Julian Assange (WikiLeaks)

Sve što ne paše u ostale forume ide ovdje.
Post Reply
User avatar
Bub
Posts: 4298
Joined: 29 May 2010, 13:38
Location: Zombieland

Julian Assange (WikiLeaks)

Post by Bub » 05 Dec 2010, 17:16

Evo pa da malo prodiskutiramo, zanima me mišljenje i drugih ljudi.

Zadnja informacija je da je zaprijetio ako ga uhite da će pustit "otrovnu pilulu", nove podatke najgoreg sadržaja.
Meni je ovo odlično i svaka mu čast, jer mi obični smrtnici možemo samo nagađat i ne znamo koliko velikih stvari se događa nama pred očima i na koji način, da smo mi samo mali pijuni, te na kakve načine se vode države i većina stvari vezanih uz rat, novac, crno zlato, nlo, zatvore, banke etc...moje mišljenje je da imamo pravo znati.
Julian Paul Assange (Townsville, Queensland, 3. srpnja 1971.) australski je novinar i internetski aktivist. Najpoznatiji je po internetskim stranicama WikiLeaks, čiji je glasnogovornik i urednik. Prije toga bio je haker, student fizike i matematike te računalni programer.

Assange je osnovao kontroverzne stranice WikiLeaks 2006. na svom kućnom serveru. Otada Assange godišnje objavljuje više od 100 tisuća dokumenata Sjedinjenih Američkih Država koji su vezani uz rat u Iraku i Afganistanu.

Od 30. studenoga 2010. nalazi se na Interpolovom crvenom popisu traženih osoba
Više o...

User avatar
Ašow
Posts: 7645
Joined: 16 Nov 2009, 16:38

Re: Julian Assange (WikiLeaks)

Post by Ašow » 05 Dec 2010, 20:06

Ovo sve u vezi njega je dvosjekli mač.
Jer hakeri koliki su genijalci, toliki su i zločinci.
Čovjek je vrstan matematičar i programer, a u novinarske sposobnosti mislim da ne moramo sumnjati i uspio je učiniti to da cijeli svijet strepi od njegovih poteza.
U povijesti, to je malo ljudi uspjelo. On je jedan od njih. Zato mu kapa dolje i svaka mu cast na cijelom ovom aktivizmu. Zasluzio je nobelovu nagradu i sve novinarske nagrade koje postoje.

Zadnje sto sam procitao je da je servere premjestio u bunkere u švedskoj, 30metara duboko u planini u koje je gotovo nemoguće provaliti.
Dobro osiguranje, ali problem je sto je na tjeralici pa se moze svašta dogoditi, jer sad podliježe raznim zakonima i propisima. Neminovno je da je zakon prekršio onoliko puta koliko je dokumenata ukrao.
Neka samo tako nastavi, svaka mu cast.

Također, paypal mu je ukinio račun za donacije.
--------
Last.fm

User avatar
sandi
Posts: 1332
Joined: 16 Nov 2008, 23:56

Re: Julian Assange (WikiLeaks)

Post by sandi » 06 Dec 2010, 00:12

mislim da je tip genijalac i kapu mi skidam!Ali mislim da mi necemo imati nikakve koristi od tih informacija...nece nam biti bolje, moze nam biti samo gore!(kada politicari prekinu medunarodnu suradnju) Mislim da nitko nema koristi od informacije kako ameri misle da je rusija 'putinova mafijaska drzava'...To se zna i bez njegovog djelovanja...Interesantno ce jedino biti ako objavi informacije o bankama...pa AKO takav potez uspije unistiti pokojeg zlog bankara biti cu sretan! :mrgreen:
Jebem skoro svaki dan...skoro jučer, skoro prekjučer...

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Julian Assange (WikiLeaks)

Post by john_constantine » 06 Dec 2010, 05:52

bar su pokazali kako je naša diplomacija sranje...
Michel puši karu.

User avatar
Bub
Posts: 4298
Joined: 29 May 2010, 13:38
Location: Zombieland

Re: Julian Assange (WikiLeaks)

Post by Bub » 06 Dec 2010, 22:03

Ašow wrote:Zadnje sto sam procitao je da je servere premjestio u bunkere u švedskoj, 30metara duboko u planini u koje je gotovo nemoguće provaliti.
Prvi put čujem za ovo, znam da su zadnje prebacili na servere u Švicarskoj i da su to ljudi koji se bore za slobodu interneta, pa su mu oni jedini izašli u susret.
sandi wrote:mislim da mi necemo imati nikakve koristi od tih informacija...nece nam biti bolje
Pa naravno da je tako, ni ne tražim nekakvu korist ili da mi bude bolje, ali mislim da mi ljudi imamo pravo znati kako se velike stvari odvijaju u svijetu, jer ipak bili mi pijuni/smrtnici, ali mi radimo za njih, mi smo taj pogon koji pokreće sve okolo nas. Jest da je svaki hakerluk loš i da je Assange napravio veliko sranje u svijetu, ali nekad je potrebno na najgori način napraviti neke stvari da bi se počele neke dobre stvari događat. Ja se nadam da će ovo pokrenuti dosta loših pitanja/zataškavanja kojekakvih stvari i da će se donekle ispravit i krenut na bolje.

