zavjere ili nešto drugo

Sve što ne paše u ostale forume ide ovdje.
Post Reply
hellbard
Posts: 32
Joined: 16 Jul 2009, 20:49

Post by hellbard » 23 Aug 2009, 10:31

Boby wrote:
Donnie Darko wrote:
Boby wrote:Pobrkali ste osnovu svrhu bilo koje religije; one ne nastoje protumačiti od kuda dolazimo i kako smo nastali; sve je to zbirka metafora koje nitko ozbiljan ne shvaća doslovno. Religija postoji da usmjeri pojedinca u pozitivnom životnom pravcu; u tome nije ekskluzivna jer ateistički svjetonazori također mogu biti moralni poput vjerskih. To što neki pripadnici bilo koje religije zloupotrebljavaju je njihov problem. I kao što je darko rekel, i da religije nisu postojale ljudi bi se poklali kroz povijest i našli ispriku bez obzira koja bila jer svrha svakog ratovanja je uvijek ista i jedina a to je novac. A ovo što Mesić sere su gluposti za naivce, boli njega briga za Crkvu i njezine loše strane; on je političar koji se je s njima našao u sukobu iz osobnih političkih stvari a onda koristi nekakve moralne opomene koje bi mogle zvučati vjerodostojno i vrijedno poštovanja od nekog običnog, dobronamjernog agnostika, kršćanina ili koga već ali od političara koji je bio sve što je mogao biti kada je oportunizam zahtjevao nikako.
Ja mislim da grijesis:Religija je utociste za ljude koji se jednostavno nemogu pomiriti s cinjnicom da neznamo od kuda smo gdje idemo etc.
Religija daje odgovor na ta pitanja kroz Boga,gurua insert whatever you want to.
Mislim da se ljudi baš kroz svoju cijeloživotnu svakodnevnicu baš i ne opterećuju od kuda je nastao njihov praprapra...djed i kuda ćeju kada ću umru. Ljudi se opterećuju sa životom (novac, ljubav, bolest) a ne onime što je bilo prije ili što će biti nakon njega, to su teme za filozofe i ugodne trenutke u ispijanju kave s prijateljima ali u konačnici ništa više od toga niti nisu. Religija ti u kao njezinom pripadniku nameće pravila morala koja možeš prihvatiti ali nisi dužan; a ukoliko ih prihvatiš onda se očekuje da ih slijediš; u protivnom si licemjer. I dakako, može se čisto uredan život voditi da nemaš apsolutne veze s nekakvom vjeroispovješću jer one su samo jedno u nizu od alternativnih sredstava za izgradnju boljeg svijeta. S obzirom da je riječ kršćanin previše isprostituirana i mnogi se tako deklariraju a da niti sami ne znaju kakvu bi to žrtvu za sobom trebalo povlačiti najbolje se je ograničiti na običaje i tradiciju, dakle ako ti je običaj slaviti Božić, Uskrs i još pokoji blagdan onda si kršćanin htio ti to ili ne htio

jedina svrha religije je da kontrolira i manipulira masama i to nije neka teorija o zavjeri već čista činjenica.. ne treba čovjeku crkva da ga nauči moralu jer to prirodno dođe nevezano za vjeru... naime čovjek kao i svaka druga životinja ima jedan moždani defekt koji se zove empatija.. npr. ja sam bez crkve shvatio da je ubijanje, silovanje, krađa, nanošenje boli nedužnim ljudima i td. loše.. sada iako sam ateist slavim božić i uskrs, a ostajem ateistom unatoč tome.. :) tako da izgleda da jedan kultoroški fenomen kao "tradicija" ipak nema moć da promjeni moja uvjerenja iliti vjeru..! :D a čak da ima tu moć ima onda bi bio politeist sobzirom da su svi kršćanski "praznici" :) preuzeti od pretežno ne monoteističkih religija..

no, ukratko.. crkva je zlo!!!!

Hec
Posts: 3184
Joined: 27 Jul 2007, 00:34

Post by Hec » 23 Aug 2009, 13:50

ako cemo gledat na politicke, financijske, materijalna dobra i ostale stvari, onda bi se nekak moglo rec da je zlo... ali ako cemo gledat na alernativnu stranu, dakle ne psihicku nego bas alternativnu, onda i nije zlo, o tome nemozes reci jer neznas nista, nije isto znati osjetiti nesto i znati napamet text iz biblije, i nikada nece biti isto, te sada ne ispada da ja branim crkvu, ovo se odnosi na sve religije, nikad se nemoze rec za religiju u 2 svrhe, sve mora bit odvojeno... i ja se slazem da je zlo u politici jer tamo nema sta radit, mada je drustvo oduvijek bilo takvo, covjek je za "prezivljavanje" se uvjek oslanjao na vise ljude, u ovom slucaju to nije crkva ali pokusava biti... ako se neko osjeca bezbozno i treba mu "visa" pomoc, neka ode, pomoli se i nek ode za sebe, a nek ne tjera druge u sto da vjeruju i kako da razmisljaju. Ljudi trebaju nac svoj razlog za sto idu u crkvu a ne crkva njihov razlog zasto da idu u nju. Nisam niti protiv niti za, na neutralnoj sam strani dok se stvari ne poprave, a sumnjam da ce ikada jer svi smo svjesni kako je ovo danas krenulo.
Last edited by Hec on 23 Aug 2009, 13:52, edited 1 time in total.
"Six strings to cover fear..."

