Koji ste horror zadnji gledali?

Razgovori ugodni o horor temama
User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZABORAVLJENI SLASHERI 80-IH

Post by Michel » 03 Mar 2018, 19:14

Fade to Black (1980) - vraćam se i ovom maratonu. Tada priično popularan slasher ali isto tako brzo zaboravljen jer sami koncept odskače od onih pravila slashera. Radi se o jednom mladiću koji obožava klasične filmove i ubrzo se počne oblačiti i oponašati legendarne likove te ubijati kroz njih. Prva polovica filma još i ok, ali druga je stvarno pretjerivanje i nije me se niti malo dojmio. Mali je dobro odglumio, ona plavuša je seksi ista Merlinka ali to je to.

8====-o/8==========o (4.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Truba » 03 Mar 2018, 20:54

evil within

koje je ono sranje
vidi se da je godinama imao problema u produkciji
www.lasetta.net :axe:

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORROR HR 2017.

Post by Michel » 04 Mar 2018, 05:35

Happy Death Day (2017) - najnoviji slasher sa odličnim konceptom ala beskrajan dan. Pratimo jednu curu koja na rođendan bude ubijena iznova i iznova te joj se taj dan ponavlja, ali ubrzo to shvaća i pokušava skužiti tko je ubojica. Film je solidan ali samo to. Ne znam, izgleda da su ovo slasher za modernu publiku odrasli uz facebook i twitere te selfije. Onak, pg13 slasher dajte me nemojte jebat. Neki će reći da pretjerujem ali jebiga važno mi je krv i krv u slasherima. Sve je nekako školski na sigurno. Ajd, twist je ok na kraju i mala je dobra final girl pogotovo transformacija ali ubojstva su tako loša i nemaštovita. Ipak sam ja više za old schoo slashere daj samo ta pravila neki pamtljiv ubojica i njegov origin story, neka dobra final girl, brdo teenegera na nekom otoku, kampu ili gdje god i overkill. Bez nekih pizdarija sad izmišljanje tople vode sa originalnim idejama. Mislim, koncept beskrajnog dana je dobar ali želim da se vrate pravi slasheri.

8======o/8==========o (6/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORROR HR 2017.

Post by Michel » 17 Mar 2018, 15:40

Les affamés (2017) - novi kanadski horor film o grupi ljudi koji bježe od nekih ljudi koji su zaraženi. Ne izgledaju kao zombiji ali se ponašaju kao zombiji i brzi su. Film ima ok radnju i tepmo, ali iskreno nisam oduševljen nešto. Fali mi nešto baš da bude dobar. Ovako jedno solidno ostvarenje.

8======o/8==========o (6/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Michel » 20 Mar 2018, 04:52

Macabro (1980) - mogu reći da sam veliki fan talijanskih horora, možda i najveći na ovom forumu :twisted: ovo je prvi film Lamberta Bave, sina od najboljeg talijanskog redatelja, Maria Bave. Scenarij je napisao još jedan talijanski horor redatelj, Pupi Avati. Bava je ovo dobro režirao, ali film pati od presporog tempa to jest ne događaju se previše zanimljive stvari, a film je uglavnom na jednoj lokaciji. Radi se o jednoj ženski koja živi u toj nekoj ogromnoj kući gdje još živi jedan čovjek koji je slijep. I onda polako počinje priča puna bizarnosti. Bernice Stegers ke najbolji dio filma. Kakva ženska :prayer: twist je odvratan kao i onaj skroz zadnji twist neočekivan i pomalo smiješan. Film je kao neka posveta Poeu, baš ono macabre. Sve u svemu solidno ostvarenje.

8=====-...o/8==========o (5.8/10)

House on the Edge of the Park (1980) - evo još jedan talijanski horor od Ruggeroa Deodatoa koji je napravio Cannibal Holocaust i još neke exploitation filmove među kojima je i ovaj. Pratimo dvoje automehaničara koji upoznaju jednu bogatu grupu ljudi koji ih pozovu kod njih u bogatu kuću da se zabavljaju. Oni pristanu, ali ubrzo jedan od njih shvaća da su ih pozvali samo da bi ih zadirkivali pogotovo tog njegovog frenda koji je blago retardiran. I tako ovaj normalni popizdi i počne zlostavljati, tuči i ostale stvari. Zarobi ih u toj kući. Film je zanimljiv je rse stalno nešto događa a i zanima te što će se dogoditi sljedeće. Ima seksa, ima golih sisa. Sve tri ženskice su do jaja. Ima i nešto krvi, ali ne toliko koliko sam mislio. Kraj, ne znam što da mislim. Ljut sam na sebe jer imam nekako dojam da sam ga mogao predvidjeti, ali dobro. Sve u svemu više nego solidno ostvarenje.