User avatar
Ašow
Posts: 7645
Joined: 16 Nov 2009, 16:38

Re: Julian Assange (WikiLeaks)

Post by Ašow » 06 Dec 2010, 22:45

Bub wrote:
Ašow wrote:Zadnje sto sam procitao je da je servere premjestio u bunkere u švedskoj, 30metara duboko u planini u koje je gotovo nemoguće provaliti.
Prvi put čujem za ovo, znam da su zadnje prebacili na servere u Švicarskoj i da su to ljudi koji se bore za slobodu interneta, pa su mu oni jedini izašli u susret.
Čitah o tome u jutarnjem.
Skandinavija je inace poznata po takvim bolesnim bunkerima.
--------
Last.fm

User avatar
Bub
Posts: 4298
Joined: 29 May 2010, 13:38
Location: Zombieland

Re: Julian Assange (WikiLeaks)

Post by Bub » 06 Dec 2010, 23:20

Malo mi je to za ne povjerovat pošto čitam non-stop o tome, ali ajd, pogotovo što ga Švedska želi izručiti zbog nekog silovanja kad je bio tamo.

ČITAJ

User avatar
Studeni
Posts: 1498
Joined: 23 Oct 2007, 12:35
Location: Bottle Island

Re: Julian Assange (WikiLeaks)

Post by Studeni » 06 Dec 2010, 23:27

Some portion of Wikileaks’ servers have been moved to the “Pionen” White Mountains data center owned by Swedish broadband provider Bahnhof
Another swig,
One last gulp,
One more tablet to pop,
Anything to get me to start
working on what I’ve been putting off

User avatar
Bub
Posts: 4298
Joined: 29 May 2010, 13:38
Location: Zombieland

Re: Julian Assange (WikiLeaks)

Post by Bub » 06 Dec 2010, 23:30

Mogao si i link stavit, pa da sve pročitamo, ali evo koliko googlam...to je stara vijest 8., 9. mj.

User avatar
Studeni
Posts: 1498
Joined: 23 Oct 2007, 12:35
Location: Bottle Island

Re: Julian Assange (WikiLeaks)

Post by Studeni » 06 Dec 2010, 23:44

yep, prije ove zadnje "afere"...
Another swig,
One last gulp,
One more tablet to pop,
Anything to get me to start
working on what I’ve been putting off

User avatar
Bub
Posts: 4298
Joined: 29 May 2010, 13:38
Location: Zombieland

Re: Julian Assange (WikiLeaks)

Post by Bub » 06 Dec 2010, 23:52

Mislim da će ga smaknut kad tad, teško da će ostat živ, jedino rješenje i da će izaći još stvari na vidjelo, pa će se svi pravdati i govoriti kako je sve laž ili će izmislit nekakve odgovore u koje će pola svijeta povjerovat. Baš me zanimaju te stvari oko Guantanamo zatvora.

Sljedeće godine će biti film snimljen garant.

User avatar
Bub
Posts: 4298
Joined: 29 May 2010, 13:38
Location: Zombieland

Re: Julian Assange (WikiLeaks)

Post by Bub » 07 Dec 2010, 11:59


User avatar
Ašow
Posts: 7645
Joined: 16 Nov 2009, 16:38

Re: Julian Assange (WikiLeaks)

Post by Ašow » 07 Dec 2010, 14:26

Jep, baš me ta vijest danas probudila.
--------
Last.fm

User avatar
Studeni
Posts: 1498
Joined: 23 Oct 2007, 12:35
Location: Bottle Island

Re: Julian Assange (WikiLeaks)

Post by Studeni » 07 Dec 2010, 15:20

Bub wrote: Baš me zanimaju te stvari oko Guantanamo zatvora.
pogledaj Road to Guantanamo....mada, vjerojatno jesi...
Another swig,
One last gulp,
One more tablet to pop,
Anything to get me to start
working on what I’ve been putting off

User avatar
Ašow
Posts: 7645
Joined: 16 Nov 2009, 16:38

Re: Julian Assange (WikiLeaks)

Post by Ašow » 07 Dec 2010, 15:45

A vidi bub, branimo ga ti, ja i masa ljudi na svijetu.

Realno gledajući, da se bilo koja teroristička frakcija dokopala njega i tog svega... ne znaš što bi se dogodilo. Moglo bi biti svega i zato ga svi žele.

Iskreno se nadam da će ga pustiti uz jamčevinu. :D
--------
Last.fm

Post Reply