divix, dvd, video kasete

Sve što ne paše u ostale forume ide ovdje.
Post Reply
User avatar
undying
Posts: 520
Joined: 20 Oct 2006, 09:58

divix, dvd, video kasete

Post by undying » 28 Dec 2006, 19:08

Sa cime ste bili ili jos ste najzadovoljniji??? Mislim iskljucivo na dugotrajnost dvd,cd ili video kasete!!! Ja imam problem sa ovim novim diskovima uzas!!! A jos uvijek imam kod kuce video kasete koje su stare preko 15 godina!!! Veliki sam skeptik da mi recimo jedan divix ili dvd moze 15 godina trajati... Kaze mi drug da ih treba samo drzati u omotima, ali ja mu nesto ne vjerujem jel mi se desavalo i da mi se i sa omotom sjebavaju... Ne znam, mozda grijesim ali mislim da je kaseta bez obzira sto poslije puno gledanja gubi kvalitetu slike, mislim da je ipak dosta dugotrajnije rjesenje, kazem mozda grijesim,ne znam.. Sta vi mislite i kakva su vasha iskustva???




+ Na temi "nashi prevodi stranih filmova" postavio sam jedno pitanje, pa ako je neko gledao molio bi da mi odgovori, posto vjerujem da niste vidjeli, jer dugo niste posjecivali tu temu ...

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 28 Dec 2006, 20:02

VHS - dobar je, ipak sam ga često koristio, ali sam ga počeo manje koristiti, prije mi je smetalo što se izližu kazete, ali sada više nema tih problema s drugim boljim videom. Ali njegova mana je nemogućnost preskakivanja scena, pa ako hoću ponovno gledati završnu scenu kada Darth vader spasi svoga sina, moram sve premotavati, pa izgubim volju... A i zauzimaju puno mjesta, pa skupljam samo originalne VHS - ove i ljubomorno ih čuvam... :evil:

Divix - nisam takav snob kao neki koje poznajem. :P Istina je da zna biti loša slika kao heavy metal (koji nema zvuka), a neki imaju gadan problem da se ne može prebacivati, i slaba kvaliteta slike, ali u većini slučajeva sam vrlo zadovoljan. Naročito bookmark, mogućnost prebacivanja scena, odličan zvuk, jednostavnost, laka dostupnost i manje zauzima mjesta.

DVD - naravno da su bolji od divixa, ali opet imaju par mana što se ne može točno prebacivati, nego po scenama, ima bookmark, ali to nije to. A ipak koristim sve tri stvari, pa nije tako loše. A počeo sam zamjenjivati VHS filmove za divixima ili dvd - ima radi zauzimanja mjesta. da bude više mjesta za nove stripove. :P

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 28 Dec 2006, 20:05

john_constantine wrote:DVD - naravno da su bolji od divixa, ali opet imaju par mana što se ne može točno prebacivati, nego po scenama, ima bookmark, ali to nije to. A ipak koristim sve tri stvari, pa nije tako loše. A počeo sam zamjenjivati VHS filmove za divixima ili dvd - ima radi zauzimanja mjesta. da bude više mjesta za nove stripove. :P
Kupi bolji plejer, moj DVD ima time funkciju gde mozes uneti tacno vreme - i tu si.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 28 Dec 2006, 20:10

Mairosu wrote:
john_constantine wrote:DVD - naravno da su bolji od divixa, ali opet imaju par mana što se ne može točno prebacivati, nego po scenama, ima bookmark, ali to nije to. A ipak koristim sve tri stvari, pa nije tako loše. A počeo sam zamjenjivati VHS filmove za divixima ili dvd - ima radi zauzimanja mjesta. da bude više mjesta za nove stripove. :P
Kupi bolji plejer, moj DVD ima time funkciju gde mozes uneti tacno vreme - i tu si.
imam DVD/divix/VHS player. :wink: Samo neke DVD - određene kategorije ne želi prepoznati... A i lijen sam proučavati upute kako se to radi. :oops:

User avatar
dark_driving
Posts: 412
Joined: 12 Nov 2006, 20:28

Post by dark_driving » 28 Dec 2006, 21:01

ne znam kako ce divx/dvd formati izdrzati test vremena ali ja imam neke origi audio cd-e izdane 91/92 i jos sviraju bez problema

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 29 Dec 2006, 00:11

VHS - Velik, nezgrapan, loše kvalitete, zauzima masu prostora, s vremenom ide kvragu samo tako. Mora se premotavati, video ga uredno pojede bez problema i sveukupno je sranje.

DivX - mali, dobra kvaliteta, neznaju ga svi ukodirat kako spada, fali mu sve što ima DVD.

DVD is the way to go. Ako ga se čuva kako spada to je the only way to watch movies. Barem dok svi ne budemo imali para za HD-DVD i HDTV pa da drkamo na 1080 rezoluciju :D

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 29 Dec 2006, 10:30

a tek onaj blue ray DVD. :wink:

User avatar
maddjuro
Posts: 8321
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 29 Dec 2006, 11:02

ja nisam gledo vhs-ice ne pamtim odkad, onih 30-ak orginala sam dao frendu da mi ono najbolje prebaci na dvd-e.
što se tiče divx-a kvalitete zavisi u kojem je formartu i odakl je.
a kod prebacivanja dvd-a nemam problema isto unesem vrejme i on tamo skoči. a imam neku vtrek marku.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 29 Dec 2006, 12:19

Meni najvise smeta kod VHSa sto se redovno radi o pan & scan verzijama. Mogu ja sve gledati, samo dok je originalni aspect ratio ispostovan...

Izuzetak : srpski filmovi.

Post Reply