Gašenje foruma?

Sve teme vezane uz sadržaj HorrorHR sajta i foruma.
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Gašenje foruma?

Post by HorrorHR » 22 Jul 2017, 16:48

olio sounds good! moram preko bare ponedjeljak, pa kad se vratim mozemo se baciti na to.

User avatar
hitman_4
Posts: 6836
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Gašenje foruma?

Post by hitman_4 » 22 Jul 2017, 17:54

previše muških na forumu. Zato forum "propada" :zubifale:

Annabel_Lee i Asfy su jedine aktivne forumašice. Ne znam zašto M više ne piše, on je bio 70% foruma :(
Image

Image

Image

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Gašenje foruma?

Post by HorrorHR » 22 Jul 2017, 18:54

hitman_4 wrote:previše muških na forumu. Zato forum "propada" :zubifale:

Annabel_Lee i Asfy su jedine aktivne forumašice. Ne znam zašto M više ne piše, on je bio 70% foruma :(
Michel je ako se ne varam dva tjedna out, vjerojatno uziva u ljetu ;)

User avatar
Annabel_Lee
Posts: 432
Joined: 30 Jul 2013, 09:59

Re: Gašenje foruma?

Post by Annabel_Lee » 22 Jul 2017, 20:18

Olio, meni se sviđa. Promjena nije napadna, a dobro izgleda.

Inače nudim pomoć u održavanju FB stranice, ako treba. Imam nekoliko godina iskustva jer radim taj dio posla za portal na kojemu volontiram. Mogla bih se recimo usredotočini na forumski sadržaj i nekim zanimljivim temama "mamiti" nove buduće forumaše. :D Obavezno treba ubacivati fotografije (npr. stare postere, ekipe na setovima, kojekakva druženja glumaca i redatelja horor filmova i sl.) jer to definitivno privlači ljude da kliknu like na stranici, a onda možda iz znatiželje zavire i na forum.

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Re: Gašenje foruma?

Post by Truba » 22 Jul 2017, 22:17

davno sam ja primijetio da forumi odumiru
i opcenito tipkanje

samo slike...sto manje teksta sto vise slika

forumi su proslost...osim mozda bas specijalizirani...uradi sam...ali to moze pisati i na blogu i na portalu...plus komentari korisnika

dakle spremajte se...
www.lasetta.net :axe:

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Gašenje foruma?

Post by olio » 23 Jul 2017, 02:30

Jedina alternativa forumu, a da je popularna, a nije facebook...je da se otvori npr. reddit.com/r/HorrorHR (rezervirao sam ja za svaki slucaj ime)

Trebalo bi i o tome razmisliti. Nema nikakvih placanja, sve besplatno.

Nije pregledno kao forum, ali da se urediti. Moze imati kategorije, gore mali scroll sa vijestima sa horrorhr, sidebar sa informacijama.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Gašenje foruma?

Post by maddjuro » 23 Jul 2017, 03:12

sjećam se jednoga dana kada je horrorhr bio spomenut u večernajku. Tada je došlo "more" novih korisnika. No kao sto olio veli forumi nažalost odumiru. Ludi preferiraju nesto sto mogu nabrzaka na mobu gledat dok su na šekretu ili u vlaku.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Gašenje foruma?

Post by HorrorHR » 23 Jul 2017, 09:08

truba je tu negdje sa mojim stavom o forumima, dok dakako postoji iznimaka (pratim nekoliko vrlo specijaliziranih foruma koji rade kao prije deset godina).

Za sada se ide sa tim da će svaki topic o filmu ići i na HHR facebook, što otprilike generira bat 70 posjeta od tamo po topicu. Koristiti će se forum i za praćenje svih ovih filmova koje ne stavljam na blog, pa se nadam da će biti referentnije mjesto.

Mislim da se mora napraviti malo na SEO (search engine optimizaciji) za forum, prije je to puno bolje stajalo na googleu pa je dolazila masa ljudi sa strane (ok znam da je oosjeta sa googlea prije i sada u globalu drugačija, ali mislim da treba popratiti i taj dio).

olio - glede reddita, ja ga koristim sigurno sat vremena na dan, ali mi djeluje možda da ako je horrorhr niša, forum jedan manji dio toga, da bi reddit bio još manji...

maddjuro - da bilo je perioda raznih sa influxom ljudi. za sada mislim da ovakav crossover koncept forum/sajt (pod sajt mislim postovi o svim hororima unutar foruma) je jedina stvar koja može proći ako prođe.

jedna od opcija je još i nagradne neke igre za nove/stare ljude. imam dosta dvd-a koje sam sada iz super police sa godinama prebacio u kutije

The Great Duck
Posts: 124
Joined: 25 Feb 2012, 16:16

Re: Gašenje foruma?

