Posao

Sve što ne paše u ostale forume ide ovdje.
Post Reply
User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Re: Posao

Post by dr_gonzo » 06 Dec 2017, 17:20

john_constantine wrote:
06 Dec 2017, 16:36
Mah, Indija ima puno brže vlakove od nas.
Mi smo mogli biti uređena zemlja, ali uništio nas je domovinski rat (znači, nekoliko budala) ibirokracija. Ali i društvo...
Nije nas unistio domovinski rat nego svi oni koji su se znali u novonastalim prilikama okoristit u svoju korist. A svi takvi su na zalost usli u sam vrh ekonomije koju su tako razjebali da je samo cudo da nam nije i gore.

I neke druge drzave su bile u ratu pa su se dobro oporavile.
Za vecinu ratova su krive vrazje USA-e

Svi ti vozaci kamiona koji su preko noci postali vlasnici megatvrtki, generali, pa drugi generali sa vise milijuna eura na racunima...ljudi koji su 80-tih prodavali jeans hlace na pijaci pa postali vlasnik najbogatijeg hrvatskog nogometnog kluba, austrijski makedonci koji su 80- tih prodavali cokolade po austrijskim pijacama da bi uspjeli kupit TLM za kunu..vlasnici malog ducana koji prerasta u lanac trgovina...

Ma i ja san prodava po pijacama i kiseli kupus i dagnje pa da san do sada prodava ne bi uspija napravit ovo sta su uspili ovi gore sa jeansom i cokoladama.
Nemam u vlasnistvu tvornicu koju san kupija ta kunu...nisan vlasnik HNK Sibenik...

A najzalosnije je od svega sto se ti pizduni sta su ratni profiteri jos i sprdaju sa svima nama..a kada od njih neko cak i zgazi 2-3 ljudi odjednom bilo na cesti ili na moru nikome nista. A kad ih netko dirne ili zavrse na sudu odmah pocnu vikat da je to napad na Hrvatsku, da je to urota komunjara i slicne nebuloze.
Meni je za sta takvi nisu popili otrov ka Praljak...
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Posao

Post by john_constantine » 06 Dec 2017, 17:37

Istina. Hudolednjak, gavrilović, todorić... Sve veliki tajkuni. A iza njih pustoš.
Michel puši karu.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Re: Posao

Post by dr_gonzo » 06 Dec 2017, 17:42

Znam da ima gorih drzava di te mogu koknit na svakom uglu (Kolumbija, Brazil, Meksiko), gdje je rat (DR Kongo, Sirija, Afganistan), opasnost od bolesti (Indija, Pakistan, Sudan, Somalija)....

Dobre zemlje - Kanada, Island, Irska, Skotska, Havaji
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Re: Posao

Post by dr_gonzo » 06 Dec 2017, 18:01

john_constantine wrote:
06 Dec 2017, 17:37
Istina. Hudolednjak, gavrilović, todorić... Sve veliki tajkuni. A iza njih pustoš.
Ja mozda grijesima al se meni cini da nemamo niti jednog tajkuna ni poduzetnika kojem firma nije osla u stecaj...

Jedini svijetli primjer je PEVEC i na taj nacin bi stecaj trebao funkcionirati. Kod nas kad kazu stecaj odmah se misli na propast i smrt firme, a to bi trebala biti rekonstrukcija firme.
Kod nas je RIVIJERA pun kurac godina jos u stecaju i ne nadzire se kraj. Nije mi jasno kako firma moze biti 15-20 godina u stecaju.
Sibenska zupanija je rekorder koliko nam je firmi propalo tj. oslo u stecaj...masu i to firme vaznosti ka TLM.
Cudo je kako funkcioniramo mi ode.
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Posao

Post by Michel » 06 Dec 2017, 19:05

Već sam stavljao, pročitajte ko nije http://www.lupiga.com/intervjui/razgovo ... e-s-vragom

Tekst ioma veze sa poslom i sa tim zemljama gdje ne bi išao nikada. Tim ratnim novinarima treba što veće plaće dati. Pročitajte, stvarno je tekst dobar.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Posao

Post by john_constantine » 06 Dec 2017, 21:22

dr_gonzo wrote:
06 Dec 2017, 18:01
john_constantine wrote:
06 Dec 2017, 17:37
Istina. Hudolednjak, gavrilović, todorić... Sve veliki tajkuni. A iza njih pustoš.
Ja mozda grijesima al se meni cini da nemamo niti jednog tajkuna ni poduzetnika kojem firma nije osla u stecaj...

