Posao

Sve što ne paše u ostale forume ide ovdje.
Post Reply
User avatar
hitman_4
Posts: 6998
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Posao

Post by hitman_4 » 15 Mar 2016, 18:04

Decadentor wrote: U 2015. godini (do 28. prosinca) policiji je prijavljeno nešto manje od 2450 nestanaka. Od toga se oko 1550 prijavljenih nestanaka odnosi na maloljetne osobe, a oko 900 prijavljenih nestanaka na osobe starije od 18 godina.
od toga se barem 60% slučajeva odnosi na djecu koja bježe iz domova(Bedekovčina) ili od kuće. Vjerovatno pobjegnu sa dečkom pa se vrate kući kad ostanu bez love, a ovima iz doma je prešugavo tamo pa se odluče na bijeg. Nestanci punoljetnih osoba su naravno puno ozbiljniji, iako se tu često radi o samoubojstvima...

https://www.facebook.com/TRA%C5%BDI-SE- ... 491334426/ jedan od strašnijih slučajeva




Last edited by hitman_4 on 15 Mar 2016, 18:45, edited 1 time in total.
Image

Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Posao

Post by Michel » 15 Mar 2016, 18:24

Decadentor wrote:
John_Ryder wrote:jebite se, nejdem ja nikud iz Hrvatske, kolko god plaću imao tu :lol:
U 2015. godini (do 28. prosinca) policiji je prijavljeno nešto manje od 2450 nestanaka. Od toga se oko 1550 prijavljenih nestanaka odnosi na maloljetne osobe, a oko 900 prijavljenih nestanaka na osobe starije od 18 godina.

Sa nacionalne evidencije nestaih osoba.... nmogu jebeno vjeorvat u HR u godinu dana 2450 nestanaka, htio sam poplasit rydera, a sad je mene strah :lol: Nadam se da su tu prijvaljivani i ono nestanci kad teenageri pobjegnu od kuce na dan 2 jer ako su ovo svi koji se jos uvjek vode nestalima :pasmater: Jel moguce da se ovo samo tao desava, a nitko ni ne trepne, nema toga nit u vijestima nit u novinama, ma ko ih jebe...bitno da severina ima novog decka.
E o tome govorim. Ti recimo ne možeš vjerovat. Dakle, percepija je većini potpuno kriva i ne, ne govorim da ste vi slijepi i te gluposti već jednostavno normalno da vas ne zanimaju takve stvari. Nas, a ima nas skupljamo se po tim malo uvrnutim stranicama :zubifale: nama je sad percepija o tome onakva kakva je. S druge strane meni je sigurno percepcija o nekim stvarima potpuno pogrešna dok tebi je potpuno u redu kod tih nekih stvari ne znam sad koji, ali dajem samo primjer.

Ovo što si rekao Severina i takve vijesti. Nažalost tako je. A vjeruj mi da ima dosta njih u medijima da zna što se događa. Velika preporuka da pročitaš nešto i istražiš dodatno o Detroux slučaju https://en.wikipedia.org/wiki/Marc_Dutroux

Ostavit ću te samo na tome ako te zanima. Kada počneš istraživati malo više o njemu, naići ćeš na dosta imena i onda ćeš tek vidjeti kako je sve povezano. Detroux je govorio kad su ga priveli da u taj pedofilski lanac su uključeni policajci, tajkuni, političari diljem europe i svijeta. Da je pedofilski lanac najveća tajna današnjice i kojoj se ne priča. Namjerno rade slučajeve od pedofila svećenika, a oni su ništa naspram pravog biznisa u kojeg su uključeni svi ovi gore koje sam spomenuo.

Velika Britanija je srce toga. Onda tek Amerika. I ovo isto istraži ako te zanima https://en.wikipedia.org/wiki/Elm_Guest ... se_scandal

Samo će te voditi dublje, sve dublje i dublje. Ako ćeš zbilja to ići istraživati, nailaziti ćeš na neke prilično fantastične stvari o čemu se sve tu radi i neke uznemirujuće. Nažalost, realnost.

Jedna zanimljiva činjenica. Samo u Velikoj Britaniji godišne nestane preko 200 tisuća djece. Ne ljudi općenito već djece.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Posao

Post by Asfodel » 15 Mar 2016, 20:03

Decadentor wrote:Nadam se da su tu prijvaljivani i ono nestanci kad teenageri pobjegnu od kuce na dan 2..
Ne, nego ih je sve 2 tisuce prijavljenih nasjeckano na komadice

:mrgreen:

evo o cemu se vecinom radi

http://www.nestali.hr/default.aspx?id=13
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: Posao

Post by Ash_Williams » 15 Mar 2016, 22:20

a opće je poznato da samo Ruska mafija zgrće masovne pare na bijelom roblju, s još vjerovatno brojnim drugim začaranim krugovima o kojim ste detaljnije čitali.
ja bi takve parazite riješavao po kratkom postupku kao auto defensas iz Cartel Landa.

