Serijske ubojice stvarni monstrumi..

Sve što ne paše u ostale forume ide ovdje.
Post Reply
User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re:

Post by Andrej » 24 Sep 2010, 02:40

dr_gonzo wrote:Med je također dobar za održavanje....
A i ukusan je.
We're all mad here...

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6279
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 24 Sep 2010, 16:20

Andrej wrote:
dr_gonzo wrote:Med je također dobar za održavanje....
A i ukusan je.
U medu ne može preživjeti niti jedna bakterija :supz:, jedina je hrana koja se nikad neće pokvariti, te kad ga pojedeš najbrže dođe do žeulca (20 min) :partyman:
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Ašow
Posts: 7645
Joined: 16 Nov 2009, 16:38

Re:

Post by Ašow » 25 Sep 2010, 00:28

dr_gonzo wrote:Vjerujem da ima luđaka koji bi bez problema probali i jeli ljudski fetus (a da nisu tipa Fish i sl. ser. ubojice), da bi iskusili snuff film ili da bi jednostavno za masnu lovu željeli osjetiti kako je to ubiti čovjeka (kao što smo vidjeli u Hostelu) i slične najgadnije gadosti....
True. I ima ih među nama, a toga nismo svjesni.
--------
Last.fm

User avatar
Info
Posts: 1670
Joined: 12 Jul 2010, 18:34
Location: Laboratory

Re: Serijske ubojice stvarni monstrumi..

Post by Info » 27 Sep 2010, 12:07

@filmophil

Nema ništa fascinantno u tom poremećaju ili u načinu na koji se uklope u društvo - većina ljudi su duboko programirani nekim vlastitim uvjerenjima i očekivanjima, većina ih ne vidi ili ne želi vidjeti svijet oko sebe kakav je, nego žive u vlastitim iluzijama, i tu ih psihopati lako hvataju. Postoji bezbroj svakodnevnih primjera, od totalno banalnih tipa manipulacije za neki sitniš, za kavu ili nešto slično, preko već ozbiljnijih, pa sve do ovakvih koji mogu postati kompletni manijaci. Svatko čuje što želi čuti, a psihopati su majstori u umijeću pretvaranja da bi ljudima dali iluziju koju oni žele čuti i vidjeti. Pa im nije ni najmanje teško, znajući ljudsku psihu, izmanipulirati sve oko sebe.

I ne slažem se s tobom oko nekog imaginativnog "zlatnog doba" po tom pitanju, jer teško da tako možemo nazvati ubijanje drugih ljudi, u najmanju ruku to je odvratno, i sama pomisao na tako nešto. Odvratna je pomisao na nekog tko uživa u takvim stvarima koje radi svjesno i namjerno. Po meni tu nikakvom divljenju nema mjesta, i definitivno smatram da se tu radi o defektu u nekom sklopu u glavi, jer ne možeš reći da nekog treba "samo shvatiti" ako on ima potrebu "samo mučiti i ubijati" druge. To bi onda to trebalo opravdati i učiniti dobrim ako on ima tu potrebu? Ne, naravno da ne bi. Takav pokušaj "shvaćanja", banalizira nešto što je vrlo ozbiljna tema. Smatram da je moguće razumjeti kako ti mehanizmi rade njima u psihi, ali da nije moguće to shvatiti, jer svakom normalnom čovjeku sa osjećajima to je jednostavno nepojmljivo, odvratno.

I ako te najviše zgroze oni koji glorificiraju takve manijake, zbog čega onda govoriš o nekom "zlatnom dobu"? Takav naziv implicira da je to bilo nešto dobro, što sigurno nije bilo.

Ne znam sad tko je rekao ovo boldano?
"I saved your life Jesse... are you gonna save mine?"
http://www.youtube.com/watch?v=582TR2N_sPM

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6279
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 01 Oct 2010, 19:47

filmophil wrote:vađenje fetusa bi bilo jako teško izvedivo, pogotovo ako ga netko izvadi s namjerom da ga sačuva da liči na nešto u smoli...nekome iza 7 brda i 7 dolina je to sigurno palo na pamet, ali nije baš praktično niti je lagano naći motivaciju za tako nešto :)

Prije jedno 30 godina je jedna žena drugoj izvadila fetus (bila u 9 mjesecu trudnuće) i kasnije je govorila da je beba njena...naravno policija je odmah sve otkrila (taj slučaj je bio jedan od najpoznatijih u tadašnjoj Jugi)
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re:

Post by filmofil » 01 Oct 2010, 22:25

dr_gonzo wrote:Prije jedno 30 godina je jedna žena drugoj izvadila fetus (bila u 9 mjesecu trudnuće) i kasnije je govorila da je beba njena...naravno policija je odmah sve otkrila (taj slučaj je bio jedan od najpoznatijih u tadašnjoj Jugi)
ma ne kažem da tog nema, al ovdje se radi o serijskom vađenju fetusa (bar sam tako skužio) i skupljanju istih kao trofeja...kad pišeš knjigu o liku koji to radi onda moraš dat liku i neku pozadinu (doktor npr), a i motivaciju za tako nešto (dobro, to može bit i čista bolest uma, al onda nije tolko zanimljivo)
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Re:

Post by Scarface » 01 Oct 2010, 22:30

filmophil wrote:
dr_gonzo wrote:Prije jedno 30 godina je jedna žena drugoj izvadila fetus (bila u 9 mjesecu trudnuće) i kasnije je govorila da je beba njena...naravno policija je odmah sve otkrila (taj slučaj je bio jedan od najpoznatijih u tadašnjoj Jugi)
ma ne kažem da tog nema, al ovdje se radi o serijskom vađenju fetusa (bar sam tako skužio) i skupljanju istih kao trofeja...kad pišeš knjigu o liku koji to radi onda moraš dat liku i neku pozadinu (doktor npr), a i motivaciju za tako nešto (dobro, to može bit i čista bolest uma, al onda nije tolko zanimljivo)
Ne boj se ti za detalje i smisao, a niko ne mora bit doktor da bi se kužija u operacije. Uvik postoje i drugi načini. Ono šta definitivno ne želin je radit stereotipe poput takvih.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Serijske ubojice stvarni monstrumi..

