Posao

Sve što ne paše u ostale forume ide ovdje.
Post Reply
User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Posao

Post by boyko » 21 Aug 2019, 08:21

olio wrote:
19 Aug 2019, 11:16
Prosa ljetni godisnji.

Odmoria, a sad se ponovno uhodat u posao.
same here. jad tuga čemer
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Posao

Post by john_constantine » 21 Aug 2019, 13:26

boyko wrote:
21 Aug 2019, 08:21
olio wrote:
19 Aug 2019, 11:16
Prosa ljetni godisnji.

Odmoria, a sad se ponovno uhodat u posao.
same here. jad tuga čemer
+ 1. Tek sam sjeo nakon istovara pola dana na jakom vjetru i već me maloljetnica jebe. :rolleyes:
Michel puši karu.

John_Ryder
Posts: 11989
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Posao

Post by John_Ryder » 23 Aug 2019, 10:10

john_constantine wrote:
21 Aug 2019, 13:26
boyko wrote:
21 Aug 2019, 08:21
olio wrote:
19 Aug 2019, 11:16
Prosa ljetni godisnji.

Odmoria, a sad se ponovno uhodat u posao.
same here. jad tuga čemer
+ 1. Tek sam sjeo nakon istovara pola dana na jakom vjetru i već me maloljetnica jebe. :rolleyes:

:lol: :lol: :lol: :lol:
Image

Image

User avatar
copycat
Posts: 2033
Joined: 18 Nov 2010, 14:12
Location: Never go back to work at the carpet store. - R&M

Re: Posao

Post by copycat » 26 Aug 2019, 12:05

olio wrote:
19 Aug 2019, 11:16
Prosa ljetni godisnji.

Odmoria, a sad se ponovno uhodat u posao.
isto :rock:

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Posao

Post by john_constantine » 27 Aug 2019, 17:04

Drugi tjedan...
Pita me prvi dan direktorica: jesi li si konačno našao curu?
Ja: rolleyes... Nisam.
Ona: pa što čekaš?
Ja: čekam plaću
Ona: jesi li bio na moru?
Ja: šokirani pogled: kako vi očekujete da ću si priluštiti more za 200 kn regresa?

Riknuo mi je autić i od godišnjega do danas sam morao hodati pola sata do hangara i natrag po više puta. Viljuškar ne smijem voziti. Drugo nema. Zato samo uzmem mobitel i sve obavim tako da nema zaostataka. Ali niti pola sata, već poziv hitni nalog radi dvije štule konaca. Kolege i maloljetnica su u drugom skladištu...

Onda natrag, pa riješim štule konaca. Tamo se izdere na mene gdje su ramenice i uzorci. Pa da je ona prioritet. Ok... Idem natrag u skladište, već sam gotov. Onda me zove za hitni nalog jebenih 3 metra zlatne trake. Pa se šefica izdere na mene jer se ova žalila da nisam donio uzorke (ista šefica koja me zvala natrag)...

Pa onda dođe majstor koji hoće vješalice. Kada obadvoje riješim, onda se izderu na mene da moram pisati šifre, boju (iako ima samo dvije kurčeve boje, crna i bijela) i količinu.

Dođem do skladišta, sakrijem se iza vrata i zapalim. Tad me zaskočila iza vrata maloljetnica dok se pokušavam opustiti.

Srećom je danas autić popravljen (felga je istrunula i svaki put bušila novu gumu). Onda mi rikne jer se akumulator ispraznio. Pa dok ga napunim, opet par puta hodanja do hangara do pogona.

I zapalim si cigaretu na drugom mjestu i sad direktorica: pa što tu radiš?
Ja nisam imao kamo... Pa lijepo kažem: a kaj ne vidiš? Jebem radoznale.
Michel puši karu.

User avatar
hitman_4
Posts: 6832
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Posao

Post by hitman_4 » 29 Sep 2019, 22:29

Još mjesec dana do slobode..
Image

Image

Image

John_Ryder
Posts: 11989
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Posao

Post by John_Ryder » 30 Sep 2019, 21:52

u Irsku, ili iz Irske ? :lol: :partyman:
Image

Image

User avatar
hitman_4
Posts: 6832
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Posao

Post by hitman_4 » 30 Sep 2019, 23:07

Još uvijek Hrvatska :zubifale:
Image

Image

Image

John_Ryder
Posts: 11989
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Posao

Post by John_Ryder » 01 Oct 2019, 00:53

To je to ! Samo Hrvatska ! :supz: :prayer: :kokicarenje:
Image

Image

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Posao

Post by john_constantine » 01 Oct 2019, 17:36

Vi koji imate iskustva s otkazima, kakva je priča oko plaće?
Recimo da dam ostavku na kraju mjeseca, onda bi morao dobiti dvije plaće? Jer plaću dobivamo tek na kraju mjeseca.

Opet sam se doveo u kronični stres tako da fakat više nema smisla. Situacija i međuljudski odnosi postaju sve gori. Ne možeš više niti prdnuti bez dozvole hrpe "budala" jer nitko ne želi preuzeti odgovornost, ali prvi su kad treba srati po meni.

