O srpskom Hanibalu Lektoru - P.V. VOB !!! :))

Sve što ne paše u ostale forume ide ovdje.
Post Reply
User avatar
Charlie surfs again
Posts: 784
Joined: 13 Dec 2006, 13:35
Location: Obala Ljudovache, Beograd

O srpskom Hanibalu Lektoru - P.V. VOB !!! :))

Post by Charlie surfs again » 13 Dec 2006, 22:32

Znam da ce ovo mnoge zanimate jer znam kako je mene dojmilo i kolko sam odlepio, zato evo cele priche, shto kaze nash narod "u celini celosti" ! :wink:


Pre jedno 2 godine ukazala mi se i ta "chast" da i lichno upoznam jednog od ovakvih likova iz filmova koji verovali ili ne postoje chak i kod nas u Srbiji ! Naime rech je o "srpskom Hanibalu Lektoru" kako su ga mediji krstili, dodushe skroz neopravdano al o tome cemo kasnije. Nemam pojma, stajao sam i prichao sa njim vrlo chesto i realno mi nije bilo dobro, a dechko je skroz OK sad, nadprosechno inteligentan, znachi kad udje u prostoriju oseti se ta neka energija i bez da znash shta je odradio !
Jbga ne moze to da se opishe, jednostavno mora da se dozivi, i posle me ljudi pitaju zashto sam opsednut serijskim ubicama ?!
To ne mogu da objasnim ko shto rekoh trebalo je to doziveti.
Posle tih svakodnevnih susreta sa njim sam totalno upao u trip shta je to shto choveka nagoni da odradi takve akcije. Dobro, za VOBa se zna da navodno ima taj poremecaj vishestruke-lichnosti (multiple-personality), ali ovi drugi su svi naizgled bili normalni, chak akademski gradjani !

Predgrag Vinchic zvani VOB, mislim da je tamo negde polovinom 90-ih napravio to delo, jer vec 10-ak godina se nalazi u zatvorskoj bolnici Centralnog Zatvora osudjen na "meru obaveznog lechenja u ustanovi zatvorenog tipa u neogranichenom trajanju" shto znachi da se svakih 5 godina sastaje tim lekara koji daje svoje "struchno misljenje" dal' je pacijent sposoban da nastavi normalan zivot tj. da izadje na slobodu...s' tim shto VOB ima redovne vikende svakog meseca po 3-4 dana, nekad i vishe, znachi izlazi na slobodu redovno al ima obavezu da se vrati u CZ...hehe - jezivo zar ne ? :D :wink:

Neko bi rekao : "nisu normalni, shto ga bre pushtaju ?!" ali pazi sad : on ne nosi bash opravdano naziv srpskog Hanibala Lektora jer jedina veza njega sa likom iz filma je u tome shto je i on pojeo svoje zrtve, znachi nema nikakve misterije, igre, niti ichega impresivnog kao u filmu...
Evo informacija do kojih sam ja uspeo da dodjem, pisalo je o tome svojevremeno u novinama pa ce neko mozda da se seti i da nam da malo vishe pojedinosti ali otprilike ovo ja znam : dvojica likova, nisam skapiro dal su braca, su mu dugovali neke pare, i nisu mu vracali, on ih je lepo pozvao kulturno kod sebe kuci da se dogovore oko toga, izupucavo ih pishtoljem i dalje se ne zna shta je bilo...navodno policija je nashla samo 2 para ljudskih shaka u zamrzivachu, pa se zato pretpostavlja da je iznutrice pojeo, a ostatak lesheva, kosti i ovo shto nije bilo bash za jelo, to je valjda dokazano, samleo je i dao svojim psima da pojedu...
Psihijatri su kasnije utvrdili da ima redak oblik poremecaja vishestruke lichnosti - naime na pitanje zashto je to uradio odgovarao je sa : "Nisam ja, to je Vob uradio" i to mu je proshlo na sudu, pa tako za delo za koje bi dobio realno 20-ak godina po onom starom zakonu, dobio je "samo" tu meru lechenja - e sad moze da izadje ove godine, a moze i nikad...ima tamo na psihijatriji CZa likova koji leze i po 25 godina, i koji nikad nece izaci...svakih 5 godina se odluchuje...a tim koji to odluchuje je verujte mi, sve moj do mojega u shta sam i sam imao prilike da se uverim.

