Croatian Music

Sve što ne paše u ostale forume ide ovdje.
Gosp.
Posts: 2157
Joined: 25 Oct 2006, 23:15

Post by Gosp. » 27 Jan 2007, 17:36

Oprosti, chupakabra, ali mislim da si pretjerao sa tolikim uzdizanjem hrvatske underground scene.
Istina da na sceni postoji par veoma kvalitetnih bendova, ali nebih nikako rekao da cvjeta kao što si ti opisao.
Prvi problem na underground sceni je činjenica da u, slikovito govoreči, deset bendova svira ista postava pod drugim imenom.
Drugi je nedostatak "kvalitetnog" slušateljstva i opčenito medijska propaganda koja izbacuje samo prilično nekvalitetne uradke.
Jednostavno ne postoji mogučnost otvaranja vrata bilo kakvoj alternativnoj glazbi (jer u Hrv. ne postoji niti kvalitetan pop).
Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 27 Jan 2007, 17:37

ja i dalje tvrdim da je glazba, i svjetska i hrvatska od 90-tih nadalje šrot
I may be an idiot, but i am no fool.

Gosp.
Posts: 2157
Joined: 25 Oct 2006, 23:15

Post by Gosp. » 27 Jan 2007, 17:47

Djuro19 wrote:ja i dalje tvrdim da je glazba, i svjetska i hrvatska od 90-tih nadalje šrot
U 90% smjerova doista je.
Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

chupakabra
Posts: 32
Joined: 21 Jan 2007, 18:41
Location: Ivanić Grad
Contact:

Post by chupakabra » 27 Jan 2007, 18:45

Gosp. wrote:Oprosti, chupakabra, ali mislim da si pretjerao sa tolikim uzdizanjem hrvatske underground scene.
Istina da na sceni postoji par veoma kvalitetnih bendova, ali nebih nikako rekao da cvjeta kao što si ti opisao.
Prvi problem na underground sceni je činjenica da u, slikovito govoreči, deset bendova svira ista postava pod drugim imenom.
Drugi je nedostatak "kvalitetnog" slušateljstva i opčenito medijska propaganda koja izbacuje samo prilično nekvalitetne uradke.
Jednostavno ne postoji mogučnost otvaranja vrata bilo kakvoj alternativnoj glazbi (jer u Hrv. ne postoji niti kvalitetan pop).
ovak, nisam ni rekao da naša demo scena cvjeta, u zadnje vrijeme je sve više nastalo punk i ska bendova koji svaki zvuči kao drugi i to je već postalo iritantno, rekao sam da ima bendova zbog kojih je ova naša underground scena, neznam, što se tiče kvalitete, super (neznam kak da završim LOL)...
a što se tiče slušateljstva, pogledaj malo kak prolaze koncerti debelog precjednika, overflowa, gužve u 16-ercu, chang ffosa, svi oni uvijek napune zagrebačke klubove (KSET; boogaloo, pauk, močvara), kset je najmanji, a debeli precjednik je sam privukao cca 150 ljudi (bio sam na koncertu), overflow u ivanicu također 200, gužva u 16-ercu i ska ringišpil u pauku 300 ljudi (znam da to nije ništa naspram publike koja dolazi na let 3, hladno pivo i to, ali jebiga, odaziva uvijek ima)...ili kad se organizira neki festival gdje nastupa nekih 5-10 naših kvalitetnijih bendova, može se naći i do 700 ljudi (pogledaj Organizirani Kaos, Žedno Uho, Disconnection, Brucošijade, najbolja je uvijek ferova)...uglavnom, publike ima, ali će i na tom broju ostati zato što takvi bendovi u hrvatskoj nemogu ni više očekivati...

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 27 Jan 2007, 18:51

Overflow nikako ne bih stavio pod underground scenu i u koš sa drugim bendovima koje si nabrojao čisto zato jer momci imaju nekoliko izdanih albuma iza sebe.