John_Ryder
Posts: 12144
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Posao

Post by John_Ryder » 16 Mar 2016, 09:39

Decadentor wrote:
John_Ryder wrote:jebite se, nejdem ja nikud iz Hrvatske, kolko god plaću imao tu :lol:
U 2015. godini (do 28. prosinca) policiji je prijavljeno nešto manje od 2450 nestanaka. Od toga se oko 1550 prijavljenih nestanaka odnosi na maloljetne osobe, a oko 900 prijavljenih nestanaka na osobe starije od 18 godina.

Sa nacionalne evidencije nestaih osoba.... nmogu jebeno vjeorvat u HR u godinu dana 2450 nestanaka, htio sam poplasit rydera, a sad je mene strah :lol: Nadam se da su tu prijvaljivani i ono nestanci kad teenageri pobjegnu od kuce na dan 2 jer ako su ovo svi koji se jos uvjek vode nestalima :pasmater: Jel moguce da se ovo samo tao desava, a nitko ni ne trepne, nema toga nit u vijestima nit u novinama, ma ko ih jebe...bitno da severina ima novog decka.


ma od pola tih nestanaka su ti romi, i klinke koje pobjegnu dečkima od 35 godina u druge gradove :lol:
Image

Image

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Posao

Post by Decadentor » 16 Mar 2016, 20:08

Drzava prodaje organe svih nestalih te ih prodaje da bi izasla iz duga, ove godine ocekujte jos vise nestalih :lol:
Image

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6278
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 12 Oct 2016, 11:45

Stav je sljedeći - ne daj s nikada zajebavati od nikoga sa posla...ako držiš gard preće na neku lakšu metu (ista stvar kao u zatvoru ili školi)... Sva sreća da sam Bukowskog pročitao jako mlad i usvojio njegov stav... Nema gore stvari kad te netko za nešto ucijenjuje i misli da te ima u šaci...

Sad kad u petak odem na biro nakon 3 godine pizdarija baš me zanima što me dalje čeka i na kojem ću poslu završiti...
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re:

Post by HorrorHR » 12 Oct 2016, 18:23

dr_gonzo wrote:Stav je sljedeći - ne daj s nikada zajebavati od nikoga sa posla...ako držiš gard preće na neku lakšu metu (ista stvar kao u zatvoru ili školi)... Sva sreća da sam Bukowskog pročitao jako mlad i usvojio njegov stav... Nema gore stvari kad te netko za nešto ucijenjuje i misli da te ima u šaci...

Sad kad u petak odem na biro nakon 3 godine pizdarija baš me zanima što me dalje čeka i na kojem ću poslu završiti...
:( znači raspad sustava dole?

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6278
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 24 Oct 2016, 20:29

Totalni...Najebali smo ka žuti (sjebao nas lokalni šerif i njegovih par pulena iz sindikata i gradske uprave)... i pali bez ispaljenog metka jer su ljudi takve ovce da ne možeš vjerovati dok se to ne dogodi čovjeku ispred očiju.
Razmišljam položit četvrti stupanj (trogodišnji elektromehaničar u četverogodišnjeg računalnog tehničara za strojarstvo) tako da skinem tu dilemu hoće li me zajebavati iko jer su sad trogodišnje škole slabo prihvatljive u EU. (a ko je o tome razmišljao prije 20 godina) i položit koji tečaj šta se da. A opet kad vidim da su ljudi s osnovnom školom napredovali do mjesta Upravnika pogona a mi sa školom i dalje stagnirali...često se pitam hoće li biti vrijedno mučit se kad nemaš vezu (iako sam osobnog mišljenja da je lijepo imat sve kao bonus).
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
metallicat
Posts: 11271
Joined: 03 Nov 2006, 20:08
Location: in the ground
Contact:

Re: Posao

Post by metallicat » 30 Jan 2017, 10:31

Nakon 7 punih godina, pred 3 mj sam napokon dala otkaz u mcd-u i sad radim u registru kao administrativni referent :) nisam mislila da bi takvu vrstu posla radila, ali ispalo je idealno! Sve je super, jakoooo puno toga za ucit, a sto je najbitnije placa ce ic s vremenom gore, sad je mala heh ima puno posla, vrijeme mi proleti, super ljudi s kojima radim i jos se nagledam dobrih autiju :D :D
Image

