Časopis Hollywood - rest in peace

Sve što ne paše u ostale forume ide ovdje.
Post Reply
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Časopis Hollywood - rest in peace

Post by HorrorHR » 07 Dec 2006, 23:36

Nakon 130 brojeva, radi situacije sa opadanjem profita kino i video distributera etc etc, zagasio se časopis. Je zadnji broj je izašao u 10 mjesecu, ali sam ga danas čekavši 2 sata FilmTVa kupio na nekoj pumpi:

Image

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 08 Dec 2006, 00:12

Mali smo mi koliko god se trudili biti veliki... :cry: Teško je u HR uspjeti sa ovakvim projektima.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 08 Dec 2006, 07:03

o tome se pričalo još u 9.mjesecu..jebiga...ipak mi je žao...
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 08 Dec 2006, 08:46

istina, nema uopće filmskih časopisa. Total film je propao, pa sada i hollywood.

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 08 Dec 2006, 10:10

Ma ja sam bio totalno popizdio zbog toga. Ono, kod nas postoje čak časopisi o Auto plinu, Satovima, jahtama, ribičiji, ali ni jedan o filmu. Još mi je više bilo žao što se je časopis ugasio nakon 10 god. izlaženja (nedavno su i "proslavili" godišnjicu). Pokušao sam čak organizirati na jednom forumu da se skupimo i napišemo nekakvu peticiju za spas tog časopisa kojeg ja pratim od 10-og broja, (u među vremenu sam bio nabavio i prvih 10, tako da ih imam sve), no naravno nitko nije bio zainteresiran. Danas riječ na papiru malo vrijedi pored tolikih filmskih web stranica i blogova. Jebi ga, informacije brže putuju i gotovo sve važnije vijesti si mogao saznati "davno" prije nego što se je pojavio novi broj Hollywooda na kioscima. Ali to uopće nije važno, osobno sam se uvijek veselio početku mjeseca i novom broju. Na stranu Web stranice i brže vijesti, ali časopis možeš uvijek iznova pročitati, potražiti nešto u njemu. Koliko su samo puta meni stari brojevi poslužili za research, poput neke filmske enciklopedije...jebi ga, mene je to zbilja rastužilo :cry: :cry:

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 08 Dec 2006, 12:02

Dragonrage wrote:Ma ja sam bio totalno popizdio zbog toga. Ono, kod nas postoje čak časopisi o Auto plinu, Satovima, jahtama, ribičiji, ali ni jedan o filmu.
Totalno, mislim kada dođeš na kiosk, vidiš toliko šrotova od časopisa od tipa Moj Plin do Moj Kamion, a valjda ima i Moja tajna: Teen edition.

Dragonrage wrote:Danas riječ na papiru malo vrijedi pored tolikih filmskih web stranica i blogova. Jebi ga, informacije brže putuju i gotovo sve važnije vijesti si mogao saznati "davno" prije nego što se je pojavio novi broj Hollywooda na kioscima. Ali to uopće nije važno, osobno sam se uvijek veselio početku mjeseca i novom broju. Na stranu Web stranice i brže vijesti, ali časopis možeš uvijek iznova pročitati, potražiti nešto u njemu.
Evo ja sam jedan od telaca koji to nisam kupovao zadnjih 5-6 godina, i to čisto jer uopće nisam ni znao da izlazi. Većinom dana sam bar povremeno na netu, pa se slažem da se stvari sve mogu naći online, ali ipak čar paper časopisa je potpuno drugačija. Inače me i ne zanimaju toliko filmovi u globalu (izvan horror žanra 8) ), pa mi je jučer stvarno gušt bilo 2 sata potrošiti na čitanje od a-ž.

Iznenandio sam se da su na dve strane pratili Uwe Bolla, na tri strane Rogera Cormana, pa čak i zadnju stranu su dali Carpenterovom "The Thing".

