Ebay ili Amazon?

Sve što ne paše u ostale forume ide ovdje.
User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Ebay ili Amazon?

Post by Scarface » 10 Sep 2009, 01:54

Znan da već ima par topica za svaki ponaosob, al me zanima koji web shop vam je draži, kojeg češće koristite, koje su prednosti, a koje mane jednog i drugog itd.

Kod mene je stvar da kupujen samo s ebaya, a razlog je samo jedan- Paypal- najpraktičniji način za kupovinu. Amazon doduše prihvaća paypal debitnu karticu kolko san čuja, al me i dalje ne zanima. Ipak bi volija čut vaša iskustva. Dosad san sve šta mi je tribalo naša na ebayu, amazon jest specijaliziran za dvd-ove, knjige i takve stvari, pa je tu sigurno u prednosti pred ebayom, a kako su to stvari koje me zanimaju, šta savjetujete, da se i dalje držim podalje od amazona, ili je on ipak prijeko potreban?

Ako pak postoji ovakav topic kojeg san previdija, ovo pod lock, meni opomena i par onih smajlića šta spenkaju po guzi. :lol: :lol:
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 10 Sep 2009, 08:11

Amazon.. :lol:
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 10 Sep 2009, 13:51

Amazon.com: koristim primarno za kupovinu knjiga i nekih DVDa R1 koje nemogu čekati da kupim uživo ili preko SecondSpina
Amazon.co.uk: sajt koji baš više ne koristim, ali ima u zadnje vrijeme genijalne cojene za horror dvde, posebice box setove
ebay: koristim često, većinom za neku jeftinu tehniku iz Hong Konga, te za bluray izdanja koja se mogu naći jeftinije nego na Amazonima.

Amazon-ebay-secondspin: sveto trojstvo ;)

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 10 Sep 2009, 16:23

E da i taj secondspin se čini ok. Dobro, samo recite ima li ikakvih većih komplikacija s amazonom kad nema paypala, ili s carinom itd, u odnosu na ebay?
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 10 Sep 2009, 17:46

ja ne narucujem prakticki nista, ali par puta kad sam kupovao knjige kupio sam ih preko amazona, sto se tice e-baya, ima ljepih stvari, ali nemam kako kupiti pošto nemam niti kreditne kartice niti paypal(a bas sam naki dan vidio dvije sege dramcast s kontrolerima i igrama za 50$)
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 10 Sep 2009, 19:56

Ghostface wrote:E da i taj secondspin se čini ok. Dobro, samo recite ima li ikakvih većih komplikacija s amazonom kad nema paypala, ili s carinom itd, u odnosu na ebay?
neznam na što ciljaš, ali ja preko amazona plaćam karticama od 1999 i nikad nisam imao nikakvih problema.
carina i to je druga prica - razlike izmedju amazona i ebaya su u tome tko ti salje, amazon je firma a preko ebaya ti mogu slati i firme i privatne osobe, kad su privatne osobe u igri paket moze biti do 300kn (sa materijalom za carinjenje), dok je kod firme cca 200.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 10 Sep 2009, 20:15

HorrorHR wrote:
Ghostface wrote:E da i taj secondspin se čini ok. Dobro, samo recite ima li ikakvih većih komplikacija s amazonom kad nema paypala, ili s carinom itd, u odnosu na ebay?
neznam na što ciljaš, ali ja preko amazona plaćam karticama od 1999 i nikad nisam imao nikakvih problema.
carina i to je druga prica - razlike izmedju amazona i ebaya su u tome tko ti salje, amazon je firma a preko ebaya ti mogu slati i firme i privatne osobe, kad su privatne osobe u igri paket moze biti do 300kn (sa materijalom za carinjenje), dok je kod firme cca 200.


E to san tražija, fala puno. Ma ima san neke glupe predrasude prema Amazonu, ali je stvarno super za dvd-ove i knjige kojih nema na ebay-u. I secondspin mi je prvi izbor za horrore, svaka im čast.

Nego, da pitan nešto drugo: šta se tiče dvd regija, kad imaš doma regiju 1 i 2, kad san recimo tija pogledat film s dvd regije 1 mora san konvertirat regiju u postavkama za komp i pisalo mi je da još iman pravo to učinit 4 puta. Postoji li način na koji možeš postavit univerzalnu regiju da prihvaća obje vrste?
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 10 Sep 2009, 21:44

Potraži na googleu frazu "ime tvog DVD drivea i model region free" ili umjesto free probaj code staviti. pazi da ti se ne zalokira jer ti nakon 4 puta ostaje na zadnje odabranoj zoni.

User avatar
Studeni
Posts: 1498
Joined: 23 Oct 2007, 12:35
Location: Bottle Island

Post by Studeni » 10 Sep 2009, 21:47

Ghostface wrote:
Nego, da pitan nešto drugo: šta se tiče dvd regija,
Da se nadovežem na Horora, skoro svi stacionarni DVD plejeri (naročito modeli za Evropu) se mogu hakirati da budu region free. Malo proguglaš i naći ćeš. Samo potvrdiš na više sajtova da je definitivno ta metoda i to je to. Ako zapneš, javi.
Another swig,
One last gulp,
One more tablet to pop,
Anything to get me to start
working on what I’ve been putting off

User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Post by Deimos » 10 Sep 2009, 23:14

amazon

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 11 Sep 2009, 00:02

Studeni wrote:
Ghostface wrote:
Nego, da pitan nešto drugo: šta se tiče dvd regija,
Da se nadovežem na Horora, skoro svi stacionarni DVD plejeri (naročito modeli za Evropu) se mogu hakirati da budu region free. Malo proguglaš i naći ćeš. Samo potvrdiš na više sajtova da je definitivno ta metoda i to je to. Ako zapneš, javi.
ja kupih takav player koji cita dvd, ima usb izlaz, citac kartica, cita divxe, region free i dojde 180kn u bossizu
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 11 Sep 2009, 00:27

Evo obavija san shopping na amazonu za nekih 180 dolara (među njima i Harper's island dvd koji region 1). Samo da pitan, isprva mi nije prihvatilo zip code, al kad san kliknija da nastavljam s tim podacima sve je dalje išlo ok. Jel to normalno?
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Ebay ili Amazon?

Post by maddjuro » 08 Jan 2010, 20:04

imam jedno pitanje,
kod naručivanja s amazona zamjetio sam često da imaju ispod u ponudi new i used stvari po znatno nižim cjenama, pa me zanima može li se i kako to naručiti (na slici sam naznačio na što mislim

Image
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Ebay ili Amazon?

Post by Scarface » 08 Jan 2010, 20:05

Naravno da može, ali ja ipak iden na onu glavnu cijenu, jer je najsigurnije. I dobro pročitaj komentare, pogotovo konkretno za taj 1 cent.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Ebay ili Amazon?

Post by john_constantine » 08 Jan 2010, 20:17

prvi put sam naručio preko ebaya i zasada imam dobrih iskustava. A sada bi htio naručiti persona 4 s soundtrackom na ebayu, s time nema nikakvih problema kao one regije? Vidim da ima neki NTSC i ovaj drugi...
Michel puši karu.

Post Reply