Spiritizam

Sve što ne paše u ostale forume ide ovdje.
Post Reply
Gosp.
Posts: 2157
Joined: 25 Oct 2006, 23:15

Post by Gosp. » 14 Feb 2009, 19:19

elrania wrote: kojeg li snobizma od nekoga tko ni sam ne zna gdje mu je glava a gdje rep u ovoj temi.
osobno, apokaliptikov pristup u objasnjavanju onoga sto si ga upitao ni ja ne bih (kao netko tko je npr. potpuno skeptican) prihvatila, ali malo se previse zastranilo u soljenje pameti drugome.

znas i sam da nikakvo prosvjetljenje neces dozivjeti ovdje i cemu onda podbadanje i ovakvo diskriminiranje cisto na osnovu toga u sto covjek vjeruje? sto ocekujes da ces saznati preko foruma? ekran ce ti pocet titrat i komp lebdit?
kad te to vec toliko zanima, zasto ne odes na npr. one duhovne obnove gdje koliko cujem ima na bacanje tih nekih abnormalnih situacija koje svi vide i cuju, a oni koji se sami podvrgnu tome i osjete. bar tako kazu.
bit je u iskustvu, a ne citanju i prepricavanju.
sve ove price dolaze iz iskustva i nije nicija obaveza dokazati tebi ili bilo kome drugome da to postoji, nego ces ti to sam sebi priskrbiti, ako te doista zanima i otvoren si prema tome s namjerom da vidis, osjetis i naucis, a ne da analiziras i kritiziras.

ako se nema interes za to, zasto ljudi onda jednostavno ne zasute i okrenu leda?

cudi me koliko zapravo postoji onih koji se ponasaju ko da im je neki zivotni cilj zajebat nekoga i dokazat mu da mlati praznu slamu cim progovori da ima iskustva na alstralnom polju. uzbuduje li vas to? sto je tako fascinantno ili iritantno u tom astralnom da se svi lijepe na nj?
Naravno, mi zločesti skeptici uvijek ljudima uništimo život, pretežno valjanim argumentima, čuda li.
Uopče me se ne tiče dali netko vjeruje u anđele, demone, Nephile, bogove, vragove itd.
Svatko sam bira u što će i kako će vjerovati.
Međutim, kada netko pristupa toj isl. temama sa vrhunskom sigurnošću te daje glupe izjave o znanstveno dokazanim pojavama iz bajki, onda se moram uključiti u diskusiju.
I što je tu zapravo loše?
Zašto svi reagiraju burno kada im netko postavi pitanje na koje vjerojatno ne znaju odgovoriti?
Da je Apokaliptik davao odgovore tipa "mi mislimo" itd., onda se uopče nebih bavio ovom temom.
A što se tiće tih duhovnih obnova, misliš li na ono u Taboru?
Bijah, nasmijah se i otiđoh kući. :lol:
Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Post by elrania » 14 Feb 2009, 19:35

Gosp. wrote: A što se tiće tih duhovnih obnova, misliš li na ono u Taboru?
mislim da je o tome rijec.
ne mogu bas previse pricati, jer osobno nisam bila, nego znam samo par prica prenesenih iz prve ruke, no nista od toga ne drzim tocnim dok se sama jednom tamo ne nacrtam i uvjerim.
doduse, neko vrijeme su mi lagano dizali zivac, jer je bilo par ljudi koji su ko telad ponavljali razne stvari da su zlo, drzali se hladnih krscanskih morala i korili sve drugo (pa cak i ono alternativno), a pripadaju tima koji redovito idu tamo.
Zašto svi reagiraju burno kada im netko postavi pitanje na koje vjerojatno ne znaju odgovoriti?
zato sto si okrutan i dajes zlobne primjedbe :lol:

Gosp.
Posts: 2157
Joined: 25 Oct 2006, 23:15

Post by Gosp. » 14 Feb 2009, 19:37

Vjeruj mi, sve što se tamo dešava je vezano uz psihu i vjeru čovjeka.
Poznajem osobu koja je sigurna da je u Međugorju primjetila spajanje Sunca sa Zemljom.
To se, dakako, nije dogodilo.
A što se tiće moje okrutnosti, uvijek sam takav. :lol:
Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

Hec
Posts: 3184
Joined: 27 Jul 2007, 00:34

Post by Hec » 14 Feb 2009, 19:41

wannabe evil :P
"Six strings to cover fear..."

