HorrorHR newsletter

Sve teme vezane uz sadržaj HorrorHR sajta i foruma.
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: HorrorHR newsletter

Post by HorrorHR » 20 Mar 2015, 13:14

Treći ide danas van :)

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: HorrorHR newsletter

Post by HorrorHR » 20 Mar 2015, 16:55

Eto sva tri u online varijanti:

Horor newsletter #03: Epski horor film desetljeća, vukodlaci itd.
http://eepurl.com/bhxaxH

Horor newsletter #02: Od serije The Walking Dead, preko vještica do Resident Evil filmova
http://eepurl.com/bejM7D

Horor newsletter #01: Od Poltergeista, preko kraja svijeta, do samuraja
http://eepurl.com/bdMysL

User avatar
woodruff
Posts: 92
Joined: 08 Aug 2013, 13:23
Contact:

Re: HorrorHR newsletter

Post by woodruff » 20 Mar 2015, 22:17

Biću slobodan da malo opširnije iznesem svoje utiske o trećem newsletteru, i one dobre i loše.

Kao prvo, mislim da je treći newsletter najbolji do sada. Najveća zamerka ide na sporost njegovog pojavljivanja ali budući da i sam pišem jedan blog posvećen horor filmovima znam šta znači nedostatak slobodnog vremena. Zato ova zamerka i nije prava zamerka; dok god sajt funkcioniše i newsletter se pojavljuje trebamo biti sretni i zahvalni :)

Drugo, svideo mi se uvodni text vezan za "Najspektakularniji horror film desetljeća", koji je zapravo manje text o samom filmu a više dilema u vezi hypea i filmova koji većinu budžeta koriste za reklamu a ne za sam film. U text su vrlo dobro umetnuti kratki osvrti na nekoliko hypeovanih filmova s kojima se gotovo u potpunosti slažem. Tu bi se moglo dodati još nekoliko predstavnika "hype žanra" (prvi mi pada na pamet The Cabin in the Woods) a mislim i da će film o kojem se bavi text ispasti ispod očekivanja, kao što se obično i dešava.

Treće, Nostalgični VHS kutak je moja omiljena rubrika i ne bi mi bilo žao ni da je ceo letter sastavljen od naslovnica starih i zaboravljenih VHS filmova. Nekih starih filmova sam se podsetio, za neke nisam ni čuo a neke ću uskoro sa zadovoljstvom pogledati. Eh, ta stara dobra vremena kada je film činio i omot a ne samo naslov u uTorrentu :) Voleo bih da su omoti malo krupniji pa da se pomoću copy-image-adress/paste mogu videti u malo krupnijem obliku; veoma bi me zanimao ponekad i originalni opis filma na poleđini omota :)

Četvrto, odabrane teme sa foruma su zanimljive. Možda bi bolje bilo da se stave neke zaboravljene teme ili teme o nekim kvalitetnim ali zapostavljenim filmovima.

Peto, dokumetarac još nisam pogledao ali kao ljubitelj Hammerove produkcije ću to svakako učiniti. Upućivanje na neke manje poznate dokumentarce je pravi potez. U narednom periodu bi bilo zanimljivo i upućivanje na alternativne završetke poznatih filmova, izbrisane scene i slično; takve stvari uvek zanimaju fanove.

Šesto (ako se nisam zabrojao:)), vukodlak tema je odlična, očekujem u narednim brojevima nešto slično na druge teme. Podsetio sam se brojnih filmova (užasni Howling, naprimer) a komentari pored naziva su urnebesno duhoviti. Nekoliko novijih filmova o vukodlacima si izostavio, no nisu baš nešto kvalitetni pa i nije neki problem. Ukoliko si željan da ih pogledaš došapnuću ti njihove nazive.

Sedmo, horor trivia uvek može biti opširnija, recimo desetak podataka. Walking Dead neću komentarisati jer nisam gledao.

Osmo, rubrika o ne-hororu mi se ne dopada ali to je samo moje mišljenje :) Rubrika o filmovima 80-ih je nešto bolja a opisi bi mogli biti nešto duži. Uopšte, ceo letter je mogao biti opširniji, no to sve zavisi od toga u kojoj formi i opširnosti si ga zamislio. Nagradna igra je super, nisam siguran da li ću učestvovati ali - indonežanski horor od 145 minuta?? Definitivno najveći biser newslettera si ostavio za kraj :)

I na kraju da ti čestitam na odličnom radu, letter izgleda odlično, samo tako nastavi i oprosti ako sam izneo mnogo zamerki :)

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: HorrorHR newsletter

Post by Michel » 21 Mar 2015, 01:55

Odličan treći :rock:

