Snovi + šta ste noćas sanjali?

Sve što ne paše u ostale forume ide ovdje.
User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Snovi + šta ste noćas sanjali?

Post by elrania » 04 Sep 2012, 16:04

prvi normalan unatrag dosta vremena


bili smo negdje ugl., neko ratno apokaliptično mad max stanje i trebala sam psa (neki vučjak nešto) negdje dat da ga pregledaju i vratili su mi natrag nekog koji nije moj, a taj kojeg su mi dali je bio retriver, lijepe dlake mekan, zlaćani... i onak cijelo vrijeme to nije moj pas, gdje je moj pas i odjednom sam ga vidjela, neš najjezivije i odvratnije ikad, čupavo, a fali pol dlake, ima zube ko morski pas, zdepasto tijelo i nema prijelaz onaj kak imaju usta pa luk i onda noge, neg je mom sve spojeno ko ljudima koji nemaju bradu pa se ona koža izvisi i ima buljave oči neke i bijesan je sav odjednom i gega se ko svinja. pa sam bacila retrivera na njega na ga pojede dok ja mogu pobjeć, jer je izgledao ko da više ne bi na lanac.

User avatar
alecto
Posts: 1080
Joined: 25 Oct 2010, 13:05

Re: Snovi + šta ste noćas sanjali?

Post by alecto » 04 Sep 2012, 16:12

elrania wrote:prvi normalan unatrag dosta vremena


bili smo negdje ugl., neko ratno apokaliptično mad max stanje i trebala sam psa (neki vučjak nešto) negdje dat da ga pregledaju i vratili su mi natrag nekog koji nije moj, a taj kojeg su mi dali je bio retriver, lijepe dlake mekan, zlaćani... i onak cijelo vrijeme to nije moj pas, gdje je moj pas i odjednom sam ga vidjela, neš najjezivije i odvratnije ikad, čupavo, a fali pol dlake, ima zube ko morski pas, zdepasto tijelo i nema prijelaz onaj kak imaju usta pa luk i onda noge, neg je mom sve spojeno ko ljudima koji nemaju bradu pa se ona koža izvisi i ima buljave oči neke i bijesan je sav odjednom i gega se ko svinja. pa sam bacila retrivera na njega na ga pojede dok ja mogu pobjeć, jer je izgledao ko da više ne bi na lanac.
:lol:
we are such stuff as dreams are made on

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Snovi + šta ste noćas sanjali?

Post by Wendigo » 05 Sep 2012, 07:58

opet jebene zmije...
svaki put se probudim usred noći i tresem nogama ispod plahte.

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Snovi + šta ste noćas sanjali?

Post by Michel » 06 Sep 2012, 03:14

Jučer se valjda 5, 6 puta scimao onako naglo. Znate ono kad padate u snu pa se scimate. I to 5, 6 puta, možda i više. Malo čudno da tak puno.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Snovi + šta ste noćas sanjali?

Post by john_constantine » 13 Nov 2012, 20:38

eh, kako sam danas imao strašan san... ono, kupam se u kadi i sada... imao sam naviku čupkati kožicu s prstiju, ono, smežurano i to... I tako, u kadi, na nozi mi se napravi nešto. Počnem trgati kožicu, ali više nisam mogao stati. I komadi kožice su bili sve veći i veći, toliko da je i boljelo kada sam strgnuo zadnju kožicu. Onda je noga počela krvariti na sve strane, katastrofa... Tako da nisam mogao niti ići na posao.
I srećom se probudim od olakšanja, ali ono, baš sam si provjeravao nogu koliko je bio uvjerljiv san... Isto kao onaj san kada sam sanjao da su mi ispadali zubi i da sam povraćao krv.

Jbt, mislim da ljudi rijetko sanjaju krv...
Michel puši karu.

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Snovi + šta ste noćas sanjali?

Post by hitman_4 » 06 Dec 2012, 10:20

inače se ne sjećam svojih snova,no neku noć sam sanjao da me usmrtio vlak tj. svjesno sam legao na prugu i čekao da vlak naiđe.ako netko ima tumač snova...slušam :D
Image

Image

Image

User avatar
copycat
Posts: 2033
Joined: 18 Nov 2010, 14:12
Location: Never go back to work at the carpet store. - R&M

Re: Snovi + šta ste noćas sanjali?

