Gašenje foruma?

Sve teme vezane uz sadržaj HorrorHR sajta i foruma.
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Gašenje foruma?

Post by HorrorHR » 20 Jul 2017, 16:28

Razmisljam već koje vrijeme o tome, a posebice sada kada je Photobucket gdje su mi 100% slika iz svih topica koje sam otvorio u zadnjih 10-12 godina recimo to tako nestali. Nisu nestale, ali bi trebao plaćati $400 godisnje da se ponovno vrate u mogućnost embedanja tj. prikazivanja na forumu...

Ne znam što mislite vi o tome...

User avatar
lemonzoo
Posts: 1174
Joined: 28 Jul 2013, 18:09
Location: youtu.be/dQw4w9WgXcQ

Re: Gašenje foruma?

Post by lemonzoo » 20 Jul 2017, 17:45

Nisu te valjda crknute slike pokopale? :) Ti hosteri se stalno mijenjaju. Eto, photobucklet je dugo trajao, ali i on je postao kita.

Ako misliš ostaviti blog i forum te ne košta dodatno puno keša, ne vidim razloga da ga gasiš. Možda nije nešto previše aktivan, ali dobar je. Es wird besser sein, nikad se ne zna.

User avatar
hitman_4
Posts: 6832
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Gašenje foruma?

Post by hitman_4 » 20 Jul 2017, 18:00

Gašenje foruma?
:jawbreaker:

jedino u slučaju da imaš financijske gubitke zbog foruma, onda bih shvatio

volim ovaj forum i bila bi velika šteta...
Image

Image

Image

User avatar
Inferno
Posts: 2357
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Gašenje foruma?

Post by Inferno » 20 Jul 2017, 18:27

hitman_4 wrote:
Gašenje foruma?
:jawbreaker:

jedino u slučaju da imaš financijske gubitke zbog foruma, onda bih shvatio

volim ovaj forum i bila bi velika šteta...
+1 također volim ovaj forum


bilo bi jako super da se forum proširi, tj. da bude više aktivnih članova, ima tu dosta potencijala, samo treba ljude namamiti s fesja i sličnih debilana ovamo, što nije lak zadatak :(

The Great Duck
Posts: 124
Joined: 25 Feb 2012, 16:16

Re: Gašenje foruma?

Post by The Great Duck » 21 Jul 2017, 03:51

Daj nemoj sad i ti. :( Mada nema neke aktivnosti, nađem si ovdje dosta zanimljivih stvari. :) I zapravo ga i više gledam nego sam sajt. :D

User avatar
Annabel_Lee
Posts: 432
Joined: 30 Jul 2013, 09:59

Re: Gašenje foruma?

Post by Annabel_Lee » 21 Jul 2017, 07:08

Potpisujem sve. I kad ne pišem, navratim svaki dan jer je ugodno ovdje i forum je puno aktivniji od nekih na kojima još uvijek pišem (valjda sad već iz navike)...

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Gašenje foruma?

Post by olio » 21 Jul 2017, 09:47

Ako je financijski teško...ja bi rado i donira ili da sredimo neki hosting.

A i ako je problem održavanja, vremena, moderiranja ili slično...tu sam. Inače sam IT, mogu pomoći ili preuzeti bilo koji dio posla.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Gašenje foruma?

Post by HorrorHR » 21 Jul 2017, 10:25

ma financijski nije tesko, jest da forum opterecuje najvise hosting resurse, ali moze se prezivjeti sa time.

ispizidilo me najvise to oko fotki, sav posao sto se ulagao - svaki item o filmovima je imao poster, screenshote i/ili slike itd, sve ode u vodu. jebem im sve po spisku, i onda od toga sto sam placao 10 dolara godisnje, traze sada 400 ;)

a glede foruma... definitivno sam za to da ga se pokusa revitalizirati, ali tu dakako trebam pomoc malo.

mislim da je prvi korak da se aktiviraju postovi o novim horor filmovima (ili starim) to je aktualno, radi promjenu uz to svaki mogu staviti na horrorhr facebook link i to je odmah u šutu po 50-100 pregleda od tamo. mozda se netko umedjuvremenu i registrira. doslo je do toga da je ovo zapravo legacy forum, ima masu masu postova, kvalitetnog sadržaja, alui u zadnje vrijeme (dakako i mojom "greškom" tj. fokusiranjem na neke druge ne horor stvari) doslo je do toga da su aktualne sve ne horor teme...

meni nije problem podijeliti moderatorske pozicije, pa cak i access na horrorhr facebook ako ce netko linkati redovno nove postove sa foruma da se digne malo citanost i eventualno dodje do novih ljudi. po meni je ključ baš taj element - postovi o novim horor filmovima, u svakom trenu da je ažurno i to ljudi vole čitati, i onda mi djeluje statistički (makar je tu ta nova paradigma gdje su forumi out) da će doći novi ljudi.

nije mi problem ni donirati dvde za nagrade ili sta vec, kino karte itd...

prijedlozi?

