Koje konzole/pc imate?

Sve što ne paše u ostale forume ide ovdje.
Post Reply
User avatar
DeadDispatcher90
Posts: 1240
Joined: 15 Jul 2009, 15:06
Location: Kamino

Re: Koje konzole/pc imate?

Post by DeadDispatcher90 » 01 Dec 2010, 22:53

Ja često pomišljam na kupovinu X360, ali sumnjam da ću ga ikada kupiti.
Revenge solves everything

User avatar
borntodie
Posts: 136
Joined: 03 Oct 2010, 22:36

Re: Koje konzole/pc imate?

Post by borntodie » 01 Dec 2010, 22:54

Wendigo wrote:PC je onako dosta nezahvalna platforma za igranje, IMO...
nove grafičke kartice i memorijske pločice dolaze iz dana u dan, a da ne govorim o hardverskim zahtjevima današnjih igara. treba izdvajati dosta love ako želiš biti "up to date" i igrati sve novo u "HD-u" bez problema.

osobno sam dugogodišnji PC gamer i korisnik, od konzola posjedujem samo PS2 slim i nintendov DSlite, ali iz ovoga što vidim, npr. na netu (raznim gamerskim site-ovima i sl.) i što čujem i vidim od frenda koji je strastveni kolekcionar konzola i ima valjda sve što postoji, budućnost igranja definitivno leži u konzolama, dok je PC i dalje nenadjebiv u specifičnim žanrovima poput RTS-ova i MMORPG-ova.

Hm
Ovisi kako gledas, naravno sa grafickom od 1500kn igras godinu dana i onda kupis jos jednu takvu nakon godinu i pol za 500kn i igras jos godinu i pol.
Ako odmah kupis los pc onda je tesko nadogradivati.
Ja sa svojim kompom igram sve igre i uvijek je grafika iznad ps3 koje imaju frendovi iako imaju i ponajbolje lcd televizore po 10 000kn, ne pomaze im nista. Primjerice novi need for speed hot pursuit, grafika je bolja,ljepsa,fluidnija i platio sam ga 0kn ...oni preko 400kn i sad kad zavrsi i nakon tjedan dva multiplayera ce prodavat kazu za 200kn, ode im 200kn za 14dana zabave.
Sometimes i wanna kill, sometimes i wanna cry , sometimes i wanna destroy , sometimes i wanna die.

User avatar
borntodie
Posts: 136
Joined: 03 Oct 2010, 22:36

Re: Koje konzole/pc imate?

Post by borntodie » 01 Dec 2010, 23:05

Scarface wrote:Najbolje je lipo imat oboje. :zubifale:

A borntodie, igrice za ps3 nisu 500 ukoliko naručuješ priko neta, izađe te duplo jeftinije ako naručuješ po jednu il dvi igrice u paketu, jer te onda ni carina ne puca (osobno iskustvo), da ne govorin o platinum i bestbuy ponudama. Iman 20 originala, i kako su kupnje raspoređene pažljivo u vremenskim intervalima, gotovo da i ne osjetiš neki veliki trošak. Šta se tiče ekskluziva, xbox ima više kvalitetnih, to je istina, ali ps3 ima one za koje san zagriženi fan. Sve se svede na novac, i to je u redu, ja san radija cilo lito za ps3 i nije mi žaj, i ozbiljno, planiran jednog dana uzet i xbox360, kad mu cijena padne drastično, i kad buden pri takvom luksuzu, i isto vridi i za psp. Jbg, neko bi reka da je to glupo i ludo, ali neke stvari nisu baš kristalno jasne kad se radi o nečemu čime si zaluđen. Šteta samo šta neman HD TV pa ne mogu uživat u punoj luksuznosti i raskošu grafike, no, i to ćemo jednog dana sredit. Sve u svoje vrime.

A za gonza vridi: ako ti je bitno da igraš igrice, onda xbox jest bolja opcija, međutim ako ideš ciljano na neke, tipa gow, heavy rain itd, onda je ps3 obavezan. Blu-ray je isto tako bitan faktor, no ako ti to sve ne znači puno, xbox ti je bolja opcija. Ja san se odlučija za ps3 ka prvu konzolu 7. generacije. Mislin da nema smisla pljuvat po toj odluci.