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6278
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Re: Posao

Post by dr_gonzo » 02 Dec 2017, 12:34

Istekla mi novcana naknada od 2200kn, jucer.
Al san uspija uc u program javnih radova grada Sibenika. 6 miseci plivit travu i rezat stara stabla na nase 3 tvrdjave u gradu za 2700. Bogme kako je bilo nije lose.

p.s.- sa tih 6 miseci ravno navrsija 21 godinu staza. Da san policajac moga san u penziju
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Posao

Post by john_constantine » 02 Dec 2017, 13:44

Super. Inače kakva je situacija kod tebe u vezi poslova? Ima li puno ponuda?
Michel puši karu.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6278
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Re: Posao

Post by dr_gonzo » 02 Dec 2017, 15:44

john_constantine wrote:
02 Dec 2017, 13:44
Super. Inače kakva je situacija kod tebe u vezi poslova? Ima li puno ponuda?
Kratko radija u Solin Gradje, al me brzo odjebalo. Tako to danas funkcionira. Radis 2-3 miseca pa te odjebu pa te zaminu drugim jebivjetrom, a njega trecim....
Jednostavno ne vidim u cemu je kvaka mijenjanja radnika. Da se radi lose pa ajde razumin, al taman povatas sve cake a oni ti dadu nogu, a onda ovi sta te ucija te cake opet novaka mora sve ispocetka ucit.
Da firma prima neku novcanu stimulaciju ili poreznu olaksicu za zaposljavanje radnika i to bi shvatija....

Posli radija u jednom nautik shopu za jednog ruskog svabu. 3500 kn, radi se svaki dan od 10 - 18 (i za Uskrs) te je 99% strana klijentela znaci pricas engleski.
Nakon dva miseca san mu prisa i reka prijo jesi li ti zadovoljan mojim radom... On kaze sve 5 da je prezadovoljan. Ja mu kazem da ocu vecu placu od koje sada daje i to baren 5000kn jer mislim da je to pristojna plata za pisao koji radim (u ducanu nema jeftinije stvarce od 500kn a kupci vecinom jahtasi). A on da ce placa sa vremenom skocit i na 8000kn...

Tad san reka da on meni da otkaz jer da iman ja skoro 40 godina i da nisam u mogucnosti cekat njegovu placu od 8000kn i to njegovo uskoro (pucao bi mi djon da iman 20-25 god)....jer to njegovo uskoro mi nista ne znaci (sta to uopce znaci uskoro? Za Duke Nukema Forever su govorili uskoro pa mu tribalo vise od 10 god da izadje).
On mi placa 3500 i gubin cili dan, jer niti imas jutra niti imas veceru, a ovako primas naknadu od 2200kn i stojis kuci. Bas me zanima na sti bi se Borna Rajic odlucila.

Nisam neradnik iako ne volim radit, ali posao koji radim cu odradit kako spada.
Smatram da je drzava kriva sta nisan dobija otpremninu za 20 god staza i 22 zaostale place, jer je dopustila jebivjetrima da razjebu firmu, pa je posteno da mi baren do kraja isplati naknadu.

Poslova je bilo u ponudi ali sve govnarija.
Ova na zavodu mi posalje da se javin u Podravkino skladiste na kraju sibenske zupanije a oni ne placaju prijevoz a placa 3200.
Dojdem u Impol-TLM na razgovor za posao i cijeli zivotopis je predivan za to mjesto. Ima radnog staza, kvalitetne godine zivota i onda kad nema sta nac ova kaze: "a vi nemate vozacku", a lipo joj pise u zivotopisu na vrhu da nemam vozacku.
I tako nista od toga...al nije me to zacudilo jer uzimaju mlade radnike kojima mogu srat po glavi, ugovori se potpisuju svaki misec, a tribas sve znat raditi (bez obzira na vozacku za viljuskara i dizalicu ti opet treba posebo zavrsen tecaj), rade 12 sati po dvi smjene umisto tri kako ne bi placali nocnu smjenu.

Ne triba mi ta psiholoska pizdarija da san u strahu od drugih oce li se kome dgnit kita na krivu stranu pa mi nece produzit ugovor.

