Posao

Sve što ne paše u ostale forume ide ovdje.
Post Reply
User avatar
sandi
Posts: 1332
Joined: 16 Nov 2008, 23:56

Re: Posao

Post by sandi » 08 Dec 2010, 17:54

Ašow wrote:pa nije ti bed, kupis cesnu za 20ak tisuća dolara.
Lagano je IMATI avion. :)
Je baš...evo danas sa računa podigoh 20 000 $...idem sutra po njega!
Jebem skoro svaki dan...skoro jučer, skoro prekjučer...

User avatar
Ašow
Posts: 7645
Joined: 16 Nov 2009, 16:38

Re: Posao

Post by Ašow » 09 Dec 2010, 15:39

sandi wrote:
Ašow wrote:pa nije ti bed, kupis cesnu za 20ak tisuća dolara.
Lagano je IMATI avion. :)
Je baš...evo danas sa računa podigoh 20 000 $...idem sutra po njega!
Hoću ti reći da nije toliki problem imati avion, dođe ko neki novi prosječan auto.
Dok ti dobiješ vozački, platiš najam hangara, gorivo, predavanja voznih redova etc....
avion ti bude najmanja briga. :)
--------
Last.fm

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: Posao

Post by Ash_Williams » 13 Mar 2016, 10:41

ima li tko iskustva sa radom u inozemstvu? prijavio sam se na posao hr za posao u njemačkoj, poslije 4 dana nazove me žena iz poljske agencije za zapošljavanje da se raspita o nekim stvarima, sljedeći dan nazove me osoba da provjeri jel znam njemački i sat vremena poslije nazove me poslodavac s kojim popričam 12ak minuta o svojim iskustvima i kvalifikacijama za taj posao i imam li prijevozno sredstvo. htjeo je da se doselim još sljedeći tjedan i počnem!!?? jel moguće da to ide tako brzo!!?? žena mi kaže da imam ugovor sa poslodavcem al opet mi je to skroz sumnjivo.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Posao

Post by HorrorHR » 13 Mar 2016, 15:18

par ljudi koje znam su dosta brzo odlazili preko, pogotovo nakon video intervjua skypeom. sa druge strane ima dosta i muljaža sa tim poslovima, pogotovo kada se stvari rade preko telefona gdje ne znas sa kim zapravo imas posla.

kako ti kaze da "imad ugovor sa poslodavcem" - jesi što potpisao? jel njoj neki postotak ide ili sta vec? minimiziraju moguće threats prije nego što finalno se uputiš ili šta već...

User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Posao

Post by Michel » 13 Mar 2016, 16:08

Ja odmah pomislim na trgovanje s ljudima.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: Posao

Post by Ash_Williams » 13 Mar 2016, 18:49

ugovor kak ti potpisujem sa firmom u njemačkoj kad počnem radit, dok je agencija zadužena samo za traženje radne snage. pretpostavio sam da agencija dobiva nešto za to. kažu da je auto od velike prednosti jer je firma dalje od grada. jednako čudno mi je bilo da je žena iz agencije htjela kontaktirat poslodavca da se raspita više na moj zahtjev jer je moj njemaački prosječan i htjeo sam bit siguran da smo se poslodavac i ja shvatili oko mojih kvalifikacija.

ovdje sigurno neću radit više u firmi, puno bolje mi je kako sam dao otkaz i postao nezavisni trgovac kao Derek Trotter. :lol:

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Posao

Post by Asfodel » 13 Mar 2016, 22:40

ja bih prije pomislila na muljažu da su to tamo 'naši' ljudi u pitanju :heart: ovako još da
kako da se tako brzo doseliš? osigurava li ti poslodavac neki smještaj? taman da daješ guze tamo je čarolija naći smještaj u tako malom roku pa i s 6 cimera u jednoj sobi
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: Posao

Post by Ash_Williams » 13 Mar 2016, 23:42

Je smještaj mi je osiguran, barem tako tvrde. Brojeve sam isto provjerio i jesu iz poljske i tog grada u Njemačkoj. Opet nije mi svejedno, sto kaže Michel moze netko raskomadati mene i auto za djelove. :lol: A za stanove znam, bio sam kod frenda u Stockholmu. On se htjeo preselit bliže centru i na kraju ga je baba zeznula a vec se bio iselio iz starog stana. Tako da smo bili beskućnici tjedan dana usred zime.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Posao

Post by Asfodel » 14 Mar 2016, 00:02

Ma onda idi. Za komadanje i ostale bajke lako, sjebat te mogu samo za novce. Za svaki posao ćeš tako sumnjati, po tom ključu ne bi nikad ni otišao. Fino sad malo isprovjeravaj još da budeš miran i piči.
Poslije će biti lakše dok se uhodaš. Ako što ne bude valjalo bitno da si tamo, da imaš nekoga koga ćeš upoznati i kome se možeš uvaliti u cimerstvo ako što zašteka s ovim poslom. Nađeš drugi privremeni posao. Pa onda neki bolji, itd. S poslovima je lako, samo taj smještaj je problem. Srećno!
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
maddjuro
Posts: 8321
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Posao

Post by maddjuro » 14 Mar 2016, 01:41

Jedna kolega je tako otisao raditi u irsku, u firmi koja testira aplikacije isl za trenutne i nadolazece uređaje; mislim da je isto telefonski rjesavao kojesta. Imaa je placen smještaj, ali hranu i prijevoz mora sam plaćati. Računaj da ces najvjerojatnije, di god da ides raditi u nekoj banci u toj drzavi morati otvoriti račun za isplatu plaća.
I may be an idiot, but i am no fool.