Post by Andrej » 01 Oct 2010, 22:33

Ja imam motiv!!!!!! Nisam spavao danima i priviđaju mi se sladoledi!!!
We're all mad here...

User avatar
Bub
Posts: 4298
Joined: 29 May 2010, 13:38
Location: Zombieland

Re: Serijske ubojice stvarni monstrumi..

Post by Bub » 01 Oct 2010, 23:17

Andrej wrote:Ja imam motiv!!!!!! Nisam spavao danima i priviđaju mi se sladoledi!!!
Sutra čitamo na svim portalim i novinama. U subotu u ranim jutarnjim satima pomahnitali čovjek A.?. na ulicama Beograda masovno je poubijao 14 ljudi, te teže ozljedio 5 ljudi s štapićima od sladoleda. Iz pouzdanih izvora saznajemo da je aktivan član HorrorHr-a, te je pogledao tisuće filmova te tematike koji su mu pomutili mozak i pretvorili ga u monstruma. Sladoled je bio samo kap koja je prelila čašu.

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Serijske ubojice stvarni monstrumi..

Post by Andrej » 02 Oct 2010, 00:40

Bub wrote: Sutra čitamo na svim portalim i novinama. U subotu u ranim jutarnjim satima pomahnitali čovjek A.?. na ulicama Beograda masovno je poubijao 14 ljudi, te teže ozljedio 5 ljudi s štapićima od sladoleda. Iz pouzdanih izvora saznajemo da je aktivan član HorrorHr-a, te je pogledao tisuće filmova te tematike koji su mu pomutili mozak i pretvorili ga u monstruma. Sladoled je bio samo kap koja je prelila čašu.
:lol: :zubifale:
SpoilerShow
Image
We're all mad here...

User avatar
Ašow
Posts: 7645
Joined: 16 Nov 2009, 16:38

Re: Serijske ubojice stvarni monstrumi..

Post by Ašow » 02 Oct 2010, 15:18

:lol:
--------
Last.fm

User avatar
sandi
Posts: 1332
Joined: 16 Nov 2008, 23:56

Re: Serijske ubojice stvarni monstrumi..

Post by sandi » 06 Oct 2010, 14:02

nije mi se dalo citati sve od prve do zadnje strane, pa ako je netko spomenio pobrisite post...uglavnom ideja je genijalna samo sto je vec realizirana...

Roger Boar & Nigel Blundell - 'Najzloglasnije svetske ubice'

Potpune biografije, opisi zločina, opisi tijeka istrage + poneke autenticne fotografije, pisma itd itd...
OBRAĐUJE: - Jack Trbosjek
-Peter Sutcliff
-Manson
-Samov sin
- Bonie & Clide
- John Christie
- dr.Crippen
- Lizzie Borden
- Bostonski davitelj
- Dizeldorfski vampir
- James Henreti
- Wayne Williams
-'Ubojice iz močvare

Ali the book je very old...pa mozda da obradis 'novije' slucajeve...
Jebem skoro svaki dan...skoro jučer, skoro prekjučer...

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Serijske ubojice stvarni monstrumi..

Post by filmofil » 06 Oct 2010, 14:05

ma ima i ona knjiga 'serial killer files' il kak već, to sam pročitao prije par godina...pokrili su cijelu povijest čovječanstva i sve moguće takve slučajeve

svejedno, nek napiše to za svoju dušu, ak ikad to izda ja ću prvi kupit primjerak :wink:
This is the Zodiac speaking.

User avatar
sandi
Posts: 1332
Joined: 16 Nov 2008, 23:56

Re: Serijske ubojice stvarni monstrumi..

Post by sandi » 06 Oct 2010, 18:46

filmofil wrote:ma ima i ona knjiga 'serial killer files' il kak već, to sam pročitao prije par godina...pokrili su cijelu povijest čovječanstva i sve moguće takve slučajeve

svejedno, nek napiše to za svoju dušu, ak ikad to izda ja ću prvi kupit primjerak :wink:
evo ja cu onda kupit' drugi primjerak! :supz:
Jebem skoro svaki dan...skoro jučer, skoro prekjučer...

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Serijske ubojice stvarni monstrumi..

Post by Andrej » 10 Oct 2010, 05:02

Mislim da se moja faciniranost tematikom ugasila s jučerašnjim danom.....
U krugu od kilometar i po oko moje zgrade - šest ubistava u roku od par sati.
I to ne bilo kakva, ne obračun kriminalaca, narko dilera itd...
- Lik otme u sred bela dana devojku, pred 500 ljudi, ugura je u kola i odseče joj glavu nožem..
- Majka u kadi udavila dete...
- Drugar izbode drugara nožem, samo zato što navija za drugi tim...
- Devojka ubije drugaricu zbog dečka.......
itd, itd.. itd.........
Kome trebaju serijski monstrumi kad si okružen serijskim ludilom.

EDIT:...there goes the neighborhood.....
We're all mad here...

Post Reply