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Post by elrania » 23 Aug 2009, 13:51

hellbard wrote:
no, ukratko.. crkva je zlo!!!!
:lol:

hellbard
Posts: 32
Joined: 16 Jul 2009, 20:49

Post by hellbard » 23 Aug 2009, 14:51

Hec wrote:ako cemo gledat na politicke, financijske, materijalna dobra i ostale stvari, onda bi se nekak moglo rec da je zlo... ali ako cemo gledat na alernativnu stranu, dakle ne psihicku nego bas alternativnu, onda i nije zlo, o tome nemozes reci jer neznas nista, nije isto znati osjetiti nesto i znati napamet text iz biblije, i nikada nece biti isto, te sada ne ispada da ja branim crkvu, ovo se odnosi na sve religije, nikad se nemoze rec za religiju u 2 svrhe, sve mora bit odvojeno... i ja se slazem da je zlo u politici jer tamo nema sta radit, mada je drustvo oduvijek bilo takvo, covjek je za "prezivljavanje" se uvjek oslanjao na vise ljude, u ovom slucaju to nije crkva ali pokusava biti... ako se neko osjeca bezbozno i treba mu "visa" pomoc, neka ode, pomoli se i nek ode za sebe, a nek ne tjera druge u sto da vjeruju i kako da razmisljaju. Ljudi trebaju nac svoj razlog za sto idu u crkvu a ne crkva njihov razlog zasto da idu u nju. Nisam niti protiv niti za, na neutralnoj sam strani dok se stvari ne poprave, a sumnjam da ce ikada jer svi smo svjesni kako je ovo danas krenulo.

ako se netko osjeća bezbožno to samo znači da je na pravom putu! :) e onda nikako nesmije ići u crkvu!

a gle, ako se stvari poprave, znači ako se promijeni 90% stvari što čine crkvu onda crkva zapravo prestaje biti crkva.. :P

Eat Your Brains
Posts: 1089
Joined: 02 Jan 2009, 02:56

Post by Eat Your Brains » 23 Aug 2009, 15:00

Ma crkva je dosadna vec,svi je mrze. Sjmo radije borit se protiv narko kartela il nes..
I like to eat things.

Eat Your Brains
Posts: 1089
Joined: 02 Jan 2009, 02:56

Post by Eat Your Brains » 23 Aug 2009, 15:01

Zavjere ili nesto drugo?
Mislim da je nesto drugo.
I like to eat things.

hellbard
Posts: 32
Joined: 16 Jul 2009, 20:49

Post by hellbard » 23 Aug 2009, 15:21

Eat Your Brains wrote:Ma crkva je dosadna vec,svi je mrze. Sjmo radije borit se protiv narko kartela il nes..
jbt. pa nismo ni crkvu srušili, a ti bi već da idemo dalje!! ček..

Hec
Posts: 3184
Joined: 27 Jul 2007, 00:34

Post by Hec » 23 Aug 2009, 16:55

lalalalala, legacy of šejtan :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
"Six strings to cover fear..."

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Post by Asfodel » 23 Aug 2009, 18:05

Eat Your Brains wrote:Zavjere ili nesto drugo?
Mislim da je nesto drugo.
I ja mislim.

A protiv narko kartela će se borit USKOK, ne ti.
Budući da se ti isti ne mogu borit protiv Crkve, jer ne radi ništa protuzakonito (samo nekad nemoralno), ne vidim zašto se ne bi moglo raspravljat o njoj, kad im već nitko ništa ne može.
Ali naravno, u nekoj drugoj temi. U ovu ne spadaju previše.

Živjeli :yawinkle:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

Eat Your Brains
Posts: 1089
Joined: 02 Jan 2009, 02:56

Post by Eat Your Brains » 23 Aug 2009, 21:08

Ja se mogu ZAUZET protiv neceg. A uostalom koji k ti znas protiv kog se ja necu il ocu borit!?!
I like to eat things.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Post by Asfodel » 23 Aug 2009, 21:16

Eat Your Brains wrote:Ja se mogu ZAUZET protiv neceg. A uostalom koji k ti znas protiv kog se ja necu il ocu borit!?!
Čisto u smislu konkretnog djelovanja, razumljivo.


Evo prvi put čujem da povjesničari govore o tome kako Neron nije spalio Rim, i da je to jedna od najvećih podvala povijesti. Očito sad imaju vjerodostojnije izvore ili što već... Pitam se kad će se to počet učit u školi.
Materijal za topic? :lol: :lol:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

Eat Your Brains
Posts: 1089
Joined: 02 Jan 2009, 02:56

Post by Eat Your Brains » 23 Aug 2009, 21:20

Ma dobro..mislim da bi se nesto protiv nekog trebalo poduzet. Lako je sam kenjat protiv crkve i to je to. Ja bih htio nekako organizirat podruznicu Guardian Angelsa u Zagrebu. To bi bilo nesto..bar neki pocetak,bar nesto konkretno.
I like to eat things.

Hec
Posts: 3184
Joined: 27 Jul 2007, 00:34

Post by Hec » 24 Aug 2009, 09:05

bwah...zasto pravit crkus od necega... ja sam sebi kazem "boli me k****"...
Zivot je jednostavan, ljudi izabiru komplikacije...mada te neke stvari diraju ili iritiraju, sto ces ti tu nasprem cijelog svijeta,
bolje radit na sebi u oba smisla nego se borit sa necim jer neces pobijedit jer uvjek dodje novo zlo ako cemo govorit individualno.
:P
"Six strings to cover fear..."


Hec
Posts: 3184
Joined: 27 Jul 2007, 00:34

Post by Hec » 25 Aug 2009, 08:30

avanture izvan tijela od buhlmana ima slicne teme nakon svojih dnevnika
"Six strings to cover fear..."

Post Reply