Hrana i Pića

Sve što ne paše u ostale forume ide ovdje.
Post Reply
User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Hrana i Pića

Post by Wendigo » 13 Jan 2013, 17:42

meni je mc donalds najveći guilty pleasure ikad. :D
onak.. otići tamo tipa jednom u mjesec dana i izguštati/otrovati se malo.

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Hrana i Pića

Post by filmofil » 13 Jan 2013, 21:11

ja s mcdonaldsom imam razne faze. nekad imam period di u mjesec dana odem tamo 10 puta jer se ne mogu kontrolirati, a recimo sada sam u periodu gdje već mjesec dana nisam ušao tamo, nit želim. :) što sam stariji, postajem racionalniji oko hrane, a mcdonalds je baš smeće i uvijek se osjećam loše kad jedem tamo pa mi je postalo pomalo suludo tamo se hranit + preskupi su, najmanje 50-60kn pojedem da bi se najeo.

najgore od svega je što ima puno finije hrane za tu istu cijenu (i jeftinije), ali je taj mcdonalds tako prokleto dobro 'upakiran' i osmišljen da je već svima u DNA otisnuta želja da baš tamo jedu.
This is the Zodiac speaking.

User avatar
copycat
Posts: 2033
Joined: 18 Nov 2010, 14:12
Location: Never go back to work at the carpet store. - R&M

Re: Hrana i Pića

Post by copycat » 23 Jan 2013, 22:08

filmofil wrote: najgore od svega je što ima puno finije hrane za tu istu cijenu (i jeftinije), ali je taj mcdonalds tako prokleto dobro 'upakiran' i osmišljen da je već svima u DNA otisnuta želja da baš tamo jedu.
a znate li svi vi da u McDonaldsu u americi je sve "sugar coated" tj. sve je špricano šečerom (čak i salata) ili sadrži šečer + sadrži miris koje te mame da si gladniji nego što jesi .. sve osim pomfrija.. Za hrvatsku neznam

Dok nisam probala Batat... moram priznati da sam jako voljela pomfri od Mekića ali sada jedem Batat i 100 puta su ukusniji :supz:

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Hrana i Pića

Post by GreenHornet » 24 Jan 2013, 11:30

ljudi 350 dana u godini zderu kuci ili po drugim restoranima ko´ svinje,pa na kraju godine optuze "mekic" u kojem su jeli 15 puta za prekomjernu tezinu.
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Hrana i Pića

Post by hitman_4 » 24 Jan 2013, 11:33

McDonalds je smeće....mogu samo zamisliti kakvo je stanje u kuhinji
Image

Image

Image

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Hrana i Pića

Post by Wendigo » 24 Jan 2013, 19:21

prekjučer mi se napokon uspio zgaditi mc donalds - malo sam se prejeo, bio sam gladan ko pes i samo sam trpao u sebe, a bilo je full vruče i još sam jeo neki novi sendvič od piletine koji u sebi ima šnitu ementalera koja je vrhunski upropastila ionako loš sendvič...
nadam se da će "gadost" potrajati što dulje. :lol:

User avatar
copycat
Posts: 2033
Joined: 18 Nov 2010, 14:12
Location: Never go back to work at the carpet store. - R&M

Re: Hrana i Pića

Post by copycat » 29 Jan 2013, 21:20

GreenHornet wrote:ljudi 350 dana u godini zderu kuci ili po drugim restoranima ko´ svinje,pa na kraju godine optuze "mekic" u kojem su jeli 15 puta za prekomjernu tezinu.
to stoji... :mrgreen:
Nemožeš mekić kriviti ako zalutaš tamo nekih ajmo reći 15 puta godišnje, neće ti ništa biti..

No poanta moja je ta da Mekić ti nemože nikad dati osjećaj sitosti i iskreno radije odem na dobru pljeskavicu ili čevape koje su , ako uspoređujemo sa mekićem, puno zdraviji i jefitinije i mesnatije nego mekić...

Kada kažem pljeskavica ne mislim da ono zamrznuto što se poćelo po poznatim restoranima servirati ka "svježe" već prava pljeskabica
meso sa lukom i sirom :mrgreen: :prayer: i to komad i pol

User avatar
copycat
Posts: 2033
Joined: 18 Nov 2010, 14:12
Location: Never go back to work at the carpet store. - R&M

Re: Hrana i Pića

Post by copycat » 29 Jan 2013, 21:26

Jela u Burger Kingu Angus Burger sa menijom dobila, pomfri (isti okus kao i Mekićev), Veliki Angus meso burger (ima više mesa nego obićan burger, ali nakon pravog Angus burgera sve ostalo je loša kopija) kolu, i bezalkoholno pivo. i još jela onion rings

