Hrana i Pića

Sve što ne paše u ostale forume ide ovdje.
User avatar
copycat
Posts: 2033
Joined: 18 Nov 2010, 14:12
Location: Never go back to work at the carpet store. - R&M

Re: Hrana i Pića

Post by copycat » 20 Apr 2013, 19:01

john_constantine wrote:otkad je mlijeko nezdravo?

Eh, neki dan sam bio opet u mcdonaldsu i probao novi sendvić, burger s pečenim lukom. Mislim, smeće od sendvića. Porcija sramotno mala, a okus... meso se uopće niti ne osjeća, luk je više manje tako, a jedini okus koji se najbolje osjetio je pecivo. Smeće od hrane koje rade tamo.

Jedino što je valjalo je mcflurry od borovnice, jako fino. Samo radi slatkoga ću ubuduće tamo dolaziti.
u americi stavljaju šečer u mljeku :facepalm:

u MCdeath mi je super pita od jabuke i cimeta :rock:

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Hrana i Pića

Post by elrania » 21 Apr 2013, 00:40

nešto o jetri, čišćenju itd., ako kog zanima

Liver Congestion, a Growing Epidemic
...

For example, someone who suffers from liver congestion may have no idea the main culprit is the liver, because the symptom they are experiencing is chronic skin irritation, chronic fatigue, chronic urinary tract infections, joint pain, obesity, menstrual disorder, headaches, a digestive problem, heart disease or cancer.

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Hrana i Pića

Post by elrania » 22 Apr 2013, 16:43

došlo mi je pod nos ovo sada pa evo

glede onog mlijeka, evo neki c/p

"ovo što vi pijete uopće nije mlijeko. to je tekućina bijele boje koju naši najveći proizvođaći mlijeka rade od smjese koju uvoze. većina vas nikad nije ni probala pravo mlijeko.
evo konkretno ima tu s foruma žena čiji muž vozi cisternu s tom smjesom iz francuske za jedan naš veliki proizvođać mlijeka, tako sam saznao za to, a iz još nekoliko izvora, neslužbenih naravno sam saznao za istu stvar. "


i nešto što je i dijelom u onom videu (koji to ipak stručnij eobjašnjava) kaj sam stavila, al ko je lijen gledat, nek čita, ako ga zanima.
SpoilerShow
proteini kravljeg mlijeka izazivaju preko 40 alergijskih reakcija koje se prenose s majke na dijete
ljudi uopće ne iskorištavaju kalcij iz kravljeg mlijeka jer kalcij vezan za bjelančevinu tvori kazein koji naše tijelo ne može iskoristiti na povoljan način
(vezano za ovo gore evo jedna o mesu) pošto su ljudi anatomski 100% biljojedi, ne probavljaju meso dobro, meso prilikom probavljanja čini krv kiselom. da bi neutraliziralo tu kiselost tijelo koristi fosfat iz kostiju. dakle tijelo razgrađuje vlastite kosti koje su građene od kalcija i fosfata da bi neutraliziralo visoku kiselost krvi. i zato ljudi koji jedu meso imaju slabe kosti i toliko mnogo osteoporoze.
kravlje mlijeko pretjerano stvara sluz koja zakrči unutarnje organe, koja nakon nekog vremena kiseli i gnjije što daje plodno tlo bakterijama, plijesni i gljivicama da uništavaju tijelo.
U majčinom su mlijeku sadržani lecitin i visoki udio aminokiseline taurina, što su bitni preduvjeti za razvoj djetetovog mozga. U kravljem mlijeku tih dviju supstanca nema
konzerviranje mlijeka da bi se duže održalo na policama (homogenizacija, pasterizacija i sterilizacija) kemijski mijenja strukturu mlijeka i čini ga mrtvim. istraživanja su pokazala da bi tele hranjeno tako promijenjenim mlijekom u roku od tri tjedna uginulo. homogenizacija ne služi nikakvoj svrsi, ono samo prikriva pokvareno mlijeko.
velika većina krava na farmama zbog pretjerane mužnje razvija unutarnje i vanjske infekcije na vimenu. tako da uređaj za sisanje vimena uz mlijeko siše i gnoj od te infekcije. struka je taj gnoj u mlijeku nazvala "somatske stanice" jer tko bi pio nešto u čemu ima gnoja, uživajte u svojoj čaši "somatskih stanica
u jednoj litri svježeg soka od mrkve iz sokovnika ima više kalcija nego u 300 kuna tableta kalcija nadopuna prehrani.
mlijeko je politička hrana, u americi školama koje ne osiguraju čašu mlijeka uz obrok se prijeti obustavom subvencije. mliječna industrija je jedan ogroman biznis koji nekome donosi ogromne svote novca. ne vjerujte reklamama na TV koje tvrde kako je mlijeko dobro, to nema nikakvu znanstvenu podlogu. radi se o kontroli javnog mijenja u čemu su oni majstori

User avatar
popayy
Posts: 651
Joined: 27 Aug 2011, 13:52
Location: Rijeka

Re: Hrana i Pića

Post by popayy » 22 Apr 2013, 20:58

Sad sam izbediran. Obožavam mlijeko i sve mliječne prerađevine. Baš si fora elrania.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Hrana i Pića

Post by john_constantine » 22 Apr 2013, 20:59

Mene baš briga, tko ima razloga duže živjeti? :kokicarenje:

Ja ću svejedno i dalje piti mlijeko. :kokicarenje:

Ionako, dok je interneta, biti će i svih tih teorija zavjera i čega sve. Dovoljno je to što sam na nekom blogu našao članak o tome da su cigarete zapravo zdrave. :kokicarenje:
Michel puši karu.