User avatar
Inferno
Posts: 2357
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Gašenje foruma?

Post by Inferno » 21 Jul 2017, 12:25

dobra ideja ti je ovo s linkanjem postova po fejsu, samo bi trebali onda članovi malo aktivnije i više pisati o novim hororima, valjalo bi tu aktivnost malo strukturirati i usmjeriti, ja npr. pogledam dosta toga, sam mi je lijeno pisati :lol: ali evo potrudit ću se malo
ja ću danas na nekim malo aktivnijim forumima linkati na njega, pa se možda neko priključi

valjalo bi možda na fejsu stavit neki mali giveaway, neki post da ljudi lajkaju i šeraju, tu će sigurno zaokupiti malo pozornosti

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Gašenje foruma?

Post by HorrorHR » 21 Jul 2017, 12:31

za početak, počistih malo resurse na hostingu, nadam se da će sve sada malo brže raditi.

User avatar
lemonzoo
Posts: 1174
Joined: 28 Jul 2013, 18:09
Location: youtu.be/dQw4w9WgXcQ

Re: Gašenje foruma?

Post by lemonzoo » 21 Jul 2017, 15:11

Za slike ti preporučujem abload.de. Koristim ga od 2008.-2009. i skoro nikad mi nisu ništa obrisali. I to nisam registrirani član. Mogu i oni postati truba, nikad se ne zna, ali već dugi niz godina su najjači hoster za slike.
Iako za članke na portalu ne bi bilo loše da postavljaš slike na horrorhr.com, abload.de možeš samo na forumu.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Gašenje foruma?

Post by HorrorHR » 21 Jul 2017, 15:26

lemonzoo wrote:Za slike ti preporučujem abload.de. Koristim ga od 2008.-2009. i skoro nikad mi nisu ništa obrisali. I to nisam registrirani član. Mogu i oni postati truba, nikad se ne zna, ali već dugi niz godina su najjači hoster za slike.
Iako za članke na portalu ne bi bilo loše da postavljaš slike na horrorhr.com, abload.de možeš samo na forumu.
dakako da za sajt koristim sve lokalno hostano, ovo mi problem bio za forum. poceo sam danas koristiti imgur.com, djeluje mi da su dobra solucija (valjda - photobucket je super radio od 2005 do sada ;)

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Gašenje foruma?

Post by john_constantine » 21 Jul 2017, 16:16

Hm, baš si gledam najpopularniji forum.hr, tek 2006 je bilo najviše 11 000 forumaša. Sad ih se jedva skupi 4000. Činjenica je da forumi pomalo izumiru. Većina je prešla na fejs, instagram, twitter. I ne bi to bio neki problem da se sve ne svodi samo na komentare i gluposti. Nema više onih rasprava kao prije.
A bilo bi mi isto žao da se ovaj forum zatvori. Dobar je za informiranje o novim horor filmovima i slično. Imam nekog posla oko preseljenja, a s obzirom da nemam obaveze, mogao bi se vratiti pisanju ili nečemu što bi mi okupiralo um i vrijeme. A horori su ipak moja strast.
Michel puši karu.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Gašenje foruma?

Post by HorrorHR » 21 Jul 2017, 16:24

za sada otvaranje novih tema o filmovima i dakako sudjelovanje u njima i drugima je recimo korak za naprijed :D svatko tko može sudjelovati, let's go :D

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Gašenje foruma?

Post by olio » 22 Jul 2017, 15:33

Ja nudim pokusaj preuredjenja izgleda foruma. Da se poklapa sa web stranicom i da bude malo modernije i ugodnije oku.

Nisam dosad radia template za forum, ali mislim da ne bi bilo tesko modificirati postojeci.

Evo jedan primjer na brzaka, nisam nista drasticno promjenia samo poslozia u stilu weba i uklonia detaljcice koji su "oldschool".

https://i.imgur.com/ZEaH1Vh.png

Image

Post Reply