Posao

Sve što ne paše u ostale forume ide ovdje.
Post Reply
User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Posao

Post by john_constantine » 29 Nov 2010, 16:45

Nisam još nezaposlen, ali samo čekam da mi potvrde otkazni rok. Najbolji savjet na to: ne sekiraj se, ne svađaj se, i radi normalno. A poslije ćemo vidjeti. Boxmark ili nešto drugo. A ionako, više mi ne pada teško taj otkazni rok, samo je više gnjavaža.
Michel puši karu.

John_Ryder
Posts: 12044
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Posao

Post by John_Ryder » 29 Nov 2010, 16:51

Ja radim kao operater na software-u u jednoj privatnoj firmi :mrgreen:
Image

Image

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Re: Posao

Post by Dragonrage » 29 Nov 2010, 16:56

John_Ryder wrote:ja radim 09-17 ,i tako svaki dan,taman :D samo da je bar bliže al ajd neću se bunit
Isto i kod mene...s tim da se u zadnje vrijeme zna često dogoditi da trebam ostati i prekovremeno...pa zaružimo do ponoći ponekad...

User avatar
Bub
Posts: 4298
Joined: 29 May 2010, 13:38
Location: Zombieland

Re: Posao

Post by Bub » 29 Nov 2010, 16:59

filmofil wrote:ne vidim se još dosta dugo u nekom stalnom radnom odnosu na onaj tipičan robovski način s radnim vremenom i satnicom već ću sljedećih 10god ispucat cijelu kreativnost iz sebe i vidjet gdje će me to odvesti
Lijepo je to kad možeš i kad ti ima tko plaćat režije, kuhat, prat etc ja bih isto tako...ja sam nažalost morao početi radit s 19 god, takva je situacija bila i otad sam promjenio dosta poslova, radio sam stvarno svašta. Eto na kraju sam radio kao grafički dizajner sad radim kao web dizajner i super mi je, jedino to vrijeme malo jebe pošto preko tjedna nemam vremena za ništa zna biti 19h dok dođem s posla, tuširanje, klopa i već je 20h, trgovine zatvorene ako poželim nešto kupit i tak.

Radio sam u tiskari kao Jane od 6h do 14h, jebeno ali opet mo'š odpsavat 45min popodne i još imaš vrmena za sebe, najbolje mi je nekako raditi od 7h do 15h, al to mogu zaboravit.

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Posao

Post by filmofil » 29 Nov 2010, 17:03

ma znam, ne moram se brinuti za vlastitu egzistenciju, to olakšava stvari, ali mislim da ne bi radio ni da sam prisiljen u ovom razdoblju života...jednostavno želim više pod bilo koju cijenu, želim dat sve od sebe i neki kurac ostvarit od tih silnih snova, a ne zaposlit se tako i postat još jedan mrav u ovom velikom mravinjaku jer jednom kad te uzmu pod svoje ostaješ u tome do kraja života

jebeš takav život
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Jane Doe
Posts: 3606
Joined: 19 Sep 2010, 01:48
Location: Karlovac

Re: Posao

Post by Jane Doe » 29 Nov 2010, 17:13

svi bi mi da nam pada mana s neba ili da imamo bogatog mecenu da nas financira dok ne naiđe posao iz snova, ali to nije slučaj, pa se radi nešto dok ne naiđe nešto bolje i više po našem ukusu.... inaće ugovor o radu nije potpisan krvlju niti zapečaćen dušom tako da se može dat otkaz kad se nađe drugi posao
Last edited by Jane Doe on 29 Nov 2010, 17:14, edited 1 time in total.
Image

User avatar
Bub
Posts: 4298
Joined: 29 May 2010, 13:38
Location: Zombieland

Re: Posao

Post by Bub » 29 Nov 2010, 17:14

filmofil wrote:jednom kad te uzmu pod svoje ostaješ u tome do kraja života
To zavisi od osobe do osobe, ali da u većini slučajeva je tako, pošto se u ovoj jadnoj državi teško zaposlit i ljudi ne žele izgubiti ni ono što imaju. Dok ja drukčije razmišljam, 2x sam već dao otkaz zbog toga što ako vidim da ne mogu napredovat i ako je u nekoj firmi plafon na tome na čemu sam sada, ode. Dosta sam ambiciozan po tome pitanju i ako stagniram na jednom mjestu i vidim da nije to to, ne treba mi puno da odem i potražim "sreću" negdje drugdje. Drukčije bi bilo vjerojatno da sam prešao 30u jer onda je i teže naći posao, ali svejedno mislim da bi otišao ako vidim da mogu dati više i napredovat, a dobivam manje i stagniram. Čisto moja neka filozofija.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Posao