Jedini svijetli primjer je PEVEC i na taj nacin bi stecaj trebao funkcionirati. Kod nas kad kazu stecaj odmah se misli na propast i smrt firme, a to bi trebala biti rekonstrukcija firme.
Kod nas je RIVIJERA pun kurac godina jos u stecaju i ne nadzire se kraj. Nije mi jasno kako firma moze biti 15-20 godina u stecaju.
Sibenska zupanija je rekorder koliko nam je firmi propalo tj. oslo u stecaj...masu i to firme vaznosti ka TLM.
Cudo je kako funkcioniramo mi ode.
Dobro si rekao za pevec. Nažalost, bivši vlasnik i njegova žena su bili teške budale koje nisu znale voditi firmu. U Podrutama je bila tvornica plastike BBS, koja je i danas mogla opstati i biti uspješna. Ali vlasnica je varala na porezu, uništila sve i pobrala novce za ilegalni dvorac. I usput sjebala radnike.
U tome i je problem. Todorić, hudolednjak... Sve su to gamad koja je glumila bogataše, a da nisu niti znali osnovno o firmi. Najgore je kad su mogli kupovati sve jeftino, kako si pričao. Da Todorić nije posuđivao novac od ruske banke, danas bi bilo gore i ne bi se znala istina. Rusi i svi vani nisu glupi. Čak i Italija ne prihvaća presudu protiv Horvantičića.
Jbg, u EU smo i ne možemo više raditi budalu od drugih. Problem je što sustav još sporo fukcionira. Evo, pelješki most, sad se zakompliciralo jer je neka sumnjiva firma uložila žalbu i mogu se jebati.
Ja smatram da je u državi najveći problem nesposobni ljudi, naročito preko veze iz stranaka koji ne znaju ama baš ništa osim izvlačenja novca za sebe. I moja firma je u kurcu jer su ostali samo nesposobni ljudi. Uprava dobiva plaću za nerad, a ne mogu zadržati radnike bilo stare ili nove.
Hrvatska željeznica je govno. Ono kad čekaš godinama da se pokrene automatska rampa jer skretničar nema uvjete za penziju.
Michel puši karu.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Re: Posao

Post by dr_gonzo » 06 Dec 2017, 23:12

Najbolje mi je kad na vijestima napisu ministar tog i tog ministarstva pa u zagrade iz koje je stranke. Ka da me boli kita iz koje je stranke ako dobro radi svoj posao.
Sto se mene tice moze biti i jednooka troroga azdaja ako radi svoj posa i zna ga radit neka ga.

Al danas su svi nesposobnjakovici na visokom funkcijama (cast nekim iznimkama) i ka zaseru sve prominu ga novim al istovjetni nespisobnjakovicem.
Al takvih je u mojoj bivsoj firmi bilo pregrst na upravnickim i direktorskim mistima.

Kakav je to direktor koji ne za razliku kvalitete cistog i 87% postotnog aluminijskog trupca i na kojoj se oni temperaturi griju i na kojoj tale.
Upravnik alatnice i korekture koji dana nije radija niti u alatnici ni na stroju a diplomira 1993 u Banja Luci.