Ozloglaseni 4. sprat CZ-a, gde je ta psihijatrija, gistro-bolnica, a zapravo kazamat iz vremena Turaka, gde se na samom ulazu u svaki blok oseca tako jak smrad fekalija i urina ko iz shtale al u ovom sluchaju ljudske da svakom iole norlmalnom choveku pripadne muka u startu, i shto je najgore chovek se vremenom navikne na to tako da taj smrad pochne da mu biva neshto najnormalnije, neshto skroz "prijatno" i uobichajeno. Tu na tom 4. spratu su bukvalno samo ubice, i ubistva u pokushaju i to ne ono ubio iz koristi, nego zaklao majku, oca, babu ubio maljem jer je utripovo da je demon i slichna zla o kojima stalno chitamo po crnim hronikama...
Chuven je i sluchaj Milica sataniste, koji je zaklao svoje roditelje i koji se i dan danas izjashnjava kao satanista i skroz je u tom tripu Alistera Kroulija iako ima 45-50 godina...naime chuvena je njegova izjava kad je komshinica doshla da kuca na vrata i pitala ga : "shta radish Milicu ?" Sasvim opushteno je odgovorio : "Evo koljem majku..."

Al da se mi vratimo Predragu Vinchicu jer to ime cu pamtiti dogod sam ziv svega mi...znachi dechko je npr. '75 ili '72 godishte nisam bash siguran, ima 200 kila da vas ne lazem ako ne i vishe a krece se ko zmaj, jer ima taj genetski poremecaj...ima i brata blizanca koji je bukvalno isti on, ista kilaza, isto sve, i znachi kad se on pojavi na centralnom hodniku svi se sklanjaju, plashe ga se i strazari mada je sada stvarno OK, ne pije neke jake lekove, navodno je izlechen, kao shto sam prethodno napisao nadprosechno je inteligentan shto se izvali chim progovori par rechenica, znachi jednom rechju prava POJAVA !!! (Larger than life-fazon)
Uveravam vas da bi se i svako od vas jako neprijatno osecao kad bi se nashao pored njega, jednostavno chim on udje u prostoriju stvara se neki naboj, pojma nemam - treba to doziveti...ili mozda bolje ne ?!
Ja sam uspostavio skroz korektan odnos sa njim jer sam bio u specifichnoj situaciji da sam mogao dosta da mu pomognem, pa je prema meni bio OK, mada necu da vas lazem - svaki put mi je bila frka kad bih ga video da dolazi...
I ne, nisam bio u ludnici (mada u neku ruku i jesam :D ) kao shto ce neki sad da pomisle haha - al eto mogu da kazem da sam imao kontakt sa 4. spratom CZa neshto u vezi posla jedan duzi period. I ne, nisam ni strazar, niti lekar, niti bilo shta slichno, znachi totalno nevezano za bilo koju akciju tamo...

Eto sad mozete mirno da spavate - moj drugar, moja drugarchina VOB je mozda bash vecheras izashao na vikend, na vecheru u vashem komshiluku... :D :wink:


P.S. Nadam se da ce se neko od vas setiti ovog sluchaja iz 90-ih, bilo je po svim novinama, pa cemo chuti malo vishe podataka...mene bash zanima jer sve ovo shto sam saznao saznao sam preko pacijenata i osoblja sa kojima sam bio u kontaktu a nisu bash bili prichljivi...jbga nikom nije drago i niko ne voli da pricha o tome... :(
"AKO SI MI PRIJATELJ NE RAZGOVARAJ SA MNOM"
http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 13 Dec 2006, 22:36

Nikad cuo za coveka, ali zvuci kao business as usual za grad Beograd. :D

User avatar
Charlie surfs again
Posts: 784
Joined: 13 Dec 2006, 13:35
Location: Obala Ljudovache, Beograd

Post by Charlie surfs again » 13 Dec 2006, 22:40

Mairosu wrote:Nikad cuo za coveka, ali zvuci kao business as usual za grad Beograd. :D
Lik nije iz Beograda nego iz nekog mesta u Vojvodini...veruj mi nisam ni ja chuo dok ga nisam lichno upoznao - jbga to se krije...a i tad kad je napravio to delo je bio haos u zemlji (tamo '95-'96) tako da ta vest i nije mogla da prodje pored silnih ratovanja, demostracija, nereda, i svih vrsta kriminala...
"AKO SI MI PRIJATELJ NE RAZGOVARAJ SA MNOM"
http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 13 Dec 2006, 22:48

