Koje konzole/pc imate?

Sve što ne paše u ostale forume ide ovdje.
User avatar
borntodie
Posts: 136
Joined: 03 Oct 2010, 22:36

Re: Koje konzole/pc imate?

Post by borntodie » 01 Dec 2010, 12:11

Komp 1

26inch LCD Fujitsu siemens IPS ( 16:10 )
Athlon x250 3.0ghz
4gb ddr2 kingmax
gygabyte 720 us
Msi cyclone GTS450 1gb ddr5
500gb wd black
500gb wd green
250gb seagate barracuda II

ostalo:
320gb 2.5inch transcend externi
logitech x540 5.1 sorround
logitech g5 battlefield edition mis
weapon of destruction podloga za misa by GM S
Logiteck Wave keyboard



Komp 2

22inch Benq LCD
Athlon X245 2,9ghz
Asrock neki model lijevi :)
4gb ddr2 800mhz kingmax
Geforce Nvidia 6800 Ultra
500gb wd black
160gb seagate barracuda

Ostalo na kompu:

Logitech Ku420
Razer goliath
Logitech x530 - tcom nagrada, xd...



PS2 slim sa tonom igara, pun prasine i odbacen na tavan :)
Gameboy - negdje na tavanu haha
Sometimes i wanna kill, sometimes i wanna cry , sometimes i wanna destroy , sometimes i wanna die.

User avatar
Jane Doe
Posts: 3606
Joined: 19 Sep 2010, 01:48
Location: Karlovac

Re: Koje konzole/pc imate?

Post by Jane Doe » 01 Dec 2010, 12:32

PS 3, a PC je toliko predelavan da više neznam što imam u njemu što ne; svako malo se neš čupa van/pikne nutra, ma bitno da vrti (dok ne stane :zubifale: ) znam samo da mi treba novi na godinu :roll:
Image

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 01 Dec 2010, 12:46

Mislim do Božića kupiti:

Microsoft Xbox 360 Elite Slimline Console 250GB

za 2.399,00kn

Pa me zanima što drugi misle? Jel se isplati?
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Ašow
Posts: 7645
Joined: 16 Nov 2009, 16:38

Re: Koje konzole/pc imate?

Post by Ašow » 01 Dec 2010, 15:35

Pa ono, ja kontam da ce ga sniziti nakon božića.
Al, to je samo slutnja.
Ja kontam ubost laptop negdje prije Uskrsa i obnoviti drugi komp, te uzeti kutiju za hdd-ove.
--------
Last.fm

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re:

Post by Scarface » 01 Dec 2010, 15:51

dr_gonzo wrote:Mislim do Božića kupiti:

Microsoft Xbox 360 Elite Slimline Console 250GB

za 2.399,00kn

Pa me zanima što drugi misle? Jel se isplati?
Ne isplati. Radije uzmi ps3.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Re:

Post by john_constantine » 01 Dec 2010, 16:21

Scarface wrote:
dr_gonzo wrote:Mislim do Božića kupiti:

Microsoft Xbox 360 Elite Slimline Console 250GB

za 2.399,00kn

Pa me zanima što drugi misle? Jel se isplati?
Ne isplati. Radije uzmi ps3.
+ 1. Možda samo radi gears of wars, ali to je jedino što me uopće privlači dok ps3 ima puno veći izbor igara.
Michel puši karu.

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Koje konzole/pc imate?

Post by Wendigo » 01 Dec 2010, 16:28

dovoljno je što na PS3 ima god of war 3 i demon souls. 8)

ajme.. mene tako svrbi PSP, zbog 2 god of war-a i dante´s inferno-a.

User avatar
Bub
Posts: 4298
Joined: 29 May 2010, 13:38
Location: Zombieland

Re: Koje konzole/pc imate?

Post by Bub » 01 Dec 2010, 16:36

Jedina bitna razlika između tih dviju konzola je što PS3 ima blu-ray, a XBox 360 nema, sve ostale performanse su tu negdje jako mala razlika je. Tako da je to do user-a što više preferira. Nisam još probao XBox dok na PS3 igram samo PES kod frenda, jedino bih razmislio što se tiče igara i uzeo tamo gdje ih ima više, mislim da ni cjenovno nije više velika razlika da su tu negdje.

User avatar
Jane Doe
Posts: 3606
Joined: 19 Sep 2010, 01:48
Location: Karlovac

Re: Koje konzole/pc imate?

Post by Jane Doe » 01 Dec 2010, 16:44

ja sam uzela PS3 baš zbog BR-a, a i igrica koje izlaze za njega i prezadovoljna sam konzolom, čak je preživjela i oko litru vode bez servisa :zubifale:
mica mi je prevrnula najveću moguću vazu po njemu, sva sreća pa ima zaobljen pokrov i čak zapravo 2 pokrova tako da je iznutra ostao suh, samo sam mu skinula pokrove i ostavila ga na zraku 3 dana i sve 5, živ i živahan još i dan danas :mrgreen:
Image

User avatar
borntodie
Posts: 136
Joined: 03 Oct 2010, 22:36

Re: Koje konzole/pc imate?

