Većina pedofila je bila zlostavljana od strane roditelja i sl.No postoje i oni drugi koji su jednostavno našli užitak u tome.
Now I lay me down to sleep, ​
Beside my bed, a Glock I keep. ​
If I should awake, and find you inside, ​
A Coroners van, will be your last ride. ​

User avatar
Fräulein Unbekann
Posts: 484
Joined: 31 Aug 2011, 13:24
Location: Oblivion
Contact:

Re: Najgora i najbolja smrt

Post by Fräulein Unbekann » 02 Sep 2011, 12:53

Da, oni koji su pronašli užitak u tome. U svemu postoji druga strana, pa tako i u ovome.
Ali ako je potpuno zdrava, "normalna" osoba, u stanju ubijati, silovati i slično samo zbog užitka to je već druga stvar.

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Najgora i najbolja smrt

Post by elrania » 02 Sep 2011, 14:15

Alastorus wrote: Psihološka bolest, kao i kod Edipovog ili pak Jokastinog kompleksa.Treba duže proanalizirati kakvi su ljudi skoni pedofiliji kao i sličnim poremećajima kao što su gerentofilija,zoofilija,nekrofilija itd. Uglavnom se radi o visokom stadiju PTSP-a nanešenih nekom traumom iz djetinjstva.Većina pedofila je bila zlostavljana od strane roditelja i sl.No postoje i oni drugi koji su jednostavno našli užitak u tome.
ovo nije bolest, nego problem genitalne faze koji je sastavni dio razvoja ličnosti prema psihoanalizi (dakle, freudova dosjetka). ono što dolazi kasnije, može biti problem, ako ne dođe to tzv. rješavanja kompleksa. u kliničkoj psihilogiji se od svih ostalih grana se najviše gura u tim smjerovima, ali opet to ne dominira, jer psihoanaliza je daleko od najprimjerenijeg za kretanje u postavljanje idealnog pravca za dobivanje odgovora kako pomoći.
duža analiza ogromnim dijelom uključuje i gene te je naravno i okolina sastavni dio klesanja budućeg ponašanja kako i kod svakog od nas, tako i kod abnormalnosti (a mislim da je primjereno reći da nitko od nas nije psihički zdrav i prvo ću prstom pokazati na sebe), no mene živo zanima što to točno ljudi kurca ne razumiju, jer ovo je očito što si ti naveo, no ne vidim po čemu može biti "izgovor" ili što već što se to htjelo spomenuti. buduća profesija mi ne dozvoljava biti subjektivna (koliko god potrebe imala za time) pa tako ne mogu biti ni u ovom primjeru i moram i želim shvatiti, no popratna misao je zaista bezobrazno degutantna. pa čekam da vidim jel ima to neka ekstra stvar koja mi je promaknula.
ako ne, šteta za moju znatiželju.

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Najgora i najbolja smrt

Post by Andrej » 02 Sep 2011, 14:20

Fräulein Unbekann wrote:Da, oni koji su pronašli užitak u tome. U svemu postoji druga strana, pa tako i u ovome.
Ali ako je potpuno zdrava, "normalna" osoba, u stanju ubijati, silovati i slično samo zbog užitka to je već druga stvar.
Potpuno zdrava, "normalna" osoba nije u stanju ubijati, silovati itd...samo zbog užitka.
Sve je to psihički poremećaj, samo je problem što to više nema veze sa medicinom nego advokaturom koja je na velika vrata zloupotrebila istu radi pronalaženja izgovora za sva monstruozna dela koja neka budala napravi.
Pedofilija je jedan od najvećih zločina koji čovek može da počini i niko ne može da me ubedi da tim monstrumima treba pružiti gram milosti.
We're all mad here...