Post by john_constantine » 29 Nov 2010, 20:23

Bub wrote:
filmofil wrote:jednom kad te uzmu pod svoje ostaješ u tome do kraja života
To zavisi od osobe do osobe, ali da u većini slučajeva je tako, pošto se u ovoj jadnoj državi teško zaposlit i ljudi ne žele izgubiti ni ono što imaju. Dok ja drukčije razmišljam, 2x sam već dao otkaz zbog toga što ako vidim da ne mogu napredovat i ako je u nekoj firmi plafon na tome na čemu sam sada, ode. Dosta sam ambiciozan po tome pitanju i ako stagniram na jednom mjestu i vidim da nije to to, ne treba mi puno da odem i potražim "sreću" negdje drugdje. Drukčije bi bilo vjerojatno da sam prešao 30u jer onda je i teže naći posao, ali svejedno mislim da bi otišao ako vidim da mogu dati više i napredovat, a dobivam manje i stagniram. Čisto moja neka filozofija.
Da. Ali problem je što se danas malo cijeni trud, rad, marljivost i sve to. Mislim, nagledao sam se takvih pokvarenjaka i lijenih bitanga koji su kao neka "zaštićena" vrsta dok takvi pošteni ljudi na kraju ispadnu nepravedno ocrnjeni. Jbm, sada mi komentira kako sam mogao već prvih dana reći da me maltetriraju na poslu. I da sam to napravio, što bi postigao? Likovi bi me još više mrzili i zagorčavali život, a ništa se ne bi promijenilo.

Ma svatko ima svoju filozofiju. Ja imam dovoljno vremena za te stvari u kojima uživam, a subota mi je bar uvijek slobodna, pa iskoristim za što god želim, dok mi financije dopuštaju. Makar se uvijek ulijenim preko zime... Nerviraju me vlakovi koji ponekad griju, ponekad ne. I zimska odjeća dok se gnjaviš njime na forumaškim okupljanjima. I gacanje po snijegu u gradu...
Michel puši karu.

User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Re: Posao

Post by callac » 29 Nov 2010, 20:25

dok sam ja bila u godinama kada se trebalo ići na fax, financijsko stanje moje obitelj je bilo toliko katastrofalno da se na to uopće nije moglo ni pomišljati! godinu dana sam stažirala u perkovčevoj poliklinici za 173kn mjesečno koliko sam dobivala za prijevoz i dva dana nakon završenog staža sam počela "privremeno" raditi u stomatološkoj ordinaciji kao asistent/zubni tehničar. tamo sam zanjih devet godina :lol:
radno vrijeme je (sada) super, bilo je grozno na početku dok ne stekneš nekakav staus i poštovanje za koje se trebalo junački izboriti i proliti suza i razboliti od pretjeranog rada bez pauze za jelo i pišanje, naslušati uvreda, raditi za mizeriju....al sad sam carica i mene svi moraju slušati :mrgreen: nema zajebancije :bicovanje:
plaća je dobra, šefa sam ukrotila, pacijente postrojim ako nisu dobri i ne radim više od šest sati dnevno (ima iznimnih dana, ali teži se toj nekoj satnici, ali nema pauze....samo čik pauza ako netko kasni ili ne dođe kada je naručen)
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


User avatar
Bub
Posts: 4298
Joined: 29 May 2010, 13:38
Location: Zombieland

Re: Posao

Post by Bub » 29 Nov 2010, 20:42

john_constantine wrote:Da. Ali problem je što se danas malo cijeni trud, rad, marljivost i sve to. Mislim, nagledao sam se takvih pokvarenjaka i lijenih bitanga koji su kao neka "zaštićena" vrsta dok takvi pošteni ljudi na kraju ispadnu nepravedno ocrnjeni.
Nagledao sam se i ja, ali doduše nikad nisam osjetio na svojoj koži, jer imam svoj stav, a kome se ne sviđa ili me može pedalirat ili ja ode sam, ne dam na sebe. Imam poštovanja prema starijima, nadređenima, ali neću pognut glavu i šutit, dosta sam tvrdoglav, kažu da ima veze što sam škorpija, ali ja ne vjerujem u te gluposti.