8======...o/8==========o (6.3/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZABORAVLJENI SLASHERI 80-IH

Post by Michel » 23 Mar 2018, 06:20

The Initiation (1984) - pravi primjer slashera gdje dobar twist diže slasher na jednu drugu razinu. Radi se o sestrinstvu gdje pratimo tu jednu ženskicu koja ima noćne more i traume iz djetinjstva ali ne može točno skužiti o čemu je riječ. Za ubojicu sam mislio da je odmah prikazan. Ubojstva su kvalitetno odrađena. Nisu kreativna ubojstva što najviše volim u slasherima, ali su jednostavna i direktna te učinkovita. Likovi uglavnom ništ posebno, ženskice zgodne, nekoliko lijepih sisa. E twist je jebeno dobar. Baš spašava cijeli film već sam mislio da će biti preobično. Nije twist na razini Psiha ili Sleepeway Camp, ali stvarno pamtljiv. Jedan podcijenjen i solidan slasher iz 80-ih.

8======.o/8==========o (6.3/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZABORAVLJENI SLASHERI 80-IH

Post by Michel » 25 Mar 2018, 06:19

Madman (1982) - ovo je prejeben slasher i svatko tko voli slashere, treba ovo pogledat. Radi se o grupici ljudi koji su u tom jednom ljetnom kampu i film započinje tako da jedan stariji čovjek priča priču o Madmanu, pomahnitalom ubojici. Kako se vraćaju u kapm, Madman se pojavljuje. Ne znam čemu toliko negativnih recenzija od kritičara, ali očito nisu ljubitelji slashera. Film je pravi mali gem. Atmosfera je odlična, ubojstva jako dobra i lijepo je vidjeti da se likov ekšuali i trude preživjeti a ne kao u drugim slasherima samo stoje da budu ubijeni. Ono ubojstvo sa užetom :supz: ubojica je dobar iako se može reći da ima sličnosti sa Jasonom i onim iz The Burninga. ALi lokacija je za prste polizati, čak i svi likovi su kolko tolko ok. Naravno, kao i većina slashera likovi imaju izuzetno glupe postupke kao da ih ubojica privlači pa tako nestaju jedan za drugim i idu u šumu jedan po jedan. Nije ovo za neku veliku ocjenu kao i većina slashera, ali u slasherima se uživa i u ovom sam uživao. Moglo bi se složiti argumente za top 10 slashera 80-ih.

8======-o/8==========o (6.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZABORAVLJENI SLASHERI 80-IH

Post by Michel » 05 Apr 2018, 17:49

Opera (1987) - ma Dario Argento je car i ovaj film je jedan od razloga zašto mu se volim vraćati. Opera je prvenstveno giallo film, a tek onda slasher. Iako je iz 80-ih, anomalija je po pitanju tog podžanra jer nema teenegere, nekog supernatural ubojicu i puno ubojstava, ali ima odlike slashera. Radi se o opernoj pjevačici koja očito ima nekog fana koji počne ubijati doslovno pred njezinim očima. Ovo je jedan od bolje režiranih Argentovih filmova, a ako znate njegovu režiju znate kakvi su to prelijepi i savršeni kadrovi. Muzika je odlična, dosta nabrijana. Atmosfera isto. Naravno, gluma je uvijek najslabiji dio talijanskih horora pa tako i ovdje, ali sve se to nadomještava s izvrsnim ubojstvima. Lijep postotak gorea, stvarno ubojstva za prste polizati i nešto što mi fali danas u hororima. Tipično ubojstvo sa nožem, a opet da se dovoljno toga vidi. I onda onaj Happy Death Day ima pg13 jer se boji radi publike i para. Ma odjebite onda od žanra sa takvim slasherima. Samo Opera i Argento ništa drugo ne treba.

8=======-o/8==========o (7.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by john_constantine » 05 Apr 2018, 18:02

Jbg, djeca i mladi su najbolji potrošači...
Michel puši karu.