User avatar
Alastorus
Posts: 2761
Joined: 18 Apr 2011, 15:11
Location: Mount Pleasant Cemetery, Toronto,Canada
Contact:

Re: Najgora i najbolja smrt

Post by Alastorus » 02 Sep 2011, 14:26

elrania wrote:
Alastorus wrote: Psihološka bolest, kao i kod Edipovog ili pak Jokastinog kompleksa.Treba duže proanalizirati kakvi su ljudi skoni pedofiliji kao i sličnim poremećajima kao što su gerentofilija,zoofilija,nekrofilija itd. Uglavnom se radi o visokom stadiju PTSP-a nanešenih nekom traumom iz djetinjstva.Većina pedofila je bila zlostavljana od strane roditelja i sl.No postoje i oni drugi koji su jednostavno našli užitak u tome.
SpoilerShow
ovo nije bolest, nego problem genitalne faze koji je sastavni dio razvoja ličnosti prema psihoanalizi (dakle, freudova dosjetka). ono što dolazi kasnije, može biti problem, ako ne dođe to tzv. rješavanja kompleksa. u kliničkoj psihilogiji se od svih ostalih grana se najviše gura u tim smjerovima, ali opet to ne dominira, jer psihoanaliza je daleko od najprimjerenijeg za kretanje u postavljanje idealnog pravca za dobivanje odgovora kako pomoći.
duža analiza ogromnim dijelom uključuje i gene te je naravno i okolina sastavni dio klesanja budućeg ponašanja kako i kod svakog od nas, tako i kod abnormalnosti (a mislim da je primjereno reći da nitko od nas nije psihički zdrav i prvo ću prstom pokazati na sebe), no mene živo zanima što to točno ljudi kurca ne razumiju, jer ovo je očito što si ti naveo, no ne vidim po čemu može biti "izgovor" ili što već što se to htjelo spomenuti. buduća profesija mi ne dozvoljava biti subjektivna (koliko god potrebe imala za time) pa tako ne mogu biti ni u ovom primjeru i moram i želim shvatiti, no popratna misao je zaista bezobrazno degutantna. pa čekam da vidim jel ima to neka ekstra stvar koja mi je promaknula.
ako ne, šteta za moju znatiželju.


Nisam ni predlagao to kao "izgovor" nego više kao objašnjenje, iskreno normalno da si ponudila odgovor koji je znatno točniji od mog jer ti je to profesija.Normalno da ne postoji izgovor za ništa takvo.Kao niti za jedan čin koji može naštetiti drugom ljudskom biću, a pogotovo ne nekome senzitivnom i krhkom kao djetetu.
Now I lay me down to sleep, ​
Beside my bed, a Glock I keep. ​
If I should awake, and find you inside, ​
A Coroners van, will be your last ride. ​

User avatar
Fräulein Unbekann
Posts: 484
Joined: 31 Aug 2011, 13:24
Location: Oblivion
Contact:

Re: Najgora i najbolja smrt

Post by Fräulein Unbekann » 02 Sep 2011, 14:26

Andrej wrote:
Fräulein Unbekann wrote:Da, oni koji su pronašli užitak u tome. U svemu postoji druga strana, pa tako i u ovome.
Ali ako je potpuno zdrava, "normalna" osoba, u stanju ubijati, silovati i slično samo zbog užitka to je već druga stvar.
Potpuno zdrava, "normalna" osoba nije u stanju ubijati, silovati itd...samo zbog užitka.
Sve je to psihički poremećaj, samo je problem što to više nema veze sa medicinom nego advokaturom koja je na velika vrata zloupotrebila istu radi pronalaženja izgovora za sva monstruozna dela koja neka budala napravi.
Pedofilija je jedan od najvećih zločina koji čovek može da počini i niko ne može da me ubedi da tim monstrumima treba pružiti gram milosti.
Mislim za osobe nadprosečne inteligencije, "normalnog" detinjstva i odrastanja, bez ikakvih proživljenih trauma, koji nisu bolesnici već jednostavno rečeno monstrumi. Da, ima i takvih.
Show no mercy!

