Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Wheel Smith » 12 Jan 2017, 05:09

la la land - nisam fan mjuzikala al ovo mi je baš sjelo preporučam film.... odlično snimljen i odglumljen.. bio sam skeptik a nije bilo skepte u filmu...
:supz: :supz:

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by boyko » 13 Jan 2017, 16:59

Atomski zdesna aka Holidays in the Sun (2014) - srpska drama. oke je ali ništa posebno. 5/10

Falsifikator aka Falsifier (2013) - e ovo je već puno bolje. također srpsko djelce.komedija koja me dosta ugodno iznenadila.
preporučujem. 7/10
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by maddjuro » 23 Jan 2017, 16:40

Three Flavours Cornetto trilogija- nabacih re-watch ove trilogije u nedostatku inspiracije za gledanjem ičeg novog. Odlični filmovi, ako ih niste gledali neko vrijeme isplati se malo ponoviti gradivo
I may be an idiot, but i am no fool.

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by olio » 23 Jan 2017, 22:48

Passengers

mlitavo.

Prvi dio filma, kad je Pratt sam, je odlican. Sve ostalo, lose.

Izrazito los soundtrack.

5.5/10

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by maddjuro » 24 Jan 2017, 16:06

Justice League Dark-primjerenije bi bilo da se ovo zvalo po constantine-u pošto je on više/manje glavni lik, a od justice league-a je samo batman u filmu. Priča, animacija i sve ostalo mi se dopalo, iako je kraj možda malo podbacio. Ugl. preporučam vama koji ste ljubitelji DC univerzuma.
I may be an idiot, but i am no fool.

John_Ryder
Posts: 12163
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by John_Ryder » 02 Feb 2017, 20:32

olio wrote:Passengers

mlitavo.

Prvi dio filma, kad je Pratt sam, je odlican. Sve ostalo, lose.

Izrazito los soundtrack.

5.5/10

nominiran za oskara zbog glazbe :lol:
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

2016. SPECIJAL

Post by Michel » 04 Feb 2017, 05:43

The Accountant (2016) - vidim ima oduševljenih s ovim filmom, ali ne vidim niti jednu genbijalnost u ovom filmu. Ben Affleck glumi nekakvog račonovođu koji ustvari nije pravi računovođa. Mislim je, ali je više od toga zbog autizma. Ni akcijske scene me nisu oduševile, a kamoli svi klišeji poput nevjerojatne predvidljivosti
SpoilerShow
(Shane mu je brat)
i taj klimaks još redatelj gradi kao da se ne kuži. Predugačak i dosadan u nekim dijelovima kao njegova prošlost. Ok, kao moralo se prikazati, ali zbilja me umorilo. Očekivao više, dobio stvarno malo.

8=====-o/8==========o (5.5/10)

The Nice Guys (2016) - e ovo je pravo otkrivenje. Nakon dugo godina Ryan Gosling me opet osvojio (kao nekad u Believeru). Uz njega još glumi i Russell Crowe koji je jednako odličan u ovoj posveti noir filmovima. Komedija, akcija, drama, misterija. Film ima sve. Klinka je isto zabavna i simpa. Film je baš ono prirodan, smiješne situacije su taman pogođene u pravom trenutku i atmosfera isto. Baš sam uživao.

8========o/8==========o (8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

2016. SPECIJAL

Post by Michel » 06 Feb 2017, 17:18

Hell or High Water (2016) - htio sam da mi film bude odličan jer volim ovakve filmove kroz koje se osjeća to nekakvo beznađe, likovi su u kurcu. Ono, radnička klasa što je i jedan od razloga zašto volim filmove 70-ih i Bruce Springsteena. Moj najveći problem u ovom filmu je što redatelj NE ZNA što želi. Nema niti jedne ono baš odlične scene već je nekako sve na granici. Kao da redatelj nije imao hrabrosti napraviti nešto veliko, a vjerujem da je mogao. Film je na kraju nominiran za Oscare, prošao je dosta zapaženo. Pratimo braću koja počne pljačkati po Texasu, ali samo one male gradiće gdje je jako malo ljudi. Ben Foster je odličan, ali to nije ništa novo. Samo je šteta što su mu najbolje uloge one sporedne. To valjda tako mora biti. Jeff Bridges glumi šerifa koji ih lovi, i on je standardno odličan. Ima dramskih momenata, nešto smiješnih i tako. Dobar je film, lijepo snimljen i podsjeća me na novi hollywood. To mu je ustvari najveći plus. Ostalo nažalost čekao sam, ali nisam dočekao da me oduševi.

8=======....o/8==========o (7.4/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Ash_Williams » 07 Feb 2017, 01:31

Silence
Inace sam potpuno izgubio želju za gledanjem filmova, Scorsese je jedini redatelj do kojeg mi je stalo i jedini zbog kojeg jos uvijek volim medij. Nije mi dopadljiv kao neka njegova djela al svejedno ostavlja dojam. Žalosno pomisliti koliko je ljudi umrlo zbog slijepog vjerovanja u totalnu glupost. Ne zelim vise o tematici da se nebi našao opet sa nekim elitističkim supcima il da me prozovu trolom. Glavni glumci mi nisu bili skroz uvjerljivi jer forsiraju neki neki jadni portugalski naglasak dok Neeson pak odrađuje sve sa britanskim kao da ga nije briga, najbolji dio glumačke ekipe je japanski očekivano. Najlošija moguća ocjena za Scorsesea, čvrsta četvorka.

