Što mi je izmamilo smješak danas?

Sve što ne paše u ostale forume ide ovdje.
Post Reply
User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Što mi je izmamilo smješak danas?

Post by maddjuro » 19 Jan 2021, 21:38



I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
hitman_4
Posts: 6832
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Što mi je izmamilo smješak danas?

Post by hitman_4 » 28 Jan 2021, 10:58

Položio sam jeeej
Image

Image

Image

John_Ryder
Posts: 11989
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Što mi je izmamilo smješak danas?

Post by John_Ryder » 28 Jan 2021, 11:48

hitman_4 wrote:
28 Jan 2021, 10:58
Položio sam jeeej
Čestitam, samo nemoj prvi vikend završit u kanalu. :partyman: :supz:
Image

Image

User avatar
hitman_4
Posts: 6832
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Što mi je izmamilo smješak danas?

Post by hitman_4 » 28 Jan 2021, 11:51

Tnx hehe
Image

Image

Image

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Što mi je izmamilo smješak danas?

Post by john_constantine » 28 Jan 2021, 13:29

hitman_4 wrote:
28 Jan 2021, 10:58
Položio sam jeeej
Morao si samo popušiti ispitivaču?

Čestitke. :supz:
Michel puši karu.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Što mi je izmamilo smješak danas?

Post by john_constantine » 28 Jan 2021, 13:30

John_Ryder wrote:
28 Jan 2021, 11:48
hitman_4 wrote:
28 Jan 2021, 10:58
Položio sam jeeej
Čestitam, samo nemoj prvi vikend završit u kanalu. :partyman: :supz:
Ak baš mora, nek bude riječni kanal. :mrgreen:
Michel puši karu.

User avatar
hitman_4
Posts: 6832
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Što mi je izmamilo smješak danas?

Post by hitman_4 » 28 Jan 2021, 14:24

john_constantine wrote:
28 Jan 2021, 13:29
hitman_4 wrote:
28 Jan 2021, 10:58
Položio sam jeeej
Morao si samo popušiti ispitivaču?

Čestitke. :supz:
fake driving school :D

fala
Image

Image

Image

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Što mi je izmamilo smješak danas?

Post by maddjuro » 02 Feb 2021, 22:54



I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Što mi je izmamilo smješak danas?

Post by john_constantine » 27 May 2021, 18:13

Jedan kolega je završio na bolovanju prije 3 mjeseca radi ugradnje stenta. A noviji radnik, jako usporen i nikakav radnik.

Bio sam kulturan prema njemu, objasnio poslove, pomogao da se uklopi i napredovao je na zadacima za koje sam se morao 11 godina dokazivati da mogu raditi dok njega hvale...

Ono, ja bi taj posao napravio za 10 minuta, on bi sat vremena. Ajde, nije me briga...

Onda kad je dobio stalni nakon mjesec dana, uzeo me na pik. Objašnjava mi što treba raditi (meni, ne drugima novima, nego baš meni), ja da nema potrebe. Radio sam to 11 godina i znam. Radije objasni drugima... Ali ne, učiti će me poslu...
Onda me počeo kontrolirati i pametovati, a zapravo su drugi napravili greške. I poslije sam čuo da govori svima na poslu da sam invalid u glavi.

I eto, igrom slučaja doznam danas da ima fejs, pa iz dosade pogledam i njegov blog. Gdje piše kako rasteže bolovanje. Kako čeka priliku za bolji posao. Kako mu ne valjaju kolege, da ga živciraju i da će mu raditi pakao kad se vrati.

A ja pokažem svima njegov tekst. Šefica je ostala bez teksta. A ja širim dalje što on piše po blogu. Kako imaju kvalitetnog radnika.
Michel puši karu.

John_Ryder
Posts: 11989
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Što mi je izmamilo smješak danas?

Post by John_Ryder » 27 May 2021, 18:15

john_constantine wrote:
27 May 2021, 18:13
Jedan kolega je završio na bolovanju prije 3 mjeseca radi ugradnje stenta. A noviji radnik, jako usporen i nikakav radnik.

Bio sam kulturan prema njemu, objasnio poslove, pomogao da se uklopi i napredovao je na zadacima za koje sam se morao 11 godina dokazivati da mogu raditi dok njega hvale...