Cabin in the Woods mi je odličan meta horor i dobro je jedan kritičar rekao koji nije horor fan. Kao, da mu je zanimljivo da cabin in the woods više vole oni koji nisu horor fanovi. Sad, ne znam jel do toga što dosta horor fanova nije skužilo cabin in the woods. Znam da sam negdje pročitao od jednog horor fana kao da mu zombiji nisu valjali izgledom :lol: :lol: što reći uopće

The Conjuring isto odličan. Uglavnom, većina tih horora posljednjih godina koji su imali hype, kod mene su imali zasluženo (cabin in the woods, the conjuring, the babadook i indisious). Ima i naravno onih koji nisu zasluženo.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: HorrorHR newsletter

Post by HorrorHR » 21 Mar 2015, 10:31

woodruff wrote:Biću slobodan da malo opširnije iznesem svoje utiske o trećem newsletteru, i one dobre i loše.
super!
woodruff wrote:Kao prvo, mislim da je treći newsletter najbolji do sada. Najveća zamerka ide na sporost njegovog pojavljivanja ali budući da i sam pišem jedan blog posvećen horor filmovima znam šta znači nedostatak slobodnog vremena. Zato ova zamerka i nije prava zamerka; dok god sajt funkcioniše i newsletter se pojavljuje trebamo biti sretni i zahvalni :)
thx, vrijeme koje je prošlo između #2 i #3 je dakako uvjetovano mojim slobodnim vremenom,tj. smanjenom obimu istog. frekvencija newslettera će biti u korelaciji sa aktivnosti na horrorhr sajtu, kada imam vremena i volje gledati po jedan film svaki dan (kao zadnjih 5 dana recimo), onda i pišem tekstove i više ažuriram nego inače. vezano za to mi se digne i volja za ubrzati se sa newsletterom.

koncept newslettera je prvo i najbitniji bio kao moja reakcija na glupi facebook. tamo sam skupio 7000 fanova, a većina članaka koje postavim idu na 200-300 ljudi; uz one rijetke situacije kada su dođu recimo 1000-1200. facebook ti želi napaltiti za to da pristupiš fanovima koje si ti nabavio (prirodno ili plaćeno), što mi je dno dna i Fejsu ide ogoroman FUCK YOU ;) Radi toga rekao sam da moram napraviti svoju listu fanova/čitatelja/korisnika kojima ću moći neometano pružati dobre informacije. jest da i tu ne cvjetaju ruže jer newsletteri ljudima koji imaju Gmail idu u Promotions folder, pa vjerujem da i određeni broj ljudi radi toga ne vidi tekstove.
woodruff wrote:Drugo, svideo mi se uvodni text vezan za "Najspektakularniji horror film desetljeća", koji je zapravo manje text o samom filmu a više dilema u vezi hypea i filmova koji većinu budžeta koriste za reklamu a ne za sam film. U text su vrlo dobro umetnuti kratki osvrti na nekoliko hypeovanih filmova s kojima se gotovo u potpunosti slažem. Tu bi se moglo dodati još nekoliko predstavnika "hype žanra" (prvi mi pada na pamet The Cabin in the Woods) a mislim i da će film o kojem se bavi text ispasti ispod očekivanja, kao što se obično i dešava.
uvodni tekst uvijek pišem zadnji, kad već sve posložim i onda mi sine nešto što me trenutno "tišti" ili mi je zanimljivo ;) Jest dakako da dodtični tekst nije članak-članajk, već recimo to tako trenutni state of mind. to napišem iz glave bez nekakvog strategiziranja, kada bi imao vremena, bili bi to pravi pravcati članci sa glavom i repom, a ovako su samo grintanja - ali i to ima svoju čar! koliko mi se puta desilo da bi napisao tekst o nekom filmu i onda bi ga samo objavio bez da bi ga pročitao ili popravio - kada imaš hobi projekt u kojem nema love to si možeš dopustiti :D
woodruff wrote:Treće, Nostalgični VHS kutak je moja omiljena rubrika i ne bi mi bilo žao ni da je ceo letter sastavljen od naslovnica starih i zaboravljenih VHS filmova. Nekih starih filmova sam se podsetio, za neke nisam ni čuo a neke ću uskoro sa zadovoljstvom pogledati. Eh, ta stara dobra vremena kada je film činio i omot a ne samo naslov u uTorrentu :) Voleo bih da su omoti malo krupniji pa da se pomoću copy-image-adress/paste mogu videti u malo krupnijem obliku; veoma bi me zanimao ponekad i originalni opis filma na poleđini omota :)
meni je to isto gušt jer se vraćam u stara vremena, radi toga jer volim staviti i prednji i zadnji dio u paketu, nažalost nije moguće da se vidi natpis. ali dobra ideja, mogao bi uz određene covere ili kao zasebnu stvar, nači taglineove starih horora
woodruff wrote:Četvrto, odabrane teme sa foruma su zanimljive. Možda bi bolje bilo da se stave neke zaboravljene teme ili teme o nekim kvalitetnim ali zapostavljenim filmovima.
odlična ideja!
woodruff wrote:Peto, dokumetarac još nisam pogledao ali kao ljubitelj Hammerove produkcije ću to svakako učiniti. Upućivanje na neke manje poznate dokumentarce je pravi potez. U narednom periodu bi bilo zanimljivo i upućivanje na alternativne završetke poznatih filmova, izbrisane scene i slično; takve stvari uvek zanimaju fanove.
na YouTUbeu ima brdo tih dokumentaraca koje se isplati pogledati, eto kroz newsletter mogu pogurati neke
woodruff wrote:Šesto (ako se nisam zabrojao:)), vukodlak tema je odlična, očekujem u narednim brojevima nešto slično na druge teme. Podsetio sam se brojnih filmova (užasni Howling, naprimer) a komentari pored naziva su urnebesno duhoviti. Nekoliko novijih filmova o vukodlacima si izostavio, no nisu baš nešto kvalitetni pa i nije neki problem. Ukoliko si željan da ih pogledaš došapnuću ti njihove nazive.
da to mi je prošli put sa vješticama došlo spontano, ali mislim da će ići kao redovna rubrika. imam u arhivi valjda skoro 1000 recenzija, uvijek ima materijala za ovakvo grupiranje pod temom. nisam dodao sve, već sam prolazio po sajtu kroz recenzije, zato je i nešto falilo.
woodruff wrote:Sedmo, horor trivia uvek može biti opširnija, recimo desetak podataka. Walking Dead neću komentarisati jer nisam gledao.
je trivia bi mogla biti, i vjerojatno će biti duža
woodruff wrote:Osmo, rubrika o ne-hororu mi se ne dopada ali to je samo moje mišljenje :) Rubrika o filmovima 80-ih je nešto bolja a opisi bi mogli biti nešto duži. Uopšte, ceo letter je mogao biti opširniji, no to sve zavisi od toga u kojoj formi i opširnosti si ga zamislio. Nagradna igra je super, nisam siguran da li ću učestvovati ali - indonežanski horor od 145 minuta?? Definitivno najveći biser newslettera si ostavio za kraj :)
to je čisto moj mali ispušni ventil, mali odmak od horora;) rubrika oko 80s filmova je "outsourceana", frend piše kada nešto pogleda, čisto jer je manijak za horror i nehorror 80tima.