Bluray za pc kosta manje od 500kn sada.
Ok, imas 20orginala, znaci odigrao si u povijesti ps3 20-30igara?
Ja imam preko 500 imagea na nekoliko hardova koji skupa ne dodu 100eura. Trenutno imam 20 igara instaliranih, evo redom

1.hot pursuit
2.black ops
3.civilization 5
4.battlefield bad company 2
5.medal of honor
6.fifa 2011
7.darksiders
8.Modern warfare

To je dio samo, ako bi imao ps3 koji ionako nije za FPS igre, morao bi dati minimalno 1000kn cak iako bi kupovao na amazonu , te igre su po 40-60$ komad.
Dao sam 0kn, a za to dal cu morat nadogradit pc, necu no za 6mj cu morati, prodati cu svoju graficku za 80% cijene, dodati 300kn i opet igrat dok nebudem morao napraviti isto sa procesorom.

No ovo nije tema pc vs ps3, to su 2 razlicite stvari.

Xbox 360 je ma sto god pricali, bolji od ps3, zbog cijene, odrzavanja i naravno igranja pirata.
Ps3 ima prednost nekih ekskluziva i to je sve. Nista vise, jer bluray ionako nema pretjeranog smisla, malo ljudi kupuje bluray, ionako nemozes przit taj bluray na ps3 i rentanje je skupo i nema puno naslova dok ionako svi imamo bilo kakav pc i torrent di skinemo bluray , pogledamo pa obrisemo bez potrebe bluray optickog uredaja. A ako nam treba, 500kn za noname i gotovo.

Xbox 360 ce se nakon 12mj tj 1god isplatiti jer necete dati 250 eura na igre pa cete imati za nesto drugo ''5dana na moru'', ''high end grafiku za racunalo'', ''tehnicki za auto xd'', ili jednostavno za novi model xboxa i prodate stari pa kupite nesto pametno. Ako vam je bitno igrati heavy rain, ok no to je ludost dat 2500kn i jos 500kn za igru pa onda lijepo nakon toga reci, ups...Mozete uvijek rentati ps3 od nekog, ima puno ljudi ''osobno ih znam'' koji ionako pate jer su uzeli ps3 pa ga za 100-150kn daju na 5-6dana, to je dovoljno za preci heavy rain ''recimo'' i izgustati se pa nastavit igrat ostale hitove na xbox 360.


Nisam mrzitelj ps3, samo mi je to nekako vise za EU standard a ne HR jer pogledajte ps3 centar u ZG, pa da nema razmazene djece i ljudi koji nemaju zenu niti socijalni zivot ''cast izuzecima, nikog ne vrijedam'' nebi bilo prometa bas. Tko je lud da od 4500kn place ''recimo'' da 400kn ili 800kn ako su 2 hita u algoritmu itd svakog mjeseca? Za te novce bolje kupite 3 kompa na amex pa svakog mjeseca placajte 400kn rate a gustajte na 3 spojena lcd-a igrajuci graficki superiorne igre.
Sometimes i wanna kill, sometimes i wanna cry , sometimes i wanna destroy , sometimes i wanna die.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Koje konzole/pc imate?

Post by Scarface » 01 Dec 2010, 23:15

Kako san reka, ne dajen 500 kuna za igricu, već maksimum 250-300. I odigra san priko 60 igrica na ps3-u šta je jako velik broj. Naime, par prijatelja ga također ima i tako smo se dogovorili da dijelimo troškove naručivanja igrica i da si ih međusobno posuđujemo. Odigra san ama baš sve šta me zanimalo i još par šrotova. Ja prezadovoljan.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Ašow
Posts: 7645
Joined: 16 Nov 2009, 16:38

Re: Koje konzole/pc imate?