User avatar
dark_driving
Posts: 412
Joined: 12 Nov 2006, 20:28

Post by dark_driving » 27 Jan 2007, 19:45

FilmTV wrote:Overflow nikako ne bih stavio pod underground scenu i u koš sa drugim bendovima koje si nabrojao čisto zato jer momci imaju nekoliko izdanih albuma iza sebe.
mozda imaju nekoliko albuma ali su jos uvijek underground, ista stvar kao ono sto sam napisao o analeni, nakon 10 iili vise godina postojanja bi vec trebali prestati zvucatoi kao demo bend ... a izgovor da je u hrvatskoj tesko naci dobrog producenta bas ne stoji, popeye imaju fantasticnu produkciju na albumu ali sta vrijedi kad su im pjesme u banani tako da su i analena i overflow mogli naci neke producente do sad i skockati kvalitetan album

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 27 Jan 2007, 19:54

dark_driving wrote:mozda imaju nekoliko albuma ali su jos uvijek underground, ista stvar kao ono sto sam napisao o analeni, nakon 10 iili vise godina postojanja bi vec trebali prestati zvucatoi kao demo bend ... a izgovor da je u hrvatskoj tesko naci dobrog producenta bas ne stoji, popeye imaju fantasticnu produkciju na albumu ali sta vrijedi kad su im pjesme u banani tako da su i analena i overflow mogli naci neke producente do sad i skockati kvalitetan album
Definitivno se ne slažem. Meni je njihova produkcija savršena kakva jest i tako sirova daje poseban štih pjesmama koje bi da su ispolirane zvučale kao Green Day a to bi bilo tužno. Nakon što bend slične glazbe izbaci nekoliko albuma a nešto od toga i za mamu Croatia Records nikako ne može biti underground bend u kategoriji sa npr. Chang FFos, to je underground. Što se tiče Analene, meni oni već dugo ne zvuče kao demo bend, valjda ovisi šta ti smatraš pod time da netko tako zvuči.

chupakabra
Posts: 32
Joined: 21 Jan 2007, 18:41
Location: Ivanić Grad
Contact:

Post by chupakabra » 27 Jan 2007, 23:38

FilmTV wrote:Overflow nikako ne bih stavio pod underground scenu i u koš sa drugim bendovima koje si nabrojao čisto zato jer momci imaju nekoliko izdanih albuma iza sebe.
to baš ništa ne znaći, mogu oni imat 10 albuma iza sebe, ali što im to znači kad opet nisu poznati kao, neznam, let 3 ili hladno pivo (mada bi trebali, jer bend kao let 3....)...uglavnom, overflow ima iza sebe 5 albuma, i na svakom imaju drugaćiji sound, točno se čuje razlika, kako su na početku zvučali, onak, ful loša, sirova produkcija, dok već na trećem albumu po meni imaju prejebenu produkciju koje se nebi ni američki punk rock bendovi tipa nofx, rancid posramili...debeli precjednik ima iza sebe 3 albuma, koji je svaki sniman za različitu kuču, točno se čuje razlika u produkciji, i tek su na zadnjem postigli onaj pravi zvuk, sve je uštimano kako treba... razlog tome je to što su našli odličnog izdavača, Moonlee records (inače, za njega snimaju Chang Ffos i Analena), i skoro godinu dana su snimali taj album koji je po meni, najbolji punk album koji sam čuo, produkcija je nevjerojatna, pjesme su odlične (da ga sad netko čuje, prvi put, bez da je čuo njihove prijašnje stvari, mislio bi da su oni neki velik bend, da su komercijalizirani, pošto pjevaju na engleskom, mislili bi da su strani bend,neznam kak da kažem, valjda shvačaš što želim reći)...malo sam sad odlutao... uglavnom, želim reći da mnogi naši underground bendovi iza sebe imaju nekoliko albuma, ali dok ne postignu neku, "visinu", kao hladno pivo ili bilo koji rock bend koji se vrti na tv-u, još uvijek će se smatrat underground bendom....možda baš i nije neka usporedba, ali pogle Kud Idiote, postoje 20 godina, imaju iza sebe, kolko, 10 albuma, a opet, puno ljudi ih još uvijek smatra underground bendom...