Takvi tipovi rade i u raznim Elektrama, Vodovodima, a da o ministarstvima ne govorim...
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Posao

Post by john_constantine » 07 Dec 2017, 07:16

Lol, znaš booxmark? To je sranje kada su se reklamirali jučer u rtl dnevniku. Imam rođakinju koja tamo radi i da nije istina to 4000 kn plaću. Ajde, do 3200 kn. Jer su norme jako ubitačne kao i atmosfera. Ipak je to koža u pitanju. A majstori vrše pritisak na njih. Čak su iz mađarske dolazile radnice i prestali.
A jedna od majstorica je došla preko veze na posao, a nema pojma o šivanju, materijalu, ništa. Zna samo naređivati i maltetrirati radnike.
Tekstilni pogoni su najgora mjesta za rad. A sad odjednom ne mogu bez njih. Svi sad traže šivače, a očekuju da će raditi za minimalac u katastrofalnim uvjetima.
Michel puši karu.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Re: Posao

Post by dr_gonzo » 08 Dec 2017, 07:14

Nas dogradonacelnik nam je rekao na sajmu nezeposlenih ili kako to vec zovu da ne ocekujemo da cemo cijeli zivot radit jedan posao mater mu jebem bradatu. A on pametnjakovic dogradonacelnik vec 10 god.

Reka san da me nitko nikad nece iskoristavat, pa morao biti prisiljen sakama istjerat pravdu. Ja da za nekoga radim a da me on na kraju miseca ne isplati moju platu. Pa ne bi moga podnit da buden takav naivni magarac.
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Annabel_Lee
Posts: 432
Joined: 30 Jul 2013, 09:59

Re: Posao

Post by Annabel_Lee » 22 May 2019, 22:20

Diplomirala krajem 2013. godine - još uvijek nemam stalan posao i nisam skupila ni 2 godine radnog staža. Bojim se da lagano padam u depresiju...

Odmah nakon fakulteta odradila sam pripravnički staž od godinu dana i "uglavila" se u najbližu osnovnu školu - u smislu da me zovu kad god im treba neka zamjena koju mogu odraditi. Problem je što su to zamjene 3-5 dana, rijetko budu 2 tjedna, a najduže je bilo 2 mjeseca (s obzirom da sam uglavnom nestručna zamjena, više od toga i ne bih smjela raditi u komadu).

Trenutačno honorarno radim "malu školu" s predškolcima, iz škole su me predložili, ali organizira općina. Bit će neka mizerija na računu, ali bolje nego da sjedim kući i samu sebe izluđujem.

Između tih kratkih zamjena za ovih 5-6 godina poslala sam brdo zamolbi i nitko me nikada ni na razgovor nije zvao. Jedno vrijeme sam u natječajima tražila neke selendre (kao što je i moja :D), koje ni na mapi ne znam naći, misleći da će se tamo ljudi slabije javljati, ali i to je neslavno završilo. Slala sam i za poslove izvan struke, uopće mi nije problem raditi nešto drugo ako mislim da mogu, ali sam bez iskustva za te poslove i nisam kvalificirana pa me valjda nisu ni razmatrali.

Bilo je 2-3 situacije gdje su mi neki ljudi obećavali pomoć ako se učlanim u stranku. Ne znam, možda sam luda što nisam pristala, ali ne mogu protiv sebe.

Najgore mi je kad radim 2 tjedna ili više, taman se uhodam, i onda to odjednom prestane. Tih nekoliko dana dok se opet ne naviknem na novu situaciju, bolje da me nitko ne dira...

Sada mi ostaje da odradim još 2 i pol tjedna pa ću opet isto proživljavati. Još je tu i ljeto koje ne podnosim. :roll: Optimizam mi polako popušta...

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Posao

Post by olio » 23 May 2019, 00:12

Kao da je pisala moja bolja polovica. Samo je njoj vrtic.

Ista situacija je bila do nedavno. Nakon dugo vremena je primili za stalno.
A do tada su joj govorili "barem te zovu stalno!". Kao da je sretnica zbog toga.

15+ vrtica i onda rotacija naizmjenicno. Nekad dan, nekad tjedan, a vecinom ni neznas koliko.
Ona je bila iscrpljena najvise zbog tih promjena. Cak su je jednom stavili na "duzu" zamjenu (za porodiljni) i kad se uhodala nakon 3 tjedna...sve poslozila po svome, uredila radno mjesto...kazu joj da nije vise na toj zamjeni.