Post by borntodie » 01 Dec 2010, 18:02

Ok

Znam sve o ps3 vs xbox i ovo tvrdim vec godinama.
Xbox 360 ima istu kvalitetu grafike, sve je vec dokazano 100x , xbox 360 ima piratske igre tocnije mozete igrati piratske dok na ps3 nemozete.
Sad , ako ionako mislis kupovat orginal igre, ps3 je mozda bolji zbog nekih hit naslova.
Ako mislis skidat igre, onda zasto ps3 ?

Prosjecni korisnik ps3 godisnje da preko 1500kn na igre, ne konzolu nego igre.
Prosjecni korisnik xbox 360 u HR godisnje da manje od 100kn na orginale :)


1.Imas ps3, hit igra 400kn-600kn, polovne igre 100-300kn
2.Imas xbox 360, skidas li kopiju, skines 40 hit igara mjesecno, neces stic odigrat sve.

A ps3 nekad ima i losije igre od xbox i obrnuto, to su 2 velika konkurenta ali po 90% okolnosti za ljude koji nemaju 500kn mjesecno za orginal hit igru je xbox 360 bolji.


A sad moje osobno misljenje
'samo idiot bi dao 2500kn za ps3 i jos 2000 kn svake godine za igre'' dok xbox kupis i skidas,skidas,skidas i uzivas i nikad kraja uzivanju.

Primjer
- izadu 3 velika ps3 hita, nemas puno prijatelja koji imaju ps3 da ti posude i da mjenjate. Ili ces cekati mjesec-dva da cijene na njuskalu padnu 100-150kn ili ces dati odmah 1200kn za 3 komada.
- Izdau 3 hita na xbox 360, skines,probas itd...Ako zelis online, mozes i sa piratskom ali ako bas zelis uzivat, odaberes koja ti je najbolja i kupis tek onda orginal za online igranje.


Kakav prokleti ps3, lol...


A KUPITI KONZOLU ZBOG 1 HITA, PA OK AKO MISLIS IGRAT TAJ HIT 1000X ZA REDOM ALI OVAKO, PUSIONA.
ZNAM OSOBNO PUNO LJUDI KOJI SU TAKO KUPOVALI PA SAD U 3GODINE KONZOLE IMAJU SAM 4 ORGINALA I IGRAJU FIFU 2009 VEC 2GODINE , LOL I LOL.

Ionako je pc kralj igranja, kupis pc i kupujes cd key orginal samo po 10eura i imas svaku igru orginal, sve je ionako digitalno doba, ja obozavam steam i akcije tipa Modern warfare 1 i 2 za 30$ , ajd na ps3 kupi to, ni polovno nemozes dobit ispod 200kn po komadu.
Sometimes i wanna kill, sometimes i wanna cry , sometimes i wanna destroy , sometimes i wanna die.

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Koje konzole/pc imate?

Post by Wendigo » 01 Dec 2010, 18:35

PC je onako dosta nezahvalna platforma za igranje, IMO...
nove grafičke kartice i memorijske pločice dolaze iz dana u dan, a da ne govorim o hardverskim zahtjevima današnjih igara. treba izdvajati dosta love ako želiš biti "up to date" i igrati sve novo u "HD-u" bez problema.

osobno sam dugogodišnji PC gamer i korisnik, od konzola posjedujem samo PS2 slim i nintendov DSlite, ali iz ovoga što vidim, npr. na netu (raznim gamerskim site-ovima i sl.) i što čujem i vidim od frenda koji je strastveni kolekcionar konzola i ima valjda sve što postoji, budućnost igranja definitivno leži u konzolama, dok je PC i dalje nenadjebiv u specifičnim žanrovima poput RTS-ova i MMORPG-ova.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koje konzole/pc imate?

Post by john_constantine » 01 Dec 2010, 19:15

Wendigo wrote:PC je onako dosta nezahvalna platforma za igranje, IMO...
nove grafičke kartice i memorijske pločice dolaze iz dana u dan, a da ne govorim o hardverskim zahtjevima današnjih igara. treba izdvajati dosta love ako želiš biti "up to date" i igrati sve novo u "HD-u" bez problema.

osobno sam dugogodišnji PC gamer i korisnik, od konzola posjedujem samo PS2 slim i nintendov DSlite, ali iz ovoga što vidim, npr. na netu (raznim gamerskim site-ovima i sl.) i što čujem i vidim od frenda koji je strastveni kolekcionar konzola i ima valjda sve što postoji, budućnost igranja definitivno leži u konzolama, dok je PC i dalje nenadjebiv u specifičnim žanrovima poput RTS-ova i MMORPG-ova.
Da, to se s godinama sve više potvrđuje. A ionako su sve češće omaložavanja Picijaša kao pokušaj naplate mrežne igre ili kao assassin creed, da mi moramo čekati manje od godinu dana za pc verziju. Jedino što najviše očekujem i obavezno kupujem iduće godine je assassin creed: brotherhoods, witcher 2 i batman: arkham city.

