Novi Jack Trbosjek

Sve što ne paše u ostale forume ide ovdje.
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Novi Jack Trbosjek

Post by HorrorHR » 13 Dec 2006, 19:01

Pronađene još dvije ubijene prostitutke, žrtve novog "Jacka Trbosjeka"
http://www.index.hr/clanak.aspx?id=334753

Prostitutka iz Ipswicha dala izjavu televiziji prije vlastitog ubojstva
http://www.index.hr/clanak.aspx?id=334846

Global picture o "novoj" temi:
http://news.google.com/news?hl=en&ned=u ... earch+News

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 13 Dec 2006, 20:12

Možda je serijski ubojica neki svećenik koji se zakleo da će obrisati sve zlo svijeta, odnosno, kurve. :wink:

Pah sam isto pisao o jacku rasparaču u epizodi Rasparačeva tajna - u Francuskoj. Meni jedna od omiljenih epizoda koje sam napisao zaplet s obratom. :wink:

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 13 Dec 2006, 20:14

caremeter - 0
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 14 Dec 2006, 13:32

The legend is re-born.
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 14 Dec 2006, 15:38

Hmmm...vidite, zanimljivo je to, nakon ne znam koliko godina u isto vrijeme pojavljuju se ponovno Jack Trbosijek i Vukodlak hahaha :lol: :lol: :twisted:

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6279
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 14 Dec 2006, 18:28

A da nije konkurencija ??
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

Gosp.
Posts: 2157
Joined: 25 Oct 2006, 23:15

Post by Gosp. » 14 Dec 2006, 20:03

@john_constantine: Možemo li mi pročitati te priče?
Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 14 Dec 2006, 20:19

Gosp. wrote:@john_constantine: Možemo li mi pročitati te priče?
Može. Ovo je iz Vampirskog romana http://vampirstory.blog.hr/ - zasada nije objavljena ta epizoda Rasparačeva tajna, ali ima dosta toga zanimljivijega.
A ovo mi je drugi jednostavniji horor roman - http://constantin.blog.hr/

E, što mislite o ovom tekstu iz Tjeskobe? Kada Tomo završi u ludnici gdje je serijski ubojica.

Primijetio je dugi krvavi trag na podu kao da je netko vukao tijelo. Hm… Vodi prema jedinom izlazu iz ovog hodnika, tako da nemam uopće izbora… Oprezno je provirio kroz staklo na vratima, ali je bilo jako zamagljeno. Otvorio je pokretna vrata i ušao u neku vrstu klaonice. Na svaku lampu je bilo obješeno tijelo koje se još uvijek micalo, a čija su leđa bila izbičevana. Na podu su se valjali živi kosturi bez mesa i krvi, samo s kožom. Puzali su po podu tražeći hrane. A na zidovima su bili pričvršćena razna živa trupla za čije su glave bile prikvačene dvije žice zabijene duboko u mozak. I svaki čas bi ih stresla struja. Za strane su bila "živa" obezglavljena trupla koji su brutalno razbijali vlastite glave na zid. Bože moj, u kakvom li sam to paklu?

User avatar
Charlie surfs again
Posts: 784
Joined: 13 Dec 2006, 13:35
Location: Obala Ljudovache, Beograd

Post by Charlie surfs again » 14 Dec 2006, 21:09

Policija u Ipsviču nije ni na tragu davitelju pet prostitutki

Cela Britanija traži serijskog ubicu

Image


Britanska policija je za samo pet sati primila više od 2.000 telefonskih poziva građana koji žele da pomognu u istrazi o ubistvu pet prostitutki. Ti događaji poslednjih dana potresaju celu zemlju.

Policija je u utorak uveče nedaleko od Ipsviča pronašla tela još dve prostitutke, čiji je nestanak prijavljen pre nekoliko dana. Nagradu od 250.000 funti za informaciju koja bi dovela do otkrivanja ubice ponudio je jedan britanski dnevnik, a policija je saopštila da je sada sigurna da je zločin počinila ista osoba.

„Ubistva svih pet žena su izvršena na isti način, one su udavljene i njihova gola tela su pronađena u istoj oblasti“, rekao je detektiv Stjuart Gal koji vodi istragu.

U međuvremenu, policijski eksperti i forenzičari detaljno pregledaju tela i mesta na kojima su ona pronađena u nadi da će otkriti neki trag koji bi ih odveo do ubice.

„Još tražimo mesto gde su ubistva počinjena. Ubica je tela ostavljao u ruralnoj oblasti nedaleko od autoputa“, dodao je Gal.

Policija je apelovala i na prostitutke u okolini Ipsviča da se sklone sa ulice. Međutim, apel nije urodio plodom, a prostitutke takvu odluku pravdaju time da im je neophodan novac za drogu i Božićne poklone.

U međuvremenu ministar policije Velike Britanije Džon Rid ponudio je svu neophodnu pomoć policiji u Ipsviču koja danonoćno radi na rasvetljavanju slučaja.