Inače kada pričamo o časopisima, znam da dok sam bio mlađi sam kupovao nešto što se znalo (mislim) "Video Studio" ili tako nešto. Znam da sam sa guštom otvarao negdje pri sredini jer je uvijek bilo na stranicu ili dvije o novim horrorima. Sjećam se tada da sam ostao impresioniran za 3 stranice o Barkerovom "Nightbreed", gdje su legende stavili slike svakog od "monstruma" (a bilo ih je). Isto tako sam čitao o "Jacob's Ladder" i onda takve filmove tražio u lokalnom videu. :supz:

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 08 Dec 2006, 13:23

HorrorHR wrote:
Dragonrage wrote:Danas riječ na papiru malo vrijedi pored tolikih filmskih web stranica i blogova. Jebi ga, informacije brže putuju i gotovo sve važnije vijesti si mogao saznati "davno" prije nego što se je pojavio novi broj Hollywooda na kioscima. Ali to uopće nije važno, osobno sam se uvijek veselio početku mjeseca i novom broju. Na stranu Web stranice i brže vijesti, ali časopis možeš uvijek iznova pročitati, potražiti nešto u njemu.
Evo ja sam jedan od telaca koji to nisam kupovao zadnjih 5-6 godina, i to čisto jer uopće nisam ni znao da izlazi. Većinom dana sam bar povremeno na netu, pa se slažem da se stvari sve mogu naći online, ali ipak čar paper časopisa je potpuno drugačija. Inače me i ne zanimaju toliko filmovi u globalu (izvan horror žanra 8) ), pa mi je jučer stvarno gušt bilo 2 sata potrošiti na čitanje od a-ž.

Iznenandio sam se da su na dve strane pratili Uwe Bolla, na tri strane Rogera Cormana, pa čak i zadnju stranu su dali Carpenterovom "The Thing".

Inače kada pričamo o časopisima, znam da dok sam bio mlađi sam kupovao nešto što se znalo (mislim) "Video Studio" ili tako nešto. Znam da sam sa guštom otvarao negdje pri sredini jer je uvijek bilo na stranicu ili dvije o novim horrorima. Sjećam se tada da sam ostao impresioniran za 3 stranice o Barkerovom "Nightbreed", gdje su legende stavili slike svakog od "monstruma" (a bilo ih je). Isto tako sam čitao o "Jacob's Ladder" i onda takve filmove tražio u lokalnom videu. :supz:
O iznenadio bi se koliko su raznoraznih tema i autora obradili u posljednjih par godina koje nisu mainstream. A i horror im je bio čest gost kao tema. Ako hoćeš, mogu potražiti par tekstova i baciti par skenova tebi srodnih tema.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 08 Dec 2006, 13:28

Dragonrage wrote:O iznenadio bi se koliko su raznoraznih tema i autora obradili u posljednjih par godina koje nisu mainstream. A i horror im je bio čest gost kao tema. Ako hoćeš, mogu potražiti par tekstova i baciti par skenova tebi srodnih tema.
Svaka čast - unaprijed :wink: Poskeniraj sve o horrorima što imaš vremena, možeš mi slike poslati na net pa ih ja uploadma na horrorhr i ovdje polinkam ili možeš direkt na imageshack staviti (pa ih ja onda opet snimim lokalno, čisto da ne nestamu nakon x vremena).

Kad budeš stavljao stavi opic u "Ostalo u horror štihu" - tipa "Hollywood caopis - horror skenovi ili tako nešto.

Dankešen unaprijed :partyman:

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 08 Dec 2006, 13:36

HorrorHR wrote:
Dragonrage wrote:O iznenadio bi se koliko su raznoraznih tema i autora obradili u posljednjih par godina koje nisu mainstream. A i horror im je bio čest gost kao tema. Ako hoćeš, mogu potražiti par tekstova i baciti par skenova tebi srodnih tema.
Svaka čast - unaprijed :wink: Poskeniraj sve o horrorima što imaš vremena, možeš mi slike poslati na net pa ih ja uploadma na horrorhr i ovdje polinkam ili možeš direkt na imageshack staviti (pa ih ja onda opet snimim lokalno, čisto da ne nestamu nakon x vremena).

Kad budeš stavljao stavi opic u "Ostalo u horror štihu" - tipa "Hollywood caopis - horror skenovi ili tako nešto.

Dankešen unaprijed :partyman:
Oky doky hehe :wink: :D

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 08 Dec 2006, 16:26

Šteta. :cry:

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 08 Dec 2006, 22:28

Tako je to. Časopis o auto plinu imaš kome prodat, a filmove gledaju marginalci.
Krv je moje svjetlo i moja tama.

Post Reply