Psycho - Original vs remake

Stara škola i provjereni klasici. Od Cecile B. De Millea pa sve do Hitchcocka u punom zanosu.

Original vs Remake

Original
35
97%
Remake
1
3%
 
Total votes: 36

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Psycho - Original vs remake

Post by john_constantine » 06 Oct 2006, 18:26

E, na televiziji će biti remake Psiha - moram priznati da neću gledati niti sekundu filma jer snimanje doslovce istog filma, samo s drugim glumcima i u boji, je stvarno sranje i redateljska netalentiranost i nemaštovitost... Kao da nije dovoljno što su snimili blesave nastavke, sada još i remake...
Ako koga uopće zanima, subota, HRT 1, 22:30

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 06 Oct 2006, 18:35

Ma remake je katastrofa...tim više što su ga snimali identično originalu, točno kadar po kadar, a nisu uspijeli pogoditi atmosferu.
Original je mnogo, mnogo bolji...Vince Vaughn je dobar glumac, kao i Anne Heche, ali nisu ni do koljena Anthony Perkinsu i Janet Leigh.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 06 Oct 2006, 18:54

Nije baš da me zanima remake, mislim d anije bilo poante ga snimiti, pa ću rađe pogledati film u ubojitom puranu (bez zajebancije imam to doma), nego to :D

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 06 Oct 2006, 22:43

Ma original! Rimejk nisam niti ne želim pogledati.

User avatar
PeterParker
Posts: 6
Joined: 06 Oct 2006, 13:44
Location: Dubrovnik

Post by PeterParker » 08 Oct 2006, 23:05

stvarno ne znam cemu snimat isti film....za novu generaciju.....
i jos nisam rascistio jeli mi vise smeta kad ga cijelog iskopiraju ili ga totalno izmijene....

uglavnom,,tesko da koji moze nadmasit original,,,,osim ako ce ta verzija bit prva koja se gleda..

..sto se mene tice,,,pogleda se i zaboravi.....


:D

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 09 Oct 2006, 01:34

Baš kao što rade remake Ptica, mislim to ne može ispasti dobro. :roll:

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 10 Oct 2006, 12:56

Koje pitanje..pa original naravno...pa da je riječ o bilo kojem filmu opet original...
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 10 Oct 2006, 13:23

A$H wrote:Koje pitanje..pa original naravno...pa da je riječ o bilo kojem filmu opet original...
Ne mora nužno biti, iako u večini slučajeva je...

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 10 Oct 2006, 23:11

Dragonrage wrote:
A$H wrote:Koje pitanje..pa original naravno...pa da je riječ o bilo kojem filmu opet original...
Ne mora nužno biti, iako u večini slučajeva je...
reci koji je tebi onako remake bolji od originala?


Osim Evil Dead-a 2 :D :D
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 12 Oct 2006, 09:46

A$H wrote:
Dragonrage wrote:
A$H wrote:Koje pitanje..pa original naravno...pa da je riječ o bilo kojem filmu opet original...
Ne mora nužno biti, iako u večini slučajeva je...
reci koji je tebi onako remake bolji od originala?


Osim Evil Dead-a 2 :D :D
Pa da vidimo...Hmmm....

"!Hills have Eyes" je odličan, zatim "Scarface" iz 1983. sa Al Pacinom, koji je danas BTW na TV-u :) , "The Texas Chainsaw Massacre" nije uopće loš, "Cape Fear" iz 1991. sa De Nirom, "Down of the Dead", "Sleepy Hollow", "A Fistful of Dollars", "Little Shop of Horrors" sa Steve Martinom, "Heat", "The Thing" itd., itd. To je to čega se mogu sjetiti, a čuo sam da je i "The Fly" odličan remake, ali još ga nisam pogledao, pa ne bih mogao potvrditi u svoje ime...