Post by Ašow » 01 Dec 2010, 23:57

borntodie wrote: Bluray za pc kosta manje od 500kn sada.
Ok, imas 20orginala, znaci odigrao si u povijesti ps3 20-30igara?
Ja imam preko 500 imagea na nekoliko hardova koji skupa ne dodu 100eura.
Pa ono, valjda smatra da kad odigra igricu da ju obriše ako mu se ne svidi, tu i tamo kupi original.
Skladištenje na način koji ti skladištiš je totalna besmislenost, jer pretpostavljam da ne zarađuješ od toga.
--------
Last.fm

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6279
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 02 Dec 2010, 01:08

Odlučio sam se za XBox 360 jer ima većinu igara koje su mi zanimljive, a ne da mi se stalno nadograđivati comp za 3-4 igre, alkše mi kupiti konzolu i ne zajebavati se više sa tim... Ovo šta imam na PC-u mi je sasvim dovoljno...

Inače evo razloga zbog čega namjeravam kupiti XBoX 360:

Resident Evil 5
Gears of War 1 i 2
Dead Space 1 i 2
Left 4 Dead 1 i 2
FEAR 2
Castlevania: Lords of Shadow
BioShock
Red Dead Redemption
Batman: Arkham Asylum
Fallout 3
Call of Duty serijal


A ove bi također mogle biti odlične:

Mass Effect 2
Dragon Age: Origins
Fable 2 i 3
Assassin's Creed 2
Halo: Reach

Inače skupo mi je davati za videoigru preko recimo 150kn (financije su zajebana stvar), jer ću radije čekati godinu dana (a kopiju nisam nabavio ima već ohoh godina jer mi se niti sa njima ne da zajebavati...danas su rijetke koje valjaju kako spada) da joj padne cijena nego da iskesim 550kn za neku hit igru...
Imam par omiljenih igara koje stvarno često i redovito igram... recimo nikad mi nije bilo žao što sam za The Orange Box - Half-Life 2 iskesio 330kn ili za recimo Hits premium 2008 (5 igara) za 150kn ili Ultimate Dungeons & Dragons ediciju od 8 igara na 17 CD-ova za 200kn...

Half LIfe 2 sam odigrao sigurno 20 puta do sada i još je igram... :supz:
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
borntodie
Posts: 136
Joined: 03 Oct 2010, 22:36

Re:

Post by borntodie » 02 Dec 2010, 10:12

dr_gonzo wrote:Odlučio sam se za XBox 360 jer ima većinu igara koje su mi zanimljive, a ne da mi se stalno nadograđivati comp za 3-4 igre, alkše mi kupiti konzolu i ne zajebavati se više sa tim... Ovo šta imam na PC-u mi je sasvim dovoljno...

Inače evo razloga zbog čega namjeravam kupiti XBoX 360:

Resident Evil 5
Gears of War 1 i 2
Dead Space 1 i 2
Left 4 Dead 1 i 2
FEAR 2
Castlevania: Lords of Shadow
BioShock
Red Dead Redemption
Batman: Arkham Asylum
Fallout 3
Call of Duty serijal


A ove bi također mogle biti odlične:

Mass Effect 2
Dragon Age: Origins
Fable 2 i 3
Assassin's Creed 2
Halo: Reach

Inače skupo mi je davati za videoigru preko recimo 150kn (financije su zajebana stvar), jer ću radije čekati godinu dana (a kopiju nisam nabavio ima već ohoh godina jer mi se niti sa njima ne da zajebavati...danas su rijetke koje valjaju kako spada) da joj padne cijena nego da iskesim 550kn za neku hit igru...
Imam par omiljenih igara koje stvarno često i redovito igram... recimo nikad mi nije bilo žao što sam za The Orange Box - Half-Life 2 iskesio 330kn ili za recimo Hits premium 2008 (5 igara) za 150kn ili Ultimate Dungeons & Dragons ediciju od 8 igara na 17 CD-ova za 200kn...

