Teretane

Sve što ne paše u ostale forume ide ovdje.
User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Teretane

Post by elrania » 11 Jun 2013, 13:24

Decadentor wrote:DO IT :D meni se nekad bas rola al imam neke role iz vremena kad je to bilo cool (cak je i rijec cool bila cool :zubifale: ) tako da su mi premale
ma nije bilo samo cool, već i guba :mrgreen: iako čujem ekipu od +30 da koristi to i dan danas :lol:

men' ove taman, sva sreća. samo kaj nisu one tipične s gumenim kotačima, već su agresivke bez kočnica otraga za radit finte posvuda i malo su sporije. trebat će više mrdat u njima.

a čini se da budući cimeri budu rolali i budem im se prikrpala, ak mi zasad dogovorena pratnja odustane :D

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Teretane

Post by Decadentor » 11 Jun 2013, 14:18

elrania wrote:
Decadentor wrote:DO IT :D meni se nekad bas rola al imam neke role iz vremena kad je to bilo cool (cak je i rijec cool bila cool :zubifale: ) tako da su mi premale
ma nije bilo samo cool, već i guba :mrgreen: iako čujem ekipu od +30 da koristi to i dan danas :lol:

men' ove taman, sva sreća. samo kaj nisu one tipične s gumenim kotačima, već su agresivke bez kočnica otraga za radit finte posvuda i malo su sporije. trebat će više mrdat u njima.

a čini se da budući cimeri budu rolali i budem im se prikrpala, ak mi zasad dogovorena pratnja odustane :D
harkor!!!! :D ha one fore kad kupis jeftine gumene role i nakon 2 dana se guma istrosi i ostane samo plastika :lol:
Image

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Teretane

Post by elrania » 11 Jun 2013, 17:05

ee, moje prve su bile plastične, al sam jurila ko metak :lol:

ove su lijepo izgledale, sam kaj ja tad nisam odmah znala za kaj to je. mada, eto, sad imam role za učit radit pizdarije po skejt parku :lol:

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Teretane

Post by Decadentor » 11 Jun 2013, 20:22

Sad avril sk8er boy i rollerbal briju nabacit :zubifale: (iako to kasni koju god za kulnocom :D )
Image

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Teretane

Post by Asfodel » 12 Jun 2013, 00:04

Decadentor wrote:hm ja radim trbusnjake (obicne, onda one gdje podizes samo noge i one gje u isto vrijeme podizes i trup i noge)
sklekove - uske, siroke, s podignutim nogama cca pola metra
Fali ti oni hc umobolni trbušnjaci za koje ne znam kak se zovu, možda Andrej pomogne
radila sam ih (prisilno) nekoliko puta na treningu i nisam znala kako se zovem koliko su teški kad se pravilno izvode

rade se ležeći na leđima, na trbuhu i na boku (dio s ležanjem na trbuhu je najlakši, jer su ruke prekrižene ispod brade ili leže dolje uz tijelo)
Ide ovako: kad si na leđima ruke su ti ispružene ravno tako da stoje iza ušiju (to je najbitnije, ne smiju pobjeć pri kretanju) i noge s ispruženim stopalima.
Prvo ide serija dizanja trupa, zatim dizanja nogu (to dvoje je najteže), onda dizanja jednog i drugog zajedno, onda ljuljanje (dizanje jednog pa drugog naizmjenično dok ne postigneš ritam ljuljanja) i na kraju izdržaj s izdignutim svim. Naravno da pri svakom spuštanju svega ne smiješ dotaknut pod.
Fora je što bi se pri pravom izvođenju moralo leđa spustiti do samog poda, da nemaš uopće rupu kad legneš. No to mogu samo hc ljudi.
Ne znam jel se pri tome uzima u obzir da nije svakome kralježnica jednaka, ja imam recimo ekstremniji S (dolje) i rupa na podu mi je veća.