Nakon svega toga je totalno potonila.
Stres, tesko disanje, trcanje po doktorima.

Ali izdrzala je i nekim cudom su je primili, ali do tada je gledala kako one sa iskustvom "nula" dobijaju poslove na koje se prijavljuje.
Sada se i dalje bori sa nekim vjetrenjacama, ali puno je bolje. Ide i na edukaciju (hvala EU!) i bude i bolje radno mjesto zbog toga, nadam se i placa.

Drzi se i svakako probaj nesto drugo ako mislis da mozes. Probaj "skupit iskustvo" sama, vjezbaj, uci, stogod.
Ja sam morao odustati od faksa i ici raditi i uspia sam se izborit nekako za pristojno radno mjesto. Izgraditi svoje iskustvo iz nicega.

Sve najbolje zelim! Znam kako je.

John_Ryder
Posts: 12045
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Posao

Post by John_Ryder » 23 May 2019, 03:05

evo nešto sasvim neočekivano......Irska !
Image

Image

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Posao

Post by john_constantine » 23 May 2019, 09:35

Annabel Lee - što si diplomirala?

Je, ovo što pišete je katastrofa. I onda se svi čude što odlazeći. Danas se s kolegom raspravljam o tome: pa jedu li ljudi fakat blesavi ili što?

Mene su prošle godine selili s jednog radnog mjesta na drugi. Na svakom bi se prilagodio, ali trebalo mi je vremena da se prilagodim. I onda direktorica vrši mobing na meni, a tek sam prvi dan tu.

Nitko to normalan ne može podnositi. Jedini smisao je da mi je to direktorica namjerno radila da bi puknuo na poslu i dao otkaz.

A ovo za iskustvo, bullshit. Ja sam se naradio i nagledao svakakvih frikova koji imaju puno staža, a ne znaju niti osnovno. Došao je isto jedan s puno iskustva i 15 firmi koje je promijenio, jedino što zna je drugi dan glumiti frajera. Ja bi ovo, ja bi ono i napravi dupli posao, a one koji godinama rade kvalitetno, uči i govori im kako da rade posao.

Sve je trulo u ovoj državi. Ali olio dobro kaže. Skupljaj iskustvo, ali i promijeni pristup. Ja sam se tako izborio za novo radno mjesto. I puno mi je bolje. Najsmješnije je da sad to direktorici smeta što mi je super.
Michel puši karu.

User avatar
Annabel_Lee
Posts: 432
Joined: 30 Jul 2013, 09:59

Re: Posao

Post by Annabel_Lee » 23 May 2019, 19:22

@Olio, hvala! Drago mi je što je njoj uspjelo i općenito kad čujem tako nešto što se dobro završilo nakon mučenja s poslom.

@Cons, diplomirala hrvatski jezik i književnost; vodila sam se time da ću studirati ono što volim, a ne ono uz što ću možda lakše naći posao. I uz sve što se događalo (a i ja sam, nažalost, imala problema s mobingom), obožavam taj posao.

Nisam još razmišljala o odlasku... Ne brine me prilagođavanje, do sada sam se već selila i dosta se brzo prilagodila novim mjestima i ljudima. Stvar je u tome da bih voljela imati bar jednu blisku osobu uz sebe. No možda me situacija ovdje natjera da i preko toga prijeđem.

Što se skupljanja iskustva tiče, radim na tome, valjda će se isplatiti. Malo me koči to što mi grad nije baš blizu, inače bih voljela upisati tečaj mađarskog jezika. U Mađarskoj dosta traže nastavnike hrvatskog jezika, a do prvog mjesta preko granice imam 15 minuta. :D Tamo mi se recimo ne bi bilo teško odseliti. :lol: A do tada - učim sama.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Posao

Post by john_constantine » 23 May 2019, 22:14

Onda ti svaka čast jer si studirala ono što voliš. :rock: Radim s studentima i studenticama, ali izgubim volju kad ih čujem da studiraju preko kurca. :?