Ono, ja bi taj posao napravio za 10 minuta, on bi sat vremena. Ajde, nije me briga...

Onda kad je dobio stalni nakon mjesec dana, uzeo me na pik. Objašnjava mi što treba raditi (meni, ne drugima novima, nego baš meni), ja da nema potrebe. Radio sam to 11 godina i znam. Radije objasni drugima... Ali ne, učiti će me poslu...
Onda me počeo kontrolirati i pametovati, a zapravo su drugi napravili greške. I poslije sam čuo da govori svima na poslu da sam invalid u glavi.

I eto, igrom slučaja doznam danas da ima fejs, pa iz dosade pogledam i njegov blog. Gdje piše kako rasteže bolovanje. Kako čeka priliku za bolji posao. Kako mu ne valjaju kolege, da ga živciraju i da će mu raditi pakao kad se vrati.

A ja pokažem svima njegov tekst. Šefica je ostala bez teksta. A ja širim dalje što on piše po blogu. Kako imaju kvalitetnog radnika.
Sad će ti spremit neku osvetu kada sazna da si ga cinkao. :kokicarenje:
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Što mi je izmamilo smješak danas?

Post by Michel » 27 May 2021, 18:21

Cons, ti uvijek naiđeš stvarno na budale. Samo pokaži karakter i stav odmah u startu. Shvatio sam da je najgore biti dobar i pružat priliku takvim osobama. Odmah u startu da se zna na čemu smo. Pošten si prema meni, ja sam prema tebi vrlo jednostavno.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Što mi je izmamilo smješak danas?

Post by john_constantine » 27 May 2021, 21:37

John_Ryder wrote:
27 May 2021, 18:15
john_constantine wrote:
27 May 2021, 18:13
Jedan kolega je završio na bolovanju prije 3 mjeseca radi ugradnje stenta. A noviji radnik, jako usporen i nikakav radnik.

Bio sam kulturan prema njemu, objasnio poslove, pomogao da se uklopi i napredovao je na zadacima za koje sam se morao 11 godina dokazivati da mogu raditi dok njega hvale...

Ono, ja bi taj posao napravio za 10 minuta, on bi sat vremena. Ajde, nije me briga...

Onda kad je dobio stalni nakon mjesec dana, uzeo me na pik. Objašnjava mi što treba raditi (meni, ne drugima novima, nego baš meni), ja da nema potrebe. Radio sam to 11 godina i znam. Radije objasni drugima... Ali ne, učiti će me poslu...
Onda me počeo kontrolirati i pametovati, a zapravo su drugi napravili greške. I poslije sam čuo da govori svima na poslu da sam invalid u glavi.

I eto, igrom slučaja doznam danas da ima fejs, pa iz dosade pogledam i njegov blog. Gdje piše kako rasteže bolovanje. Kako čeka priliku za bolji posao. Kako mu ne valjaju kolege, da ga živciraju i da će mu raditi pakao kad se vrati.

A ja pokažem svima njegov tekst. Šefica je ostala bez teksta. A ja širim dalje što on piše po blogu. Kako imaju kvalitetnog radnika.
Sad će ti spremit neku osvetu kada sazna da si ga cinkao. :kokicarenje:
Cinkao? Javni fejs profil i javni blog. Samo sam objasnio direktorici koja ga je zaposlila da nije svjesna kako imaju fenomalnog pisca.

https://blog.dnevnik.hr/crnasvjetlost?p ... asvjetlost
Michel puši karu.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Što mi je izmamilo smješak danas?

Post by john_constantine » 27 May 2021, 21:42

Michel wrote:
27 May 2021, 18:21
Cons, ti uvijek naiđeš stvarno na budale. Samo pokaži karakter i stav odmah u startu. Shvatio sam da je najgore biti dobar i pružat priliku takvim osobama. Odmah u startu da se zna na čemu smo. Pošten si prema meni, ja sam prema tebi vrlo jednostavno.
Ma svugdje ti je na poslu tako. A da je istina, je... Ne znam kako ih privlačim, ali bar ih znam otjerati.

To što kažeš vrijedi za normalne ljude i srećom ih imam na poslu. A ostali, treba znati postaviti granice.

Samo za jednu osobu sam odbio dati novce kad su skupljali za njega jer me pred svima nazvao retardiranim. A opet, da padne na pod, pomogao bi mu da se digne. I to je sve...
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Što mi je izmamilo smješak danas?