4/5

User avatar
Inferno
Posts: 2380
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Inferno » 11 Feb 2017, 10:33

Ivan Vasiljevič: Back to the future iliti Ivan Vasiljevič mijenja zanimanje (1973): -ovaj film me pozitivno iznenadio, ima baš ugodan ton. Malo vrlo osebujnih likova bačenih u vrlo neobičnu situaciju. Kroz film i na jednoj i na drugoj fronti se izmjenjuju jednostavne ali zabavne fore i film je zbog toga dosta dinamičan i zanimljiv. Samo mi objašnjenje na kraju i nije baš najbolje, ali ajde... 7 / 10

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

TRAVEL

Post by Michel » 12 Feb 2017, 06:47

Kikujirô no natsu (1999) - drama od Kitana u kojem i glumi jednog lika koji nije bap ćisti u glav. Odrastao, ali se ponaša vrlo agresivno prema ostalim ljudima. Upoznaje jednog klinca kojeg je majka izgubila i počne s njim putovati. Film je dobar, odličan soundtrack, dosta simpatičnih trenutaka i čudnih likova. Onako, gorko slatka drama sa nekoliko inspiritavnih scena kao što je kraj uz stvarno predivnu glazbu. https://www.youtube.com/watch?v=jB_xyy2mOdQ

8=======-o/8==========o (7.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Shp86
Posts: 558
Joined: 08 Mar 2011, 15:34

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Shp86 » 13 Feb 2017, 10:31

Arrival (2016) - vrlo dobro počne, i zaintrigira gledatelja, ali onda nagli pad i prebrz završetak.. također, dosta rupa u priči... nikako za 8,1 na imdb-u, a kamoli za 8 nominacija.
It's in your nature to destroy yourselves...

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: 2016. SPECIJAL

Post by hitman_4 » 13 Feb 2017, 15:16

Michel wrote:Hell or High Water (2016) - htio sam da mi film bude odličan jer volim ovakve filmove kroz koje se osjeća to nekakvo beznađe, likovi su u kurcu. Ono, radnička klasa što je i jedan od razloga zašto volim filmove 70-ih i Bruce Springsteena. Moj najveći problem u ovom filmu je što redatelj NE ZNA što želi. Nema niti jedne ono baš odlične scene već je nekako sve na granici. Kao da redatelj nije imao hrabrosti napraviti nešto veliko, a vjerujem da je mogao. Film je na kraju nominiran za Oscare, prošao je dosta zapaženo. Pratimo braću koja počne pljačkati po Texasu, ali samo one male gradiće gdje je jako malo ljudi. Ben Foster je odličan, ali to nije ništa novo. Samo je šteta što su mu najbolje uloge one sporedne. To valjda tako mora biti. Jeff Bridges glumi šerifa koji ih lovi, i on je standardno odličan. Ima dramskih momenata, nešto smiješnih i tako. Dobar je film, lijepo snimljen i podsjeća me na novi hollywood. To mu je ustvari najveći plus. Ostalo nažalost čekao sam, ali nisam dočekao da me oduševi.

8=======....o/8==========o (7.4/10)
od mene 7/10
Image

Image

Image

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Ash_Williams » 13 Feb 2017, 23:04

Trainspotting 2

prvi mi je jedan od najdražih filmova, posuđivao sam ga na desetke puta u videoteci. nastavkom sam jednako oduševljen kao i kad sam gledao prvi film 96te sa 12 godina. imao sam osmijeh od uha do uha konstantno a da ne govorim o trenu kad McGregor pusti ponovno Iggy Popa na gramofonu, iskočio sam iz sjedala kao na utakmici.
spektakularno.

5/5

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

2016. SPECIJAL

Post by Michel » 15 Feb 2017, 21:25

Passengers (2016) - zabavan film, ali jednostavno nije DOBAR. Može proći kao solidna zabava. Čak nije ni do očekivanja jer sam znao da se radi o nekakvoj romantici u svemiru tako da sam bio pripremljen. Dobro je prvih sat vremena, ali zadnjih sat vremena je prosjek i klišej na klišeju. Nepotreban treći lik to jest potreban za radnju, ali samim time se da zaključiti da scenarist nije znao kako završiti film kad ide sa previše slučajnosti. Jennifer mi je ovdje bila simpatična i nekim trenucima seksi. Zanimljivo mi je kod njeg što mi je nekad antipatična, a nekad simpa. Chris Pratt se polako, ali sigurno pretvara u Harrisona Forda ovog doba. Ima tu prirodnost i simpatičnost kakvu je imao Ford, a baš kao i Ford glumi u popularnim filmovima i ima smisla za humor. Jednostavno jedan od takvih glumaca. Scene u svemiru su mi ok, brod kao brod ništa novo. Jebiga, želio sam aliene :D ali kao što rekoh znao sam u što se upuštam.

8======-o/8==========o (6.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply