Teretane

Sve što ne paše u ostale forume ide ovdje.
User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Teretane

Post by Andrej » 31 May 2013, 20:58

Vratio se u teretanu posle 5 godina jer sam uspeo da sjebem kući šipku za zgibove i šokirao se lošim bekflešom.
Posle se ljudi čude što većina smatra vežbače idiotima, a sami su krivi za većinu predrasuda.
Toliko sujete, debilizma i loše napumpanog ega.....
Ono, dižem tone, mnogo sam jak i završiću kao invalid u 25-oj jer svaku vežbu radim nepravilno a benč dižem rukama, nogama, guzicom i leđima.
A hemija pršti na sve strane ko Černobil jebote.
Klinci od 19 s kožom 70 godišnjaka, aknama ko kokice, ali su mnogo jaki.
A niko ne može dva zgiba pravilno da uradi.
We're all mad here...

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Teretane

Post by GreenHornet » 01 Jun 2013, 00:16

U Dubrovniku također kaos sa steroidima... :| Do prije par godina se znalo tko u gradu gura preko 150 kg, sad svako malo po fb clipovi balavaca,koji su do prije godinu dana imali 70 kg kako dizu ogromne kilaze...Sreca pa to ne moram gledati,isao u profi teretanu mjesec dana i dopizdilo mi gledati takve preseratore...
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Teretane

Post by Wendigo » 02 Jun 2013, 17:04

ja više ne mogu ići u teretanu dulje od dva mjeseca.
booooring.... :D

John_Ryder
Posts: 12162
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Teretane

Post by John_Ryder » 02 Jun 2013, 18:09

ja sam prelijen i trenutno preškrt za teretanu,počeo sam radit doma sklekove i trbušnjake,za godinu dana očekujem rezultate :kokicarenje:
Image

Image

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Teretane

Post by Andrej » 05 Jun 2013, 04:23

John_Ryder wrote:ja sam prelijen i trenutno preškrt za teretanu,počeo sam radit doma sklekove i trbušnjake,za godinu dana očekujem rezultate :kokicarenje:
E, veruj mi da "za godinu dana očekujem rezultate" stav poštujem mnogo više od onogo što trenutno gledam u teretani.
Za razliku od gomile instant mentola, koji žele preko noći da se nabilduju za plažu, tvoj stav je potpuno normalan i pametan.
We're all mad here...

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Teretane

Post by filmofil » 07 Jun 2013, 01:10

ja sam isto od nedavno na režimu 'sklekovi i trbušnjaci' i ima nekih sitnih pomaka. fizički si izgledam manje više isto, ali se osjećam puno bolje i imam više energije jer sam uz vježbanje promjenio i prehranu. (ne tolko drastično, samo sam izbacio sokove i fast food)

inače, mišići na rukama iznenađujuće brzo nabreknu od sklekova, ali u torzu očekujem neke konkretne pomake tek za par mjeseci
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Teretane

Post by Andrej » 07 Jun 2013, 12:29

filmofil wrote: inače, mišići na rukama iznenađujuće brzo nabreknu od sklekova, ali u torzu očekujem neke konkretne pomake tek za par mjeseci
To je potpuno normalno jer sklekovi ekstremno rade triceps.
Većina ljudi misli da se ruka oblikuje i dobija masu bicepsom, a ustvari je triceps taj koji je zaslužan za to jer je mnogo veći mišić.
We're all mad here...

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Teretane

Post by filmofil » 09 Jun 2013, 23:14

kolko sklekovi utječu na biceps? i jel istina da su čak i trbušni mišići zahvaćeni sklekovima?
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Teretane

Post by Decadentor » 10 Jun 2013, 01:59

za biceps mislim da ne, ali zahvacaju trbusne misice jer oni uz ledne misice drze trup nepomicno dok radis sklekove
Image

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Teretane

Post by Wendigo » 10 Jun 2013, 09:44

ja niš ne treniram trenutno, pošto sam pao i sjebao bicikl :( ali sam zato izgubio 6-7kg i dalje mršavim.
hodam što je više moguće i trudim se ne jest sranja.

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Teretane

Post by GreenHornet » 10 Jun 2013, 20:37

sklekovi su za triceps dobri.
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Teretane

Post by filmofil » 10 Jun 2013, 22:21

Decadentor wrote:za biceps mislim da ne, ali zahvacaju trbusne misice jer oni uz ledne misice drze trup nepomicno dok radis sklekove
hm, negdje sam pročitao da leđa uopće ne sudjeluju u sklekovima i zato uz sklekove treba dodat neke vježbe za leđa

ja za sada radim samo sklekove i trbušnjake jer smatram da mi je torzo totalno u kurcu :) može bilo kakve preporuke vježbi za torzo
This is the Zodiac speaking.

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Teretane

Post by elrania » 10 Jun 2013, 22:39

ja krenula vježbat doma. prvenstveno zbog vrata da malo ojačam mišiće njega + ruku
imam utege od 1,5kg pa pratim neke ženske vježbe na yt i jao, zbilja iscrpljuju. nadam se da ću za mjesec dana, ak svaki dan to radim moć bez prekida 20 min.

e, i krećem malo i za noge da razjačam bedra i listove. možda se odvažim rolati nakon...pa...10 godina kaj mi role sakupljaju prašinu.

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Teretane

Post by Decadentor » 11 Jun 2013, 02:20

elrania wrote:ja krenula vježbat doma. prvenstveno zbog vrata da malo ojačam mišiće njega + ruku
imam utege od 1,5kg pa pratim neke ženske vježbe na yt i jao, zbilja iscrpljuju. nadam se da ću za mjesec dana, ak svaki dan to radim moć bez prekida 20 min.

e, i krećem malo i za noge da razjačam bedra i listove. možda se odvažim rolati nakon...pa...10 godina kaj mi role sakupljaju prašinu.

DO IT :D meni se nekad bas rola al imam neke role iz vremena kad je to bilo cool (cak je i rijec cool bila cool :zubifale: ) tako da su mi premale


filmofil wrote: radim samo sklekove i trbušnjake jer smatram da mi je torzo total
hm ja radim trbusnjake (obicne, onda one gdje podizes samo noge i one gje u isto vrijeme podizes i trup i noge)
sklekove - uske, siroke, s podignutim nogama cca pola metra
neznam kako se zove ali Image

i ako imas sipku ili nesto slicno zgibove obavezno
+cardio neki (trcanje ftw :D )
Image

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Teretane

Post by Andrej » 11 Jun 2013, 09:33

filmofil wrote: hm, negdje sam pročitao da leđa uopće ne sudjeluju u sklekovima i zato uz sklekove treba dodat neke vježbe za leđa
To je velika greška. Leđa ekstremno rade pri sklekovima.
Svaki pokret se sastoji od primarne akcije (u ovom slučају каd vršiš potisak rukama - grudi, triceps i delom rame) i kontrakcije (kad se pri skleku spuštaš prema podu - primarno leđa i delimično grudi).
Kada pravilno radiš sklek kontrolisamnim pokretima leđa poprilično jačaju.
Biceps samo delimično radi pri skleku a trbušnjaci i donji deo leđa su ti koji najviše trpe opterećenja da bi ti telo bilo u pravilnom položaju.
Najbolja vežba za biceps (i nijedna sa tegovima ne može da joj priđe po delotvornosti) je zgib.
Onaj što ameri zovu "chin ups". Najveće i najjače ruke ćeš videti kod likova koji rade zgibove.
Plus, taj zgib najbolje radi lepeze i spoljne delove leđa.


Image
We're all mad here...

Post Reply