Post by Michel » 27 May 2021, 22:18

Čitam taj njegov blog, taj tekst koji si stavio i mene hvata susramlje. Kaže u komentaru da ima 49 godina, a tekst kao da je napisao neki egoistični balavac. Cijeli tekst je mogao skratiti u jednu rečenicu kako je imao infarkt, kako ovo promjenivo vrijeme loše utječe na njega i da nije dobro. Doslovno to ponavlja cijelo vrijeme u tekstu :jawbreaker:
Dani mi polako prolaze. Polako prolaze u bolovanju, za koje na kraju ne znam kada će se završiti. Bio ponovo na nekoj kontroli i predloženo mi je da još jedno mjesec dana budem na bolovanju. Što mi malim dijelom odgovara, dok drugim dijelom baš i ne. A znam i svjestan sam da zbog te bolesti srca i infarkta moram biti pažljiv, da ne srljam na posao i u bilo kojem drugom pogledu.

Da, još ću neko vrijeme morati biti na bolovanju. Što me baš ne oduševljava. Ali nakon srčanog infarkta svjestan sam i znam da moram biti posebno pažljiv. Posebno što se posla tiče, te stresa i ini stvari. Jer imati infarkt nije mala stvar. Da ne srljam na posao. Prihvatio sam biti još malo na bolovanju, mada se osjećam svakim danom sve bolje. A opet ima trenutaka kada osjetim da još se nisam potpuno oporavio. Da me srce i tijelo upozori na to da sam imao infarkt.

Ovih dana osjećam promjenu vremena. Zato se i osjećam dosta čudno i slabo. Ne znam kako bih opisao taj osjećaj. Što je znak da još nisam dobro. Da se nisam u potpunosti oporavio. Te da moram još malo poraditi na oporavku. I strpjeti se oko oporavka. Jer imati srčani infarkt nije mala stvar.

I baš u tim trenucima kada se osjećam dobro leži zamka. Pomislim da je konačno krenulo na bolje i onda se dogodi promjena vremena ili malo veći napor, i odmah se tijelo pobuni i javi da usporim malo i pripazim. Jer unatoč tome što se tijelo i srce oporavlja polako, ipak im treba još vremena da se u potpunosti oporave. Ako je to uopće moguće, jer sada nakon infarkta ništa više ne će biti isto. I na to se sada moram priviknuti
.
Moj pokojni otac je isto imao srčani infarkt. Dva puta. I nakon drugog su mu ugradili onaj pacemaker. I do smrti mu promijenili više od pet komada. Mada je prošlo više od pet komada. I mada je od očeve smrti prošlo više od 12 godina, još uvijek je pomalo živo sjećanje na tu njegovu bolest. I sjećanja žive. I vidio sam da je taj infarkt dosta težak i ozbiljan. A tek sada kada sam i ja osjetio infarkt vidim koliko je taj infarkt teška bolest i da sa time nema zezanja. Tek kada osjetiš neku bolest na vlastitoj koži otkriješ koliko je bolest ozbiljna stvar.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Što mi je izmamilo smješak danas?

Post by john_constantine » 27 May 2021, 23:09

Baš to... Skužio sam to prvi dan kad sam pričao s njim da može pisati samo gluposti...

Evo ovo

Tako se nekako osjećam ovih dana, dosta psihički iscrpljen. Ali ne i fizički, jer sam se dosta odmorio. A i opustio od posla. Tako da se već sada osjećam da nervozno i u panici od trenutka i dana kada ću se morati vratiti na posao. Jer posao i radna okolina nisu baš sjajni. Kolege su dosta nezgodne. I to me radi nervoznim, kako će taj prvi susret na poslu nakon povratka na posao. I nešto mi govori da bi stvarno mi neki pakao mogli priuštiti. Jer su takvi kakvi i jesu.

Mislim, kakav govnar... Kolege su još predobri prema njemu. A on je umislio da je nekakav gazda... Trebao bi biti sretan što je uopće dobio posao.

Prije je pisao da čeka priliku za bolji posao. A tko će ga zaposliti? Jako je usporen i nikakav. Komunikacija nula bodova.

Na spojak je išao u odijelu.
Michel puši karu.

Post Reply