Pivo nisam pila jer iskreno koja je poanta piva bez alkohola? Iskreno :?
Pomfri sam zaboravila jesti pa mi se ohladio i onda je imao okus papira :skrujufakju:
Kruh tj njihov kruh za burger mi je bio kao da je polu pečen pa sam nakon prvo ugriza prestala jesti taj kruh i samo jela meso
Kola je bolja od Mekićeva...
Onion rings.. OK no bolje su bilo koje koje naručim u npr. meksičkom restoranu

Ukratko nakon 4 mjeseca stvarne zdrave prehrane mogu reći da mi se trbuh uzrujao kao i obićno kada jedem američki hamburger, da nije bilo kole sigurno bi mi slabo došlo...

POanta... po meni izgubljen novac... za malo više novca sam mogla u restoranu isto pojesti ali 100% kvalitetnije

Ali naravno svi to znamo soo please don't :skrujufakju: me.. što ističem očito

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Hrana i Pića

Post by filmofil » 30 Jan 2013, 00:27

ja sam došao u situaciju da u kući nemam zdrave hrane pa sam prisiljen večerati paštetu, ajvar, špek i slične pizdarije. trebam savjet od ljudi koji se kuže u to. jel bolje navečer poslije treninga ne jesti ništa nego se samo napit vode ili ipak pojest nešto, kolko god to bilo nezdravo? obično sam poslije treninga gladan i pun apetita pa mi je teško zamislit da ne jedem ništa. dakle, jel bezvezna hrana poslije treninga uništi sav efekt koji trening da?
This is the Zodiac speaking.

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Hrana i Pića

Post by olio » 30 Jan 2013, 01:04

to i mene zanima, navečer uvijek jedem gluposti.

Šta jest poslije treninga navečer ?

User avatar
copycat
Posts: 2033
Joined: 18 Nov 2010, 14:12
Location: Never go back to work at the carpet store. - R&M

Re: Hrana i Pića

Post by copycat » 30 Jan 2013, 12:48

Ja treniran isključivo ujutro
Ali navečer bez problema jedem samo piletinu i salatu
Protein je dobro jesti navečer
ali opet nisam stručnja za prehranu ali ja jedem protein (meso, ribu) za ručak i večeru (oko 6/7 navečer)
Jedem nekih 5 puta na dan (doručak, među obrok (npr par badema), ručak, među obrok, večera)
Sve u manjim zdravim količinama
i tako već 3 mjeseca

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Hrana i Pića

Post by Wendigo » 30 Jan 2013, 19:46

filmofil wrote:ja sam došao u situaciju da u kući nemam zdrave hrane pa sam prisiljen večerati paštetu, ajvar, špek i slične pizdarije. trebam savjet od ljudi koji se kuže u to. jel bolje navečer poslije treninga ne jesti ništa nego se samo napit vode ili ipak pojest nešto, kolko god to bilo nezdravo? obično sam poslije treninga gladan i pun apetita pa mi je teško zamislit da ne jedem ništa. dakle, jel bezvezna hrana poslije treninga uništi sav efekt koji trening da?
ne jedi ugljikohidrate nakon treninga.
tj. ako se "bildaš" jedi ih eventualno za doručak i to nezasićene, tipa - integralni kruh (ako nemreš bez kruha) i sl.

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Hrana i Pića

Post by filmofil » 30 Jan 2013, 20:17

mogu itekako bez kruha, ali baš govorim o tome da najčešće nemam doma alternativu pošto živim sa starcima i oni imaju primat nad prehranom. inače, cilj mi nije bildanje nego mršavljenje, za mišiće mi se jebe. :) treniram boks i jedino što želim je zategnut tijelo i nabit kondiciju.
This is the Zodiac speaking.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Hrana i Pića

Post by john_constantine » 03 Feb 2013, 21:43

probao mini banane, prodaju se u konzumu, 250 grama 6 kn (sada kada je akcija, inače su bile 8 :toimonster: ), a kilogram istih je skoro 34 kn. :shock:

I fakat ništa ne valjaju... Nisu uopće slatke, a većina njih koja su bila u sanduku su zeleni. A oni koji su bili žuti već pomalo truli. Ali ne vjerujem da bi bili nešto boljega okusa. Preskupo, a ne vidim nekakvu svrhu za njih, s obzirom da su normalne banane još više ukusnije i svejedno pogodnije za kolač.
Michel puši karu.

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Hrana i Pića

Post by GreenHornet » 03 Feb 2013, 21:57

poslije treninga,ako je kasno-posni sir ili voce ili cornflakes bez secera,sa malim postotkom masti+0,5% masno mlijeko.
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

Post Reply