Ujutro sam htio napisati, pa obrišem. Volim se držati najboljeg komplimenta od bivše da sam okrutno i bezosjećajno Čudovište. :lol:

Ovo kako čitam tebe i Olia, nama je najveći problem što smo radišni, načitani, marljivi i pošteni ljudi koji žele raditi i ozbiljno shvaćaju svoj posao. Takvi su u ovoj državi izloženi mobingu jer previše je ljudi koji svoju nesposobnost prikrivaju agresijom, verbalnim napadom i ponižavanjem.

Ono, ja se više niti ne prepirem s starom koja je inteligetna osoba (učiteljica matematike), ali kako sama kaže, njezim je problem što se rodila kao žensko. Kod mene što sam se rodio nagluh. Ono o vlasniku firme gdje radim. Ako glumiš humanista, onda nemoj raditi budalu od mene mijenjajući priče svaki mjesec već godinu dana. Da ga zanima, naučio bi sve i naapravio reda u firmi. To što ima 1200 ljudi? Podijeljeni su na sektore, obradi svaki sektor posebno i rješavaj. A jedanput će mi puknuti film, pa ću mu reći sve što ne valja i pitati ga: ako niste razumjeli, staviti ću vam na papir.
Tako sam voditeljici rekao: objasnio sam joj sve što ne valja kod nje. Onda me šokirano gleda, a ja: mogu ti napisati na papir da lakše razumiješ. :partyman:

Dovoljno si inteligentna da si možeš priuštiti da si budeš povremeno drska (naročito kod mobinga). Jer najveći balkanski paradoks je da mobing prakticiraju ljudi koji nemaju pojma o svom poslu.
A drugo, kako i sama kažeš, prilagodljiva si, svestrana, snalažljiva i samostalna. Skupljaj iskustva, uči nove stvari bilo knjige, stariji kolege koji imaju iskustva ili gledaš druge. Kako bi rekao action man: analiziraj, istraži, obradi. Što više znaš, to sama sebi više vrijediš. :) A niti jedan posao nije sramota raditi.

Moja stara je krvavo završila fakultet. Da bi skupila novce za knjige, brala je vrganje, sušila i prodavala. Hodala je po blatu i imala pijavice dok je još u osnovnu hodala. Za doručak samo kruh i mlijeko. Završila je fakultet i zaposlila se u mjestu, dobila gradski stan za učitelje koji smo otkupili + da bi bila bliže roditeljima da im pomažemo. I nikad se nije sramila niti zaboravila svoje prošlosti, podrijetla. I ona mi je životni uzor. Bila je od prvog dana kada je otvorena škola gdje je zadnje radila, baš ono pošteno radila, imala ideje, prijedloge kako poboljšati školstvo, ali problem je baš bio to da je bila okružena učiteljima kojima se fućkalo za gradivo i školu. i na kraju su je odjebali kao pesa kada je otišla u penziju. Kada bi ju to mučilo, samo kažem: nisi ti kriva što si bila pravi radnik u školi. Još danas znam naletjeti na tvoje bivše učenike koji govore sve najbolje o tebi. Uz tebe, tko je htio, zavolio je matematiku i postigao/la velike stvari. A i kvragu, tebi je trebalo manje od deset minuta da riješiš test iz svjetskog prvenstva koji 90 % nitko nije znao riješiti. :prayer: To što te nisu znali cijeniti, njihov gubitak.

Inače, vjerujem da ćeš naći posao u svojoj struci i da ćeš biti sjajna nastavnica. Meni je omiljeni predmet bila književnost. Još se danas sjetim svoje profesorice iz srednje koja me navukla na književnost i knjige. I dan danas još pamtim i razmišljam o njezinim pitanjima. Npr, zločin i kazna - da li podržavate ili osuđujete Raskoljnikova zbog toga što je napravio?
Što više znaš, što više vrijediš.
Kao ono kada ja pričam direktorici u petak situaciju u skladištu, odnose među ljudima i slično u pet minuta, a direktorica ono šokirano: a kako ti to znaš? A ja: ono, slušam...
Michel puši karu.

Post Reply