Posao

Sve što ne paše u ostale forume ide ovdje.
User avatar
hitman_4
Posts: 6891
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Posao

Post by hitman_4 » 17 Jun 2020, 17:57

stigla mi je ponuda za posao. Isti hotel di sam prije radio, ali sa puno lošijim uvjetima. Jbn korona

mislim da ne treba na sve pristajati, samo da bi poslodovac ušparao i izvukao nekakvu dobit od sezone ali na moju štetu. Ne znam tko će im raditi..

ai i mislim da je samo pitanje trenutka kad će se korona opet pojaviti..
Image

Image

Image

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Posao

Post by maddjuro » 17 Jun 2020, 18:03

hitman_4 wrote:
17 Jun 2020, 17:57
stigla mi je ponuda za posao. Isti hotel di sam prije radio, ali sa puno lošijim uvjetima. Jbn korona

mislim da ne treba na sve pristajati, samo da bi poslodovac ušparao i izvukao nekakvu dobit od sezone ali na moju štetu. Ne znam tko će im raditi..

ai i mislim da je samo pitanje trenutka kad će se korona opet pojaviti..
zaradiš sa strane nudeći svoje .....usluge starijim bogatim turistkinjama
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
hitman_4
Posts: 6891
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Posao

Post by hitman_4 » 17 Jun 2020, 18:33

teško zbog zgusnutog rasporeda, iako na papiru imam čak 1 dan slobodno tjedno. Naša državica :heart:
Image

Image

Image

John_Ryder
Posts: 12044
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Posao

Post by John_Ryder » 18 Jun 2020, 00:34

Da, sezoncima se smanjile plaće i to dosta.Uf što će potisnuti bijes rasti u ljudima.
Image

Image

User avatar
hitman_4
Posts: 6891
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Posao

Post by hitman_4 » 18 Jun 2020, 15:08

sad zamisli scenarij da neka baba ima koronu, pa cijeli hotel bi morao u karantenu
Image

Image

Image

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Posao

Post by john_constantine » 18 Jun 2020, 18:53

Kad se svi cijepimo, nema brige...
Michel puši karu.

User avatar
hitman_4
Posts: 6891
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Posao

Post by hitman_4 » 18 Jun 2020, 22:00

nemam to u planu :D

svakako ću podržati tebe i ljude koji će se cijepiti
Image

Image

Image

John_Ryder
Posts: 12044
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Posao

Post by John_Ryder » 18 Jun 2020, 22:46

Neću se cijepiti jer cjepivo izaziva autizam i 5G mrežu bi usadili u mene.
Image

Image

User avatar
lemonzoo
Posts: 1174
Joined: 28 Jul 2013, 18:09
Location: youtu.be/dQw4w9WgXcQ

Re: Posao

Post by lemonzoo » 30 Jun 2020, 13:25

Nova ispovijest o mojoj kolegici.

Kao što sam spominjao, početkom se godine u mojoj firmi zaposlila nova računovođa koja je dvije godine pred penziju. Zna ona raditi svoj glavni posao i bila je glavni računovođa u velikom hotelu 20 godina, ali za sve ostalo je nesposobna i tupa, nema nimalo kapaciteta da radi u malim firmama. (Učio sam je kako se radi copy/paste :smajli facepalm:)
Dakle za sve što nije nikad radila, treba joj po tri mjeseca da nauči. Možete zamisliti da joj ja kažem u srijedu popodne da mi napiše fiskalni račun, ona se jebe oko njega dva dana, šizi, pizdi, i da mi ga u petak ujutro (tek je zadnji uspjela odmah ispisati). Računovođi s položenim stručnim ispitom trebaju dva dana da isprinta fiskalni račun.