User avatar
Alastorus
Posts: 2761
Joined: 18 Apr 2011, 15:11
Location: Mount Pleasant Cemetery, Toronto,Canada
Contact:

Re: Najgora i najbolja smrt

Post by Alastorus » 02 Sep 2011, 14:28

Fräulein Unbekann wrote:
Andrej wrote:
Fräulein Unbekann wrote:Da, oni koji su pronašli užitak u tome. U svemu postoji druga strana, pa tako i u ovome.
Ali ako je potpuno zdrava, "normalna" osoba, u stanju ubijati, silovati i slično samo zbog užitka to je već druga stvar.
Potpuno zdrava, "normalna" osoba nije u stanju ubijati, silovati itd...samo zbog užitka.
Sve je to psihički poremećaj, samo je problem što to više nema veze sa medicinom nego advokaturom koja je na velika vrata zloupotrebila istu radi pronalaženja izgovora za sva monstruozna dela koja neka budala napravi.
Pedofilija je jedan od najvećih zločina koji čovek može da počini i niko ne može da me ubedi da tim monstrumima treba pružiti gram milosti.
Mislim za osobe nadprosečne inteligencije, "normalnog" detinjstva i odrastanja, bez ikakvih proživljenih trauma, koji nisu bolesnici već jednostavno rečeno monstrumi. Da, ima i takvih.
Show no mercy!
U ovome se definitivno slažemo, s obzirom da sam radio na razbijanju pedofilskog lanca u suradnji s Mupom od 2004 - 2006, te smo općenito imali squadrone za dovođenje takvih na sud.
Now I lay me down to sleep, ​
Beside my bed, a Glock I keep. ​
If I should awake, and find you inside, ​
A Coroners van, will be your last ride. ​

User avatar
Fräulein Unbekann
Posts: 484
Joined: 31 Aug 2011, 13:24
Location: Oblivion
Contact:

Re: Najgora i najbolja smrt

Post by Fräulein Unbekann » 02 Sep 2011, 14:34

Površinski simpatične osobe, s nedostatkom grižnje savesti, vešti manipulatori, uvereni da imaju pravo raditi sve da zadovolje svoje potrebe, smatraju sebe iznad običnih ljudi koji su za njih samo životinje, s izrazito plitkim osećajima i nemogućnošću kajanja. A pokraj toga, nemaju nikakav poremećaj, čak su iznad prosečni. Erm, to su psihopati.

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Najgora i najbolja smrt

Post by elrania » 02 Sep 2011, 14:37

@al: sve ok, kužimo se.

sad mi se lagano, između sveg ostalog, vraćaju sve slike s raznih terenskih nastava po mjestima za zlostavljanu djecu i sjećanja na njihove priče i načine kako se uopće neka takva odrasla osoba uvukla u njihovu stvarnost, ako već nije bila dio familije... zbilja se nadam da neću nikad na takvom mjestu morati raditi, jer to ne bih mogla.


@fräulein: e, ovo je čisti opis asocijalne ličnosti, jednog žešćeg poremećaja. uz to im ni ne treba neki drugi.

User avatar
Fräulein Unbekann
Posts: 484
Joined: 31 Aug 2011, 13:24
Location: Oblivion
Contact:

Re: Najgora i najbolja smrt

Post by Fräulein Unbekann » 02 Sep 2011, 14:40

Sad se setila Jozefa Fritzla. :?

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Najgora i najbolja smrt

Post by Andrej » 02 Sep 2011, 14:43

Dve godine sam radio obradu materijala za Crnu Hroniku i dan danas ne mogu da se oporavim od toga. Pedofilija je zlo čovečanstva i ono što me je najviše poreslo je njihovo uživanje u nanošenju bola bespomoćnoj deci i potreba da se hvale time putem mreže. Neke "bolesti" se leče sekirom.
We're all mad here...

User avatar
Fräulein Unbekann
Posts: 484
Joined: 31 Aug 2011, 13:24
Location: Oblivion
Contact:

Re: Najgora i najbolja smrt

Post by Fräulein Unbekann » 02 Sep 2011, 14:45

Andrej wrote:Dve godine sam radio obradu materijala za Crnu Hroniku i dan danas ne mogu da se oporavim od toga. Pedofilija je zlo čovečanstva i ono što me je najviše poreslo je njihovo uživanje u nanošenju bola bespomoćnoj deci i potreba da se hvale time putem mreže. Neke "bolesti" se leče sekirom.
To je taj tipičan nedostatak empatije i osećaja za dobro i loše. Fuj.

Post Reply