Post by copycat » 07 Dec 2012, 22:37

hitman_4 wrote:inače se ne sjećam svojih snova,no neku noć sam sanjao da me usmrtio vlak tj. svjesno sam legao na prugu i čekao da vlak naiđe.ako netko ima tumač snova...slušam :D
vrlo jednostavno imaš neki problem kojeg si napokon odlučio "stati na put" i riješit ga... :wink:

User avatar
copycat
Posts: 2033
Joined: 18 Nov 2010, 14:12
Location: Never go back to work at the carpet store. - R&M

Re: Snovi + šta ste noćas sanjali?

Post by copycat » 07 Dec 2012, 22:40

Wendigo wrote:opet jebene zmije...
svaki put se probudim usred noći i tresem nogama ispod plahte.
Često zmije predstavljaju nešto negativno ili neki naš strah ili trenutne problem..
savjet opusti se i probaj prihvatiti i razriješiti svoje probleme i zmije ću nestati.

Ja kada god se jako brinem sanjam da sam u svom rodnom gradu koji je pod napadom uragan.. dugo ga nisam sanjala..

User avatar
xEdgex
Posts: 279
Joined: 28 Nov 2011, 16:09

Re: Snovi + šta ste noćas sanjali?

Post by xEdgex » 09 Dec 2012, 00:36

Tumacenje snova je sve samo ne jednostavno... to da snovi nose odredjenu simboliku i da se baziraju na nesvjesnim konfliktima unutar nas je Frojdova teorija koja je previse stara i odavno vec ismijana jer se pojavilo jako mnogo objasnjenja koja su tacnija, kako psiholoski tako i neuralno.

Recimo odlicna teorija u koju ja vjerujem je Hobsonova teorija sinteze aktivacije (1989) koja glasi otprilike ovako:
" Ona se zasniva na opazanju da se u REM spavanju aktiviraju brojni krugovi u mozdanome deblu i bombarduju koru velikog mozga neuralnim signalima. Osnova teorije sinteze aktivacije jest da su informacije koje dolaze u korteks za vrijeme REM spavanja uglavnom slucajne, i da je san posljedica nastojanja korteksa da tim slucajnim signalima pridoda neki smisao. Ova teorija ne nijece da snovi imaju znacenje, no razlikuje se od frojdovskih svacanja po tome gdje je to znacenje. "

Vjerujem da sanjanje zmija i vlaka koji zeli da te usmrti nema nikakvo skriveno znacenje; i da se problemi koji te muce trenutno javljaju direktnije nego sto mi to mislimo. Tipa depresivan si, sanjas kako zelis da se ubijes/ubijas se.... Recimo ja imam problema sa strahom od visine i skucenih prostora (poseban naglasak na zaglavljivanje u njima) i jako cesto sanjam kako padam kroz prozor ili kako se zaglavljujem u malim rupama.

Prije nego sto kazete da sam serator, razmislite koliko cesto sanjate osobe iz proslosti/sadasnjosti; mjesta na kojima ste svaki dan/mjesta na kojima ste jako davno bili; i sta sve ne spojeno u jednu jedinu cjelinu i radnju. :)
" All the animals come out at night - whores, skunk pussies, buggers, queens, fairies, dopers, junkies, sick, venal. Someday a real rain will come and wash all this scum off the streets. "

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Snovi + šta ste noćas sanjali?

Post by Decadentor » 09 Dec 2012, 01:00

xEdgex wrote:Tumacenje snova je sve samo ne jednostavno... to da snovi nose odredjenu simboliku i da se baziraju na nesvjesnim konfliktima unutar nas je Frojdova teorija koja je previse stara i odavno vec ismijana jer se pojavilo jako mnogo objasnjenja koja su tacnija, kako psiholoski tako i neuralno.

Recimo odlicna teorija u koju ja vjerujem je Hobsonova teorija sinteze aktivacije (1989) koja glasi otprilike ovako:
" Ona se zasniva na opazanju da se u REM spavanju aktiviraju brojni krugovi u mozdanome deblu i bombarduju koru velikog mozga neuralnim signalima. Osnova teorije sinteze aktivacije jest da su informacije koje dolaze u korteks za vrijeme REM spavanja uglavnom slucajne, i da je san posljedica nastojanja korteksa da tim slucajnim signalima pridoda neki smisao. Ova teorija ne nijece da snovi imaju znacenje, no razlikuje se od frojdovskih svacanja po tome gdje je to znacenje. "

Vjerujem da sanjanje zmija i vlaka koji zeli da te usmrti nema nikakvo skriveno znacenje; i da se problemi koji te muce trenutno javljaju direktnije nego sto mi to mislimo. Tipa depresivan si, sanjas kako zelis da se ubijes/ubijas se.... Recimo ja imam problema sa strahom od visine i skucenih prostora (poseban naglasak na zaglavljivanje u njima) i jako cesto sanjam kako padam kroz prozor ili kako se zaglavljujem u malim rupama.