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 28 Jan 2007, 00:28

chupakabra wrote:
FilmTV wrote:Overflow nikako ne bih stavio pod underground scenu i u koš sa drugim bendovima koje si nabrojao čisto zato jer momci imaju nekoliko izdanih albuma iza sebe.
to baš ništa ne znaći, mogu oni imat 10 albuma iza sebe, ali što im to znači kad opet nisu poznati kao, neznam, let 3 ili hladno pivo (mada bi trebali, jer bend kao let 3....)...uglavnom, overflow ima iza sebe 5 albuma, i na svakom imaju drugaćiji sound, točno se čuje razlika, kako su na početku zvučali, onak, ful loša, sirova produkcija, dok već na trećem albumu po meni imaju prejebenu produkciju koje se nebi ni američki punk rock bendovi tipa nofx, rancid posramili...debeli precjednik ima iza sebe 3 albuma, koji je svaki sniman za različitu kuču, točno se čuje razlika u produkciji, i tek su na zadnjem postigli onaj pravi zvuk, sve je uštimano kako treba... razlog tome je to što su našli odličnog izdavača, Moonlee records (inače, za njega snimaju Chang Ffos i Analena), i skoro godinu dana su snimali taj album koji je po meni, najbolji punk album koji sam čuo, produkcija je nevjerojatna, pjesme su odlične (da ga sad netko čuje, prvi put, bez da je čuo njihove prijašnje stvari, mislio bi da su oni neki velik bend, da su komercijalizirani, pošto pjevaju na engleskom, mislili bi da su strani bend,neznam kak da kažem, valjda shvačaš što želim reći)...malo sam sad odlutao... uglavnom, želim reći da mnogi naši underground bendovi iza sebe imaju nekoliko albuma, ali dok ne postignu neku, "visinu", kao hladno pivo ili bilo koji rock bend koji se vrti na tv-u, još uvijek će se smatrat underground bendom....možda baš i nije neka usporedba, ali pogle Kud Idiote, postoje 20 godina, imaju iza sebe, kolko, 10 albuma, a opet, puno ljudi ih još uvijek smatra underground bendom...
Očito imamo drugačije poimanje toga što je underground bend.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 28 Jan 2007, 02:23

Nemam pojma, po meni isto pod underground nikako neide neki bend koji je izdao za neku (veću) mainstream kuću...

User avatar
Fräulein Unbekann
Posts: 484
Joined: 31 Aug 2011, 13:24
Location: Oblivion
Contact:

Re: Croatian Music

Post by Fräulein Unbekann » 19 Apr 2013, 11:32

Kraj takvih divnih klapa i tamburica... :partyman:

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: Croatian Music

Post by Wheel Smith » 19 Apr 2013, 22:35

dječaci

znam ih od demo albuma pa do sad drago mi je da kupe pare na temelju hitova , bolji nego tbf jedno milijardu puta jer im nijedna pjesma ne zvuči isto. tbf je poslje ping ponga otišao u kurac i počeo radit jedne te iste albume.
:supz: :supz:

User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Re: Croatian Music

Post by callac » 20 Apr 2013, 00:30

mi smo toliki underground da nitko ni ne zna za nas :lol: al šalu na stranu, ne mogu dočekati da snimimo album jer konačno smo napravili nešto što bih ja zaista slušala, bez lažne skromnosti. sad su mi "stare pjesme" teška smijurija :oops:
od domaće scene slušam probrano, od svakog ponešto, pronašla sam par demo bendova koje svakako vrijedi čekirati.
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Croatian Music

Post by elrania » 20 Apr 2013, 00:40

nema razloga biti skroman. aj to što prije snimiti da čujem u kompletu i da linkam drugima. :D

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Croatian Music

Post by Asfodel » 20 Apr 2013, 11:41

"Croatian music" je pravo blago što se demo glazne tiče :tonqe:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

Post Reply