User avatar
Inferno
Posts: 2369
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Inferno » 08 Apr 2018, 10:21

A Field in England (2013): -imao sam velika očekivanja pa me ovo poprilično razočaralo. Jednostavno rečeno - poprilično amaterski film. Kamera je katastrofa, prespor, priča apsolutno bezveze. Nisu uspjeli prikazati to što su htjeli.

4 / 10

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORROR HR 2017.

Post by Michel » 11 Apr 2018, 21:03

Better Watch Out (2017) - evo jedan horor o kojem se nije tako puno pričalo a ispao sasvim dobar home invasion hororac iako nije klasični home invasion. Radi se o klincu kojem starci odlaze negdje, a njega čuva jedna dadilja u koju je zaljubljen. Tu kreće film. Sviđa mi se twist usred filma, malom odlično leži takva uloga. Atmosfera isto dobra. Moglo je bez onog kraja rađe bi htio totalni crnjak i ovo je nekako idealno za nastavke. Nastavci bi mogli biti kao neki slasher gdje je on sad stariji i ubija.

8======-..o/8==========o (6.7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Truba » 11 Apr 2018, 21:22

da dobar je
www.lasetta.net :axe:

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by HorrorHR » 12 Apr 2018, 08:40

je, sviđao mi se. pomalo unexpected neke stvari kada nisi čitao sinopsis što sam dodaje pozitivi

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZABORAVLJENI SLASHERI 80-IH

Post by Michel » 12 Apr 2018, 16:42

Pieces (1982) - :lol: kakav film. Jedni od komentara "The kills are so gory and unnecessarily violent while the dialogue and characters are just as absurd" ili "I had to give this a 10! It was the most funniest thing I've ever seen. Over the top, ridiculous, insane...etc. This movie made my day! So bad it's good." radi se o nekom klincu koji ubije majku i kako je sad odrastao počinje imati ubilački pohod. Ne znam što je ovo bilo, ali ovo je tako katastrofalno loše. Ubojstva su krvava i smiješna. Gluma je jedna od gorih koje sam vidio. Neke scene su wtf kao ona sa tenisom kad igraju ili kada nekakav azijac napadne žensku :lol: kraj je jedan od najneočikavinijih koje sam vidio. Lynda Day George je zato :rock:

Gotov s ovim maratonom. Bit će sigurno part 2 u budućnosti.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORROR HR 2018.

Post by Michel » 14 Apr 2018, 06:01

Pyewacket (2018) - prvi horor iz ove godine. Radi se o buntovnoj djevojci koja se naljuti na svoju majku pa prizove nekog demona. Prvo mi je upalo u oči dozivanje demona. Šuma, zdjelica, rezane ruke onako tipično nešto što bi dobili u 80-ima sličnim horor filmovima. Film je dosta drama, i čitam kako fali horora. Ne slažem se. Ne znam kakav horor ovdje mogu ponuditi, ali je stvarno dobro doziran. Meni je cijeli film bio jeziv. Cijelo vrijeme film ima tu jezivu vibru u zraku i tu neku tmurnu atmosferu. To volim kod horora kada odmah od početka drži tu neku napetost u zraku, ali ne radnjom već likovi. I to kod mene svaki put upali kada redatelj uspije da mu likovi cijelo vrijeme budu nekako ukočeni i napeti i to ja osjetim. Tako se dobiva napetost. Mene je u drugoj polovici filma takva jeza spopala. Evo, sad sam ga završio pred rano jutro. Onaj demon kad ulazi polako u sobu ili scena na kraju u šumi, ali najveća jeza mi je bila kada mala razgovara sa majkom na kraju ulazeći u kuću a zna se sve. Brrrr. I onda onakav kraj. Meni je ovo bilo sasvim solidno pogledati. Jesam ga nahvalio, ali ne zaslužuje sad ne znam kakvu visoku ocjenu, ali me ugodno iznenadio koliko mi je bio baš ono creepy. Nema jump scareova, ali pošteno sam se naježio. I to sam skužio kod Adama MacDonalda i kod njegovog prvog horora Backcountry s kojim sam isto bio zadovoljan. Zna zadržati tu prizemljenost kod horora. Ne pretjeruje niti se razbacuje. E sad druga je stvar što niti jedan ni drugi film nije baš ono čvrsto dobar niti odličan, ali u oba navrata Backountry i ovaj tu me iznenadio sa nekim drugim stvarima. Jedva čekam da vidim što će iduće ponuditi. A možda sam i prestrog ne znam, ali eto volim kad sam ovako pod dojmom nakon što sam se pošteno preplašio.

8======/8==========o (6/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply