Frilled Shark - Jaws vs. Jurrasic Park

Sve što ne paše u ostale forume ide ovdje.
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Frilled Shark - Jaws vs. Jurrasic Park

Post by HorrorHR » 25 Jan 2007, 01:32

http://tinyurl.com/ysw2tk

Reuters ima kratki video o iznino rijetko viđenoj Frilled Shark živini. Djeluje totalno kul, posebice pri kraju pogledajte kakve zube ima.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 25 Jan 2007, 09:43

misliš li da će biti i horor film po njemu? :lol:

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 25 Jan 2007, 11:16

cool
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 25 Jan 2007, 15:04

Bilo bi lijepo za bacit na gradele i zaliti bilim ili crnim vinom :lol:
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 25 Jan 2007, 15:24

dr_gonzo wrote:Bilo bi lijepo za bacit na gradele i zaliti bilim ili crnim vinom :lol:
Idemo mi uloviti jednu takvu? :lol: :lol: A usput snimimo i niskobudžetnu verziju Jaws s ražama ubojicama. :lol:

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 25 Jan 2007, 15:28

Kako bi se zvao film?

MANTA RAY :?: :P
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 25 Jan 2007, 15:30

Ta životinja ima samo 2 metra. Nije me toliko impresioniralo.
Ali se mora priznati da je jedinstveno čudovište.
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 25 Jan 2007, 15:53

Zombiemachine wrote:Ta životinja ima samo 2 metra. Nije me toliko impresioniralo.
Ali se mora priznati da je jedinstveno čudovište.
je, najviše me interesiraju ribe koje žive u dubinama. Imam jednu enciklopediju gdje su te ribe naslikane, baš cool. :wink:

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 25 Jan 2007, 15:54

dr_gonzo wrote:Kako bi se zvao film?

MANTA RAY :?: :P
ne bi, čitah na netu da su rays i sharks slični ali ne spadaju u istu vrstu :finga: :lol:

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Re: Frilled Shark - Jaws vs. Jurrasic Park

Post by Vorador » 25 Jan 2007, 18:20

HorrorHR wrote:http://tinyurl.com/ysw2tk

Reuters ima kratki video o iznino rijetko viđenoj Frilled Shark živini. Djeluje totalno kul, posebice pri kraju pogledajte kakve zube ima.
Izgleda kao neki grbavi, krezubi starkelja :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 28 Jan 2007, 17:56

raže najviše volim ovakve: :lol:

JUHA OD RAŽE

SASTOJCI:

1 kg raže
20 dag krumpira
1 luk
30 dag poriluka
3 žlice ulja
brašno za zapržak
1 češanj češnjaka
peršin
sol i papar

PRIPREMA:

Raže očistite i operite pa kuhajte u posoljenoj vodi 10 minuta. Zatim ih izvadite na pladanj i odijelite meso od kostiju. Narežite krumpir na kockice. luk i poriluk na kolutiće, pa sve stavite kuhati u vodu u kojoj su se kuhale raže. Kad je krumpir kuhan dodajte svijetli zapržak i umiješajte očišćeno meso raža. Začinite češnjakom, peršinom, solju i paprom.
:supz: :supz: :supz: :prayer: :rock: :partyman: :partyman: :partyman: :partyman: :partyman:

Evo još malo infoa o ražama:
----------------------------------------
U drugu grupu spadaju ribe koje imaju kostur od hrskavice (Chondrichthyes). Tu se, između ostalih, ubrajaju ajkule, himere i raže (ili popularno zvane morski listovi). Sve ribe iz ove grupe imaju i donju i gornju vilicu sačinjenu od hrskavice. Kostur im uglavnom građen od hrskavice, a vrlo rijetko se nađe i pokoji koštani dio. Treću grupu čine ribe sa kosturom od pravih kostiju (Osteichthyes). I vilice su im, naravno, od pravih kostiju, a velika većina ovih riba je pokrivena glatkom krljušti koja služi kao zaštita, a nije naročito teška. Veliki dio njih ima i riblji mjehur uz pomoć kojeg regulišu plutanje na različitim dubinama. Mnoge su specijalizovane za život ili u slanim ili u slatkim vodama. No, neke poput jegulja žive većinu života u slatkim vodama, a migriraju do slanih voda da bi se mrijestili. Druge poput lososa (salmon) žive u slanim vodama, a mrijeste se u slatkim.