Za posao ekonomista unutar firme, opet blokada. Kako mi kaže kolega, a ima smisla: samo žene u varteksu napreduju. Tako da tu to mogu zaboraviti.

Tako da me zanima što više o tome kako to ide. Procedura, plaća i slično.
Michel puši karu.

John_Ryder
Posts: 11989
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Posao

Post by John_Ryder » 02 Oct 2019, 02:00

Otkazni rok mj.dana je sigurno,to ti je jedna plaća, ali da, ovo što kažeš...dobio bi plaću za taj mj.koji je završio + otkazni rok koji bi vjerovatno odradio i to zakonski moraju platiti
Image

Image

User avatar
lemonzoo
Posts: 1174
Joined: 28 Jul 2013, 18:09
Location: youtu.be/dQw4w9WgXcQ

Re: Posao

Post by lemonzoo » 03 Mar 2020, 15:45

Moram se pohvaliti novom računovotkinjom na poslu. Vodila veliki hotel 20 godina, ali totalno računalno nepismena žena. Danas se jebatala sat vremena oko pisanja fiskalnog računa.
Toliko je nepismena da sam je učio kako se radi copy/paste.
Izludit ću s njom.
Bogtejebo.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Posao

Post by john_constantine » 03 Mar 2020, 20:44

:prayer: :prayer:

Tek moj posao...

Studentice rade inventuru namještaja. Nitko tamo iz bivšeg skladišta ne zna gdje je automatska vaga koju već godinama koristimo. Još sam i ispričao povijest kako sko došli do njega dok sam ih pratio.
Ajde, hladnjak končar isto nitko ne zna... A za električna kolica s unutarnjim hlađenjem nikad vidio...

Šivamo za pogon, debili do zla boga.
Ja sam preveliki frik kad dajem robu, preskočim vreće i pojasnice.
Od prvog mjeseca jebeni cirkus. Što prvo naprave? Zovu šefa, direktoricu, pa maltetriraju pola dana..
Fale gumbi. Viška nema. Dobili su, moj potpis. Kad donesem druge, majstor se smisli da ih ima u ormaru.

Fale vrećice. Ista stvar. Našli su kad sam ih donio.

Fale vrećice za rezervni gumb. Naravno da su našli.

Jedino sam vješalice ja zaribao. Zaboravio sam ih isporučiti, a mjesec dana nitko nije provjerio to.

Onda idem jedan dan po vješalice za otpad. Dođem tamo i pitam jebivjetra gdje su vješalice za otpad, on mi pokazuje stalke za vješati robu.

Danas su se tek smislili i moj kolega je uzeo. Preko njega doznam da mu se nemam što obraćati i da ne razumije što govorim. Da sam bio tamo, glavom bi mu zavrnuo.

Idiot s dvije srednje treba deset godina da preuzme robu, ja preuzmem u pola sata, napravim evidenciju i zabrane mi preuzimanje.

Za voziti robu, šef zaključi da sam predugo tamo jer me nema baš kad mu se sprdne. Ok... Idemo dvojica. Opet ne valja jer nema nas kad mu se sprdne. Ok. Dvojica i viljuškarist. Šef pizdi jer ga zovemo baš kad mu se sprdne.

Sad viljuškarist nam ne može voziti robu bez njegove dozvole. Ako ga ne pitamo, pizdi. Ako ga pitamo, pizdi. A taj dan 7 paleta, a čim nam je dopeljao jednu, šef pizdi jer nije gotovo.

Zakomplicirali posao. Roba za p3 ide u kutiju kad šef odredi da može ići. Onda pizdi jer se ne želi tim zajebavati. Onda gubim sat vremena dok ova tamo pregleda stavke po novome. Šef pizdi.

I šlag na tortu. Stavim odvojeno papire za potpisivanje, vješalice. Gazdarica razvrsta po kutijama, a ja tako morsm sve pobrati i staviti na isti kup za potpis.

Baš sami idioti...
Michel puši karu.

John_Ryder
Posts: 11989
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Posao

Post by John_Ryder » 05 Mar 2020, 14:58

Isuse daj mjenjaj taj posao više. :facepalm: :lol:
Image

Image

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Posao

Post by john_constantine » 13 Mar 2020, 12:29

John_Ryder wrote:
05 Mar 2020, 14:58
Isuse daj mjenjaj taj posao više. :facepalm: :lol:
Ma šuti... Trebao sam raditi kao soboslikar. Vlasnik je bio spreman me zaposliti, dopao sam mu se. Ali meštar koji me trebao naučiti, rekao je da ne želi raditi s gluhom osobom.
Isprika i zbogom.

Jedino što me drži je što fakat obožsvam ovaj posao, ali problem su drugi. Sad mjesec dana imam studenta koji 6 godina studira za inženjera okoliša. Mene ne doživljava, samo gazdaricu. I požalim se, pa mi ona prebaci da mu ja govorim što da radi.

A kad to govorim studentu, pokaže mi dlanom prema naprijed. Pa od ponedjeljka idem na bolovanje na dva tjedna.
Michel puši karu.

Post Reply