A i bez obzira na piratizaciju ili ne, i dalje stoji da ću kupiti ps3 jer su više orijentirane igre koje me zanimaju. A Xbox 360 bi možda samo radi gears of war serijala, ali kako sam igrao prvi dio i nije mi bio nešto... nema smisla. Samo bi volio Wii radi madworlda, ali preživjeti ću.

A to za originalama i cijenama, sve se da kupovati preko ebaya ili preko njuškala ili čekati sniženja. Ionako, imam valjda 50 - 60 igara za ps2 i tek 14 sam ih jedva završio, jer imam previše toga. a ovako, za originalama ćeš bar iskoristiti sve što imaš kao što se prije radilo dok još nije niti postojao playstation 1, već samo sega konzole. Igrali smo originale bezbroj puta dok nam nisu dosadili...

To za grafičkim karticama, kako kome... Ja ne patim previše zbog high grafike i slično. Dok mi igra može normalno raditi pod prihvatljivim detaljima, super. Ali sada se opterećivati radi Crysis, ne hvala. Ionako mi nije bila bogznašto..

Jedini je problem što se može pogriješiti kod kupnje originala kao guild wars ili hitman komplet ili dragon age (meni najlošija biowareova igra). Ali većinu igara koje imam ne žalim kupnje iako sam sada oprezniji i pažljivije biram radi financijskoj stanja. A 450 kn za starcraft 2 sigurno neću dati. Multiplayer me ne interesira, a singleplayer solidan. I nema LAN.
Michel puši karu.

User avatar
DeadDispatcher90
Posts: 1240
Joined: 15 Jul 2009, 15:06
Location: Kamino

Re: Koje konzole/pc imate?

Post by DeadDispatcher90 » 01 Dec 2010, 21:09

Ja sam uvijek smatrao X360 boljim iako nemam niti ps3 niti x360. Mislio sam da je jedini minus x360 red lights of death, dok je PS3 skuplji, skuplje igre, a i ne baš pretjerano zanimljive ekskluzive. X360 s druge strane ima Mass Effect, Gears of War (istini za volju i nije mi baš nešto)... Ali s druge strane moj stari oronuli PC je jedino na čemu mogu igrati Witchera (Po meni najbolja igra u zadnjih par godina).
Revenge solves everything

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Koje konzole/pc imate?

Post by Scarface » 01 Dec 2010, 21:45

Najbolje je lipo imat oboje. :zubifale:

A borntodie, igrice za ps3 nisu 500 ukoliko naručuješ priko neta, izađe te duplo jeftinije ako naručuješ po jednu il dvi igrice u paketu, jer te onda ni carina ne puca (osobno iskustvo), da ne govorin o platinum i bestbuy ponudama. Iman 20 originala, i kako su kupnje raspoređene pažljivo u vremenskim intervalima, gotovo da i ne osjetiš neki veliki trošak. Šta se tiče ekskluziva, xbox ima više kvalitetnih, to je istina, ali ps3 ima one za koje san zagriženi fan. Sve se svede na novac, i to je u redu, ja san radija cilo lito za ps3 i nije mi žaj, i ozbiljno, planiran jednog dana uzet i xbox360, kad mu cijena padne drastično, i kad buden pri takvom luksuzu, i isto vridi i za psp. Jbg, neko bi reka da je to glupo i ludo, ali neke stvari nisu baš kristalno jasne kad se radi o nečemu čime si zaluđen. Šteta samo šta neman HD TV pa ne mogu uživat u punoj luksuznosti i raskošu grafike, no, i to ćemo jednog dana sredit. Sve u svoje vrime.

A za gonza vridi: ako ti je bitno da igraš igrice, onda xbox jest bolja opcija, međutim ako ideš ciljano na neke, tipa gow, heavy rain itd, onda je ps3 obavezan. Blu-ray je isto tako bitan faktor, no ako ti to sve ne znači puno, xbox ti je bolja opcija. Ja san se odlučija za ps3 ka prvu konzolu 7. generacije. Mislin da nema smisla pljuvat po toj odluci.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koje konzole/pc imate?

Post by john_constantine » 01 Dec 2010, 22:00

A i tako su većina igara za xbox360 dostupna i na PC - u. Jedino što znam da nema je neke RPG igre, gears of wars, ninja gaiden (ali to ima i za ps3), Fable 2 i još neke igre koje me ne interesiraju previše.

Čekati ću još neko vrijeme iz više razloga. Trebala bi bar pasti cijena nečega od toga, a i vidjeti ću kako će se razvijati financijska situacija.
Michel puši karu.

Post Reply