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: Posao

Post by Ash_Williams » 14 Mar 2016, 21:16

hvala na mudrosti svima, zamolio sam strica iz njemačke da nazove broj od poslodavca i žena kaže da je to privatni broj i da to nije nikakva firma. izgleda da bi ipak završio u filmu Elia Rotha. :lol:
trebaju me nazvat u srijedu pa ću još vidjet jel napokon dobijem kontakt sa pravom firmom, il ne.

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Posao

Post by boyko » 14 Mar 2016, 22:07

Michel wrote:Ja odmah pomislim na trgovanje s ljudima.
jep, frend skoro tak završil pred cca 3 godine. ne samo on neg par njih iz hr. al su na vrijeme skužili da nekaj ozbiljno ne štima. mislim da su u tom trenu negdje u Italiji bili..

ugl Ash ako ti smrdi da ne štima nekaj, bolje nemoj riskirat
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Posao

Post by Michel » 14 Mar 2016, 22:20

Pa no, zato kažem. Baš pratim nestanke ljudi već godinama jer me fascinira ta tema. Pisao sam već ovdje negdje o tome. Pratim i onaj Unresolved Mysteries na redditu tamo ima zastrašujućih slučajeva. Ima i među tim slučajevima i fantastičnih stvari u smislu malo preko ruba znanosti koje isto volim istražiti kao ona knjiga Missing 411 http://www.goodreads.com/book/show/13563254-missing-411 taj čovjek je istraživao godinama i sakupio nevjerojaten stvari. Ima svega u knjizi jer je shvatio da jednostavno previše ljudi nestaje samo u americi. Brojke su stvarno nevjerojatne kad se pogleda koliko ih godišne nestane, a da ne pričam u europi.

Tu spada naravno ubojstva pa se ne nađu tijela. Spadaju trgovanje ljudima. To je unosan biznis, a mene više zanima gdje djeca uglavnom nestaju. E tu se tek okreće pravi pedofilski biznis koji se skriva i u kojeg su uključeni vrlo visoko pozicionirani političari iz čitavog svijeta. Sad, može se to nekome činiti prenapuhano, ali eto to me baš zanima i naišao sam na stvarno nevjerojatno slučajeve, svjedoke, dokumente, dokazane pedofilske lance i tako.

I onda još ima vojska kako je uključena, različiti eksperimenti. O tome se priča i u toj knjizi Missing 411, samo se ide još dalje ali da sad ne idem u širinu. Uglavnom, baš me na to podsjetilo kad sam pročitao ovo od Asha. Treba pazit definitivno jer nama koji nemamo nikakvog doticaja sa takvim stvarima, e pa nama je percepcija o tome potpuno iskrivljena jer se nismo nikad susreli s time pa nam je nepojmljivo da tako nešto postoji, ali svakodnevno se tu okreću nevjerojatne pare. Najunosniji biznis na svijetu. Meni je recimo to sad realno jer godinama to čitam i pokušavam što više saznati tako da sam si recimo promijenio percepiju o svemu tome.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 12144
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Posao

Post by John_Ryder » 15 Mar 2016, 09:45

jebite se, nejdem ja nikud iz Hrvatske, kolko god plaću imao tu :lol:
Image

Image

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Posao

Post by Decadentor » 15 Mar 2016, 15:42

John_Ryder wrote:jebite se, nejdem ja nikud iz Hrvatske, kolko god plaću imao tu :lol:
U 2015. godini (do 28. prosinca) policiji je prijavljeno nešto manje od 2450 nestanaka. Od toga se oko 1550 prijavljenih nestanaka odnosi na maloljetne osobe, a oko 900 prijavljenih nestanaka na osobe starije od 18 godina.

Sa nacionalne evidencije nestaih osoba.... nmogu jebeno vjeorvat u HR u godinu dana 2450 nestanaka, htio sam poplasit rydera, a sad je mene strah :lol: Nadam se da su tu prijvaljivani i ono nestanci kad teenageri pobjegnu od kuce na dan 2 jer ako su ovo svi koji se jos uvjek vode nestalima :pasmater: Jel moguce da se ovo samo tao desava, a nitko ni ne trepne, nema toga nit u vijestima nit u novinama, ma ko ih jebe...bitno da severina ima novog decka.
Image

Post Reply