Probaj :mrgreen:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Teretane

Post by Decadentor » 12 Jun 2013, 06:21

Ptobat ce se :D (ako sam dobro skuzio) iako me zbunjuje ono da se radi na ledjima trbuhu i boku i nisam siguran kako bi ljuljanje trebalo izgledat u praksi :lol:

A sto se tice spustenih ledja treba malo podic gornji dio trupa, kao sto se radi kod klasicnog podizanja nogu. Onak da izgledas ko quasimodo dok lezi :lol:
Image

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Teretane

Post by Asfodel » 12 Jun 2013, 15:33

Decadentor wrote:Ptobat ce se :D (ako sam dobro skuzio) iako me zbunjuje ono da se radi na ledjima trbuhu i boku i nisam siguran kako bi ljuljanje trebalo izgledat u praksi :lol:
U princupu izgledaš kao tuljan. Pogotovo kad se radi ležeći na trbuhu.
Između rađenja serija svega na trbuhu, leđima i bokovima ne bi trebalo biti odmora.
A sto se tice spustenih ledja treba malo podic gornji dio trupa, kao sto se radi kod klasicnog podizanja nogu. Onak da izgledas ko quasimodo dok lezi :lol:
Ne bi se smjelo kao, moraš ležati sa svime priljubljenim uz pod.
No to je već viša matematika, nek ti bude rupa između poda i leđa, koihjebe.
Trebao bi osjetiti gornje trbušne mišiće, to i je za njih.

Nikak na jubitou nać :evil:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Teretane

Post by Andrej » 14 Jun 2013, 11:36

Nemojte samo raditi trbušnjake u nadi za dobijanjem manjeg stomaka :mrgreen:
Trbušni mišići su kao svaki drugi. Vežbanjem rastu.
To je isto kao kad bi neko radio biceps da bi imao manji biceps :zubifale:
To prvenstveno važi za muškarce jer žene zbog nedostatka testosterona kao rezultat dobijaju samo lepo oblikovane mišiće dok kod muškaraca oni rastu kao kod snagaša. :|
We're all mad here...

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Teretane

Post by Asfodel » 14 Jun 2013, 13:19

Andrej wrote:Nemojte samo raditi trbušnjake u nadi za dobijanjem manjeg stomaka :mrgreen:
Nisu baš toliko ludi :mrgreen:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Teretane

Post by Andrej » 15 Jun 2013, 11:50

Ja sam bio :lol: Pa sam se jedan dan probudio sa savršenim kockama na stomaku s jednom malom manom ličenja na gorilu :shock:
Obučen sam izgledao kao da imam pivsku stomačinu :partyman: :supz:
We're all mad here...

John_Ryder
Posts: 12163
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Teretane

Post by John_Ryder » 15 Jun 2013, 16:09

a kaj treba radit za six pack? :lol: :kokicarenje:
Image

Image

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Teretane

Post by Scarface » 15 Jun 2013, 18:22

I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

John_Ryder
Posts: 12163
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Teretane

Post by John_Ryder » 17 Jun 2013, 23:41

ma nemam dosta sala,nebi se ništa utisnulo u rešetke :facepalm: :lol:


trtica me boli,morat ću nešto mekano stavit ispod sebe osim tepiha za trbušnjake
Image

Image

Ninja
Posts: 91
Joined: 30 Dec 2009, 20:58

Re: Teretane

Post by Ninja » 20 Jun 2013, 10:55

Andrej wrote:Vratio se u teretanu posle 5 godina jer sam uspeo da sjebem kući šipku za zgibove i šokirao se lošim bekflešom.
Posle se ljudi čude što većina smatra vežbače idiotima, a sami su krivi za većinu predrasuda.
Toliko sujete, debilizma i loše napumpanog ega.....
Ono, dižem tone, mnogo sam jak i završiću kao invalid u 25-oj jer svaku vežbu radim nepravilno a benč dižem rukama, nogama, guzicom i leđima.
A hemija pršti na sve strane ko Černobil jebote.
Klinci od 19 s kožom 70 godišnjaka, aknama ko kokice, ali su mnogo jaki.
A niko ne može dva zgiba pravilno da uradi.
Pa u biti se bench tako i radi. :lol:

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Teretane

Post by Andrej » 29 Jun 2013, 04:46

:lol: Da :zubifale:
Pola njih radi ovako i tripuju se da dižu velike težine.

Image
Ne razumem zašto u startu ljudi ne rade kontra-kosi, jer pravljenje mosta je ustvari dovođenje ruku u odnosu na grudi baš u taj položaj kontra-kosog benča.
Makar neće slomiti sebi kičmu.
Inače, čovek koji može da podigne npr 100kg pravilnom tehnikom, pri rađenju kontra kosog može 130.
Raditi nepravilno nije samo besmisleno nego i opasno.
We're all mad here...

Post Reply