Što mi je maknulo smješak danas?

Sve što ne paše u ostale forume ide ovdje.
Post Reply
User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Što mi je maknulo smješak danas?

Post by john_constantine » 28 Aug 2019, 16:09

Da, ja imam istu plaću kao i moj kolega koji ima 30 godina staža.
A kako ljudi odlaze, direktori se ponašaju kao robovlasnici. Mladi dođu, izdrže par mjeseci i odlaze.

Naročito kad dijeliš jedan ispravni ženski wc sa 8 žena. I koje ga moraju same čistiti.
Ja u skladištu niti nemam wc. Moram ići skroz do starog skladišta. Pa imam wc u pogonu skroz na drugom kraju svijeta. Wc bez vode jer su je isključili. Ili kod hangara gdje se popišam iza zida.

Čudi me da je ovaj novi mladi još tu, ali njega ionako natežu za kompjutore i to. Makar bi i tu mogao procvikati. Seljakaju ga s jednog posla na drugi kako im se sprdne. Jedino što ne rade pritisak na njega. Tako da nismo u istim uvjetima što mi ipak smeta.
Michel puši karu.

John_Ryder
Posts: 12045
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Što mi je maknulo smješak danas?

Post by John_Ryder » 04 Sep 2019, 11:53

to da je ovaj forum propao ko hajduk u europskoj ligi, ali nema veze, i dalje ga svaki dan posjetim :kokicarenje:
Image

Image

User avatar
lemonzoo
Posts: 1174
Joined: 28 Jul 2013, 18:09
Location: youtu.be/dQw4w9WgXcQ

Re: Što mi je maknulo smješak danas?

Post by lemonzoo » 04 Sep 2019, 13:33

Jebo forume, internet svakako služi zatupljivanju. Treba to sve pogasiti.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Što mi je maknulo smješak danas?

Post by maddjuro » 04 Sep 2019, 22:52

lemonzoo wrote:
04 Sep 2019, 13:33
Jebo forume, internet svakako služi zatupljivanju. Treba to sve pogasiti.
sad je discord u modi
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
lemonzoo
Posts: 1174
Joined: 28 Jul 2013, 18:09
Location: youtu.be/dQw4w9WgXcQ

Re: Što mi je maknulo smješak danas?

Post by lemonzoo » 05 Sep 2019, 00:04

Uh, vidim neki chat. Probat ćemo, probat ćemo.

John_Ryder
Posts: 12045
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Što mi je maknulo smješak danas?

Post by John_Ryder » 05 Sep 2019, 14:01

discord je samo za gamere ?
Image

Image

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Što mi je maknulo smješak danas?

Post by maddjuro » 05 Sep 2019, 15:46

ima za sve pod suncem
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Što mi je maknulo smješak danas?

Post by HorrorHR » 06 Sep 2019, 16:36

John_Ryder wrote:
04 Sep 2019, 11:53
to da je ovaj forum propao ko hajduk u europskoj ligi, ali nema veze, i dalje ga svaki dan posjetim :kokicarenje:
"pušiš kao hajduk iz splita?" :mrgreen:

John_Ryder
Posts: 12045
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Što mi je maknulo smješak danas?

Post by John_Ryder » 07 Sep 2019, 01:03

HorrorHR wrote:
06 Sep 2019, 16:36
John_Ryder wrote:
04 Sep 2019, 11:53
to da je ovaj forum propao ko hajduk u europskoj ligi, ali nema veze, i dalje ga svaki dan posjetim :kokicarenje:
"pušiš kao hajduk iz splita?" :mrgreen:
Dinamo Zagreb ! :supz: :partyman: :finga:
Image

Image

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Što mi je maknulo smješak danas?

Post by john_constantine » 07 Sep 2019, 10:21

Posao u starom skladištu.
Michel puši karu.

John_Ryder
Posts: 12045
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Što mi je maknulo smješak danas?

Post by John_Ryder » 07 Sep 2019, 12:01

john_constantine wrote:
07 Sep 2019, 10:21
Posao u starom skladištu.
a novo je bolje ?
Image

Image

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Što mi je maknulo smješak danas?

Post by john_constantine » 07 Sep 2019, 15:17

John_Ryder wrote:
07 Sep 2019, 12:01
john_constantine wrote:
07 Sep 2019, 10:21
Posao u starom skladištu.
a novo je bolje ?
Radim tu već 8 mjeseci. I već prije kad sam bio zamjena...
Ono, prvi put da mi netko pokazuje i objašnjava što treba raditi, kako i da radimo zajedno kao tim. Bez vrijeđanja, svađe i još efektno napravimo posao.

Ono još veći šok da su prošli moji prijedlozi za veću efektnost na poslu, organizacija i da nam bude lakše. I još dobijem pohvalu za to. Tipa ključ od 4 dijela. Stalno se traži, a izgubiš vrijeme kad pet puta dnevno moraš brojiti do 100 i vagati. Pa sam napravio vrećice tako da za svaki dio bude 100K. I pojednostavni taj dio posla. Konci su po redoslijedu.