Prije nego sto kazete da sam serator, razmislite koliko cesto sanjate osobe iz proslosti/sadasnjosti; mjesta na kojima ste svaki dan/mjesta na kojima ste jako davno bili; i sta sve ne spojeno u jednu jedinu cjelinu i radnju. :)
Gotovo je sve u snu vidjeno i pohranjeno nama u mozgu, pogotovo ljudi/lica, naravno tako i predmeti i okolis. Ako se sanja nesto novo vjerovatno je plod vase maste iz djetinjstva ili samo dvije slike savrseno spojene u jednu. A sve je spojeno u jednu cjelinu jer jer nista u snu nije isto nista! Znaci ako gledate u nesto to se mjenja pogotovo ako skrenete pogled i vratite. Mene dota puta znaju jebat neki natpisi, citam i na ocigled mi se slova mjenjaju i na kraju nema smisla pa odustanem i nastavim dalje.

U sanjaricu i slicne gluposti naravno nevjerujem ali mi je simpa <3
A dingove zmije su tu zbog njegove zmijofobije, nisam ni ja preveliki ljuibtelj zmija i nemolim ih sanjat :lol:

@ edit cak mislim da ni jedan san nema smisla nego to nas mozak samo logicki povezuje slike +misli i osjecaje....
Image

User avatar
xEdgex
Posts: 279
Joined: 28 Nov 2011, 16:09

Re: Snovi + šta ste noćas sanjali?

Post by xEdgex » 09 Dec 2012, 02:35

Upravo tako; meni se cesto desi da sanjam neku na prvi pogled nepoznatu osobu da bi pred kraj sna shvatio da je to neka osoba koju poznajem ali izoblicena. friki šit :)
" All the animals come out at night - whores, skunk pussies, buggers, queens, fairies, dopers, junkies, sick, venal. Someday a real rain will come and wash all this scum off the streets. "

User avatar
copycat
Posts: 2033
Joined: 18 Nov 2010, 14:12
Location: Never go back to work at the carpet store. - R&M

Re: Snovi + šta ste noćas sanjali?

Post by copycat » 09 Dec 2012, 09:53

xEdgex wrote: "
Vjerujem da sanjanje zmija i vlaka koji zeli da te usmrti nema nikakvo skriveno znacenje; i da se problemi koji te muce trenutno javljaju direktnije nego sto mi to mislimo. Tipa depresivan si, sanjas kako zelis da se ubijes/ubijas se....
kao što sam ranije napisala :D
vrlo jednostavno sve tvoje fobije kada sanjaš predstavljaju intenzitet problema u životu..
Osobno nesmatram da snovi imaju ikakvo posebno značenje....
Po meni snovi su sam tvoja posvijest koja komunicira stobom jedino kada si pod velikim stresom jer ti mozak i dalje radi i dok spavaš.
A kada nemaš problema onda ti samo sanjaš vrlo bizarna ne simbolične stvari

Ja (kada sanjam) sanjam samo što mi se taj dan zbilo i te osobe.. ništa simbolično
Kada sam podstresom onda to vrlo dobro skužim po svojim snovima i znam koliko sam podstresom i kako razriještiti svoje problem.
no takav tip stresa mi se dogodi svaki 2 - 3 godine. ostalo je sam "random thoughts"

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Snovi + šta ste noćas sanjali?

Post by Wendigo » 09 Dec 2012, 22:25

i ja bih rekao da su zmije u mojim snovima nusprodukt moje fobije i gađenja spram istih.
toliko ih se bojim da se naježim čak kad ih vidim u knjizi o životinjama ili na ekranu... :P

User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Re: Snovi + šta ste noćas sanjali?

Post by callac » 11 Jan 2013, 18:54

zaspala sam na sat vremena popodne i imala sam takve more da nije za vjerovati. što je najgore, svi scenariji su mogući i katastrofično odvratni.
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


John_Ryder
Posts: 12163
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Snovi + šta ste noćas sanjali?

Post by John_Ryder » 11 Jan 2013, 19:31

Rat,da su bombe padale sa neba iz aviona i morao sam ih izbjegavat,dosta često znam rat sanjat
Image

Image

Post Reply