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 12 Oct 2006, 10:57

Dragonrage wrote:"!Hills have Eyes" je odličan, zatim "Scarface" iz 1983. sa Al Pacinom, koji je danas BTW na TV-u :) , "The Texas Chainsaw Massacre" nije uopće loš, "Cape Fear" iz 1991. sa De Nirom, "Down of the Dead", "Sleepy Hollow", "A Fistful of Dollars", "Little Shop of Horrors" sa Steve Martinom, "Heat", "The Thing" itd., itd. To je to čega se mogu sjetiti, a čuo sam da je i "The Fly" odličan remake, ali još ga nisam pogledao, pa ne bih mogao potvrditi u svoje ime...
Velika razlika je dali je neki remake odličan ili bolji od originala...

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 12 Oct 2006, 12:30

HorrorHR wrote:
Dragonrage wrote:"!Hills have Eyes" je odličan, zatim "Scarface" iz 1983. sa Al Pacinom, koji je danas BTW na TV-u :) , "The Texas Chainsaw Massacre" nije uopće loš, "Cape Fear" iz 1991. sa De Nirom, "Down of the Dead", "Sleepy Hollow", "A Fistful of Dollars", "Little Shop of Horrors" sa Steve Martinom, "Heat", "The Thing" itd., itd. To je to čega se mogu sjetiti, a čuo sam da je i "The Fly" odličan remake, ali još ga nisam pogledao, pa ne bih mogao potvrditi u svoje ime...
Velika razlika je dali je neki remake odličan ili bolji od originala...
Horror to sam i ja napisao i cijeli esej kao odgovor,ali sve ode radi jebenog firefox updatea...

a sad u kratko da opet ne nestane...

pola odavde ih nije bolje od originala...a i oni koji jesu bolji su samo po efektima ili "imenima glumaca koji glume" zato su bolje prošli..jer se nemože usporedit original iz 30-ih koji ima super priču,glumu,crno bijeli štih za takav film....i remake iz '90-'00+ koji ima super efekte,lošu priču i galone krvi...plus kaj svi jooooj sexy glumica ili pa tu glumi Al Pachino...dok nitko nezna glumce koji glume u originalu....samo zato tako dobro neki i prođu...
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 12 Oct 2006, 13:57

A$H wrote:
HorrorHR wrote:
Dragonrage wrote:"!Hills have Eyes" je odličan, zatim "Scarface" iz 1983. sa Al Pacinom, koji je danas BTW na TV-u :) , "The Texas Chainsaw Massacre" nije uopće loš, "Cape Fear" iz 1991. sa De Nirom, "Down of the Dead", "Sleepy Hollow", "A Fistful of Dollars", "Little Shop of Horrors" sa Steve Martinom, "Heat", "The Thing" itd., itd. To je to čega se mogu sjetiti, a čuo sam da je i "The Fly" odličan remake, ali još ga nisam pogledao, pa ne bih mogao potvrditi u svoje ime...
Velika razlika je dali je neki remake odličan ili bolji od originala...
Horror to sam i ja napisao i cijeli esej kao odgovor,ali sve ode radi jebenog firefox updatea...

a sad u kratko da opet ne nestane...

pola odavde ih nije bolje od originala...a i oni koji jesu bolji su samo po efektima ili "imenima glumaca koji glume" zato su bolje prošli..jer se nemože usporedit original iz 30-ih koji ima super priču,glumu,crno bijeli štih za takav film....i remake iz '90-'00+ koji ima super efekte,lošu priču i galone krvi...plus kaj svi jooooj sexy glumica ili pa tu glumi Al Pachino...dok nitko nezna glumce koji glume u originalu....samo zato tako dobro neki i prođu...
Npr? (od ovih nabrojanih)

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 12 Oct 2006, 14:07

Dragonrage wrote:Npr? (od ovih nabrojanih)
Hills Have Eyes
Texas Chainsaw Massacre
Dawn of the Dead

Usput, Sleepy Hollow - neznam baš dali tu uopće može biti priča o remakeu, kada je to bazirano na priči. Postojje tu crtići, drugi horrori etc bazirani na istu priču/legendu/whatever...

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 12 Oct 2006, 14:22

Zaboravili ste navesti da je i The Blob iz 80ih bolji od originala iz 50ih.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Post Reply