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Hrana i Pića

Post by elrania » 22 Apr 2013, 21:31

popayy wrote:Sad sam izbediran. Obožavam mlijeko i sve mliječne prerađevine. Baš si fora elrania.
a fala mico! :seksualische:

pratim malo tu neku raspravu kaj su jedni otvorili pa je netko dodao i ovo; evo, čist da bude još koji info
Iz prve ruke. Bila frendica u tvornici (Vindija, Dukat) i vidjela kako se radi to "mlijeko". Na podu stoje rasute vreće praha po kojima djelatnici lijepo hodaju i gaze i onda s lopatama ubacuju u kotlove s vodom gdje se to nešto miješa, dodaje još čudo nekih aditiva i prodaje pod mlijeko. Fiiino, friško!

niš, popaj, nabavit kravicu il kozu i onda si siguran! bar od ovog. :lol:

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Hrana i Pića

Post by Decadentor » 23 Apr 2013, 00:12

Mljeko u prahu vjv, mozda i ima pravog mljeka ali je jako razrijefjeno tako da od litre dobiju 10.
Ali iskreno boljr mi je pit te aditive nego pravo mlijeko, iako pravo mijeko ustvari ima okus :lol: ali gade mi se one kozice tj grusanja koja se javjaju na povrsini.
Image

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Hrana i Pića

Post by olio » 23 Apr 2013, 01:40


User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Hrana i Pića

Post by Michel » 23 Apr 2013, 01:49

Ja domaće mlijeko. Nešto prodam, ostatak za sebe i domaći sirevi uglavnom.

@elr

U principu se slažem s priloženim tekstom i videom, ali isto ima i laži. Računaj da su to velike korporacije i oni se služe takvim dezinformacijama da maknu konkurenciju. Imaju oni svoje ljude tkz. agente koji to rade. To je kod njih tihi rat :zubifale: uglavnom, sve ovo što si stavila, pa sigurno je 80-ak posto toga istina, a ovih nekih 20% su igrice koje oni igraju.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
copycat
Posts: 2033
Joined: 18 Nov 2010, 14:12
Location: Never go back to work at the carpet store. - R&M

Re: Hrana i Pića

Post by copycat » 23 Apr 2013, 20:56

ja nebih smjesa uopće mljeko niti mlječne proizvode konzumirati...
i jedino št konzumiram svremena na vrijeme je
ljeko u kavi 1dcl na dan i svaki par dana malo kozijeg sira ili mozzarella

sve ostalo bez laktoze i mlječnih tvari

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Hrana i Pića

Post by john_constantine » 30 Apr 2013, 20:21

Danas smo cura i ja nasli odlicnu pecernjarnicu. Hot dig s sirim i spekom. Ali kakav komad, jbt. I to izvrsnog okusa. Povrce, sir, hrenovka, pecivo. I to jos jeftino. Tek pomfrit, pravi peceni pomfrit. A u mcdonaldsu se istrosis 100 kn a niti se,ne najedes i jos losa kvaliteta.
Michel puši karu.

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Hrana i Pića

Post by elrania » 14 May 2013, 14:27

otkrila sam štapni mikser doma i sad s tim malo isprobavam. super ispadaju šejkovi, uopće ne treba ne neki spešl ekstra blender za ove moje potrebe :D

evo kaj sam danas smućkala i čime sam prezadovoljna

3 kivija
šaka ananasa
banana
naranča
limun
2 veća lista blitve
2 deci vode

(kombinacija daje između 0,8 i 1l soka, ovisno o količini dodane vode)
SpoilerShow
Image

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Hrana i Pića

Post by Michel » 14 May 2013, 23:07

Odlično :supz:

Ja inače radim milkshake.

Sladoled od višnje, vanilije ili čokolade. Stavim 3, 4 kugle. Onda dodam dva deci domaćeg mlijeka. Jednu i pol bananu. Jagode ako imam i miksam da pune skroz pjenast. Mljac :rock:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Hrana i Pića

Post by elrania » 15 May 2013, 00:58

super za onog tko može mlijeko podnijeti :lol: i ajd, iako nisam pobornik toga, bar je pravo mlijeko u pitanju.

eto, drugi sok koji sam danas radila je bio od 10-15 jagoda, banane, 2 naranče, limuna i 3 veća lista blitve (taj je ružne boje pa nisam slikala :lol: ).
dodala sam više vode pa je bilo oko litru i pol soka i to sam skup s ovim prijašnjim jedino konzumirala tokom dana.

bila sam nakon toga i na treningu 2h + još neke fizikalije prije koje dost umore inače i nije mi falilo snage. čudno je jedino kaj nisam niš žvakala pa si sad jedem salatu od krastavaca, paradazja, luka i blitve, jer sam se zaželila slanog. :P
inače, sve 5 :D ostalo mi još šejka za doručak :D

od dodataka prehrani sam unatrag 2-3 dana ubacila maca prah; više o tome ak googlate. doduše, ne uzimam ga zbog tih prehrambenih benefita, već zbog regulacije nečeg drugog, jer čujem pozitivna iskustva od ljudi koje poznam osobno pa baš da vidim.

User avatar
copycat
Posts: 2033
Joined: 18 Nov 2010, 14:12
Location: Never go back to work at the carpet store. - R&M

Re: Hrana i Pića

Post by copycat » 22 Jun 2013, 15:48

taman radim ovu pitu / tortu i jedva čekam vidjeti kakva je nakon 2 sata :D
Napravila sam razliku tu da sam sama napravila "Šlaga" od bijeljanka i meda i prekrit ću cijeli gornji sloj tako da je više kao
kremšnite
SpoilerShow
Image
http://www.againstallgrain.com/2012/02/ ... scd-paleo/
drugi sličan recept
http://livinghealthywithchocolate.com/d ... -pie-1203/

Post Reply