Vengeance trilogija?

Od zlatnih 80tih do najnovih filmova.
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Vengeance trilogija?

Post by HorrorHR » 06 Oct 2006, 14:56

Totalno hype je oko toga, svi pričaju da je nešto genijalno - a ja nemam pojma o tome :D naletio sam bezbroj puta na spominjanje toga, ali nikada nisam ni vidio o čemu se radi (osim što sam slušao nešto na DeadPit radiu o tome). Jel to što valja? Jel to azijsko uopće? Jel trilogija? Da, nemam pojma total :twisted:

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 06 Oct 2006, 15:26

Mislim da o ovome pričaš...

1. nastavak: Sympathy for Mr. Vengeance ( 2002)
2. nastavak: Oldboy ( 2003)
3. nastavak: Sympathy for Lady Vengeance (2005)

Korejski filmovi.

Redatelj:

http://www.imdb.com/name/nm0661791/

Gledao sam samo Oldboy i super je. Otmosfera, priča, likovi...jdan od neobičnijih filmova, pomalo čudan i poremečen. Može ga se posuditi i u videu.

Inače koliko sam čuo, svi filmovi su zasebni, nisu povezani ni po čemu osim motivom osvete.

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 06 Oct 2006, 17:54

"Sympathy for Mr. Vengeance" još nisam imao prilike pogledati, no "Old Boy" je fenomenalan (potpisujem sve što je Varador napisao), a uskoro i ovaj treči, "Sympathy for Lady Vengeance", dolazi kod nas u kina, pa češ ga moči pogledati, onako na velikom platnu :wink: :)

User avatar
maddjuro
Posts: 8324
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 06 Oct 2006, 18:03

nisam gledo mi jedan dio, kojeg je žarna taj serijal?
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 06 Oct 2006, 18:20

Ma dosta je teško odrediti, U "Oldboyu" ima svega pomalo, i akcija, drama, misterija, horror, krimi, art, borilčki film itd...
Inače, ako niste znali, Ameri naravno planiraju snimiti svoj remake Oldboya...a gl. ulogu će odigrati Nicholas Cage 8)

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 06 Oct 2006, 18:43

Dragonrage wrote:Ma dosta je teško odrediti, U "Oldboyu" ima svega pomalo, i akcija, drama, misterija, horror, krimi, art, borilčki film itd...
Inače, ako niste znali, Ameri naravno planiraju snimiti svoj remake Oldboya...a gl. ulogu će odigrati Nicholas Cage 8)
Što je horror u Oldboyu? Dosta filmova koji recenziraju 99% horrore su i njega recenzirali. Nekako mi po opisu ne djeluje horror, jedino možda nekakva explicitna mučenja, krv etc što bi li-la moglo nekako biti ugurano remotely pod horror.

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 06 Oct 2006, 19:08

U Oldboyu ima scena cupanja zuba od koje ti se smrzne govno doslovno.

EDIT : Srezacu ti kompletnu trilogiju kad se pojavis.

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 06 Oct 2006, 19:26

HorrorHR wrote:
Dragonrage wrote:Ma dosta je teško odrediti, U "Oldboyu" ima svega pomalo, i akcija, drama, misterija, horror, krimi, art, borilčki film itd...
Inače, ako niste znali, Ameri naravno planiraju snimiti svoj remake Oldboya...a gl. ulogu će odigrati Nicholas Cage 8)
Što je horror u Oldboyu? Dosta filmova koji recenziraju 99% horrore su i njega recenzirali. Nekako mi po opisu ne djeluje horror, jedino možda nekakva explicitna mučenja, krv etc što bi li-la moglo nekako biti ugurano remotely pod horror.
Po meni baš i nebi mogao proći kao horror. Mučenja i krvi ima i u drugim žanrovima, ne samo u horrorima.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 06 Oct 2006, 20:05

Je, Oldboy je prejebeni film. Scena tučnjave za čekićem je prejebena... A tek scena vađenja zuba... A i onaj filmski obrat. Pa horor baš i nije, makar ima ona odlična scena kada glavni lik vidi mrave na sebi.. Ali film je već po samome sebi remek djelo. Inače obožavam Tarantina, čak sam mogao i podnijeti smeće od Kill Bill 2, ali ako zbilja snimi remake tog filma, spaliti ću sve njegove filmove koje imam.
Lady vengeance imam, samo mi fali mrs. vengeance, jebi ga...

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 06 Oct 2006, 22:38


User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 06 Oct 2006, 22:40

john_constantine wrote:Je, Oldboy je prejebeni film. Scena tučnjave za čekićem je prejebena... A tek scena vađenja zuba... A i onaj filmski obrat. Pa horor baš i nije, makar ima ona odlična scena kada glavni lik vidi mrave na sebi.. Ali film je već po samome sebi remek djelo. Inače obožavam Tarantina, čak sam mogao i podnijeti smeće od Kill Bill 2, ali ako zbilja snimi remake tog filma, spaliti ću sve njegove filmove koje imam.
Lady vengeance imam, samo mi fali mrs. vengeance, jebi ga...
Obrat me najviše oduševio. Koji šok. Nevjerojatno. Ma jednostavno se mora pogledati.

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 07 Oct 2006, 01:05

Amerikanci spremaju remake Oldboya? Ma neee, kako to? Pa oni baš ne vole raditi remakeove :mrgreen:

User avatar
Paranoid
Posts: 82
Joined: 06 Oct 2006, 02:00
Location: Zagorje
Contact:

Post by Paranoid » 07 Oct 2006, 01:20

john_constantine wrote:Inače obožavam Tarantina, čak sam mogao i podnijeti smeće od Kill Bill 2
Kill Bill 2 nije smeće, nego ga ti vjerojatno nisi skužio :)

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 07 Oct 2006, 08:50

Paranoid wrote:
john_constantine wrote:Inače obožavam Tarantina, čak sam mogao i podnijeti smeće od Kill Bill 2
Kill Bill 2 nije smeće, nego ga ti vjerojatno nisi skužio :)
Ma nije stvar u shvaćanju filma, dobra je dramaturgija, likovi više nisu papirnati, i takve stvari. Ali ja sam od tog filma očekivao samo zabavu, krv, dobru priču, akciju i nasilje. Isto kao u prvom Kill billu - ona scena s 77 jakuza je prejebena, samo ju je uništila crno bijela boja (posveta na samurajske klasike). i tako sam očekivao to u drugom dijelu.... Da sam htio nekakvu dramu, ponovno bi gledao izvrsni In bedroom.

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 07 Oct 2006, 09:23

john_constantine wrote:Ma nije stvar u shvaćanju filma, dobra je dramaturgija, likovi više nisu papirnati, i takve stvari. Ali ja sam od tog filma očekivao samo zabavu, krv, dobru priču, akciju i nasilje. Isto kao u prvom Kill billu - ona scena s 77 jakuza je prejebena, samo ju je uništila crno bijela boja (posveta na samurajske klasike). i tako sam očekivao to u drugom dijelu.... Da sam htio nekakvu dramu, ponovno bi gledao izvrsni In bedroom.
Vidim da je problem u tome što si gledao cenzuriranu verziju filma. Crno-bijela boja nije posveta samurajskim klasicima već način da se vizualno smanji količina krvi i tako dobije bolji MPAA rating. Nabavi si uncut verziju pa češ uživati. :wink:

Post Reply