Nikad nisam dobio otkaz ili da sam išao na nekakve razgovore zbog svog nerada ili nemarljivosti, tu sam uvjek dobivao samo pohvale, ali da kad se osjećam napadnutim ili ako mi netko priča iza leđa uvjek dignem prašinu iza sebe, jer ne volim te ljude glumce koji se šupkaju i gledaju samo na svoju guzicu, tako i ja ako mi nešto smeta otvoreno kažem naravno prvo promislim da ne bih bila neka banalna glupost, tako očekujem da se i samnom postupi ako sam u krivu. Kritike obožavam u poslu jer me one tjeraju da budem bolji.

Mislim da svatko treba imat svoj stav i reći svoje mišljenje, ali nažalost rijetki to rade da bi sačuvali svoj posao, pa spuste bradu i šute i puštaju da ih se gazi.

Imam jednu stvar s kojom se baš ne ponosim i koja nije lice mene, ali kad sam bio toliko isfrustriran da sam morao. Naime posalo sam direktora (neću imenovat ni firmu ni išta) u kurac, ali to više onako usput i otišao. Bilo je ljudi sa strane on je popizdio i momentalno sam dobio otkaz tj. bio je petak i ja sam samo u ponedjeljak došao po knjižicu. Eto uvjeti u toj firmi nisu bili neki, ali mi se otvorila nova prilika i sada radim u odličnoj firmi.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Posao

Post by john_constantine » 29 Nov 2010, 20:46

da. Ma dobro, ono sam bio mlad, 23 godine i tek sam počeo raditi. A znaš kako ide, misliš da ti je to prvi posao, da će tu biti do penzije i slično. Ali jbt, da me označe da sam bezobrazan prema kolegama (svim) samo zato jer sam grubo odbrusio jednom starijem kolegu koji je godinama bio bahat, uobražen i stalno mu kupujem cigarete umjesto da ide sam u menzu i slično. I par puta sam samo odvratio. A on me tuži direktoru da je on starija osoba i da se ne mogu tako ponašati. I naravno, sve se to pročuje na totalno krivi način.

Ali tko ih jebe. Sredio sam to za "ocrnjavanjem" tako da mi to neće biti problem prilikom nalaska novog posla.

Samo me zanima. Zadnji dan posla, je li treba častiti radnike na poslu ili tek poslije posla na pijaču?
Michel puši karu.

User avatar
Bub
Posts: 4298
Joined: 29 May 2010, 13:38
Location: Zombieland

Re: Posao

Post by Bub » 29 Nov 2010, 20:50

Ja sam počastio tj. otišli smo na jednu cugu, ali samo određene ljude za ostale me bolilo lijevo jaje, s nekima sam još uvjek u kontaktu jer su odlične osobe.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Posao

Post by john_constantine » 29 Nov 2010, 20:58

Bub wrote:Ja sam počastio tj. otišli smo na jednu cugu, ali samo određene ljude za ostale me bolilo lijevo jaje, s nekima sam još uvjek u kontaktu jer su odlične osobe.
da, tako će biti i samnom. Ostati ću s par osoba u kontaktu. Ali mislim, to za cugom... Da li bar možeš birati ekipu koju ćeš častiti cugom? Ono, dogovoriš se za dobrim dečkima i idemo negdje tako da ovi ne "upadnu nepozvani" unutra i piju na tuđi račun?
Michel puši karu.

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Posao

Post by Wendigo » 29 Nov 2010, 21:03

john_constantine wrote:
Bub wrote:Ja sam počastio tj. otišli smo na jednu cugu, ali samo određene ljude za ostale me bolilo lijevo jaje, s nekima sam još uvjek u kontaktu jer su odlične osobe.
da, tako će biti i samnom. Ostati ću s par osoba u kontaktu. Ali mislim, to za cugom... Da li bar možeš birati ekipu koju ćeš častiti cugom? Ono, dogovoriš se za dobrim dečkima i idemo negdje tako da ovi ne "upadnu nepozvani" unutra i piju na tuđi račun?
to sam procijeni.
jednostavno pozovi ljude s kojima si bio u dobrim odnosima i koje želiš gledati tamo. sigurno nećeš pozvati onog starkelju s kojim si imao problema. ;)

User avatar
Bub
Posts: 4298
Joined: 29 May 2010, 13:38
Location: Zombieland

Re: Posao

Post by Bub » 29 Nov 2010, 21:07

Ha mislim čuj zna se s kim si dobar bio, a s kime ne ili tak-tak. Da i upadnu u birc na moj račun nebi pili, pogotovo onaj druker što te cinkao. U mome slučaju sam otvreno dao do znanja s kim ću ići, jer da se ponovim boli me ona stvar za ostale, ali nemoj ti mene slušat ja sam takav, ti si možda drukčiji pa napravi po svome. :wink:

Post Reply