Onda prva (banalna) situacija od jutros: rekao joj šef da neki dan skine javni poziv sa stranica općine, ona ušla u search gdje se taj natječaj pojavi direktno preko Googlea i nešto neće da skine. I onda se one jebe oko toga tri dana, ja jutros uđem kako je ona, neće da skine, zovnem općinu i riješim sve za pet minuta.
Drugi primjer od ovih dana. Uvalio sam joj da sredi izvoz krana, jer ga moja firma namjerava prodati svojoj firmi u Hrvatskoj. Nema Boga da bi ona to sama bila sposobna uraditi, ali ja je stalno forsiram pa možda i uspije. Ja joj odradim pola posla, sve joj objasnim, ali ništa ne može pohvatati. Treba nam neka komplicirana izjava da bismo ga uvezli u RH i ja sam joj dao da nazove firmu iz Zagreba koja se bavi time i on nam je nešto poslao, ali sam joj dao i broj nekog gospodina iz Dalmacije koji je u tom poslu i koji bi joj mogao dati savjet. Uglavnom, firma iz ZG-a nama je poslala te nekakve izjave koje sam proslijedio trećoj firmi iz Ploča koja radi uvoz da nam provjere, ali ona je valja tim što rade uvoz rekla da smo te papire dobili od gospodina Dalmacije, pa su oni kontaktirali njega da provjere kakvi su to papiri, umjesto da su pitali ovog čovjeka iz Zagreba. (Ako me možete povaćati).
Ovakvih primjera ima skoro svaki dan, i za sve je ja moram forsirati. Nešto započne i preda, ali ne zna dovršiti posao.

Uglavnom, totalno je pogubljena osoba. Kad je usporedim s bivšom kolegicom koja je bila sposobnija i od mene, ali otišla drugdje za bolju plaću.
Pouka: ne zapošljavajte nesposobne osobe. Posao mi počine gadno trpiti jer gubim i vrijeme, i energiju, i živce na nju jer stalno moram oko nje skakati.
#Nekad je jeftinije platiti nekom veću plaću.
#Zbog nesposobnog kadra propadamo
#Treba ići u Njemačku

User avatar
lemonzoo
Posts: 1174
Joined: 28 Jul 2013, 18:09
Location: youtu.be/dQw4w9WgXcQ

Re: Posao

Post by lemonzoo » 30 Jun 2020, 13:27

John_Ryder wrote:
18 Jun 2020, 22:46
Neću se cijepiti jer cjepivo izaziva autizam i 5G mrežu bi usadili u mene.
Image

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Posao

Post by maddjuro » 29 Jul 2020, 10:07

Čujem da u TŽV Gredelju (zagreb istok kod city centra) traže mehaničare, električare, bravare, lakirere...; pa šaljite životopise ako ste zainteresirani
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
hitman_4
Posts: 6891
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Posao

Post by hitman_4 » 07 Sep 2020, 23:34

odradih 2 mjeseca sezone :D
Image

Image

Image

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Posao

Post by john_constantine » 19 Sep 2020, 22:08

Već opet incident na poslu radi kolege zbog kojega sam izgubio živce i opet pred svima ispao negativac.

Ima već dvije godine da sam na novom poslu i nakon sveg tog kaosa, polako sam se osamostalio, gazdarica me počela cijeniti, dopadam se okolini i imam svoj stav. Sad je to počelo biti trn u oku starijem radniku (zapravo je tek 5 - 6 godina u novom skladištu, a još manje u cijelom kompleksu).

Znao sam odavna da on previše preuveličava sebe, da puno toga zna, a napravio je previše banalnih greški za poslove koje tvrdi da je godinama radio i da zna. Ono, ostaviš pola robe? Uzme prvu turu, preskoči pola reda i uzme završetak. A samo je trebalo preuzeti cijeli niz...

Zadnje se ponizio na istovaru gdje stalno govori kako bi to on htio raditi. I dobio je priliku i napravio veliku štetu usput komentirajući mene kako sam spor. Nema potrebe ulaziti u opis posla, ali njegova priča kako se nekoć samo izbacivalo ne drži vodu. On je radio u drugom dijelu županije. Nije mogao znati kako se to nekoć radilo ovdje. I još mu govorim kako je najlakše jer već godinama radim na tom poslu. A i činjenica da se roba nije nikad mogla izbacivati bez smisla... Znam jer sam slušao i razgovarao s iskusnijim radnicima koji su radili te poslove dok je firma bila u vrhuncu... Znači, zajebao je jednostavan posao i laže cijelo vrijeme....