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Post by elrania » 14 Feb 2009, 19:42

zato mene zivo zanima sto se tocno dogada. da li bih i ja naucila koji drevni jezik il nes sl. :lol:
dobro, to sad za plakanja, nesvjesti...ok, kuzim da moze bit psiha, al bila mi je zanimljiva prica sto je rekla mamina kolegica da je cim je doticni svecenik poceo s necim svojim usmjerenim na nju i micanju toga odredenog iz nje da je osjetila tezak i prigusujuci smrad trulezi oko sebe dok je on izgovarao rijec i prislanjao joj ruku na glavu (ne, nije smrdio svecenik).
nekako bas da se takvo sto zamisli mi je malo cudno.

treba vidjet :lol:

Gosp.
Posts: 2157
Joined: 25 Oct 2006, 23:15

Post by Gosp. » 14 Feb 2009, 19:43

Cannibalist wrote:wannabe evil :P
Ma nisam ja nimalo zao niti bezobrazan.
Dobro, bezobrazan možda malo.
To ovisi o raspoloženju i samom pristupu sugovornika. :D
Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

Hec
Posts: 3184
Joined: 27 Jul 2007, 00:34

Post by Hec » 14 Feb 2009, 19:43

najvise me nervira i cudi kad neko kaze "e mojoj sestricni kad place, vid joj se kriz na celu" <=== :rotflmao:
to sam cuo vise nego 100 puta od razlicitih osoba
"Six strings to cover fear..."

Eat Your Brains
Posts: 1089
Joined: 02 Jan 2009, 02:56

Post by Eat Your Brains » 14 Feb 2009, 20:31

Ja se slazem sa gosp.-odinom,samo nisam sposoban za takvu okrutnost.. :D
I like to eat things.

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Post by GreenHornet » 14 Feb 2009, 20:54

Cannibalist wrote:najvise me nervira i cudi kad neko kaze "e mojoj sestricni kad place, vid joj se kriz na celu" <=== :rotflmao:
Ili sto je svacija majka radila na hitnoj kad su Severinu doveli sa redaljke na sivanje supka,isto tako svakom splicaninu je netko od rodbine bio u bolnici kad su se Graso i Danijela predozirali kokainom...A kad mladih ustasa je trend da im je djed bio u osobnoj strazi Maxa Luburica...
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

Eat Your Brains
Posts: 1089
Joined: 02 Jan 2009, 02:56

Post by Eat Your Brains » 14 Feb 2009, 21:01

GreenHornet wrote:
Cannibalist wrote:najvise me nervira i cudi kad neko kaze "e mojoj sestricni kad place, vid joj se kriz na celu" <=== :rotflmao:
Ili sto je svacija majka radila na hitnoj kad su Severinu doveli sa redaljke na sivanje supka,isto tako svakom splicaninu je netko od rodbine bio u bolnici kad su se Graso i Danijela predozirali kokainom...A kad mladih ustasa je trend da im je djed bio u osobnoj strazi Maxa Luburica...
Hahaha so true!
I like to eat things.

Hec
Posts: 3184
Joined: 27 Jul 2007, 00:34

Post by Hec » 14 Feb 2009, 21:19

Eat Your Brains wrote:
GreenHornet wrote:
Cannibalist wrote:najvise me nervira i cudi kad neko kaze "e mojoj sestricni kad place, vid joj se kriz na celu" <=== :rotflmao:
Ili sto je svacija majka radila na hitnoj kad su Severinu doveli sa redaljke na sivanje supka,isto tako svakom splicaninu je netko od rodbine bio u bolnici kad su se Graso i Danijela predozirali kokainom...A kad mladih ustasa je trend da im je djed bio u osobnoj strazi Maxa Luburica...
Hahaha so true!
drito to :lol:
"Six strings to cover fear..."

Gosp.
Posts: 2157
Joined: 25 Oct 2006, 23:15

Post by Gosp. » 14 Feb 2009, 23:00

Zar nije bilo neko vrijeme popularno pričati da si u rodbinskoj vezi s M. Luburićem preko neke tete, kume ili nečeg sličnog?
Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Post by GreenHornet » 14 Feb 2009, 23:12

Gosp. wrote:Zar nije bilo neko vrijeme popularno pričati da si u rodbinskoj vezi s M. Luburićem preko neke tete, kume ili nečeg sličnog?
Vjerovatno jest. :lol:
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

Gosp.
Posts: 2157
Joined: 25 Oct 2006, 23:15

Post by Gosp. » 14 Feb 2009, 23:14

Nevjerojatne su mi takve priče.
Joj, od mojeg djeda bratić se oženio za kćer jednog Hercegovca koji je bio polubrat sinu Pavelićeve ujne.
:lol:
Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

Hec
Posts: 3184
Joined: 27 Jul 2007, 00:34

Post by Hec » 07 Jun 2009, 21:22

Volio bi da se svi ponovo bace na ovu temu punom parom^^
ako ima neko odavdje da proucava ezoteriju i okultizam , ili hermetizam i slicno, nek me pm 8)
"Six strings to cover fear..."

Post Reply