Aj' da dodam i ja nesto, jer sam znao ubicu, tj. znao sam ga pre nego sto je bio ubica, al' dobro...elem, ja sam '80 godiste, znao sam jednog tipa po imenu Nemanja, on je bio '78. ali je isao sa '79. (ne, ne znam zasto). Ziveo je tacno na suprotnom kraju hodnika od mog tada najboljeg ortaka, i vidjao sam ga cesto...posto je doticni mnogo gotivio metal, poceo sam malo da se muvam oko njega i zajmim kasete dok sam bio klinac. Nemanja, znao sam oduvek, nije bio bas mentalno najstabilniji (mada je bio krajnje inteligentan, kao sto to uvek ume da bude sa takvim slucajevima), i bio je jak k'o bivo, sa njime se dakle nije trebalo zajebavati. Ali ja uvek bejah dobar sa covekom. Jedino sto je izuzetno odskakalo u vezi sa njime bese njegov burni odnos sa majkom, koja je imala jednu nogu kracu od druge, sto je rezultovalo nadimkom "sakata" u skoli (ja doduse nikad nisam skupio muda da ga tako zovem). Stalno su bili u svadji, a nije pomagalo sto je ovaj radio kojekakve droge od ranih godina.

E, sad, prosle godine, smirila se situacija malo, ovo, ono...i neke '98., znaci ja imao 18, on 20tak...izadjem ja fino iz mog ulaza, kad me sa vrata sacekuje keva jednog ortaka. "Jesi cuo bre ?" - "Sta ?" - "Nemanja !" - "Sta sa njime ?" - "Pa ubio je majku !"...leeeeleeee....sve se to desilo dva sata pre nego sto sam ja ovo cuo, a izgledalo je, kazu ljudi, ovako :

Posle jos jedne svadje, Nemanji je konacno pukao film, otisao je u kuhinju, uzeo najveci noz, i ubio majku. Ovo je prosta verzija. Kompleksna verzija sa policijskog izvestaja kaze da je na lesu nadjeno pedeset i sedam uboda nozem, valjda odraz visegodisnje frustracije. Posle gnusnog cina, Nemanja je lepo okrenuo 92, sisao ispred ulaza i odvezao se maricom. Sudski proces nikad nije docekao, jer se posle dve godine pritvora obesio u zatvoru...sta ti je srbija, dok dodjes na sud popizdis od muke ;)

Ali za ovog "Voba" stvarno nikad nisam cuo.

User avatar
Charlie surfs again
Posts: 784
Joined: 13 Dec 2006, 13:35
Location: Obala Ljudovache, Beograd

Post by Charlie surfs again » 13 Dec 2006, 23:21

Mairosu wrote: Sudski proces nikad nije docekao, jer se posle dve godine pritvora obesio u zatvoru...sta ti je srbija, dok dodjes na sud popizdis od muke ;)
Znachi upoznat si sa mukama istraznog procesa u Srba :(
Brate likovi chekaju i po 2 godine u onom CZ-u u onim podrumima, u onim shupama, a u celiji koja je realno pravljena za 10 ljudi najvishe - bude nekad i po 20-30 ljudi (za vreme "Sablje" bilo po 30 ljudi, kreveti na 2 sprata - prichali mi ljudi koji su bili - kazu dovoljno je zlo samo shto si na tako skuchenom prostoru sa 30 ludaka svih vrsta a ne shto te cheka istraga pa sudjenje pa tek onda tamo za ko zna kolko vremena Zabela, Nish ili Mitrovica - ZLO !!! :evil: )

A poshto vidim da si sad u Belgiji - verovatno nisi chuo za najsveziji sluchaj iz Novog Sada - dechko '77 godishte (moje baksuzno !), pre jedno 2 meseca, samo dosho jedno veche kuci i majku i oca francuskim kljuchem do smrti...al nije ni to kraj, isekao ih je na komade i stavio u one crne kese za djubre i odvezo biciklom na razne lokacije po Novom Sadu i ostavio u kontejnerima... :shock:
Znachi bilo na svim vestima - ljudi kao u shoku a ja im kazem shta se koji qrac shokirate kad niste priznali PTSP sindrom od koga boluje dosta stanovnishtva po Srbiji, eto u Hrvatskoj znam da je to priznato i da se ljudi kolko-tolko leche a kod nas to znachi ladno NE POSTOJI !!! :( :evil:
"AKO SI MI PRIJATELJ NE RAZGOVARAJ SA MNOM"
http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com

Post Reply