A ono što je prevršilo svu mjeru je to što je loše obavljao svoj posao. Tri dana je rastezao naloge i kad je gazdarici prekipilo iz ne znam kojeg razloga, on je prebacio krivnju posebno na mene, nju i šefa. Tu mi je pukao film jer iskrivljuje činjenice. Istina je da smo znali sjediti i pričati, ali kad nije bilo baš nikakvog posla. I da je on samo radio dok sam ja sjedio, a upravo suprotno: rekao je da će to sam dovršiti. Napravio je hajku zbog kojega se gazdarica izderala na mene. A sljedeći dan se opravdava izjavom da je htio vidjeti kako ćemo reagirati. E tu sam poludio i verbalno ga napao nazvavši ga glumcem.

Na kraju se sve više pokazuje da je loš radnik. Njemu je pasalo rastezati poslove u kaosu, a sad kad sam napravio 40 % reda i olakšao posao, njemu to ne paše jer onda mora "raditi". Suprotno od priča koje priča o sebi. Jedno vrijeme priča kako ga muči noga i da ne bi smio raditi fizičke poslove, a jučer jedva dočekao da nosi teške kutije po stepenicama. I da, isto je ispao debil na poslu razvrstavanja jer nema pojma gdje je tko. Znam ja jer sam opet to radio, ali šutio sam jer po iskustvu znam da ne bi slušao jer je "najpametniji".

Najbolja mi je fora kad je počeo fantazirati da su se počeli organizirati klanovi u skladištima. Zapravo i drugi kolege vide koliki je glumac, pa ga provociraju. A ljut sam na sebe što sam si dozvolio da se uvučem u njegove priče i da me okrene protiv njih.

I one njegova priča kako se moramo štititi, kako me je štitio kad sam se ozlijedio na poslu. Nešto mi tu nije štimalo. Njegovom krivnjom sam nastradao na poslu jer je izmislio neku priču (okretao je sve oko sebe protiv šefa radi gluposti koje je napravio) i napravio banalnu grešku. Nije mi prvi put.

Samo što sam bio spreman priznati da sam kriv, da ću imati 60 % bolovanje. Dobio sam 100 % bolovanje. Akumulator je zapravo star već 30 godina i nema veze što sam se prevrnuo. Tako je potvrdio majstor. I još gazdarica mi kaže da me nitko nije smatrao za ništ krivim.

Nakon svega toga otkrića, biti će mi lakše držati distancu od njega. Zalupio sam mu vrata pod nos praveći se da nisam čuo da smo obojica pozvani u ekonomat. Morati ću jedino paziti da ga ne kritiziram. Jako je osjetljiv na to. Nema šanse da će priznati grešku, nego će još pokušati sve oko sebe okrenuti na mene ili druge.

Bolje je držati distancu i trolati ga, nego mu baciti šalicu kave na glavu. A idući put kad bude opet htio vidjeti kako ćemo reagirati, biti ću spreman.
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Posao

Post by Michel » 19 Sep 2020, 22:57

Htio je vidjeti kako ćeš reagirati'? Cons, takve stvari psihopati rade, ali ovaj je vjerojatno sociopat zato i nije siguran u sebe pa si zabrijava o klanovima. Tog ima u svakom skladištu. Mislio sam ti reći da ako te predstavlja kao negativca da ta onda i budeš ali pod uvjetom da šefovima ne smeta ali vidim da si ipak napisao kako se šefica derala na tebe. Niš, budi pošten do kraja ali njemu ne dopusti da te tako psihički maltretira. Igraj igru to je jedini način, ali pokušaj ne reagirati jer kada ne reagiraš prema takvim ljudima oni se grizu jer se hrane sa reakcijom i tvojim emocijama ko jebeni paraziti.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Posao

Post by john_constantine » 20 Sep 2020, 10:41

Michel wrote:
19 Sep 2020, 22:57
Htio je vidjeti kako ćeš reagirati'? Cons, takve stvari psihopati rade, ali ovaj je vjerojatno sociopat zato i nije siguran u sebe pa si zabrijava o klanovima. Tog ima u svakom skladištu. Mislio sam ti reći da ako te predstavlja kao negativca da ta onda i budeš ali pod uvjetom da šefovima ne smeta ali vidim da si ipak napisao kako se šefica derala na tebe. Niš, budi pošten do kraja ali njemu ne dopusti da te tako psihički maltretira. Igraj igru to je jedini način, ali pokušaj ne reagirati jer kada ne reagiraš prema takvim ljudima oni se grizu jer se hrane sa reakcijom i tvojim emocijama ko jebeni paraziti.
Potpis.
Michel puši karu.

Post Reply