Vidit cemo sta donosi 2018. Najvaznije je da san zdrav i da nikone nisan duzan ni kune.

p.s.- prosli misec nisan ja radija, brat i sestra koja se razvodi pa zivi u nasoj obiteljskoj kuci.
Zajebano trenutacno....ali dolaze bolji dani. Najvaznije je da se medjusobno ponazemi.
Last edited by dr_gonzo on 02 Dec 2017, 15:50, edited 1 time in total.
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6278
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Re: Posao

Post by dr_gonzo » 02 Dec 2017, 15:49

A najvise popizdim na ovu na zavodu za zaposlavanje sta moran dolazit kod nje a ona mi vrti sa svog compa na burzi sta ima slobodno pa mi govori ka da ja to nisan prosa dan prije. Primaju placu za nikpji kurac....da se mene pita ja bi in ukinija radna mista.

Da ti baren dogovore intervju bez obzira oces li biti zaposlen ili ne pa bi uspjeli opravdati svoje place. Ovako....mogu biti samo ljubomoran jer ne rade nista a bivaju placeni.
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Posao

Post by john_constantine » 02 Dec 2017, 19:15

Ma zavod za zapošljavanje je smeće. Još se sjećam one usrane babe. Dođem vlakom, a nezaposlen i ono dobar dan, ima li kakvog posla za mene? A ona da mi je vani ploča, pa si pogledajte. Tek predavanje koje se na kraju svelo na popunjavanje papira sa anketom koje sam kao trebao ažurirati. Nažalost, niti ne rade svoj posao niti ičemu služe.
Niti ja ne kužim to zapošljavanje. Ako je netko sposoban, naučiti će sve za mjesec dana. Ionako ništa ne fukcionira kod nas. Kod mene u firmi nema komunikacije oko posla. Ono, lik si nije dobar za drugim koji ugovara kamion, pa si uskraćuju podatke. I na kraju mi ispaštamo.
Jučer je na poslu bio sastanak radi drama queen kolege. Ja sam ovak pizdio jer imam posla. I ono, kolega je čuo da u pogonu za subotu dobivaju 170 kn. Inače, otac dvoje djece koji nikad nije htio u deset godina raditi u subotu jer mu se ne isplati. Kad su ukinuli subotu nama, sad mi stalno predbacuje što sam mu oduzimao subote, da sam njemu trebao. Onda opet sere na sastanku direktorici da bi htio raditi subotu, ali ne za 120, već bi za 200 kn subotu. A već par godina ne žele da nitko radi od nas u subotu.
Onda bi htio stimulaciju jer je čuo da njezina kolegica u pogonu dobije 3000 kn. Onda scena da nije pošteno, jebanje majke, drama, samožaljevanje. I da bi htio i on stimulaciju.
A direktorica ga sasluša, ali ista direktorica je prošli put kada smo odbili raditi prekovremeni petkom rekla da će nas drugi zamijeniti.
Javi se jedna budala koja bi htjela slobodne dane umjesto plaćenog prekovremena. Neki su pukli i da nije normalan. A meni više psihički zlo. Jebote slobodni dani, plati prekovremeno da se isplati ostati duže.
Više sam bio jadan kakav sam bio idiot deset godina. Uvijek sam ostao prekovremeni radi drugih jer nemam djece, ženu i nakon posla, tek nakon tri sata dolazio doma. Jednostavno mi je zlo od takvih gamadi kojima je silno teško ostati pola sata ili jedan sat. Većina ih je za pol sata doma, pa i 20 minuta.
Gadi mi se cijela firma. Manje nas je, nas sedmoro i svake godine me psihički maltetriraju. Imao sam nekoliko fizičkih sukoba s nekolicinom, ali ništa.
Znaš koliko smo u kurcu kad boss traži povećanje narudžbe tjedno, a firma želi smanjiti narudžbu. Sljedeće godine 70 ljudi iz pogona ide u privremenu penziju. A ne mogu zadržati nove jer ne žele trpjeti psihičko maltetriranje od majstorica na poslu za minimalac.
I meni je više dosta. Znam da mi je nagluhom teže naći posao, ali psihički je neizdrživo. Bar ću dobiti jubilarnu od 1700 kn umjesto 1000 kn s kamatama.
Ali nitko nije više motiviran u firmi. Jedan cendra jer je kukavica. Jedan sljedeće godine ide u penziju. Jedan je toliko glup da ne zna što bi doma, pa bi radio do smrti u firmi. Nema hijerarhije, a kao najmlađi trebao bi se istrošiti do penzije. Teška koma.
Michel puši karu.

Post Reply