Post by The Great Duck » 23 Jul 2017, 12:32

Truba wrote:davno sam ja primijetio da forumi odumiru
i opcenito tipkanje

samo slike...sto manje teksta sto vise slika

forumi su proslost...osim mozda bas specijalizirani...uradi sam...ali to moze pisati i na blogu i na portalu...plus komentari korisnika

dakle spremajte se...

Ma joj, ja uopće ne kužim zašto se to događa. Baš s konja na magarca. Umjesto jednog lijepog, organiziranog i sistematiziranog foruma zajebavat se s onim Fejsbuk grupama gdje ti postovi nepovratno padnu u zaborav već nakon par sati (ako je grupa velika), sve je dosta teže naći nego na forumu, iste teme se svako malo ponavljaju, umjesto da budu zaključane uz upozorenje moderatora, pa se svako malo javljaju polupismeni Indijci, Arapi i Afrikanci s pitanjima tipa "hey guys were u all from???" i "how old r u guyz??", pa one retave slike tipa "koliko ste imali godina kad je X film izašao"...Majko mila! :facepalm:

Ovo me sad zapravo potaklo da u budućnosti budem aktivniji na forumu i više postam, pišem i komentiram. Valjda će potaknuti još nekoga, pa malo po malo...

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Re: Gašenje foruma?

Post by Truba » 23 Jul 2017, 15:19

da...

ja cu uvijek davati mjesto ispred forumu nego fejsu

dodatni problem je sporost foruma da da odgovore
dok je na fejsu sve to instant u real time
kad zatvoris...ne mozes kasnije naci raspravu

koliko ste imali godina kad je izasao gospodar prstenova
pronadji dvojnika
na koga licim
sretan rodjendan

to su glavne teme bile na imdb u filmskim raspravama

nažalost masovnost na forumima je prošlost
treba se adaptirati
www.lasetta.net :axe:

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Gašenje foruma?

Post by HorrorHR » 23 Jul 2017, 20:45

masovnost je definitivno out, jedino sto se moze ocekivati od foruma je manje usera ali kvalitetnije diskusije. i poanta je ta arhiva postova, gledam sada po logovima, ljudi dolaze svakih deset minuta sa googlea na neke opskurne filmove koje valjda u HR jedino ima (Indexirano) tu na forumu.

stavih analytics od danas i na forum (do sada bio samo na sajtu), pa javim kroz par tjedana kako stvari stoje. ono sto znam da sigurno nije problem sa forumom je citanost...

User avatar
lemonzoo
Posts: 1174
Joined: 28 Jul 2013, 18:09
Location: youtu.be/dQw4w9WgXcQ

Re: Gašenje foruma?

Post by lemonzoo » 23 Jul 2017, 20:55

Nije baš jedini s temama za rijetke filmove, znam ih ja još 2-3. Od toga na nekim ima zilijun takvih tema.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Gašenje foruma?

Post by HorrorHR » 23 Jul 2017, 21:17

lemonzoo wrote:Nije baš jedini s temama za rijetke filmove, znam ih ja još 2-3. Od toga na nekim ima zilijun takvih tema.
pod opskurne ne mislih na rijetke, već prije loše ili horore koje drugi ne gledaju...

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Gašenje foruma?

Post by Asfodel » 28 Jul 2017, 17:50

Ajme, neee :jawbreaker:

Jest da sam ovdje zato štovolim i iz oportunosti ( a)jedina filmska str. koju mi se da pratiti i b)bolje je kad preporuku dobiješ/pročitaš od nekog čiji ukus znaš u dušu), ali svejedno ne bih da ovo umre ili da spadnemo na instagram i druge pomodne stvari

kopiranje napisanih članaka na fejs je malo posla, a puno klikova i koristi
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Gašenje foruma?

Post by Decadentor » 28 Jul 2017, 20:23

Ovaj me forum velikim djelom oblikovao kao osobu (mislim da vise nista ne moram rec) Volim vas svih :heart:
Image

Post Reply