Half LIfe 2 sam odigrao sigurno 20 puta do sada i još je igram... :supz:


Dobar potez.
I ako pozelis xbox 360 orginal, cijena im prije padne nego ps3.
Kako je funta niska, mozes i za 20funti dobiti hit orginale sa UK xbox resellera.
Odigrao sam sve osim Castelvanie,Reacha i Fable 3 i sve nabrojene su totalni hitovi bili ili jos uvijek jesu. Sad na torrent i deri :)




P.S

AŠOW
- Jedan 1tb hard disk sam platio polovan samo 350kn i na njega sam postavio gotovo svaku malo bolju igru koja je izasla u 2010, znaci oko 70-80 dvd-a dok na istom hardu imam jos jednu 200gb blurayripova koji kvalitetom na mom 26inch lcdu predivnih boja ne zaostaju za pravim bluray naslovima. Nemam nikakvu zaradu, to mi je jednostavno hobi igranje tih igrica a kako velik broj frendova nema besplatni i najbrzi flat kao ja onda im lijepo dam svaki mjesec hard na dva tri dana i kopiraju, trosak bi bio da przim dvde jer ovaj hard samo sa 3 klika full format i mogu ga koristiti za nesto drugo. Danas nema smisla prziti dvd medije ili cde, mislim ukoliko ti fkt ne trebaju za koristenje autoradio,linija,gledanje dvda na tvu itd.

Meni je ovo bilo totalno isplativo dati 350kn za nesto na cemu mogu imat tonu stvari a uz to imam gotovo terabyte i pol ionako u kompu i jos eksterni. Za prebacivanje imam i usb stickove i to 16 i 32gb koje sam takoder jeftino dobio preko amazona. Sa 2 sticka mogu isto prebacivati brzo kako zelim.


Iako je ispalo da se pametujem, nije mi to bila namjera, samo cvrsto stojim iza toga da prosjecnom gameru ps3 nemoze pruziti uzitaka za isto novaca kao recimo xbox360.
I evo jos jedne prednosti koje sam se upravo sjetio, xbox360 kontroler radi 100% u svim pc igrama kad igras na pc-u, sto je idealno ako zelis i na pcu nekad igrat.
I xbox 360 ima hard disk za skladistenje a i moze se prosirivati hard dok kod ps3 nemoze.
Sometimes i wanna kill, sometimes i wanna cry , sometimes i wanna destroy , sometimes i wanna die.

User avatar
Ašow
Posts: 7645
Joined: 16 Nov 2009, 16:38

Re: Koje konzole/pc imate?

Post by Ašow » 02 Dec 2010, 15:46

Jedna stvar je isplativost, druga je legalnost + posjedovanje.
Al dobro, da ne ispadne da ja pametujem, necemo ni zapocinjati.
Tebe veseli tak i to je najbitnije :)
--------
Last.fm

John_Ryder
Posts: 12163
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koje konzole/pc imate?

Post by John_Ryder » 02 Dec 2010, 15:57

imam monitor od 24" full HD , grafu koja vrti sve igra na max.postavkama,blu rej player,bežični x box kontroler,tako da mogu i iz wc-a igrat, hard od 2.5 terabajta ,znači imam ps3+xbox+pc :lol:
Image

Image

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Koje konzole/pc imate?

Post by Scarface » 02 Dec 2010, 19:13

:supz: :supz: :supz: :supz:
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Josef K
Posts: 4829
Joined: 26 Mar 2008, 19:39

Re: Koje konzole/pc imate?

Post by Josef K » 02 Dec 2010, 21:21

Ima se može seee
Daj ponovi adresu? :lol:

John_Ryder
Posts: 12163
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koje konzole/pc imate?

Post by John_Ryder » 03 Dec 2010, 11:52

Zadro wrote:Ima se može seee
Daj ponovi adresu? :lol:

Ulica Brijestova 666
Gornja Kustošija,10000 Zagreb
Image

Image

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Koje konzole/pc imate?

Post by boyko » 03 Dec 2010, 13:52

:lol:
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
Josef K
Posts: 4829
Joined: 26 Mar 2008, 19:39

Re: Koje konzole/pc imate?

Post by Josef K » 03 Dec 2010, 15:22

Pa onda si mi susjed :lol:

User avatar
Ašow
Posts: 7645
Joined: 16 Nov 2009, 16:38

Re: Koje konzole/pc imate?

Post by Ašow » 03 Dec 2010, 17:42

pustio sam suzu :lol:
--------
Last.fm

Post Reply