Razlike između raže i ajkule. Smatra se da su raže nastale od ajkula. Oblik - raže su spljoštene, i način kretanja kroz vodu su svakako najuočljivije razlike između ove dvije vrste riba. Kod raža su prsna peraja znatno uvećana i uz njihovu pomoć se kreću kroz vodu talasastim pokretima kao ptice, dok ajkule plivaju uglavnom zahvaljujući svojim repnim perajima. Kod raža je rep više nalik užetu. Još jedna razlika između raža i ajkula je u tome što raže imaju usta na donjoj strani tijela. Disanje im je takođe drugačije. Kod ajkula, kao i riba sa kostima, “disanje” se odvija preko usta, to jest voda sa obogaćenim kiseonikom ulazi kroz usta, prelazi preko škrga i izlazi na škržne otvore. Raže, koje se većinom hrane po morskom dnu, imaju specijalne otvore na vrhu glave iza očiju, kroz koje unose svježu vodu, u toku disanja, do škrga da bi izbjegle unošenje morskog blata i pijeska sa dna mora.

U zavisnosti od toga kojoj grupi pripadaju, raže koriste dvije vrste razmnožavanja: liježu jaja (oviparity) ili rađaju žive mlade (ovoviviparity). Baš kao i ajkule, i mužjaci raža koriste “claspers” za oplodnju. Claspers ne samo da služe kao hvataljke koje obezbjeđuju kontakt sa ženkama, nego služe i za transfer sperme. Claspers dolaze u paru i sačinjene su od hrskavice, a njihova anatomija i oblik se razlikuje uveliko od vrste do vrste raža. Čin parenja može trajati od par minuta do nekoliko sati (zavisi od vrste), a može se dešavati na dnu ili u vodi dok plutaju. Trudnoća traje dugo - i do nekoliko mjeseci, a broj mladih je uglavnom mali u poređenju sa ostalim ribama.

Evo možda je netko i nešto naučio :lol:

p. s. - JAPANSKI SAMURAJI SU KORISTILI TVRDU I HRAPAVU KOŽU OVIH RAŽA (ALI I NEKIH MORSKIH PASA) DA BI OBMOTALI DRŠKE SVOJIH MAČEVA KAKO BI IH ČVRŠĆE STEGNULI, I DA IM NE KLIŽU IZ RUKU U TOKU BORBE.

Slično je kod kuna i rakuna... :shock:
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 28 Jan 2007, 17:59

p. s. - JAPANSKI SAMURAJI SU KORISTILI TVRDU I HRAPAVU KOŽU OVIH RAŽA (ALI I NEKIH MORSKIH PASA) DA BI OBMOTALI DRŠKE SVOJIH MAČEVA KAKO BI IH ČVRŠĆE STEGNULI, I DA IM NE KLIŽU IZ RUKU U TOKU BORBE.
Naravno. Nisu slučajno u Diablo uvrstili sharkskin armor.
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 28 Jan 2007, 18:00

Zombiemachine wrote:Ta životinja ima samo 2 metra. Nije me toliko impresioniralo.
Ali se mora priznati da je jedinstveno čudovište.

Istina (nije baš da su samo dva metra velike, ima njih i do 8 metara i to ne samo neki primjerci) ali zboravih spomenuti da se Manta raže hrane planktonom, kako to staviti u film?

Manta raže pojele radioaktivne planktone i od njih postale krvožedne ubojice ili snimiti film o planktonima koje napada Manta raža :P :P :lol:
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 28 Jan 2007, 18:02

dr_gonzo wrote:
Zombiemachine wrote:Ta životinja ima samo 2 metra. Nije me toliko impresioniralo.
Ali se mora priznati da je jedinstveno čudovište.

Istina (nije baš da su samo dva metra velike, ima njih i do 8 metara i to ne samo neki primjerci) ali zboravih spomenuti da se Manta raže hrane planktonom, kako to staviti u film?

Manta raže pojele radioaktivne planktone i od njih postale krvožedne ubojice ili snimiti film o planktonima koje napada Manta raža :P :P :lol:
Ili poremećena manta koja je narasla 15 metara misli da su ljudi neka neobična vrsta planktona.
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 28 Jan 2007, 18:16

Ili manični šibenski ribar koji uz pomoć svoje manta raže ubija teenagere koji partijaju na plaži Zrče? :lol: :lol: :lol: :wink: horror i po' :wink: 8)

Post Reply