U javnosti se oglasio i Brajan Klenel, čija kćerka Pola je ubijena pre nekoliko dana:

„Nisam znao čime se moja kćerka bavi. Neko mora da zna šta se dogodilo, neko je sigurno video ubicu, koji je bolestan i koji mora da bude uhvaćen. To je možda nečiji otac ili ujak, ubica može da bude bilo ko i zato mora biti što pre uhvaćen.“

Njegova kćerka je 5. decembra upravo povodom istrage o ubistvima njenih koleginica izjavila za ITV da će se vratiti na ulicu jer joj je novac neophodan.

„Zabrinuta sam, ne ulazim u automobile mušterija. Imam prijateljicu i brinemo jedna o drugoj“, rekla je Pola.

Dva dana kasnije, ona je nestala i policija je pronašla njeno telo.

Policija je započela i proveru više od 400 osoba koje su registrovane zbog seksualnih krivičnih dela u regionu.

Policija je pojačala patrole po gradu u neobeleženim automobilima, a na kontrolnim punktovima se proveravaju pojedinačni vozači. Uprkos tome što je ubica i dalje na slobodi, pabovi i restorani u Ipsviču su prepuni, mladi se ne odvajaju od društva, a roditelji voze decu u školu.

Jedna od prostitutki koja ne radi na ulici kaže da mesečno zaradi oko 2.500 funti, ali da devojke koje izlaze svako veče zarađuju mnogo manje:

„Gotovo sve devojke koje poznajem a koje rade na ulici su navučene na drogu. One zarađuju mnogo manje od nas koje imamo smeštaj. Dnevno im je za drogu potrebno oko 60 funti, a da bi toliko zaradile moraju da imaju dve ili tri mušterije. U očajanju su spremne da urade bilo šta da bi došle do tog novca.“

Mediji u Velikoj Britaniji veliku pažnju posvećuju ovom slučaju, koji povezuju sa slučajem brutalnog ubice Džeka Trboseka, koji je takođe ubio pet žena u Londonu u 19. veku, a čiji identitet nikada nije otkriven. Policiji je tokom 70-ih godina prošlog veka trebalo čak šest godina da otkrije serijskog ubicu u Velikoj Britaniji koji je ubio 13 žena. Kasnije je uhapšen i osuđen na 30 godina zatvora.

A. Petrović
Ubica će da proširi krug žrtava

Doktor Ian Stiven, profajler koji pomaže policiji u potrazi tako što pravi psihološki profil ubice, kaže da je ubica u prošlosti imao problema sa devojkama. „Verovatno je da će on promeniti način izbora žrtvi. Do sada su to bile prostitutke, ali mogao bi da počne da napade sve žene koje budu same na ulici“, kaže Stiven.
"AKO SI MI PRIJATELJ NE RAZGOVARAJ SA MNOM"
http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 14 Dec 2006, 21:49

ali otkud dokazi da je ubojica muškarac? Možda je ubojica žena? :lol: :wink:

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 14 Dec 2006, 23:21

@Charlie surfs again: bar si u ovoj temi "doma" :lol:

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 15 Dec 2006, 10:10

e imam nekakvu tezu da je to možda policajac kojega je AIDS - om zarazila kurva, pa se osvećuje, a i izgleda da poznaje policijske metode pošto ne ostavlja tragove.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 15 Dec 2006, 12:24

john_constantine wrote:e imam nekakvu tezu da je to možda policajac kojega je AIDS - om zarazila kurva, pa se osvećuje, a i izgleda da poznaje policijske metode pošto ne ostavlja tragove.
Možda je jednostavno pefekcionist? ZNaš ono tip-top sve na svome mjestu, sve izplanirano...

Sa druge strane to što ne ostavlja taragove, jučer su rekli na vijestima da su zadnju kurvu vidili kako ulazi sa nekim u auto...

User avatar
Charlie surfs again
Posts: 784
Joined: 13 Dec 2006, 13:35
Location: Obala Ljudovache, Beograd

Post by Charlie surfs again » 15 Dec 2006, 12:38

HorrorHR wrote:@Charlie surfs again: bar si u ovoj temi "doma" :lol:
tachno taj rad :D
bice zanimljivo pratiti taj horor uzivo u sledecim mesecima :wink:
Nego smeshno mi je suditi o tome koji su motivi i ko je ubica jer mozemo samo da nagadjamo, ono nisam profajler pa da znam shta ubica tripuje jbga...znachi moje je samo da posmatram, mada danas u svetu trenutno operishe josh brdo serijskih ubica ali o njima se nishta ne pishe, nego je ovo sad eto zanimljivo jer su kao prostitutke u pitanju pa kao zbog Dzeka Trboseka...bezveze skroz...
"AKO SI MI PRIJATELJ NE RAZGOVARAJ SA MNOM"
http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 15 Dec 2006, 12:47

Charlie surfs again wrote:nego je ovo sad eto zanimljivo jer su kao prostitutke u pitanju pa kao zbog Dzeka Trboseka...bezveze skroz...
Pa točno to, mediji se narajcaju i vide priču koja će im poboljšati prodanu nakladu...

Post Reply