Zajednički gablec gdje dijelimo obrok međusobno i plaćamo. Pa i sam donosim kolače, voće i povrće. Ništa ne propadne kao kruške dok stol nije istrunuo. Ekipa je baš dobra, brzo sam se uklopio i prilagodio na svakom radnom mjestu. Ono baš da radim bez ometanja i stalno učim.

Ali negativno: ovo s maloljetnicom. Imam još dva dana popravljati nered s barkodima. Još sam morao rješavati tamo jer je sve krivo napravila. A kad sjednem, sve organizirano, složeno i arhivirano s minimalnim greškama.

Drugo: kad dode direktorica, pa počne ludovati i miješati nam se u posao. Tri puta su mi sjebali složenu kutiju za 4 dijelni ključ. Pa skrivam tu kutiju. Zadnji put sam se izderao na jednu radnicu koja upadne u skladište i trga materijal, a lijepo piše na kutiji: NE DIRAJ. Tako da samo moji kolege znaju gdje je kutija.

A i dalje ima ono da su dizali glas na mene ili imali ispade, tada to presječem u korijenu. Više to ne dozvoljavam. A moja gazdarica je klerik. Previše toga hoće napraviti, pa se pogubi i postane zivčana. Tu sam joj pomogao da napravi reda ili ju smirujem.

Tako da je puno bolje. Ali svejedno sam nezadovoljan. Zajebali su me za rad na kompjutoru. Šef mi je ono čudak. Ne zna imena radnika niti ima strpljenja saslušati problem. Ono hoće imati kontrolu, ali ne želi ništa znati. Pa mi komplicira posao.
I to da sam htio posao referenta za transport. Nitko nije dobio osim direktorice, pa ista iskorištava novog radnika za unošenje podataka i fizičke poslove.
Razlike između skladišta i kolega.
+ Plaća. Previše toga znam, puno toga efektnije odradim i rješavam situacije s ljudima. Želim više, a u firmi ću biti samo šljaker.
Michel puši karu.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Što mi je maknulo smješak danas?

Post by john_constantine » 07 Sep 2019, 16:09

Više ono, imam 35 godina i okružen sam kolegama kojima ne fali puno do penzije. 3 - 5 godina. Mogao bi samo šutjeti, raditi i primati plaću tako do penzije ili dok firma ne propadne. Ono njih boli kurac, rade i ne mare.

A ja, jbg... Smeta mi kad vidim sve to u firmi kako lijena govna napreduju, a ja ništa. Danas mi kažu da moram malo usporiti s poslom jer studenti zaostaju. Direktorica mi to kaže, jebote...

I da, razgovorom među njima, to su "veze". Svi imaju rodbinu u varteksu i sad imaju prostora za laku zaradu. A sad je otišlo u pretjerivanje. Nekoć smo strahovali za posao jer se pričalo da će studenti raditi umjesto nas, sada im je dobro jer opet mogu drkati kurac.

Jednostavno mi se to sve gadi. Već je bio raspad sistema kad sam odjebao iz skladišta jer su morali bez mene. Iskorištavali su me dugo dok mi nije pukao film. Ali dobro kaže moj novi mentor: ako ti otiđeš, opet će biti raspad sistema. Ovaj novi iskusni koji je promijenio 15 poslova ucjenjuje firmu i ima svoja pravila, znači, filozofiranje i drkanje kurca. A mladi... Njega štede. Dobar je, naivan, nije bedast, ali nije niti on cuclao vesla. Radije će konobariti nego fizički raditi za minimalac. I potičem ga da ima stav.

Tako da ima pravo. Ne budu više našli bedaka poput mene.
Michel puši karu.

John_Ryder
Posts: 12045
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Što mi je maknulo smješak danas?

Post by John_Ryder » 07 Sep 2019, 20:32

Cons, mjenjaj posao.Samo ti to mogu reći,napiši si CV, imam ti primjer ako trebaš, imaš ogromnog iskustva u skladištu,ima puno boljih firma...
Image

Image

User avatar
Inferno
Posts: 2371
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Što mi je maknulo smješak danas?

Post by Inferno » 08 Sep 2019, 20:29

John_Ryder wrote:
04 Sep 2019, 11:53
to da je ovaj forum propao ko hajduk u europskoj ligi, ali nema veze, i dalje ga svaki dan posjetim :kokicarenje:
Treba novih clanova!
Ovaj forum skoro i jest jedino mjesto gdje se moze u dubinu raspravljati o hororu na nasem jeziku....ne znam, mozda da vise ljudi zna za njega i zapravo vidi mogucnosti pa bi bili zainteresirani da se pridruze.

Post Reply