DVD je spektakl jest, makar je puno manji interes nego za Resident Evil dvd iz prošlog broja. ne znam zašto, ovo je bar unique :D
woodruff wrote:I na kraju da ti čestitam na odličnom radu, letter izgleda odlično, samo tako nastavi i oprosti ako sam izneo mnogo zamerki :)
ma thanks! radi ovakvih komentara imam više volje raditi newsletter!

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: HorrorHR newsletter

Post by HorrorHR » 28 May 2015, 19:09

Evo i HorrorHR Newsletter#4 od jučer

http://tinyurl.com/p3mj96a

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: HorrorHR newsletter

Post by john_constantine » 28 May 2015, 20:06

Čudim se da nisam dobio, a onda zajeb, sjetio sam se. Nemam više staru email adresu... Kako da to popravim?
Michel puši karu.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: HorrorHR newsletter

Post by HorrorHR » 29 May 2015, 17:21

john_constantine wrote:Čudim se da nisam dobio, a onda zajeb, sjetio sam se. Nemam više staru email adresu... Kako da to popravim?
pa samo se dodaj ponovno sa novom adresom. sudjelovati u nagradnoj mozes komotno

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: HorrorHR newsletter

Post by HorrorHR » 20 Jul 2015, 19:31

Ovaj put je mala retrospektiva i poziv na sudjelovanje na forumu :)

http://eepurl.com/btK0Kv

User avatar
Inferno
Posts: 2357
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: HorrorHR newsletter

Post by Inferno » 05 Sep 2015, 15:16

Kad će novi? :P

User avatar
Inferno
Posts: 2357
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: HorrorHR newsletter

Post by Inferno » 01 Oct 2015, 11:09

Pohvale za novi edition newslettera. Kvalitetan rezime svega što se dešava ovdje u zadnje vrijeme :rock:

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: HorrorHR newsletter

Post by Michel » 01 Oct 2015, 13:48

Može link za novi :)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
hitman_4
Posts: 6832
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: HorrorHR newsletter

Post by hitman_4 » 01 Oct 2015, 16:07

Image

super :)
Image

Image

Image

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: HorrorHR newsletter

Post by HorrorHR » 01 Oct 2015, 23:12

Evo puni newsletter:

#05 - http://eepurl.com/bA3h8T

John_Ryder
Posts: 11989
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: HorrorHR newsletter

Post by John_Ryder » 02 Oct 2015, 13:59

odličan zadnji newsletter, zapravo me sve zanimalo što je pisalo.
Image

Image

Post Reply